Rüya Tabirleri


Yaşlanmak

ID : 6271
ruya : Yaşlanmak
aciklama : Rüyada yaşlandığını görmek, hastalığa ve iş hayatında başarısızlığa işarettir. Rüyada birden yaşlandığını gören kimse iş, toplum veya aşk hayatı ile ilgili önemli bir sıkıntı yaşar.

Yaşlı adam

ID : 6272
ruya : Yaşlı adam
aciklama : Hayatınızdaki bazı olumsuz değişiklikler ve zorluklar, canınızın sıkılmasına neden olacak.

Yaşlı kadın

ID : 6273
ruya : Yaşlı kadın
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yat

ID : 6274
ruya : Yat
aciklama : Rüyada yat görmek, içinde hayir ve iyi amel bulunmaya lüks bir hayatarettir.

Yat ve kotra

ID : 6275
ruya : Yat ve kotra
aciklama : Rüyada bir kotraya veya yata binerek bir geziye çiktigini görmek, hayirli bir ise baslayacagina ve çok kazanacagina delalet eder. Yati kendisinin kullandigini gören, tecrübesiyle basarili bir is adami olur.

Yatağan

ID : 6276
ruya : Yatağan
aciklama : Rüyada yatagan tabir edilen biçagi görmek, yeni teklif edilen bir isi yapip yapmamak hususunda dostlariniza akil danismaniza veya bir is hususunda bir arkadasiniza araci oldugunuz için bu yüzden zarara ugrayacaginiza delalet eder.

Yatak

ID : 6277
ruya : Yatak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yatak arkadaşı

ID : 6278
ruya : Yatak arkadaşı
aciklama : Yattığınız kişiyi beğenmemek, alacaklılarınızın sizi zor durumlara sokacağına işarettir. Tanımadığınız bir yatak arkadaşınız olduğunu görmek, çevrenizdeki insanları üzeceğiniz ve endişelere yol açmanız.anlamına gelir. Şayet yatakta yanınızda bir hayvanla yatıyorsanız bu, son derece büyük kötülüklerin geldiğine işarettir.

Yatak çarşafı

ID : 6279
ruya : Yatak çarşafı
aciklama : Rüyada yataginiz üzerine bir çarsaf serdiginizi veya topladiginizi görmek, hafif bir hastalik geçireceginize ve kisa zamanda iyilesip ayaga kalkacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada yatak çarsafi görmek otoriter bir hanima isarettir. Çarsaf satin aldigini veya çalindigini yahut yandigini gören kimsenin hanimi vefat eder. Rüyada görülen çarsaf, rüya sahibinin hanimi veya evinin idarecisidir. Rüyada bir çarsaf içerisinde uyudugunu gören kimse, mütedeyyine bir kadina nail olur. Rüyada görülen çarsaf, kuvvet ve itimat sahibi yahut güzel bir kadindir. Bundan dolayi rüyada çarsafa büründügünü gören kimse, bir kadinla evlenir.

Yatak odası

ID : 6280
ruya : Yatak odası
aciklama : Yabancı bir ülkeye yolculuk yapacak, yeni ve çok hoş insanlarla tanışacaksınız.

Yatak örtüsü

ID : 6281
ruya : Yatak örtüsü
aciklama : Temiz ve beyaz yatak örtüsü görmek, kadınlarda iyi bir kariyer ve güzel iş hayatı demektir. Kirli yatak örtüsünü görmek ise bir şeylerden bıkmayı ve ardından da genelde hastalığı getirir.

Yatakhane

ID : 6282
ruya : Yatakhane
aciklama : Etrafınızda işinizdeki başarıları kıskanan insanların bulunduğunu işaret eder. Etrafınızda işinizdeki başarıları kıskanan insanların bulunduğunu işaret eder. Rüyada bir yatakhanede oldugunuzu ve orada bir çok yataklarin bulundugunu görmeniz, çok davetlisi bulunan bir eglenceye gideceginize, orada bazi münasebetsiz kimselerle karsilasip, onlarin hareketlerinden dolayi üzüleceginize ve egleneceginiz yerde rahatsiz olarak evinize döneceginize delalet eder.

Yatalak

ID : 6283
ruya : Yatalak
aciklama : Rüyada yatalak bir kimseyi ziyaret etmeniz, durgunlugundan dolayi üzüldügünüz islerinizin artik açilacagina, kazancinizin yine eski seviyesine çikacagina, borçlarinizi da kolaylikla ödeyebileceginize isarettir.

Yatılı okul

ID : 6284
ruya : Yatılı okul
aciklama : Rüyada yatili bir okul kazandigini görmek, sevinç ve basanya isarettir.

Yatmak

ID : 6285
ruya : Yatmak
aciklama : Yabancı bir kimseyle birlikte yatmak, o yabancıdan elde edilecek hayra, ölmüş biriyle yatmak borca girmeye, cin ve şeytanla yattığını görmek şerli ve kötü kimselerle düşüp kalkmaya; Eşiyle yatmak hayır ve berekete, yalnız yatmak endişe ve vesveselere dellalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Uyumak.)Rüyada yatmak, uzanmak yol olarak yorumlanır.

Yatsı vaktı

ID : 6286
ruya : Yatsı vaktı
aciklama : Rüyada yatsi zamanim görmek, hile yapmaya, yalan söylemeye,fitne çikmasina ve sonucu belli olmayan bir seye isarettir. Bazen de yatsi zamanim görmek, tesbih, tehlil ve zikre isarettir.

Yavaş yavaş yürümek

ID : 6287
ruya : Yavaş yavaş yürümek
aciklama : Rüyada yavas yavas yürümek, hirsizliga, yahuthirsizligi kasteden kimsenin hallerinl gözetlemeye isarettir.

Yaver

ID : 6288
ruya : Yaver
aciklama : Rüyada bir askeri yaver veya sizin yaver oldugunuzu görmek, yeni bir is arkadasinizla tanisacaginiza, veya bir is ortagi olarak bir kimse ile yeni bir anlasma yapacaginiza, veya çocuklarinizdan birini evlendireceginize, bekar iseniz genç bir kimse ile arkadaslik kuracaginiza isarettir.

Yavru

ID : 6289
ruya : Yavru
aciklama : Rüyada bir hayvan yavrusu görmek, evli iseniz bir çocugunuz olacagina, bekar iseniz yakinda evleneceginize veya bir ise girip çok para kazanacaginiza delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada herhangi bir hayvan yavrusu görmek, tek ve desteksiz kalmayaisarettir.

Yavşak

ID : 6290
ruya : Yavşak
aciklama : Bakınız; Bit.

Yay

ID : 6291
ruya : Yay
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yaya yürümek

ID : 6292
ruya : Yaya yürümek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yaycı

ID : 6293
ruya : Yaycı
aciklama : Rüyada yayciyi görmek, uzun ömre, siddet, kuvvet ve dusmana galip gelmeye delalet eder. Yayciyi görmek cihad ve savas için insanlari tesvik eden kimseye delalet eder. Bazi tabirciler yayciyi görmek, askerin kumandanina veya deblet baskanina delalet eder, dediler.

Yaygara

ID : 6294
ruya : Yaygara
aciklama : Pek çok kimseyi ilgilendiren önemli bir olaydır.

Yaygaracı

ID : 6295
ruya : Yaygaracı
aciklama : Bakınız; Çığırtkan.

Yaygı

ID : 6296
ruya : Yaygı
aciklama : Yere serilen şeyler için Bakınız; Döşek, Döşeme.

Yayık

ID : 6297
ruya : Yayık
aciklama : Rüyada yayik, islerinin yolunda gitmesine ve kazancinin artmasina yorumlanir.

Yayın

ID : 6298
ruya : Yayın
aciklama : Rüyada çesitli dillerde yapilan yayinlari görmek, size disardan gelecek bir teklife ve size baska kimselerin de rakip olduklarina delalet eder.

Yayla

ID : 6299
ruya : Yayla
aciklama : Genişlik ve ferahlığa, rızık ve geçim işlerinin düzülmesine, yükseklik ve şerefe delalet eder.Rüyada yayla görmek işinizi değiştireceğinize işaret eder. Rüyada yayla görmek işinizi değiştireceğinize işaret eder. Rüyada güzel bir yaylada oturan kimse bütün derlerinden kurtulur.Rüyada bir yaylada bulundugunuzu ve orada istirahat etmekte oldugunuzu görmek, çok çalistiginizdan ötürü bu yil mutlaka bir müddet istirahata muhtaç oldugunuzu ve böyle çalisirsaniz sagliginizin bozulmak üzere oldugunu gösterir.

Yaylım ateş

ID : 6300
ruya : Yaylım ateş
aciklama : Rüyada yaylim atese karsi bulundugunuzu görmek, is hayatinizda gerek arkadaslarinizin, gerekse rakiplerinizin iki tarafli tenkitlerine maruz kaldiginiz için adeta ne yapacaginizi bilmez bir duruma düstügünüze delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir