Rüya Tabirleri


Börülce

ID : 751
ruya : Börülce
aciklama : börülce yeşilse bir düş gerçekleşecek demektir. Kuru ise şiddetli bir yokluğu bir bolluk izleyecek demektir. Pişirmek ve yemek, yuvada mutluluğa işaret eder.Rüyasinda vakitli veya vakitsiz pismis veya çig börülce yedigini görmek iyi degildir.

Boş yere bağırıp çağıran adam

ID : 752
ruya : Boş yere bağırıp çağıran adam
aciklama : Rüyada bos vere bagirip çagiran adami görmek, batil ve yanlis söz söylemeye isaret eder. Bazen de bu rüya, Hakk'la batilin arasini ayiran, akilli ve anlayisli bir kimseye isaret eder.

Boşadığı eşine dönmek

ID : 753
ruya : Boşadığı eşine dönmek
aciklama : Kisinin rüyada talakla bosadigi hanimina dönmesi, hastanin iyilesmesine yahut rüya sahibinin din, mezhep, sanat veya sehirde önceden bulundugu duruma dönmesine delalet eder.

Bostan

ID : 754
ruya : Bostan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bostan dolabı

ID : 755
ruya : Bostan dolabı
aciklama : Rüyada bostan dolabi gören, vezne-dar olur. Yahut para biriktirir ve onu bir banka veya sandikta sak-lar. Bostan dolabinin susuz olarak döndügünü görmek, büyük bir zengin kisinin yakinda ölecegine ve kimsesi olmadigi için mirasinin devlete kalacagina isarettir.

Bostan korkuluğu

ID : 756
ruya : Bostan korkuluğu
aciklama : Garip ve zavallı insana, bilinçsiz tedbire ve ahmak insanları korkutan birine delalet eder.

Boş

ID : 757
ruya : Boş
aciklama : İçi boş kap temiz olursa gelecek rızka, kirli olursa hüsnükuruntuya ve amel işlemekte gösterilen ilgisizliğe delalet eder.

Boşanma

ID : 758
ruya : Boşanma
aciklama : Boşandığınızı görmek, evliliğinizde bazı sıkıntılar olduğu anlamına gelir. Bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız demektir. Evli bir erkeğin rüyasında karısını boşadığını görmesi; ikisinden birisinin ölümüne, evli kadın aynı rüyayı görmüşse; karı koca arasına giren bir kişinin tartışmalara sebep olacağına işarettir.

Boşanmak

ID : 759
ruya : Boşanmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boşluk

ID : 760
ruya : Boşluk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bowling

ID : 761
ruya : Bowling
aciklama : Uzun bir süredir gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir.Uzun süredir gerçekleştirmek istediğiniz hayallerinizi gerçekleştireceğinize işarettir.

Boy

ID : 762
ruya : Boy
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boy atmak

ID : 763
ruya : Boy atmak
aciklama : Rüyasında birden uzadığını, boy attığını gören kişi hırslanır ve hayatını alt üst eder.

Boya / boyamak

ID : 764
ruya : Boya / boyamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boyacı

ID : 765
ruya : Boyacı
aciklama : Temiz giyimli boyacı ayıpları örten insana, pejmurde ve kirli giyinen ise müfteri insana; Bazen boyacı hacet gideren kerem sahibi birine delalet eder.Rüyada boyaci görmek, bazen bir hileye maruz kalarak veya bir iftiraya ugrayarak her bakimdan sikinti içinde oldugunuza, bazen de etraftan bazi yardimlar görerek ilerleyip bo-zulan islerinizi tekrar düzelteceginize isaret sayilir.Rüyada boyacı görmek; o evde bir yıl içinde birinin öleceğine işarettir.

Boynu vurulmak

ID : 766
ruya : Boynu vurulmak
aciklama : Rüyada birisinin boynunun vuruldugunu görmek, ibadetini aksattigi için, Cenabi Hak tarafindan rüya sahibine yapilan bir uyaridir. Kendi boynunun vuruldugunu gören, büyük bir günah islemistir, hemen tövbe ve istigfar etmesi gerekir. Boynu vurulduktan sonra, cesedinin dirilerek ayaga kalktigini gören, büyük husumetlere ugrar. Basinin yuvarlanarak uzaklara gittigini görenin eceli yaklasmistir. Boynu vurulmak üzere iken affedilerek cezadan kurtuldugunu görmek, günahlarindan tövbe etmesi gerektigine delalet eder.

Boynuz

ID : 767
ruya : Boynuz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boyun

ID : 768
ruya : Boyun
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boyun vurulmak

ID : 769
ruya : Boyun vurulmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boyuna sarılmak

ID : 770
ruya : Boyuna sarılmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boyunbağı (kravat)

ID : 771
ruya : Boyunbağı (kravat)
aciklama : Kıravat ve her çeşit boyunbağı kişinin üzerinde biriken borç ve görevlere delalet eder.Rüyada boynunuza çok güzel bir kravat taktiginizi görmek, gelecekte büyük ve itibarli bir kimse olacaginiza ve memleket içinde isim yapacaginiza isarettir. Kirmizi boyunbagi takmak, uzun ve heyecanli gönül maceralari geçireceginize; yesil boyunbagi takmak, bütün arzu ve isteklerinizin çok kisa bir zamanda yerine gelecegine; beyaz boyunbagi tak-mak, ummadiginiz bir yerden sizi feraha çikaracak haberler alacaginiza ve bu haberlere çok sevineceginize; siyah boyunbagi takmak çok sikintili günler geçireceginize; sari boyunbagi baglamak ise, hafif bir hastalik geçireceginize alamettir.

Boyunduruk

ID : 772
ruya : Boyunduruk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Boz

ID : 773
ruya : Boz
aciklama : Rüyada görülen koyu boz renk, kuruntu, sıkıntı, tatsızlıktır. Görüldüğü şey ile de yorumlanır.

Boza

ID : 774
ruya : Boza
aciklama : Rüyasında boza içen kimsenin sindirim sistemi ile ilgili bir sağlık sorunu olacak demektir.Rüyada boza içtigini görmek, zengin bir kimse ile dostluk kuracagina ve borçlu ise borcunu ödeyecegine delalet eder.

Bozgun

ID : 775
ruya : Bozgun
aciklama : Bakınız; Hezimet.

Bozguna uğramak

ID : 776
ruya : Bozguna uğramak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bozguncu

ID : 777
ruya : Bozguncu
aciklama : Fitne ve düşmanlık çıkaran kişi ya da düşüncelere; iyi ve güzel şeylere düşman olan kimseye ve emmare nefse; Bozuk bir şeyi iyice bozan ve onu asıl unsurlarını yerli yerine koyarak tamir eden ya da kullanılır hale getiren birini görmek yahut böyle yapmakk hayra delalet eder.

Bozucu

ID : 778
ruya : Bozucu
aciklama : Rüyada bozucuyu görmek, onun isminde dahi hayir yoktur. Zira abdesti isi, ahdi ve sartlari bozmaya da «nakza denilir. Ancak rüyada bozuk bir seyi bozdugunu ve güzel bir hale koydugunu görse, bu halde o kimsenin bozuk islerden birisini düzeltmesine delalet eder.

Bozuk para, bozukluk

ID : 779
ruya : Bozuk para, bozukluk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Böbrek

ID : 780
ruya : Böbrek
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir