Rüya Tabirleri


Zelzele

ID : 6541
ruya : Zelzele
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zemberek

ID : 6542
ruya : Zemberek
aciklama : Rüyada zemberek görmek, kurmak istediginiz is düzeninin mükemmel bir sekilde isleyecegine, ticari durumunuzun ve itibarinizin çok iyi bir durumda olacagina, ev halki ve is arkadaslarinizla uyum içinde olacaginiza isarettir.

Zembil

ID : 6543
ruya : Zembil
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zemin

ID : 6544
ruya : Zemin
aciklama : Günlük hayatı temsil eder. Yerin rengine ve durumuna göre günlük hayatla ilgili yorumlanır.

Zemin kat

ID : 6545
ruya : Zemin kat
aciklama : Zemin kata indiyseniz, tek başınıza bir soruna çözüm bulmaya çalışacaksınız. Eğer zemin katta hapis kaldıysanız bir çıkmaza gireceksiniz.Bir binanin zemin katinda bulundugunuzu görmek, çok heyecanli ve evhamli olmaniz yüzünden bazen kötü durumlarda kaldiginiza, bazen da çok kritik duruma düsmenize sebep olduguna yorumlanir.

Zemzem

ID : 6546
ruya : Zemzem
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zencefil

ID : 6547
ruya : Zencefil
aciklama : Elde edilmesi zor, büyük kısmettir.Rüyada zencefil görmek keder ve sikintiyla tabir olunur, Ibni Sirin'e göre, rüyasinda zencefil yedigini gören hasta olur ve sonunda ölür. Zencefil sattigini veya birine verdigini görmek, kederden ve sikintidan kurtulmaya delalet eder. Zencefille resim yaptigini veya boyadigini gören dünyanin bos isleri ile gururlanir. Zencefil ile Kur-an'dan bir sey yazdigini görmek iyi ve hayirlidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada zencefil görmek, üzüntü ve kedere isarettir. Zencefil yedigini görmek, zarar, düsmanlik ve münakasa yapmaya isarettir.

Zenci

ID : 6548
ruya : Zenci
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zengin

ID : 6549
ruya : Zengin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zenginlik

ID : 6550
ruya : Zenginlik
aciklama : Rüyada zengin olduğunuzu ve rahat bir yaşam sürdürdüğünüzü gördüyseniz, çok çalışıp yüksek bir pozisyona yükseleceğiniz anlamına gelir. Olduğu gibi çıkar. Aynı zamanda ruh zenginliğini de işaret eder.

Zenne

ID : 6551
ruya : Zenne
aciklama : Rüyada bir ortaoyununda zenne oynayan bir artisti görmeniz, yakindan tanidiginiz ve çok samimi buldugunuz bir kimsenin ikiyüzlü davrandigini ögrenerek, ona karsi hislerinizin degistigine ve onun ikili oynadiginin farkina vararak hareketlerinizi buna göre ayarladiginiza isarettir.

Zerdali ağacı

ID : 6552
ruya : Zerdali ağacı
aciklama : Rüyada zerdali agaci görmek, hastaligindan dolayi kendisinden faydalanilmayan bir kimseye yorumlanir. Rüyasinda zerdali agacindan zerdali topladigini gören zengin bir kimse ile evlenir.

Zerdali

ID : 6553
ruya : Zerdali
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zerde

ID : 6554
ruya : Zerde
aciklama : Bakınız; Tatlılar.Rüyada zerde görmek yakinda evinizde veya akrabalarinizdan birinin evinde bir dügüne veya bir ziyafete davet edileceginize isarettir.

Zerdeçal

ID : 6555
ruya : Zerdeçal
aciklama : Hint safranı da denen bu bitkinin kökünü görmek hastalıklı mala delalet eder.Rüyada zerdeçal görmek, çoktan beri yemediginiz ve yapilmasi oldukça güç olan bir yemegi bir sürpriz olarak esinizin hazirlayip size sunacagina, bundan dolayi memnuniyetinizin ifadesi olarak sizin de buna karsi bir hediye ile ona bir sürpriz yapacaginiza yorumlanir.

Zerdeçal koku

ID : 6556
ruya : Zerdeçal koku
aciklama : Rüyada zerdeçal kökü görmek, kendisiyle beraber hastalik bulunan mala delalet eder.

Zerre

ID : 6557
ruya : Zerre
aciklama : Rüyada görülen zerre, batil söze isarettir.

Zeybek

ID : 6558
ruya : Zeybek
aciklama : Düğün, nişan ve buna benzer merasimlere delalet eder.Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir. Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir. Rüyada zeybek görmek veya bir zeybekle oyun oynamak, yakin bir zamanda akrabalarinizdan birinin dügününde bulunarak egleneceginizi gösterir.

Zeytin ağacı

ID : 6559
ruya : Zeytin ağacı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zeytinyağcı

ID : 6560
ruya : Zeytinyağcı
aciklama : Rüyada zeytinyagciyi görmek, ilim ve hidayete, kafirin Müslüman olmasina, ilim sahiplerine hizmete ve meliklere yakinliga delalet eder.

Zeytin

ID : 6561
ruya : Zeytin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zeytinyağı

ID : 6562
ruya : Zeytinyağı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zıhar

ID : 6563
ruya : Zıhar
aciklama : Rüyada hanimina zihar yaptigini görmesi, keder ve üzüntüyü icap ettiren gizli seylerin meydana, çikmasina delalet eder. Bazan yapilan zihar, yemin yapmaya bazan da livataya düskün olmaya ve harpten kaçmaya veya kadinlara arka tarafindan yaklasmaya delalet eder.

Zikir

ID : 6564
ruya : Zikir
aciklama : Rüyada Allah (C.C) Hazretlerini anarak zikreden kimseleri görmek veya bizzat anmak, içlerinde her zaman ve her hususta basari kazanacagina, dualarinin kabul edilecegine ve herkes tarafindan itibar görecegine delalet eder.

Zıkrullah

ID : 6565
ruya : Zıkrullah
aciklama : Rüyada Allah'i zikretmek, düsmanlarin serrinden emin olmaya, hayir kapilarinin açilmasina, belalardan kurtulmaya ve büyük bir makarna ulasmaya isarettir.

Zilhicce ayı

ID : 6566
ruya : Zilhicce ayı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zilkade ayı

ID : 6567
ruya : Zilkade ayı
aciklama : Bu ayda görülen rüya, yolculukla yorumlanirsa, rüya sahibi sakin yolculuga niyet etmesin. Sonu hayirli ol-maz. Bir baska rivayete görede: Bu ayda görülen rüyalarda pek hayra yorumlanmaz. Yolculuga çiktigini gören kimse, sefere çikmasin.

Zilzal suresi

ID : 6568
ruya : Zilzal suresi
aciklama : Rüyada Zilzal sürcsini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; rizka ve mala sahip olmaya isarettir.

Zilzurna olmak

ID : 6569
ruya : Zilzurna olmak
aciklama : Rüyada zilzurna derecesinde sarhos oldugunuzu görmek veya böyle küfelik bir kimseyle karsilasmak; sizi oldukça sarsacak bir gönül macerasi geçireceginize, ticari islerinizde ise iflas derecesinde zarara ugrayacaginiza, yahut sizi uzun zaman yataklara serecek agir bir hastalik geçireceginize yorumlanir.

Zımba

ID : 6570
ruya : Zımba
aciklama : Rüyada zımba görmek, inatçı huyunuz yüzünden, çevrenizdeki insanları inciteceğinize işaret eder. Rüyada zımba görmek, inatçı huyunuz yüzünden, çevrenizdeki insanları inciteceğinize işaret eder. Rüyada zimba görmek veya bir seyi zimbalamak, bir iddianiz üzerinde israrla duracaginiza, söylediklerinizin harfiyen yapilmasini istemekle beraber bunda siddetle israr etmenizde kararli oldugunuza, ortaya attiginiz fikirlerin sizin için yararli olduklarinda inanciniz bulunduguna isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir