Rüya Tabirleri


Yemek

ID : 6331
ruya : Yemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yemek borusu

ID : 6332
ruya : Yemek borusu
aciklama : Bu boruyu görmek bazen afiyete, bazen hastalığa delalet eder.Rüyada yemek borusunu görmek, afiyet veya hastaliga isarettir.

Yemek daveti

ID : 6333
ruya : Yemek daveti
aciklama : Bakınız; Yemek, Ziyafet.

Yemek dolabı

ID : 6334
ruya : Yemek dolabı
aciklama : Rüyada bos yemek dolabi görmek iyi degildir. Bir rivayete göre geçiminde zorluga delalet eder. Eger dolapta yiyecek ve içecekten bir sey varsa yolculuga, hayir ve menfaate isarettir.

Yemek pişirmek

ID : 6335
ruya : Yemek pişirmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yemek yemek

ID : 6336
ruya : Yemek yemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yemekhane

ID : 6337
ruya : Yemekhane
aciklama : Rüyada bir yemekhanede yemek yedigini görmeniz, bütün akraba ve ailenizi içine alan bir mirasa konacaginiza; fakat bu mirasin taksiminde akrabalarinizla aranizda oldukça büyük anlasmazliklar çikmasi yüzünden aranizin açilacagina, bunun da sizin için büyük bir üzüntü kaynagi olacagina yorumlanir.

Yemeklik yağ

ID : 6338
ruya : Yemeklik yağ
aciklama : Bakınız; Yağ.

Yemen taşı

ID : 6339
ruya : Yemen taşı
aciklama : Rüyada Yemen tasi görmek, güzel, terbiyeli ve nazik bir ese delalet eder. Bir Yemen tasi satin aldigini ve bunu yüzük yaptirip parmagina taktigini gören, böyle bir kadinla evlenir. Bu rüyayi kadin görmüsse böyle bir erkekle evlenir. Cabir'ül-Magribi'ye göre; tasin rengi saf beyaz olur ise, asil, güzel, dinine bagli bir kadina isarettir.

Yemen zafer anı

ID : 6340
ruya : Yemen zafer anı
aciklama : Rüyada Yemen zaferanini gömek, sevindirici haberlere veya garip imana delalet eder. Meyve ve garip kokulu bitkilerden versu bitkisine benzeyen sari bitkilerin tabiri de böyledir.

Yemin etmek

ID : 6341
ruya : Yemin etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yemiş

ID : 6342
ruya : Yemiş
aciklama : Rüyada kuru yemis aldiginizi veya yediginizi görmek, yakinda hayirli bir haber alarak sevineceginize isarettir.

Yemin

ID : 6343
ruya : Yemin
aciklama : kendinden ve doğru söylediğinden emin olarak yemin etmek doğru olan tavır, davranış ve işe, korkudan emin olmaya, Allah Teala'nın razı olacağı bir iş yapmaya; Yalan yere yemin etmek fakirliğe, evinin harap olmasına, zillet ve rezilliğe delalet eder.Rüyada yemin ettiğini görmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır. Rüyada yemin ettiğini görmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır. Rüyasında iyi niyetle, içinden gelerek yemin eden kimse derdine çare bulacak demektir. Kişinin huzura kavuşacağına işaret eder.

Yemlik

ID : 6344
ruya : Yemlik
aciklama : Rüyada evinde yemlik oldugunu gören kimse için, izzet ve kuvvettir. Bazi tabirciler yemlik zevcedir, dediler.

Yenge

ID : 6345
ruya : Yenge
aciklama : Rüyada yengenizi gördüyseniz, tartışmaların işaretidir.

Yengeç

ID : 6346
ruya : Yengeç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yeni doğmuş çocuk

ID : 6347
ruya : Yeni doğmuş çocuk
aciklama : Rüyada yeni dogmus çocuk görmek, Uzüntüye, kedere, cahil halka ve oyun oynayan kimseleri idare etmeye isarettir. Rüyada yere birakilmis küçük bir kizi yerden kaldirsa veya kucagina alsa ya da çocugu uyutsa; eger o kimse hapis veya muhasara altinda yahut bir düsmanliktan dolayi zahmet ve mihnet içinde ise, yahut borçlu ya da fakirse, o kimse o hallerden kurtulur, üzüntü ve kederi gider. Eger anlatilanlarin hiç birisi yoksa, görülen küçük çocuk, üzüntü ve kederdir. Hasta bir erkek veya bir kadin rüyada küçük bir çocuk dogurdugunu görse, hastaliktan kurtulurlar.

Yenilemek

ID : 6348
ruya : Yenilemek
aciklama : Rüyada birşeyleri yenileyen kimsenin hayatında olumlu bir değişiklik olacak demektir.

Yenilmek

ID : 6349
ruya : Yenilmek
aciklama : Bakınız; Mağlup Olmak.

Yer

ID : 6350
ruya : Yer
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yer / yeryüzü

ID : 6351
ruya : Yer / yeryüzü
aciklama : Bir yerin tabiri, oranın değerli olup olmamasına, verimliliğine, madde ve

Yer altı

ID : 6352
ruya : Yer altı
aciklama : Rüyada yeraltında olduğunu görmek, bir konuyu olduğundan çok büyüttüğünüzü bildirir.

Yer elması

ID : 6353
ruya : Yer elması
aciklama : Yerelmasi görmek, patates gibi tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada yer elmasi görmek, rüya sahibinin çekecegi sikintiya , isarettir.

Yer mantarı

ID : 6354
ruya : Yer mantarı
aciklama : Bakınız; Mantar.Rüyada yer mantari görmek, ileri gelen kimselerin sevdigi vefali bir kimsedir. Bazi tabirciler, yer mantari kendisinde hayir olmayan bir kadindir, dediler. Eger yer mantari büyük olursa kadinlar taratindan bir nzka delalet eder. Rüyada yer mantari yedigini gören kimse helalindan mal kazanir.

Yer sarsıntısı

ID : 6355
ruya : Yer sarsıntısı
aciklama : Bakınız; Deprem.

Yer yarılması

ID : 6356
ruya : Yer yarılması
aciklama : Kirmani'ye göre; topragin yarilip çöktügünü görmek, o yere bir zalim kisi tarafindan bela gelmesine, yahut yokluk ve çekirge istilasina; düsmandan korku gibi büyük bir musibet olmasina; topragin yarilip çöktügünü ve kendisinin içine düstügünü görmek, basina bela gelecegine, yahut geri gelemeyecegi bir yolculuga çikmasina delalet eder. Yer yarilip üzerindeki binalari yuttuktan sonra yine birlestigini görmek, o yerde büyük bir felaket olacagina ve birçok kisinin ölecegine; topragin çöküp üstündeki agaçlari yuttugunu görmek, taun veya kolera gibi bir felaketle birçok insanin ölecegine delalet eder.

Yeraltı

ID : 6357
ruya : Yeraltı
aciklama : Rüyada yeraltında olduğunu görmek, bir konuyu olduğundan çok büyüttüğünüzü bildirir.

Yere batmak

ID : 6358
ruya : Yere batmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yerelması

ID : 6359
ruya : Yerelması
aciklama : Çekilecek sıkıntı ve zahmetlere delalet eder.Ciddi birisinin vereceği kısmettir.

Yerin yeşermesi

ID : 6360
ruya : Yerin yeşermesi
aciklama : Rüyada yeryüzünün yeserdigini görmek, haniminin hamile olduguna isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir