Rüya Tabirleri


Yaz

ID : 6301
ruya : Yaz
aciklama : Rüyada yaz mevsimi bolluk ve bereketi simgeler.

Yaz mevsimi

ID : 6302
ruya : Yaz mevsimi
aciklama : Rüyada yaz mevsimi oldugunu görmek, arzularinizin yerine gelecegine, bu rüya mevsiminde görülmüs ise, mutluluga ve sevince; kis mevsiminde görülmüs ise, keder ve sikintiya isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir yaz gününde bulundugunu görmek, mesakkat, mihnet ve zorlukla tabir edilir.

Yazar

ID : 6303
ruya : Yazar
aciklama : Rüyada yazar olduğunu gören kimsenin işleri düzelecek, şansı açık olacak demektir. Rüyada yazar olduğunu gören kimsenin işleri düzelecek, şansı açık olacak demektir.

Yazı

ID : 6304
ruya : Yazı
aciklama : Hak sözü ve güzel duyguları ihtiva eden her çeşit yazı sağlam delillere, güvenilir kaynaklara, hayrın ve iyiliğin devamına, Kendine resmi yazı yazıldığını görmek kan aldırma zorunda kalmaya ya da bunun gerektiğine, Güzel yazı görmek duygu ve düşüncede ittidal ve güzelliğe delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; yazmak.)Rüyada yazı yazmak sahtekar bir kimsenin etrafınızda olduğuna ve size zarar verecek komplolar kurduğuna işaret eder. Rüyada yazı yazmak sahtekar bir kimsenin etrafınızda olduğuna ve size zarar verecek komplolar kurduğuna işaret eder. Rüyada güzel yazı başarıyı simgeler. Çirkin yazı ise insanın çıkarları için hareket edeceğini gösterir.

Yazı kalemi

ID : 6305
ruya : Yazı kalemi
aciklama : Elinde kalem oldugunu görmek, evlat sahibi olacagina veya bir ise girecegine delildir. Kalemle yazi yazmak, bir isteginin yerine gelecegine, geçiminin ve halinin iyilesip öylece devam edecegine isarettir. Kaleminin kayboldugunu veya çalindigini görmek hayir degildir.

Yazı tahtası

ID : 6306
ruya : Yazı tahtası
aciklama : Tohum ekilen araziye, günahlardan men etmeye, evin hanımına, çocuğa, korkudan emin olmaya, Bu tahta öğrenciler için ilim öğrenmeye ve sözlü sınava delalet eder.Yazi tahtasini görmek, zevceye, çocuga ve kendisine tohui ekilen yere isarettir. Bazen de bu rüya, korkudan emin olmaya ve talebel için ilim tahsil etmeye isarettir.

Yazı yazmak

ID : 6307
ruya : Yazı yazmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yazıcı

ID : 6308
ruya : Yazıcı
aciklama : Rüyada yazici görmek iyilige ve feraha isarettir.İyi bir rüya olarak yorumlanır.

Yazıcı melekler

ID : 6309
ruya : Yazıcı melekler
aciklama : Bakınız; Kiramen Katibin.

Yazıhane

ID : 6310
ruya : Yazıhane
aciklama : Rüyada bir yazihaneniz oldugunu ve kendinizi yazihaneniz basinda bir isle ugrastiginizi görmek, bazi sorunlarinizin olduguna ve bunlarin isinizi engelledigine isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir yazihane görmek, hanim, hayir, geçim, rütbe ve faydayaisarettir.

Yazma

ID : 6311
ruya : Yazma
aciklama : Hayırlı yol, kısmettir. Bekarlar için kısmet evliliktir.

Yazma (başörtüsü)

ID : 6312
ruya : Yazma (başörtüsü)
aciklama : Rüyada bas örtüsü görmek, kocadir. Yazmanin genislik ve büyüklügü kocanin refahina; küçüklük ve darligi ise, kocanin sikinti içinde olmasina;isarettir.

Yazma yemeni

ID : 6313
ruya : Yazma yemeni
aciklama : Rüyada yazma yemeni basan, hazirlayan bir ustayi görmek, bilgili bir kimseye, bir elçiye veya diplomata yorumlanir.

Yazmak

ID : 6314
ruya : Yazmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yedi yıldız (yedi kardeşler)

ID : 6315
ruya : Yedi yıldız (yedi kardeşler)
aciklama : Yedi yildizi görmek, alim ve serefli erkege isarettir. Bu yildizlarin hepsinin düstügünü görmek, o sehrin alimlerinin vefatini isarettir. Bir kimse yedi yildizi kendisi ile beraber görse, yahut o yildizlara karistigini görse, bir insana dost olur, yahut evlati olur, yahut da bir kadinla evlenir.

Yedi

ID : 6316
ruya : Yedi
aciklama : Talih, bolluk, paradır. Bu sayı yedi vakit olarak da alınır.

Yeğen

ID : 6317
ruya : Yeğen
aciklama : Yakın bir gelecekte, işinizle ilgili büyük başarılara imza atacaksınız.

Yel

ID : 6318
ruya : Yel
aciklama : Bakınız; Rüzgar.

Yel değirmeni

ID : 6319
ruya : Yel değirmeni
aciklama : Rüyada yel degirmeni görmek, is arkadaslarinizin sizin projenize karsi olduklarini, daha dogrusu bilgisizliklerinden ötürü kararsiz bulunduklarini gösterir. Ancak sizin otoriter idareniz onlara isteklerinizi kabul ettirerek, isinize istediginiz yönü verdirecektir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yel degirmeni görmek, harp, savas ve anarsiye isaret eder.Rüyada yel değirmeni görmek, devamlılığı olmayan düşmanlıktır.

Yele

ID : 6320
ruya : Yele
aciklama : Bakınız; At.

Yele ve kuyruğu siyah, kızıl at

ID : 6321
ruya : Yele ve kuyruğu siyah, kızıl at
aciklama : Yelesi ve kuyrugu siyah ve diger yerleri kizil olan böyle bir ati rüyada görmek, izzet ve yücelige, bazi tabirciler zengin bir kadina delalet eder, dediler.

Yelek

ID : 6322
ruya : Yelek
aciklama : Sıkıntıya, takım elbiseyle giyilmiş ise ağırbaşlılığa ve itabar görmeye delalet eder.Rüyada yelek görmek, dertlerle uğraşmak anlamına gelir. Rüyada yelek görmek, dertlerle uğraşmak anlamına gelir. Olumlu bir iş, para, kısmettir. Güzel bir yelek giyen bekar kimse evlenir.Rüyada yelek görmek, sikinti içine düseceginize isarettir.

Yelken

ID : 6323
ruya : Yelken
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yelken satıcı

ID : 6324
ruya : Yelken satıcı
aciklama : Rüyada yelken saticisini görmek yolculuklara ve nzik talep etmeye veya nikah için hazirlanmaya delalet eder.

Yelkovan

ID : 6325
ruya : Yelkovan
aciklama : Rüyada saat yelkovani görmek, arkadaslarinizin veya is ortaklarinizin is hususunda size verdikleri sözden daima döndüklerini, hiç birinin sözünde durmadigini, bu durumda sizin de islerinizin hiç yolunda gitmedigini gösterir.

Yellenmek

ID : 6326
ruya : Yellenmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yelpaze

ID : 6327
ruya : Yelpaze
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yem

ID : 6328
ruya : Yem
aciklama : Yoksul, kimsesiz ve çaresizlerin ihtiyacını gidermeye; kendi ihtiyaçlarının başkaları tarafından karşılanmasına; Yem satan kimseyi görmek cömer, zengin ve üstün meziyetleri olan kimseye; Evinde yem kabı ( yemlik) evin hanımına, güç ve şerefe delalet ederr.Hayır işlemek ve bazı kimselerin geçimini sağlayacağına işaret eder.Rüyada yem görmek, hayir ve iyilik yapmaya isarettir.Malınızın ve rızkınızın artarak refaha kavuşacağınıza işarettir.

Yem vermek

ID : 6329
ruya : Yem vermek
aciklama : Rüyada kümesinizdeki hayvanlara yem serptiginizi görmek, hayir isleriyle ugrasarak bir çok fakir kimselerin geçimine yardimci oldugunuzu ve bu yüzden büyük sevap kazandiginizi gösterir.

Yemeği hazmetmek

ID : 6330
ruya : Yemeği hazmetmek
aciklama : Bir kimse rüyada yedigi yemegi hazmettiginl görse, o kimsenin mesleginde çaliskan ve ihtimam göstermesine isarettir. Yemegi hazmetmek, korkudan emin olmaga isarettir. Yemegi hazmetmek, her iste sen ve neseli olmaga isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir