Rüya Tabirleri


Yıldız

ID : 6391
ruya : Yıldız
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yıldız çiçeği

ID : 6392
ruya : Yıldız çiçeği
aciklama : Taze ve parlak görünümlü yıldız çiçekleri, iyi şansın ve mutluluğun simgesidir.

Yıldızları gütmek

ID : 6393
ruya : Yıldızları gütmek
aciklama : Bir kimse rüyada yildizlari güttügünü görse, halk üzerine vali olur. Yünlü koyun güttügünü gören kimse Arap halki üzerine vali olur.

Yılın ayları

ID : 6394
ruya : Yılın ayları
aciklama : İlkbahar aylarını görmek müjde, sevinç ve hayatta yapılacak atılıma, Yaz ayları çalışmanın karşılığını görmeye ve iş ve düşüncelerin olgunlaşarak yararalı hale gelmesine, Sonbahar ayları kısa ya da uzun ayrılıklarla diğer üzüntülere, Kış mevsimi rehavetee, uyuşukluğa ve işleri oluruna bırakmaya delalet eder.

Yıllık

ID : 6395
ruya : Yıllık
aciklama : İşleri düzene koymaya, planlı hareket etmeye delalet eder.

Yırtıcı hayvan

ID : 6396
ruya : Yırtıcı hayvan
aciklama : Bakınız; Vahşi Hayvan.Bununla ilgili tablrler «arslan» maddesinde geçti.

Yırtıcı kuş pençesi

ID : 6397
ruya : Yırtıcı kuş pençesi
aciklama : Rüyada yirtici kusun pençesini görmek, düsmanlik halinde bulunan kimse için galibiyet ve muzafferiyettir. Nitekim bu kusun pençesi, kendisini korumak için bir kalkan gibidir.

Yırtıcı kuşlar

ID : 6398
ruya : Yırtıcı kuşlar
aciklama : Rüyanizda yirtici kuslarin saldirisina ugradiginizi görmeniz, düsmanlarinizin sizi alt etmek için pusuda beklediklerine, her firsatta sizi alt etmege çalistiklarina delalet eder.

Yırtıcı kuş

ID : 6399
ruya : Yırtıcı kuş
aciklama : Bakınız; Kuş.

Yırtık

ID : 6400
ruya : Yırtık
aciklama : Rüyasında elbise gibi şeyleri yırtık görmek sıkıntıdır.Rüyanizda elbisenizin bir tarafinin yirtildigini görmek, evinizde bir hastalik çikacagina, bu yüzden fazla üzüleceginize, yirtigi yamamak, hasta bulunan bir kimsenizin iyilige yüz tutacagina delalet eder.

Yırtık ve söküğü dikmek

ID : 6401
ruya : Yırtık ve söküğü dikmek
aciklama : Günahtan dönmeye, hak sahibi ile helalleşmeye, tutarsız bir gerekçeyle özür dilemeye, bir ayıbı örtmeye delalet eder.

Yırtmak

ID : 6402
ruya : Yırtmak
aciklama : Rüyada birşeyleri yırtan kimse işini bırakacak veya bir arkadaşından ayrılacak demektir.

Yiğitlik

ID : 6403
ruya : Yiğitlik
aciklama : Bakınız; Cesaret.

Yitik (kayıp)

ID : 6404
ruya : Yitik (kayıp)
aciklama : Bir yerde yitik bir şey bulup onu almak insanın elinin altında bulunanlardan kazanacağı nefisşeylere, tabiatına uygun beklentilere, mübarek bir çocuğa yahut beklenmeden meydana çıkacak mirasa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Telef Etmek.)Rüyada bir yerde bir yitik bulup kaldirmak, görenin kazanacagi nefis ve tabiatina uygun seylere veya mübarek bir çocuga yahut beklemeksizin meydana çikacak bir mirasa isarettir.

Yiyecek

ID : 6405
ruya : Yiyecek
aciklama : Et hariç yiyecekler kısmet, bolluk, berekettir.

Yoğurt kurusu

ID : 6406
ruya : Yoğurt kurusu
aciklama : Rüyada görülen yogurt kurusu riziktir.Bazi tabirciler yogurt kurusu az bir zahmetle elde edilen bir fiziktir, dediler. Yogurt kurusunun tiridi çok faydali bir ticarete isarettir.

Yoğurmak

ID : 6407
ruya : Yoğurmak
aciklama : Rüyada hamur yoğurmak kişinin çalışması sonucu iyi bir başarı kazanacağına işaret eder.

Yoğurt

ID : 6408
ruya : Yoğurt
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yok olmak

ID : 6409
ruya : Yok olmak
aciklama : Yok olduğunu görmek nefsini olumsuz etkilerde devre dışı bırakmaya, ona muhalefet ederek gerçek anlamda var olmaya; Yok olmak bazen hastalığa, kıskançlığa, doğal afetlere ve faydalı şeyleri iptal etmeye delalet eder.Rüyada yok olmak, faydali seyleri iptal etmeye, hastalik çikmasina, kiskançliga, ziraatin verimsiz olmasina, ya da hayvanata semavi hastaliklarin inmesi sebebiyle onlardan faydalanilamamaya isarettir.

Yoklama memuru

ID : 6410
ruya : Yoklama memuru
aciklama : Bakınız; Denetçi.

Yoklama ve muayene memuru

ID : 6411
ruya : Yoklama ve muayene memuru
aciklama : Demirle yükleri arayip muayene eden bir memurdur. Rüyada bu memuru görmek. insanlarin irz ve namuslari hakkinda söz söylemeye, hazan da casusa delalet eder.

Yoklamak

ID : 6412
ruya : Yoklamak
aciklama : Eliyle bir şeyi yoklamak bilgi ve haber araştırmaya, söz dinlemeye veya kendini ilgilendirmeyen konularda sumaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Dokunmak.)Rüyada bir seyi tutup eliyle yoklamak, haber arastirmaya ve söz dinlemeye ve üzerine ögrenmesi lazim olmayan bir seyde susmaya isarettir.

Yokluk

ID : 6413
ruya : Yokluk
aciklama : Olduğu gibi çıkar.

Yoksul

ID : 6414
ruya : Yoksul
aciklama : Bakınız; Fakir.

Yoksul / yoksulluk

ID : 6415
ruya : Yoksul / yoksulluk
aciklama : Bakınız; Fakir / Fakirlik.

Yoksulluk

ID : 6416
ruya : Yoksulluk
aciklama : Rüyanizda yoksulluk çektiginizi ve bes parasiz bir durumda bulundugunuzu görmeniz, son günlerde paraca çok açildiginiza, gelecek günlerinizde sikinti çekmemeniz için tasarrufa biraz yer vermenize ve daima geleceginizi göz önünde bulundurmaniza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada yoksulluk içinde bulundugunu görmek, Allah'a yaklasmaya, dünyevi islerinin düzelmesine isarettir.

Yokuş

ID : 6417
ruya : Yokuş
aciklama : Dik bayır yahut yokuş bir yeri çıktığını görmek bir zorluğun üstesinden gelmeye, azmi nisbetinde dünya ve ahiret kazancına gayret göstermeye, Yokuş kalın kafalı kadına yahut tatlı dille yola getirilen zorbaya, Yokuş çıkmak ilim yolunda çalışmaya, yüzel bbir yol izlemeye, güzel siyaset uygulamaya, hikmetli işler yapmaya, kadir ve kıymetinin artmasına. Yokuş aşağı inmek zorluktan sonra kolaylığa yahut bir işi sonuçlandıramamaya delalet eder.Bir kimse rüyada bir yokuşu çıkıyorsa, olaylar karşısında daha güçlü olmalı, ve güçlüklere dayanmalı demektir. Bir kimse rüyada bir yokuşu çıkıyorsa, olaylar karşısında daha güçlü olmalı, ve güçlüklere dayanmalı demektir.

Yol

ID : 6418
ruya : Yol
aciklama : Okumak için tıklayınız

Yol azığı

ID : 6419
ruya : Yol azığı
aciklama : Rüyada yol azigim görmek, karada ve denizde yolculuga ve yolculuk arzusunda bulunan kimsenin hayir ve ser olan seylere acele etmesine isarettir. Bazen bu rüya bir seyi sürmeye, yürütmeye, bir yerden diger bir yere göçmeye ve bir seyi yüklenmeye isarettir.

Yol hazırlığı

ID : 6420
ruya : Yol hazırlığı
aciklama : Rüyada yol hazirligi yaptigini gören kimse, hayirli bir ise baslar.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir