Rüya Tabirleri


Başörtüsü

ID : 601
ruya : Başörtüsü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Batak

ID : 602
ruya : Batak
aciklama : Rüyada bir kum batagi görmek, tedbirsizlige ve çok acele etmeniz yüzünden basiniza bir tehlike gelecegine isaret-tir.

Bataklık

ID : 603
ruya : Bataklık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Batarya

ID : 604
ruya : Batarya
aciklama : Rüyada bir top bataryasi basinda oldugunuzu ve ates etmek için hazirlandiginizi görmek, sizi çok sevindirecek bir haber alacaginiza isarettir.

Batmak

ID : 605
ruya : Batmak
aciklama : Bir tekne içinde batmak,yaşantınızın birden bire aksi istikamete döneceğine ve sorunlu günler geçireceğinize işarettir. Bir tekne içinde batmak,yaşantınızın birden bire aksi istikamete döneceğine ve sorunlu günler geçireceğinize işarettir.

Battaniye

ID : 606
ruya : Battaniye
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bavul

ID : 607
ruya : Bavul
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bayılmak

ID : 608
ruya : Bayılmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bayır

ID : 609
ruya : Bayır
aciklama : Bakınız; Yokuş.Rüyasında bayırdan aşağıya inen kişi işte güçlükle karşılaşır. Koşarak indiğini gören kişi de toplumdaki yerini kaybeder. Rüyada bir bayıra tırmandığını gören kişi de kendi gayretiyle yükselir ve hatta başa geçer.

Baykuş

ID : 610
ruya : Baykuş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bayrak

ID : 611
ruya : Bayrak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bayram

ID : 612
ruya : Bayram
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bayram namazı

ID : 613
ruya : Bayram namazı
aciklama : Bakınız; Namaz.

Baytar

ID : 614
ruya : Baytar
aciklama : Ustaya, tamirciye ve daığnık işleri toparmayan yardımcıya delalet eder.Rüyada bir baytar tarafindan hayvanlarin mu-ayene edildiklerini görmek, iyi bir mevki için hazirlik yaptiginiza, yakinda böyle bir mevki ye geçeceginize isarettir. Kendinizi bir baytar olmus görmek, kisa bir hastalik geçireceginize; bir baytarla arkadaslik kurdugunuzu görmek, istediklerinizin yakinda gerçeklesecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada baytar görmek, insanlarin sereflilerine yolculuga, ordu ve askerin islerinde büyüklere yardim eden kimseye de isaret eder. Bazi tabirciler de baytar, umumiyetle hayra isaret eder. Tabib, arabulucu, igneci ve cerrah ile tabir ederler.

Bazular

ID : 615
ruya : Bazular
aciklama : Bazular insanin kudret ve kuvvetini temsil ederler. Rüyada bazu görmek, iki kardes veya iki ogul ile tabir edi-lir. Rüyada bazu görmek, devlete, yükseklige ve güzellige isaret-tir. Bazilarina göre bazu, sanatta ustalik ile de yorumlanir. Çün-kü sanat insanin dünyada rizkinin tedarik etmesi için vasitasidir. Rüyada elinde bazubent oldugunu görmek, kendisini fakirlikten kurtaracak bir sanat ve ticaret sahibi olacagina delalet eder. Bazusu olmadigini görmek unutkanlikla tabir edilir.

Bebek (canlı)

ID : 616
ruya : Bebek (canlı)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bebek (oyuncak)

ID : 617
ruya : Bebek (oyuncak)
aciklama : Oyuncak bir bebekle kendisini oynuyor görmek, eglenceli bir toplantiya davet edilecegine; eger bebegi satin almissa veya hediye edecekse, pismanligi uzun sürecek bir hata isleyecegine isarettir.

Bebek (yeni doğan)

ID : 618
ruya : Bebek (yeni doğan)
aciklama : Bu pek de hayirli bir rüya degildir. Eger çocuk, çok güzel giydirilmis ve kundaklanmis, saglikli ve neseli ise, sikinti önemsiz olup, çabuk geçecek demektir. Bakim-siz, aglayan ve özellikle çiplak çocuk görmek, o kimsenin tövbe etmesine yorumlanir. Fakir birisi kendisini anadan dogma bir çocuk olarak görse, onun zenginlesecegi manasina gelir.

Bebek arabası

ID : 619
ruya : Bebek arabası
aciklama : Rüyada bebek arabasını çekmek, telaşa neden olan bir durumun ortadan kalkacağına işaret eder. Arabada eğer güzel bir bebek de varsa sorun kalkacağı gibi iyi bir kısmet de gelecek demektir.

Beddua

ID : 620
ruya : Beddua
aciklama : Hal ve hareketlerinizdeki yanlışlıklar nedeniyle mahcup olacağınıza işarettir. Hal ve hareketlerinizdeki yanlışlıklar nedeniyle mahcup olacağınıza işarettir. Rüyasında birisine beddua eden kişinin başı derde girer. Eğer kendisine beddua ediliyor ise zamanla sıkıntılarından kurtulur.Ibn-i Sirin (RA) demistir ki: Bir sey için beddua ettigini görmek vehim ve kederdir.

Beden

ID : 621
ruya : Beden
aciklama : Kişinin kendi bedenini çıplakken normal halde görmesi sağlığa, onda bir eksiklik görmesi hastalığa, ona fazla ihtimam görterdiğini görmek nefse düşkünlüğe, Göz ve kulaklarda ot bitmesi ibret almamaya, öğüt dinlememeye, Bedenin her tarafında güzel bir şekkilde ot bittiğini görmek o yılın ucuzluk ve bolluk içinde geçmesine delalet eder.Rüyada insan kendi vücudunu çıplak ve temiz görürse sıkıntılarını atacak ve hayatı eskisinden daha rahat olacak demektir. Rüyada çıplak insanlar görmek ise tatsız haber, söylenti, huzursuzluktur.

Beden sağlığı

ID : 622
ruya : Beden sağlığı
aciklama : Rüyada beden sagligi kötü bir hastali-ga ve zahmete isarettir. Çünkü saglik hastaligin tersidir. Bazen beden sagligi nimete kavusturur.

Bedevi

ID : 623
ruya : Bedevi
aciklama : Rüyada bir bedevi ile tanistigini görmek, son za-manlarda ters giden islerinizin yakin dostlariniz tarafindan ve on-larin yardimi ile düzelecegine ve sizin hacca gitmenizin kolaylasacagina yorumlanir.

Beğenmek

ID : 624
ruya : Beğenmek
aciklama : Rüyada karşı cinsten birini beğenen kişi aşık olacak demektir. Rüyada size gösterilen herhangi bir sey hakkinda fikir beyan etmek ve onu begenmek, huyunuzun degisecegine, aksi ve geçimsiz bir kimse olacaginiza delalet eder.

Bej renk

ID : 625
ruya : Bej renk
aciklama : Rüyasında tatlı bir bej gören kimse işte başarıya işaret eder. Ama bej kirli ise aşta tatsızlık, sıkıntı anlamına gelir.

Bekar

ID : 626
ruya : Bekar
aciklama : Rüyada görülen bekar erkek, toplum hayatı ile ilgili bir haber, bekar kız ise hoşlanılan bir işten gelecek kısmettir. Tabii bunların çirkin olmaması gerekir.Bekar bir kadın veya erkek görmek,başınızdan bir evlilik geçeçeğine işarettir.

Bekçi

ID : 627
ruya : Bekçi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Beklemek

ID : 628
ruya : Beklemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bektaşi

ID : 629
ruya : Bektaşi
aciklama : Rüyada bir bektasi seyhini görmek, hayatinizda büyük degisiklik olacagina ve içki yüzünden basinizin derde girecegine isarettir.

Bel

ID : 630
ruya : Bel
aciklama : Belin sağlamlığı güç ve nesil ile, zayıflığı yoksullukla, bükülmesi ve kambur olması meşakkatle tabir edilir. Tarım aygıtı olan bel için "Kazma" maddesine bakınız. Ayrıca Bakınız; İnsan Vücudu, Kemer, Kayış.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir