Rüya Tabirleri


Zımpara

ID : 6571
ruya : Zımpara
aciklama : Kişinin inat ve ısrarı yüzünden sıkılacağına işaret eder.

Zıplamak

ID : 6572
ruya : Zıplamak
aciklama : Zıplamak veya bir şeyin üstünden atlamak, karşınıza çıkacak engelleri aşacağınız anlamına gelir. Zıplarken düşerseniz, sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Kişinin çok uğraşmadan çok iyi bir duruma geleceğine işaret eder.

Ziraat

ID : 6573
ruya : Ziraat
aciklama : Rüyada bir çiftlikte ziraat yaptiginizi görmek, yatirimlarinizin çok kisa zamanda verimini göreceginize, kazançli bir iste çalisacaginiza, kazancinizin bereketli ve bol olacagina, hayatinizin en renkli bir dönemini yasayacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada ziraat isleri île mesgul olmak, bolluk, bereket ve mala isarettir.

Zırh

ID : 6574
ruya : Zırh
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zırhçı

ID : 6575
ruya : Zırhçı
aciklama : Rüyada zirhçi görmek, çetin ve müskil isleri kolaslastirmaya ve niye ettigi sey hakkinda meydana gelecek yumusakliga, bekar için evlenmeye isarettir. Zirh yapan, halka edeb ve ilim ögreten ve onlara iyi ahlaki gösteren ve kendisinde nifak bulunan bir kimsedir Rüyada zirh yapan kimseyi görmek, halka ünsiyet ve ülfet etmeye, güzel söz söylemeye isarettir. Rüyada zirh yapan kimseyi görmek, fakirlik siddeti ve marifeti île hakki batildan ayiran idareciye isarettir.

Zırhlı

ID : 6576
ruya : Zırhlı
aciklama : Rüyada zırhlı bir savaş gemisi güven ve huzurdur.

Zırhlı savaş gemisi

ID : 6577
ruya : Zırhlı savaş gemisi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zırnık

ID : 6578
ruya : Zırnık
aciklama : Rüyada zirnik görmek mal ve para ile yorumlanir. Bir rivayete göre de zirnik görmek mesakkat ve hastaliktir. Zirnik yedigini gören hastalanarak ölür.

Zıt şeyler

ID : 6579
ruya : Zıt şeyler
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zıvana

ID : 6580
ruya : Zıvana
aciklama : Rüyada zivanali bir sey görmeniz, evinizde ve is yerinizde ileri sürdügünüz ve yapilmasini istediginiz hiç bir isin yerine getirilmedigini görerek, hiddetinizin son raddeye geldigine delalet eder.

Ziynet eşyası

ID : 6581
ruya : Ziynet eşyası
aciklama : Bakınız; Mücevherat, Süslenmek.Bekarlar için evlilikle ilgili kısmettir. Evliler için ise yuvayla ilgili kısmettir.Rüyada parmaga, bilege, gerdana veya gögse takilan herhangi bir ziynet esyasi görmek, ev balkinin bu tür ihtiyaçlarini fazlasi ile temin ederek her isteklerini yerine getirdiginize, onlarin mutlu olmasi için elinizden geldigi kadar fedakarlikta bulundugunuza, geçimleri hususunda da kazancinin büyük kismini bu yolda harcadiginiza delalet eder.

Zift

ID : 6582
ruya : Zift
aciklama : Zift ve siyah boya kıçınılacak şeylere, mala, kazanca, tövbe etmeye, bir şeyde sebat etmeye, gemi ve nakışlı şeylere, ziyarette bulunmaya delalet eder.Rüyada zift görmek, kötü seylerden ,kaçinmaya yorumlanir. Bir rivayete göre zift, mala da delalet eder, Ibni Sirin'e göre; her siyah olan sey maldir. Zifti bazi tabirciler kazançla yorumlamislardir. Bir baska rivayete görede: Rüyada zift kaçinilacak seylerden korunmaya ve ziyarete isarettir. Bazen zift mala isarettir. Bazen de zift, kazanç ve tövbeye isarettir.

Zihar

ID : 6583
ruya : Zihar
aciklama : Eşine zihar yaptığını görmek, üzüntü ve kederi gerektirecek gizli şeylerin açığa çıkmasına delalet eder. (Kişinin, kendi hanımına, ' Sen bana annemin sırtı, karnı, uyluğu vs. gibisin' şeklinde, kendine helal olmayan yakınının mahrem yerlerine eş tutması şeklinde benzetme yapmasına denir.)

Zikretmek

ID : 6584
ruya : Zikretmek
aciklama : Bir dostu yahut tanıdığı hatırlamak ondan haber gelmesine ya da onunla karşılaşmaya, İyi ve güzel şeyleri ve salih kulları anmak rahmetin devamlılığına ve ilahi lutuf ve ihsana, Önemli bir olayı yahut durumu hatırlamak hadiselerden gerekli dersi çıkarmayya ve yapıbilecek bir yanlıştan dolayı uyarılmaya, Allahu Teala'yı zikretmek ve O'nu en güzel isim ve fiilleriyle hatırlamak çok büyük bir iş ve hayra vesile olmaya yahut dünya ve ahiretin gerçek güzelliklerinin bilincinde olmaya, O'nu zikretmek uyanık olmaya delalet eder.

Zil

ID : 6585
ruya : Zil
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zilhicce

ID : 6586
ruya : Zilhicce
aciklama : Hacca gitmeye, borçlardan kurtulmaya, tövbe ve hidayete; Devlet adamlarının azledilmesine, yönetimin el değiştirmesine delalet eder.

Zilkade

ID : 6587
ruya : Zilkade
aciklama : Geçici gam ve kedere,

Zillet

ID : 6588
ruya : Zillet
aciklama : Bakınız; Hor ve Hakir Görmek / Olmak.Bir kimsenin rüyada kendisinin hor ve hakir oldugunu görmesi, o kimsenin aziz ve muzaffer olmasina isarettir. Zillet; fakirlik, yoksulluk ve dinde noksanliga da isarettir.

Zimmet

ID : 6589
ruya : Zimmet
aciklama : Rüyasında zimmetine para geçiren insan bir başkası yüzünden suçlanır.Rüyasinda zimmetine para geçirdigini görmek bir ortakliktan dolayi yapilan bir ticaretten zarar edecegine, fakat baska bir kazanci ile bu zarari telafi edecegine isarettir.

Zina

ID : 6590
ruya : Zina
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zincir

ID : 6591
ruya : Zincir
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zindan

ID : 6592
ruya : Zindan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zindancı

ID : 6593
ruya : Zindancı
aciklama : Bakınız; Gardiyan.Rüyada zindanci görmek mezar kazan birisi ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada zindanciyi görmek, kabirleri kazan kimseye isarettir.

Zirve

ID : 6594
ruya : Zirve
aciklama : Bakınız; Dağ, Tepe.Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı olacaksınız demektir. Mücadeleci yapınız nedeniyle, daima sorunların üstesinden gelecek, başarılı olacaksınız demektir. Bir kimse bir dagin zirvesinde oldugunu görerek, uçurumdan bakarken bir ürperti duysa, agir bir ise girerek yorgunluk duyar ve vücutça sarsilir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir dagin zirvesine ulasmak, makam, rütbe ve llerlemeye isarettir.

Ziyafet

ID : 6595
ruya : Ziyafet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ziyan

ID : 6596
ruya : Ziyan
aciklama : Bakınız; Zarar.Bir olay nedeniyle ziyana uğrayan insan, emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir. Bir olay nedeniyle ziyana uğrayan insan, emeğinin karşılığını mutlaka alacak demektir. Rüyada herhangi bir sekilde ziyan ettigini gören, sevinecegi bir haberin esiginde bulunur, is hayatinda tecrübesi artar.

Ziyaret

ID : 6597
ruya : Ziyaret
aciklama : Okumak için tıklayınız

Zoka

ID : 6598
ruya : Zoka
aciklama : Rüyada zoka görmek, tesebbüs ettiginiz isin sonunda çok kazançli çikacaginiza, ancak sabirla beklemeniz gerektigine isarettir.

Zorba

ID : 6599
ruya : Zorba
aciklama : Rüyada zorbalikla size bir is yaptirmak isteyen bir kimseyi görmek, bir is gördürürken kendi fikrinizi ileri sürerek iddia etmenizin menfaatinize uygun olmadigina isarettir.

Zorbalık

ID : 6600
ruya : Zorbalık
aciklama : Tatsız olay, sorundur.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir