Rüya Tabirleri


Buldok kopeği

ID : 811
ruya : Buldok kopeği
aciklama : Rüyada Buldog köpegi görmek, sadakatle yorumlanir. Rüyasinda bir Buldog köpeginin kendisine saldirarak isirdigini görmek, düsmanlardan zarar görecegine delalet eder. Buldog köpegini kendisine saldirdigini fakat onu tas veya so-pa ile uzaklastirdigini görenin düsmanlarindan korkusu olmaz.

Buldozer

ID : 812
ruya : Buldozer
aciklama : Bakınız; Tesviye Makinası.

Bulgur

ID : 813
ruya : Bulgur
aciklama : Bulgur kaynatmak, kırdırmak ve onu eve taşımak bereketle yenecek rızka, Bulgur pilavı zekatı verilen ve bundan dolayı bereket hasıl olan nimete delalet eder.Evde bolluk anlamındadır. Rüyasında evine çuvalla bulgur girdiğini gören kişi, tahmin bile edemeyeceği bir bolluğa kavuşur.

Bulmaca

ID : 814
ruya : Bulmaca
aciklama : Hayatınızda bazı huzursuzluklar karışıklıklar, huzursuzluklar ve yanlış anlaşmalar olacak. Hayatınızda bazı huzursuzluklar karışıklıklar, huzursuzluklar ve yanlış anlaşmalar olacak. Hayatınızda birtakım karmaşıklıklar, mutsuzluklar ve yanlış anlaşmalar olacak.Hayatınızda birtakım karmaşıklıklar, mutsuzluklar ve yanlış anlaşmalar olacak.Hayatınızda birtakım karmaşıklıklar, mutsuzluklar ve yanlış anlaşmalar olacak.

Bulmaca çözmek

ID : 815
ruya : Bulmaca çözmek
aciklama : Rüyada bulmaca çöz-mek bazen iyiye, bazen de kötüye yorumlanir. Rüyada bir kisinin bulmaca çözdügünü görmesi onun yapacagi bir isi yapip yapmayacagina tereddüt ettigine, bir baskasinin çözmekte oldugu bulmacaya yardim etmesi, baska birisinden fikir danistigina; bir kisinin rüyasinda bir baskasina bulmaca sormasi ve onun cevap vermedigini görmesi, yapacagi isin hayirli sonuç vermeyecegine delalet eder.

Bulut

ID : 816
ruya : Bulut
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bulvar

ID : 817
ruya : Bulvar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Bunalmak

ID : 818
ruya : Bunalmak
aciklama : Rüyada bunalmak, beklenmedik olaylar karşısında kişinin şaşalıyacağı, bocalayacağı anlamına gelir.

Bunamak

ID : 819
ruya : Bunamak
aciklama : Kafa dağınıklığından dolayı işleri önem sırasına koyamamaya, Bunak birini görmek faydasız dosta, Bazen bunadığını görmek uzun ömre delalet eder.Kafa dağınıklığından dolayı işleri önem sırasına koyamamaya, Bunak birini görmek faydasız dosta, Bazen bunadığını görmek uzun ömre delalet eder

Burak

ID : 820
ruya : Burak
aciklama : Hazret-i Peygamberimizin (s.a.v.) Miraç'ta bindiği bineği görmek yüksek derecelere ermeye ya da şehit olarak ölmeye delalet eder.Peygamberimizin miraca çiktigi buragini rüyada görmek, yüksek mertebeye nail olmaya yahut sehid olarak vefat etmeye isaret eder. Bazi tabirciler, bu buragi gören kimse Allah yolunda insanlari irsad etmek üzere cihat yapar ve derecesi yükselir demislerdir.

Burç

ID : 821
ruya : Burç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Burgu

ID : 822
ruya : Burgu
aciklama : Burgu rüyasi üzüntü ve aci ile yorumlanir. Rüya-sinda bir tahtaya burgu burguladigini görmek yapacagi bir isi yapip yapmamakta tereddüt ettigine, burgunun tahtanin arka tarafindan disari çiktigini görmek basarisizliga, burguyu demir bir levhaya vidalamaya çalistigini görmek bos ve beyhude islerle ugrastigina delalet eder. Es-Salimi'ye göre: burgu görmek, aci ile yorumlanir. Rüyasinda bir seyi burgu ile bir yere baglamak istedigini görmek, vücu-dundaki bir hastaliktan dolayi ameliyat geçirecegine isarettir. Burgu burguladigi yere tamami ile girerse, ameliyati basarili ge-çer, kirilir veya egilirse ameliyat basarili olmaz.

Burkulma

ID : 823
ruya : Burkulma
aciklama : Burkulma rüyaları uyarı niteliği taşır. Hayatı hakkında düşünmesi gerekir.

Buruç suresi

ID : 824
ruya : Buruç suresi
aciklama : Buruç süresini rüyasinda okuyan veya okuyani dinleyen kisi, îbn-i Sirin'in rivayetine göre, dünyada gam ve keder sahibi olur. Sikinti çeker, hayati aci içinde geçer. Fakat ahireti güzel olur, büyük sevaba erer. ilmi çok olur. Dininde çok kuvvetlidir. Yildiz ilmini çok sever.

Burun

ID : 825
ruya : Burun
aciklama : Okumak için tıklayınız

Büyük abdest

ID : 826
ruya : Büyük abdest
aciklama : Okumak için tıklayınız

Büyüteç

ID : 827
ruya : Büyüteç
aciklama : Rüyada pertavsiz (büyüteç) görmek mübalagayi seven ve olaylari oldugundan daha büyük gösteren bir tabiata sahip oldugunuza isarettir. Bu bakimdan, islerinizi daima oldugundan daha büyük çapta masraflara bogarak yürütmenizden dolayi zaman zaman müskülata ugradiginiza, bu yüzden de kimseye açilmayi kendi yaginizla kavrulmak istediginiz için, çogu kere çok zor durumda kaldiginiza isarettir.

Buz

ID : 828
ruya : Buz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Buzağı

ID : 829
ruya : Buzağı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Buzdağı

ID : 830
ruya : Buzdağı
aciklama : Sevgisini yahut nefretini gizleyen, duygularını açığa vurmayan gururlu kimseye yahut mahiyeti tam olarak kavranamayan durumlara delalet eder.Hal ve hareketlerinizde daha temkinli olmanız gerektiğine işaret eder. Buzağı tutmak kötü olayların arkasından güzel günlerin geldiğini haber verir. Ölü buzağı iflas edeceğinizin ve borç aldıklarınızla ile mahkemelik olacağınızın habercisidir. Buzağı boğmak yarıda kesilecek bir yolculuğa yorumlanır. Buzağı pişirmek işlerde kazanç sağlamaya, buzağı yemek güzel havadise işarettir. Hasta buzağı suçu olmayan bir insanın haksız yere ceza çekmesine işarettir. Evde buzağı bir hırsızlık olayının olacağı demektir. Birden ortaya çıkacak iyi bir fırsattır.

Buzdolabı / buzluk

ID : 831
ruya : Buzdolabı / buzluk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Büfe

ID : 832
ruya : Büfe
aciklama : Evinde bir büfe olduğunu gören kişi, bir kenara bir miktar para ayıracak demektir.Rüyada büfe görmek bolluk ve berekete isarettir. Bir büfede satis yaptigini görmek, evinin rizkinin ve maisetinin bollasacagina; bir büfeden yiyecek satin aldigini görmek, memursa maasinin artacagina, tüccarsa karli bir ise girecegine, hasta ise iyilesecegine isarettir. Bir büfede raflari tanzim ettigini görmek kazanç için bazi projeler yaptigina, büfe için aldigi mallari raflara yerlestirdigini görmek, hayir ve iyilik islerinde halka yardimci olduguna delalet eder.

Bülbül

ID : 833
ruya : Bülbül
aciklama : Okumak için tıklayınız

Büro

ID : 834
ruya : Büro
aciklama : Okumak için tıklayınız

Büst

ID : 835
ruya : Büst
aciklama : Bakınız; Heykel.

Büyü

ID : 836
ruya : Büyü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Büyükanne - büyük baba

ID : 837
ruya : Büyükanne - büyük baba
aciklama : Okumak için tıklayınız

Büyükelçi

ID : 838
ruya : Büyükelçi
aciklama : Rüyada bir konsolos veya bir büyükelçi görmek, birtakım aksiliklerin meydana geleceğine işarettir.

Büyüklenmek

ID : 839
ruya : Büyüklenmek
aciklama : İnsanlar arasında şeref ve itibar kaybına uğramaya, İlahi hoşnutsuzluğa ve makam kaybına delalet eder. Her çeşit benlik gösterisi, gurur ve kibir çirkin iş ve bunun sonucu gelecek dünyevi musibet ve uhrevi cezadır.

Büyümek

ID : 840
ruya : Büyümek
aciklama : Bir ağacın, bitkinin yahut herhangi bir şeyin normal gelişme seyrinin aksine aniden büyümesi, bu şeyin uğrayacağı zarara, Bir insanın anormal büyümesi onun ölümüne, Bir organın normal ölçüde büyümesi, o azanın delalet ettiği tabire uygun olara yorumlanırr. Mesela dilin büyümesi büyük söz söylemeye, kolun uzaması cömertliğe, ayağın büyümesi - ayakkabı da büyürse- dünyalığın genişlemesine vs. delalet eder. Her türlü normal büyüme, çabuk görülecek hayır ve sevinçli gelişmeye delalet eder.Rüyada bitkilerin aniden büyümesi kaçırılmayacak bir fırsattır. Rüyada büyüyen ayak ise sıkıntıdır. Büyüyen şeye göre yorumlanır. Rüyada insan seklinden çikacak derecede büyüdügünü gören kimsenin ölecegine isaret eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir