Rüya Tabirleri


Birisiyle beraber yemek yemek

ID : 691
ruya : Birisiyle beraber yemek yemek
aciklama : Rüyada ölüyle beraber yemek, borca isaret eder. Yabanci birisiyle yemek yemek, o yabancidan elde edecegi hayra cin ve seytanlarla beraber yemek yemek de serli kimselerle beraber düsüp kalkmaya isaret eder.

Birli (kağıt oyununda)

ID : 692
ruya : Birli (kağıt oyununda)
aciklama : Rüyada iskambil kagidindaki birlileri görmek dört sekilde yorumlanir: Kupa birlisi, gönül macerasina, karo birlisi agiz tadina, maça birlisi sosyal hayatta basariya, ispati birlisi çok çalismaya delalet eder.

Bit yumurtası

ID : 693
ruya : Bit yumurtası
aciklama : Rüyada görülen bit yumurtasi, fesat çikaran bir kavme. Bir kimse rüyada bit yumurtalarini görse ve onlari temizleyemese, birtakim müfsid adamlarin hanimlarinin arkasina düseceklerine ve bunlara mani olamayacagina delalet eder.

Bıyık

ID : 694
ruya : Bıyık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Biat etmek

ID : 695
ruya : Biat etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Biber

ID : 696
ruya : Biber
aciklama : Okumak için tıklayınız

Biberiye

ID : 697
ruya : Biberiye
aciklama : Rüyada yeşil biberiye görmek, geçmişte kalan biriyle yüzyüze gelineceğine işarettir.

Bilardo

ID : 698
ruya : Bilardo
aciklama : Bilardo masası veya oynadığını görmek, sıkıntının işaretidir. Bilardo masası veya oynadığını görmek, sıkıntının işaretidir. Bilardo masası veya bilardo oynadığını görmek sıkıntının habercisidir.Karışıklık, çevreyle ilgili değişiklik anlamına gelir.Rüyada bir salonda bilardo oynadiginizi gör-mek, bir dostunuzun verimsiz bir isine ortak oldugunuza ve o iste ugrasirken bir çok avantajinizi kaçirdiginiza delalet eder.Bilardo masası veya oynadığını görmek, sıkıntının habercisidir.Bilardo masası veya oynadığını görmek, sıkıntının habercisidir.

Bileği taşı

ID : 699
ruya : Bileği taşı
aciklama : Kişinin hidayetine yahut bilincinin artmasına vesile olan birine, İnsanı gayrete getiren olay ya da kişilere dilalet eder.Rüyada bilegi tasim görmek, dogruluga ve Hakk'a yol bulmaya isaret eder. Bazen bilegi tasi, kendisiyle hidayete kavusana isaret eder. Bilegi tasi, bazi hususlara tesvik eden bir kimsedir. Bazi tabirciler de bilegi tasi kadindir, bazilari da, kankoca veya ahbaplarinin arasini açan bir kimsedir, dediler. Bazi tabirciler de bileme tasinin üzerinde bir sey bilenmesi bakire bir kadina isaret eder, dediler. Bilegi tasi harekete ve nefsin güzelligine ve onu gören kimsenin siddet ve hareketlerim fazlalastirmaya isaret eder.

Bilek

ID : 700
ruya : Bilek
aciklama : El bileği insanın emek ve gayretine, ayak bileği dünyalık ve tedbirlere, Bilek ağrısı üzüntüye, Kol ve bilekleri açık kadın görmek dünyalığa, böyle bir erkek görmek namuslu ve helal kazanç sahibi erkeğe delalet eder.Bilek görmek kuvvetle yorumlanir. Bir kisinin rüyasinda bilekle yaristigini görmesi onun hayat da rakipleriyle yaristigina; eger karsisindakinin bilegini kivirdi ise o yarisi kendisi-nin kazanacagina; bileginde bir yara veya çiban görmesi rakiplerinin üstünlügüne ve islerinin bozulacagina isarettir.

Bilemek

ID : 701
ruya : Bilemek
aciklama : Bıcak, testere vb. şeyleri bilemek, insanı gayrete getiren gelişme ve kişiye, Bileyici görmek, insanların arasını bozan kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bıçak.)Rüyasında bıçak, makas gibi birşeyler bileyen kişi, birden yükselir ve yaşamda daha üstün duruma gelir.

Bilet

ID : 702
ruya : Bilet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bilezik

ID : 703
ruya : Bilezik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bilgi

ID : 704
ruya : Bilgi
aciklama : Rüyasında bilmediği birşeyi öğrenen kişi, olgunluğa erişecek demektir.

Bilgin

ID : 705
ruya : Bilgin
aciklama : Bakınız; Alim.

Billur eşya

ID : 706
ruya : Billur eşya
aciklama : Bakınız; Kristal Eşya.

Bin

ID : 707
ruya : Bin
aciklama : Rüyada görülen bin sayısı, huzuru, uyumu, rahatı temsil eder.

Bina

ID : 708
ruya : Bina
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bina kemeri

ID : 709
ruya : Bina kemeri
aciklama : Okumak için tıklayınız

Binmek

ID : 710
ruya : Binmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bir

ID : 711
ruya : Bir
aciklama : Rüyada bir sayısı çok önemlidir. Başarıyı simgeler, insana güç ve cesaret verir. Başa geçmeyi, düşmanları yenmeyi, ilerlemeyi, isteklere kavuşmayı da temsil eder.

Bir araya gelmek

ID : 712
ruya : Bir araya gelmek
aciklama : Bakınız; Toplanmak.

Bira

ID : 713
ruya : Bira
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bisiklet

ID : 714
ruya : Bisiklet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bisküvi

ID : 715
ruya : Bisküvi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bit

ID : 716
ruya : Bit
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bitki

ID : 717
ruya : Bitki
aciklama : Her tür yeşil bitki hayır ve iyiliğe; güzel kokulu bitkiler üzüntü, keder, şiddet ve yoksulluktan kurtulmaya, bekar için evlenmeye, evli için çocuğa, ümit edilen şeylerin ve beklentilerin gerçekleşmesine, Yaprakları yemeğe katılan güzel kokulu bitkiler ssürekli sevince, hoş rızka ve ticarete, Bitkileri gereksiz yere yolmak ve koparmak üzüntüye delalet eder.Rüyasında yeşil bitkiler görmek, sıkıntıların sona ereceğini, murat kapılarının açılacağını haber verir.Rüyada herhangi bir bitki görmek, ruhî ve bedenî bir rahatsizliktan kurtulup rahata kavusacaginiza delalet eder.

Bluz

ID : 718
ruya : Bluz
aciklama : Bakınız; Gömlek.

Boa

ID : 719
ruya : Boa
aciklama : Boa yılanı çok güçlü düşmandır.

Böbrekler

ID : 720
ruya : Böbrekler
aciklama : Rüyada görülen böbrekler, iyi araciya, keder ve sikintidan kurtulmaya, korkulu ve tehlikeli seylerden selamete ermeye delalet eder. Iki böbrek iki zevceye veya iki çocuga ya da iki dosta delalet eder. Böbrekler devlet baskaninin hizmetini yapan ve ondan mal ve yardim alarak fakirler arasinda taksim eden cesur ve kuvvetli bir kimseye delalet eder, bazi tabirciler, böbrekler, devlet baskaninin yardimcilarindan bir kimsedir, dediler.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir