Rüya Tabirleri


Yerin yarılması

ID : 6361
ruya : Yerin yarılması
aciklama : Bereket meydana gelmesine, iyiliklerin ortaya çıkmasına; Bazen yerin yarılması bid'atların, haram ve kötülüklerin ortaya çıkıp yayılmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Yer / Yeryüzü, Deprem, Toprak.)

Yerleşim alanı

ID : 6362
ruya : Yerleşim alanı
aciklama : Bakınız; Köy, Şehir.

Yeşil ekin başağı

ID : 6363
ruya : Yeşil ekin başağı
aciklama : Rüyada yesil ekin basagi görmek, bir biri üzerine yigilmis maldir. Sapi üzerinde duran yesil ekin basagi, rizka, ucuzluk ve bolluga isarettir. Kuru ekin basagi, kitliga, bazen de fazla mülke isarettir, her basagin sevaptan kat kat oldugu gibi.Bir kimse elinde yahut harmanda ya da kap içinde basaklar görse baskasinin kazancindan olarak haram veya kabin sahibine veya elinde görülen insana isabet edecek mala yahut ögrenecegi ilme isarettir.

Yeşil kısnısı

ID : 6364
ruya : Yeşil kısnısı
aciklama : Yesil kisnis görmek gam ve kederle yorumlanir. Yesil kisnisi sattigini gören veya satan bir kisiden satin alan büyük sikintiya düser. Yesil kisnis yedigini görmek, zihin kuvvetine ve uzagi görmege isarettir.

Yeşermek

ID : 6365
ruya : Yeşermek
aciklama : Rüyada bir ağacın ya da toprağın yeşermesi kısmettir.

Yeşil

ID : 6366
ruya : Yeşil
aciklama : Yeşil kısmet, başarı, mutluluk olarak yorumlanır. Huzurlu, bereketli, güzel bir hayatı simgeler.Rüyada yesil renkli bir sey görmek veya yesil renkte bir elbise giymek, murada ermekle ve arzularinizin yerine gelmesi ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yesil renk, hayir ve berekete isarettir.

Yeşil başak

ID : 6367
ruya : Yeşil başak
aciklama : Bakınız; Buğday.

Yeşil ot

ID : 6368
ruya : Yeşil ot
aciklama : Bakınız; Çayır, Çimen.

Yeşil renk

ID : 6369
ruya : Yeşil renk
aciklama : Bu renk ve onun tonları, hangi nesnede yahut durumda görülürse görülsün hayra delalet eder.

Yeşillik

ID : 6370
ruya : Yeşillik
aciklama : Rüyada yesillik görmek, muratla yorumlanir. Rüyada yesil bir alan görmek, dualarinizin Allah'u Teala(CC.) Hazretleri katinda kabul gördügüne, muradiniza ereceginize, çok bol ve bereketli bir yil geçireceginize, kismetinizin ve rizkinizin sinirsiz olacagina delalet eder.İsteklerinizin, hayallerinizin gerçekleşme yolunda olduğuna işarettir.

Yeşillik / yeşil alan

ID : 6371
ruya : Yeşillik / yeşil alan
aciklama : Yeryüzünde görülen yeşil alanlar din ve dünya güzelliklerine, maddi ve manevi hayırlara, Su ile birlikte görülen yeşillik her türlü üzüntü ve kederden kurtulmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çayır, Çimen.)

Yetim kalmak

ID : 6372
ruya : Yetim kalmak
aciklama : Rüyada yetim kalmak, hakir görülmeye isarettir.Rüyada yetim oldugunu gören kimse, hakir görülür. Rüyada yetim gören kimsenin düsmani üzerinde hakki varsa, ona kavusur ve düsmanina galip gelir. Rüyada kendisinin yetim oldugunu gören kimse, hanimi veya mali yahut kendisine nispet edilen seyler hususunda tahkir edilir.

Yetim

ID : 6373
ruya : Yetim
aciklama : Yenim yahut öksüz kaldığını görmek hor ve hakir görülmeye, Yetim görmek, düşmanında alacağı varsa, ona galip gelip hakkını almaya, Yetimin başını okşamak yahut ona yemek yedirip himayesine aldığını görmek dünya va ahiret mutluluğuna delalet eder.Rüyada yetim biri görmek, düşünmeden yaptığınız hareketler nedeniyle çevrenizdeki insanlara zarar verir demektir. Rüyada yetim biri görmek, düşünmeden yaptığınız hareketler nedeniyle çevrenizdeki insanlara zarar verir demektir. Rüyada yetim gören kimse iyilik yapmalıdır. Kişi kendisini yetim görürse sıkıntı alır.Rüyada babasi ölmüs bir kimseyi görmek, ona yardim etmek, onu sevindirecek hareketlerde bulunmak, büyük bir sevinçle ve mutlulukla yorumlanir.

Yetişmek

ID : 6374
ruya : Yetişmek
aciklama : Rüyada birşeylere yetişmeye çalışmak heyacanlı olayları işaret eder. Kişi rüyasında kendisinden önde giden kimselere yetişirse çok iyi bir duruma gelecek demektir.

Yığmak

ID : 6375
ruya : Yığmak
aciklama : Rüyada insan bir yerlere birşey yığıyorsa bu bolluk, bereket, zenginlik, kazanç olarak yorumlanır. Ama yığdığı şeyler hayırlı değilse o zaman sıkıntı, dert, düşmanlık, sorundur.

Yıkama taşı

ID : 6376
ruya : Yıkama taşı
aciklama : İlgilendiğiniz ilginç olaylar hem sizin hem çevrenizin zevk almasını sağlayacaktır. Bu tasta elinizi ve yüzünüzü yıkamanız, tutku dolu birinin size gönülden bağlanacağını işaret eder.

Yıkamak

ID : 6377
ruya : Yıkamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yıkanmak

ID : 6378
ruya : Yıkanmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yıkanmak ve yıkamak

ID : 6379
ruya : Yıkanmak ve yıkamak
aciklama : Sabunsuz birşeyleri veya kendisini yıkadığını gören kimse bütün dertlerini geride bırakacak demektir.

Yıkayıcı

ID : 6380
ruya : Yıkayıcı
aciklama : Rüyada yikayici kimseyi görmek, cahil veya nasihat kabul etmeyenleri terbiye eden bir kimseye isarettir.Yikayiciyi görmek, üzüntü ve kederden kurtulmaya ve yolculuk için hazirlik yapmaya da isarettir.

Yıkık dökük yer

ID : 6381
ruya : Yıkık dökük yer
aciklama : Bakınız; Virane.

Yıkık yer

ID : 6382
ruya : Yıkık yer
aciklama : Rüyada yikik bir ev veya yikik bir yer görmek, hakkinizda arkanizdan bazi hos olmayan sözler söylendigine ve bunlari isittiginiz için gönlünüzün kirildigina ve oldukça üzüldügünüze isarettir.

Yıkıntı

ID : 6383
ruya : Yıkıntı
aciklama : Rüyada yikinti görmek kederle yorumlanir. Rüyada evinizin önünde bir enkaz görmek, ev balkinin bir musibete ugrayacagina, enkazin oradan kaldirildigini görmek, bu musibetten kurtulacaginiza, bos bir yere enkaz yigdiginizi görmek, sonu gelmeyecek bir isle mesgul oldugunuza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada evin önünde bir enkaz görmek, ev balkinin bir musibete ugrayacagina, enkazin oradan kaldirildigini görmek ise, bu musibetten kurtulacagini isarettir.

Yıkmak

ID : 6384
ruya : Yıkmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yıl

ID : 6385
ruya : Yıl
aciklama : Bakınız; Sene, Yılın Ayları.Gelecek bir yıl görünüyorsa kişinin bu yılla ilgili önemli birşeyleri olacak demektir. Eski bir yıl ise eskide kalmış bir olay canlanacak demektir. Ayrıca yılın içindeki sayılar da çok önemlidir.Rüyada yil görmek rüyayi görenin kendisinde veya bir baskasinda görecegi belaya isarettir. Eger kitlik içinde iseler bu rüya hayrin artmasina isarettir.

Yılan

ID : 6386
ruya : Yılan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yılan balığı

ID : 6387
ruya : Yılan balığı
aciklama : Rüyada yılan balığı görmek,etrafınızdaki kimselerin sizi kıskanacağına işaret eder. Rüyada yılan balığı görmek,etrafınızdaki kimselerin sizi kıskanacağına işaret eder. Yılan balığı yakaladığınızı görmek, iyiye yorumlanır. Elinizden kaçırmak ise, kalıcı olmayan talih anlamı taşır. Kadın için onu görmek kısa süreli bir zevk anlamına gelir.

Yılan tutan

ID : 6388
ruya : Yılan tutan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yılbaşı

ID : 6389
ruya : Yılbaşı
aciklama : Yılbaşı ile ilgili rüyalar evlenmeye ve aşka yorumlanır. Yılbaşı ile ilgili rüyalar evlenmeye ve aşka yorumlanır. Ummadığınız bir yerden elinize para geçecek. Bu rüya, mutlu bir evlilik yapacağınız anlamına da gelir. Rüyada bir yilbasi gecesini kutlarken görmeniz, yeni yatirimlar yaptiginiza ve bu suretle çok para kazanmak ihtimali içinde bulundugunuza, yenilikler düsünerek, isinizi buna göre tanzim edeceginize isarettir.Beklemediğiniz bir yerden elinize para geçecek. Mutlu bir evlilik habercisidir.

Yıldırım

ID : 6390
ruya : Yıldırım
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir