Rüya Tabirleri


Yalanlamak

ID : 6211
ruya : Yalanlamak
aciklama : Bakınız; İman ve İnkar.

Yaldırık yıldızı

ID : 6212
ruya : Yaldırık yıldızı
aciklama : Rüyada yaldink yildizini görmek, rüya sahibinin içinde bulundugu bir ise delalat eder. Çünkü ona bazi kavimler taparlardi Keza yaldink yildizini görmek, din ve diger hallerde kendisinde asla hayir olmayan bir kadma delalet eder.

Yaldız

ID : 6213
ruya : Yaldız
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yaldızcı

ID : 6214
ruya : Yaldızcı
aciklama : Rüyada yaldizciyi görmek, evleri süsleyen, güzel konusan, söz ve fiilinde dogru bir kimseye isarettir. Rüyada bid'at olan seyleri ihtiva eden bir kitabi yaldizlamak rüya sahibinin bid'at ve sapiklikta olduguna ve malim oyun ve fesatlik ugrunda sarfetmesine, bazen de kilise ve günah islenen yerlerin islerini yapmaya isarettir.

Yaldızlı kağıt

ID : 6215
ruya : Yaldızlı kağıt
aciklama : Yaşamın getireceği neşe ve güzellikleri belirtir.

Yalı

ID : 6216
ruya : Yalı
aciklama : Rüyada yalı görmek , murada erişileceğine işarettir. Rüyada yalı görmek, emellerine ulaşacağına yorumlanır.Rüyasında yalı ve rıhtımda olan kimse büyük bir kısmet alır.Rüyada yali görmek, murada erisilecegine isarettir.Rüyada yalı görmek; dikkatli davranmadığınız taktirde büyük felaketlerle karşılaşacağınıza işarettir.

Yalın ayak

ID : 6217
ruya : Yalın ayak
aciklama : Sıkıntının işaretidir. Bu rüya, kafanıza koyduğunuz şeyi gerçekleştiremeyeceğiniz ve birçok zorlukla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Yalın ayak yürümek

ID : 6218
ruya : Yalın ayak yürümek
aciklama : Bakınız; Yürümek.Rüyada yalin ayak yürümek, eger ayakkabisini çikarmadiysa sikinti ve mesakkattir. Eger ayakkabisini çikararak yalin ayak yürümüsse velayete nail olur. Bazilari da, yalin ayak yürümek, üzüntü ve kederin gitmesine, bazilari da hanimin bosanmasi, yahut ölümüne isarettir, demislerdir. Yalin ayak yolculuk yaptigini gören kimse ödemeye takati yetmeyecek bir borca girer. Rüyasinda yalinayak dolastigini görmek yoksulluga düsecegine isarettir.

Yalnızlık

ID : 6219
ruya : Yalnızlık
aciklama : Tek başına yapayalnız olduğunu görmek zillet ve perişanlığa, yoksul olmaya; Yalnız olduğunu ve dünyada kimsenin bulunmadığını görmek yeryüzünün harap olmasına yahut dünyanın sonuna delalet eder.Rüyada yalnızlık, mutluluğun habercisidir.Rüyada görülen yalnizlik, rüya sahibinin san'atinda veya görüs ve tedbirinde zamaninin teki olmasina isarettir. Yalnizlik, zillet ve perisanliktir. Bundan dolayi bir kimse kendisinin tek oldugunu ve yaninda kimse bulunmadigini görse, perisan ve fakir olmasina isarettir.

Yaltaklanmak

ID : 6220
ruya : Yaltaklanmak
aciklama : Aynen çıkar.

Yaltaklık

ID : 6221
ruya : Yaltaklık
aciklama : Yalkatlığı alışkanlık haline getiren kimse için kendi durumuna, böyle bir şeyden uzak duran kimse için zillet ve hakarete, İlmi ve meziyetleri için kendisine yaltaklık edildiğini görmek şeref ve yüceliğe; Yalkatlık bazen cömertliğe, sadaka vermeye ve takkvaya delalet eder.

Yaltaklık etmek

ID : 6222
ruya : Yaltaklık etmek
aciklama : Dünya metaindan bir sey için bir insana yaltaklik etmesi, istenmeyen ve makbul olmayan bir rüyadir. Kendisinde olan ilmi öGrenmek için baskasinin kendisine yaltaklik ettigini gören kimsenin serefe nail olmasina, dindeki dogruluguna ve istedigi seye kavusmasina isarettir. Denilmistir ki, yaltakçilik adetinden olan kimsenin rüyada yaltakçiligi kötü degildir. Ancak adetinde yaltakçilik olmayan kimsenin rüyasi ise zillet ve hakarete isarettir. Tanidigi bir kadin kendisine yaltakçilik etmesl. düsmandan emin olmasina isarettir. Rüyada yaltakçilik ve yagcilik, cömertlige, takvaya ve sadaka vermeye isarettir.

Yalvarmak

ID : 6223
ruya : Yalvarmak
aciklama : Huzurlu, hayırlı ve iyi bir devrenin başlangıcını işaret eder.

Yama

ID : 6224
ruya : Yama
aciklama : Rüyada yama gören kimse bir sorunun üstesinden geleceksiniz demektir. Rüyada yama gören kimse bir sorunun üstesinden geleceksiniz demektir. Güçlüğün kalkması ve sorunun halledilmesi olarak yorumlanır.Üstleri başları yamalı insanlar görmek, maddi sıkıntı habercisidir. Bir kadın bir şeye yama yaptığını görürse, ailesinde huzurlu ve mutlu fakat, yoksul bir ortam oluşacak demektir.

Yama / yamamak

ID : 6225
ruya : Yama / yamamak
aciklama : Elbisesine yama yapmak yahut yama yapan kimseyi görmek yoksulluğa yahut dervişane yaşamaya; Yama bir ayıbı örtmeye, gönül almaya yahut yağcılığa delalet eder.

Yamacı

ID : 6226
ruya : Yamacı
aciklama : Rüyada yamaciyi görmek, yagcilik yapmaya ve gönül almaya veya devam eden fakirlige isarettir.

Yamaç

ID : 6227
ruya : Yamaç
aciklama : Bakınız; Yokuş, Dağ.

Yamyam

ID : 6228
ruya : Yamyam
aciklama : Rüyada yamyam görmek, iyi yürekli ve anlayışlı kişilerle tanışacağınıza işarettir. Rüyada yamyam görmek, doğru ve iyi niyetli yeni insanlarla tanışacağınıza yorumlanır. Rüyada yamyam görmek, iyi yürekli ve anlayisli kisilerle tanisacaginiza isarettir.

Yanak

ID : 6229
ruya : Yanak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yanardağ

ID : 6230
ruya : Yanardağ
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yangın

ID : 6231
ruya : Yangın
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yangın provası

ID : 6232
ruya : Yangın provası
aciklama : Parasal konuda anlaşmazlık ve sıkıntıya işarettir.

Yanık

ID : 6233
ruya : Yanık
aciklama : Yakında güzel haberler alacaksınız. Eğer bir yerinizi yaktığınızı gördüyseniz, hatalarınızdan ders alacak, daha doğru davranmaya başlayacaksınız. Rüyasında bir yerinin yanık olduğunu gören kimse para alır. Yanık su toplamışsa bu hgeldiği gibi gidecek paradır.Yakında çok güzel haberler alacaksınız. Bir yerinizi yakarsanız, hatalarınızdan ders alacaksınız.

Yanılma

ID : 6234
ruya : Yanılma
aciklama : Rüyada yanildigini görmek, üzüntü, keder, sikinti ve bir seyi mahallinin disinda kötü bir sekilde kullanmaga delalet eder.

Yanılmak

ID : 6235
ruya : Yanılmak
aciklama : Bir şeyi ( imkanı, fırsatı vs) kötü bir şekilde kullanmaya, sıkıntıya, üzüntü ve kedere; Sık sık yanılmak ahmaklığa delalet eder.

Yankesici

ID : 6236
ruya : Yankesici
aciklama : Bakınız; Dolandırıcı, Hırsız.Yankesici tarafından soyulduğunu gören kimsenin harekelerine çeki düzen vermesi gerektiğini belirtir. Yankesici tarafından soyulduğunu gören kimsenin harekelerine çeki düzen vermesi gerektiğini belirtir. Rüyasinda bir yankesici olarak baskalarinin parasini çaldigini görmek çok acikli bir olaya sahit olacagina. bir baska yankesicinin kendi parasini çarptigini görmek, istemedigi ve beklemedigi bir durumla karsilastigina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen yankesici, hilekar bir alimdir. Bir insan rüyada bir yankesicinin cebinden birtakim altinlari çarptigini görse, o insan hilekar bir alimden hileye dair bir bilgi duyar.

Yankı

ID : 6237
ruya : Yankı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yapı

ID : 6238
ruya : Yapı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yapışmak

ID : 6239
ruya : Yapışmak
aciklama : Rüyada ele birşeylerin yapışması yapışan şeye göre yorumlanır ve kısmettir.

Yapıştırıcı

ID : 6240
ruya : Yapıştırıcı
aciklama : Tecrübeli, işinin ehli ve ara bulmayı sevin bir kimseye; Yapıştırıcı görmek, kötü ahlaklı, kaçak ve hırsızın yakalanıp cezalandırılmalarına delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir