Rüya Tabirleri


Yapıştırmak

ID : 6241
ruya : Yapıştırmak
aciklama : Bir şeyi yapıştırmak ara bulmaya, işini iyi yapmaya, her türlü deneyime yahut kaçak ve hırsızı yakalamaya ya da yakalanmalarını sağlamaya delalet eder.

Yapması gerekeni geciktirmek

ID : 6242
ruya : Yapması gerekeni geciktirmek
aciklama : Rüyada yapmasi gerekli olan bir seyi uzatan kimse kadin olursa, o kadin kocasindan ayrilmak için acele eder veya azil yapilmasini ister.

Yaprak

ID : 6243
ruya : Yaprak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yara

ID : 6244
ruya : Yara
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yaralama diyeti

ID : 6245
ruya : Yaralama diyeti
aciklama : Rüyada yaralamaktan dolayi diyet vermek, düsmaninin sevinmest ve söhrettir. Bazen bu rüya, rüyayi görenin kötü bir duru ma dönmesine, kadrinin yüce olmasina, bazen de namus hakkinda iftira île itham edilmesine isarettir

Yaralamak

ID : 6246
ruya : Yaralamak
aciklama : Bakınız; Yara.Rüyada bir kimseyi yaralamak, eger o kimseden korktugundan dolayi ise yaralayan üzüntü ve kedere, yaralanan kimse de musibete düser. Bir kimse rüyada bir insan yaralasa, yaralanan kimseye yaralayan tarafindan bir musibet erisir ve bu durum yaralananin düsmanligim icabettirir.

Yaralanma

ID : 6247
ruya : Yaralanma
aciklama : Rüyada yaralandığınızı görmek, şanssız olayların sizi üzeceği olarak yorumlanır.

Yaralanmak

ID : 6248
ruya : Yaralanmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yaramaz söz söyleyen

ID : 6249
ruya : Yaramaz söz söyleyen
aciklama : Rüyada yaramaz ve beyhude söz söyleyen kimseyi görmek, yaramaz söz söylemeye isarettir.

Yaramaz söz

ID : 6250
ruya : Yaramaz söz
aciklama : Yaramaz bir söz işitmet öğüt kabul etmemeye, günah işlemeye; Yaramaz ve boş söz söyleyen kimseyi göjrmek boş ve yaramazca şeyler söylemeye yahut tercümanlığa delalet eder.Rüyada yaramaz bir söz isitmek, günah islemeye «Bunlar yaramaz lakirdilar gittikleri zaman ondan yüz çevirirler» (Sürei Maide, ayet 89) mealindeki ayet isaretince nasihat kabul etmemeye delalet eder. Rüyada düsünüp tasinmadan sürçü lisan ederek «öyle degil vallahi» (Vallahi öyle) gibi agizdan çikan «yemini lagv» «Allah, sizi yeminlerinizdeki lagvdan dolayi sorumlu tutmaz» mealindeki ayet isaretince günahkar için tevbe ve kafir için Müslüman olmaya delalet eder.

Yaramazlık

ID : 6251
ruya : Yaramazlık
aciklama : Çocuk için sevilmeye, yetişkinler için çocuksu duygu ve düşüncelere, sevgi ve muhabbete delalet eder.

Yarasa

ID : 6252
ruya : Yarasa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yardım

ID : 6253
ruya : Yardım
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yargıç

ID : 6254
ruya : Yargıç
aciklama : Bakınız; Hakim.Rüyanızda bir yargıç gördüyseniz, kavgalı günler geçireceğiniz anlamına gelir. Özel hayatınızda ve işinizde gerilimli bir dönem yaşanabileceğine de işaret eder.İnsanın hayatını etkileyecek biridir. Kişi rüyasında yargıç olursa iyi bir duruma gelir.

Yarışmak

ID : 6255
ruya : Yarışmak
aciklama : Rüyada kosu yarisi, hareket etmeye, oyun oynamaya ve batil seylere sürat vermeye veya fayda temin edilmeyecek yolculuga isarettir. Rüyayi gören hasta ise, ölür, fakir ise zengin, yolcu ise, yolculugundan döner. Rüyada atli olarak yarismak, mahzurlu bir is yapmaya, gururlanmaya, isarettir. Rüyada yansmak insanlar arasinda çikacak fitneye ve ayriliga isarettir.

Yarış

ID : 6256
ruya : Yarış
aciklama : Rüyada bir yarış gördüyseniz, etrafınızdaki insanların sizinle aynı hedeflere ulaşmak istediklerinin işaretidir. Rekabet ortamına işaret eder.Rüyada bir yarisi kazandigini görmek, basariya, yarisi kaybetmek ise basarisizliga yorumlanir.Etrafınızdaki insanlarla aynı amaç için mücadele edeceksiniz.Rüyada yarıştığınızı görmek; kazandıysanız; hayatta başarılı olacağınıza, kaybettiyseniz; hayal kırıklığına uğrayacağınıza işarettir.

Yarış atı

ID : 6257
ruya : Yarış atı
aciklama : Rüyada bir at yarisinda oldugunuzu ve sizin seçtiginiz atin birinci geldigini görmek, rakiplerinizle aranizdaki ticari rekabeti sizin kazanacaginiza ve onlari devre disi birakacaginiza delalet eder.İyi ve açık şans habercisidir.

Yarış meydanı

ID : 6258
ruya : Yarış meydanı
aciklama : Bakınız; Hipodrum.Rüyada yaris meydanim görmek, sevince, düsmana galip gelmeye, çocuklar için Kurani hatmetmeye, ati olan kimsenin o meydanda kendisini görmesi, o kimse için sanata ve ondaki maharetine isarettir.

Yarışma

ID : 6259
ruya : Yarışma
aciklama : Koşu yarışı yoksul için zenginliğe, yolcu için geri dönmeye, hasta için vefata, diğerleri için batıl ve faydasız işlere hız vermeye; Atlarla yarış yapmak gururlanmaya, mahzurlu işlere bulaşarak mal ve canı için zararlı ortamı oluşturmaya; Her türlü müsabbaka insanlar arasında çıkacak fitne ve bölücülüğe delalet eder.

Yarmak

ID : 6260
ruya : Yarmak
aciklama : Rüyada bir sey yarmak, ayriliga isarettir. Yahut bakire bir kizin evlenecegine isarettir. Rüyada bir seyi yarmak, hileye isarettir. Bir kimse rüyada büyük bir tas yarsa o kimse vali veya büyüklerinden birisini teftis eder. Bazen de bir seyi yarmak, Sünnet-i Seniyye gibi eserde varit olan seyleri arastirip karistirmaya isarettir.

Yarmak / yarılmak

ID : 6261
ruya : Yarmak / yarılmak
aciklama : Bir şeyi yarmak genç kızın evlenmesine, diğerleri için ayrılığa yahut hileye, Taş yarmak müfettiş olmaya, Bir evin duvarını yarıp eçiri girmek, o evin sahibesine kötülük yapmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Odun, Odun Baltası.)

Yas (üzüntü)

ID : 6262
ruya : Yas (üzüntü)
aciklama : Rüyasında yas tuttuğunu gören kimse sıkıntı ve dertlerinizden kurtulacak, rahat bir döneme girecek demektir. Rüyasında yas tuttuğunu gören kimse sıkıntı ve dertlerinizden kurtulacak, rahat bir döneme girecek demektir. Toprağın yarılması önemli bir değişikliğe işaret eder.Rüyada, bir kimsenin arkasindan yas tutmak veya yas tutan kimseleri görmek, genellikle hayirdir, sevinç ve mutluluktur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kendisini yas içinde görmek, ferahlik ve sevince isarettir.

Yaş (gözyaşı)

ID : 6263
ruya : Yaş (gözyaşı)
aciklama : Rüyada gözyasi dökmek sevineceginize delalet eder.

Yasak

ID : 6264
ruya : Yasak
aciklama : Rüyada kendisine birşeyler yasaklanan insan hareketlerine dikkat etmelidir. Rüyada yasak bölgeye girdiginizi veya yasaklanan bir yerde bulundugunuzu görmek, size teklif edilen iki hususun hakkinda hangisini tercih edeceginizi bilmediginiz, ve mutlaka birisini seçmek zorunda kalacaginiz için düsünmeniz gerektigini gösterir.

Yasaklamak

ID : 6265
ruya : Yasaklamak
aciklama : Bakınız; İyiliği Emretme, Kötülükten Sakındırma.

Yasemin ağacı

ID : 6266
ruya : Yasemin ağacı
aciklama : Rüyada yasemin, agaci görmek kötü huylu, haset, zengin bir kadin ile tabir edilir. Eger agaç beyaz ise güzel kadina, eger sari ise çirkin kadina isarettir. Bazilari, yasemin agaci görmek ümit ettigi seyden vaz geçmeye delalet eyler, bazilari da hüzün ve kederdir, demislerdir.

Yasemin

ID : 6267
ruya : Yasemin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yasin suresi

ID : 6268
ruya : Yasin suresi
aciklama : Yasin suresini rüyasinda okuyan veya okundugunu görüp dinleyen kimsenin sonu hayirli olur. iman ile hayatini tamamlar. Son nefesini imanla verir. Abdulgani Nablu-si'ye göre ; ömrü uzun, rizki bol ve bereketli olur. Dünya ve ahirette bütün dilekleri kabul edilir. Halka iyilik eder. Onun için bütün dua kapilan açiktir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Yasin Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, temiz kalbe, saglam imana, süphe ve tehlikelerden uzak durmaya, çok sevap islemeye ve kiyamet günü Allah'in resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya isarettir.

Yaslanmak

ID : 6269
ruya : Yaslanmak
aciklama : Bakınız; Dayanmak.Rüyada güvenli bir yere yaslanan kimse önemli bir kimse tarafından korunacak ve kısmet alacak demektir.

Yastık

ID : 6270
ruya : Yastık
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir