Rüya Tabirleri


Casus

ID : 871
ruya : Casus
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çavdar ekmeği

ID : 872
ruya : Çavdar ekmeği
aciklama : Içinde bulunan ruh sikintisindan kurtulus yolunun açilacagina isarettir.

Çay (dere)

ID : 873
ruya : Çay (dere)
aciklama : Bakınız; Dere, Nehir.Bir çay kenarinda oturdugunu ve su ile oynadigini görmek, evinde rizkinda bolluk ve bereket olacagina; evli ise bir erkek çocugu dogacagina, bekar ise evlenecegine isarettir. Bir çayin üzerinde kurulu bir köprüden geçtigini görmek, girecegi bir sinavi kazanacagina, köprünün ortasinda geçmekten vazgeçerek geri döndügünü görmek, o sinavi kaybedecegine delalet eder.

Çay bahçesi

ID : 874
ruya : Çay bahçesi
aciklama : Rüyada bir çay bahçesinde çay içtiginizi görmek, maddi sikintidan kurtulup feraha çikacaginiza, bir çay tarlasinda ürün topladiginizi görmek, etrafinizdakilere maddi ve manevi yardimda bulunarak kalp huzuru içine gireceginize, mal ve mülkçe yeni zenginliklere kavusacaginiza delalet eder.

Çaydanlık

ID : 875
ruya : Çaydanlık
aciklama : Rüyada çaydanlik görmek dedikoduya isa-rettir. Rüyasinda çaydanlik görmek, hakkinda bazi dedikodular yapildigina, çaydanliktan çay dolduruldugunu görmek, kötü bir söz isitecegine, çarsidan bir çaydanlik satin aldigini görmek, bir kisi ile agiz tartismasi yapacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada çaydanlik görmek dedikoduya isarettir.

Çayırlık çimenlik

ID : 876
ruya : Çayırlık çimenlik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çaylak

ID : 877
ruya : Çaylak
aciklama : Rüyada çaylak veya o türden vahsi kuslar gör-mek zalim bir idareci, insafsiz bir hakim ve bir memur, hilekar bir erkek ile tabir olunur. Bir çaylak tuttugunu veya hayvanin evine girdigini gören, zalim bir idareci ve insafsiz bir hakim ile dost olup onlardan iltifat görür. Bir çaylagi vurarak öldürdügünü gören, hi-lekar bir adami mahveder. Evinin daminda bahçesindeki agaçta bir çaylak tünedigini görmek, idareci veya hakim tarafindan men-faat görecegine delalet eder.

Caymak

ID : 878
ruya : Caymak
aciklama : Bakınız; Sözünden Dönmek.Rüyada verilen sözden caymak dostlarin arasinda itibarinin azalmasi manasina gelir.

Cebir

ID : 879
ruya : Cebir
aciklama : Rüyada her hangi bir kimseye karsi cebren bir sey yaptirmak istedigini ve onu bir isi yapmaya zorladigini görmek, islerinin çok muntazam bir sekilde devam edecegine ve çok ciddi bir kimse ile bazi önemli islere girip o islerin altindan kalkacagina delalet eder.

Cebrail (a.s.)

ID : 880
ruya : Cebrail (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cefa çekmek

ID : 881
ruya : Cefa çekmek
aciklama : Bakınız; Eziyet.

Cehalet

ID : 882
ruya : Cehalet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cehennem

ID : 883
ruya : Cehennem
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cehennemin bekçisi

ID : 884
ruya : Cehennemin bekçisi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çehre (yüz)

ID : 885
ruya : Çehre (yüz)
aciklama : Rüyada güler yüzler görmek, islerinizin yolunda olduguna ve hiç bir seye ihtiyaciniz bulunmadigina yo-rumlanir. Asik yüzler görmek, islerinizin yolunda olmadigina, sizi her firsatta rahatsiz eden bazi olaylarla sikilip üzüldügünüze isa-rettir. Rüyanizda masum bir çocuk yüzü görmeniz sizin ve ailenizin daima sevinç, ve mutluluk içinde ve saglikli hayat süreceginize delalet eder.

Ceket

ID : 886
ruya : Ceket
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çekinmekten men etmek

ID : 887
ruya : Çekinmekten men etmek
aciklama : Bir kimseyi rüyada çekinmekten menetmek, iyilikle emredip kötülükten sakindirmaya, akrabalari ziyaret etmeye ve onu isleyen kimsenin nefsini kötülüklerden menetmesine isarettir.

Çekmek

ID : 888
ruya : Çekmek
aciklama : Baska bir yere götürmeye muktedir oldugu bir seyi surup çekmek, kasd ve düsünmesiyle yahut da, güzel siyasetiyle çetin islerim kolaylastirmaya ve güç islerin kendisine itaatkar olmasina isarettir. Çekilen sey kötülüge alametse, rüya sahibinin de akibeti kötü olur.

Celep

ID : 889
ruya : Celep
aciklama : Koyun celebi iyilikle anılan, hayatın şartlarına uygun bir şekilde iş yapan, helal mal toplayan ve ilim öğrenmeye istekli kimseye, sığır celebi işçi arayan kimseye delalet eder.Rüyada celep görmek, mal toplayan, bir rivayete göre de evlenme tellali olan bir adamla yorumlanir.

Cellat

ID : 890
ruya : Cellat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cemaat

ID : 891
ruya : Cemaat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cemaziyel ahir ayı

ID : 892
ruya : Cemaziyel ahir ayı
aciklama : Bu ayda görülen rüyalann hükmü umumiyetle çikmaz. Rüya hayirda olsa, ser de olsa böyledir.Bu ayda görülen rüya hayirla yorumlanirsa, bu rüyanin çikmasi gecikir.

Cemaziyel ahir

ID : 893
ruya : Cemaziyel ahir
aciklama : Cimrilik ve kısa görüşlülüğe,

Cemaziyel evvel

ID : 894
ruya : Cemaziyel evvel
aciklama : Eş ve kızlarından birinin vefatına,Bu ayda bu rüyayi gören kimsenin, islerinde durgunluk olur ve alisveris istegi azalir. Rüyada Cemaziyelüla ayini gören kimse, kizim veya hanimim kaybeder. Zira Peygamberimizin kizi Hz. Fatimatüz Zehra (rha), bu ayda vefat etmistir.

Cemerat

ID : 895
ruya : Cemerat
aciklama : Hacıların Mina'da bulunarak cemre yaptıklarını (şeytan taşladığını) görmek, insanların hak ve hakikat çizgisinde toplanmalarına, batıl olan şeylerle topluca mücadele etmelerine; Kendisinin şeytana taş attığını görmek düşmana galip gelmeye, iyi amel işlemmeye, borcundan kurtulmaya, oruç ve namaz borçlarını kaza etmeye, Şeytana atılan taşlardan birini yemek yetim malı yemeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Taşlamak.)

Cemre

ID : 896
ruya : Cemre
aciklama : Cemrelerin ilkbahar başlangıcında havaya, suya ve toprağa düştüğünü görmek kazanç ve gönül işlerinde canlanmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Cemerat.)Rüyanizda cemrelerden her hangi birinin düstügünü haber almak, ani bir haber alarak çok sevineceginize, bu haberle hayatiniza yeni bir renk ve degisiklik gelecegine, gelecegi-niz hakkindaki kaygilarinizdan bir anda kurtulacaginiza ve çok yakin bir zamanda yeni bir hayata baslayacaginiza delalet eder.Cemrelerin ilkbahar başlangıcında havaya, suya ve toprağa düştüğünü görmek kazanç ve gönül işlerinde canlanmaya, sevinç ve mutluluğa delalet eder

Cenabet

ID : 897
ruya : Cenabet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cenaze

ID : 898
ruya : Cenaze
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cenaze namazı

ID : 899
ruya : Cenaze namazı
aciklama : Bakınız; Namaz, Ölü / Ölüm.

Cendere

ID : 900
ruya : Cendere
aciklama : İnattan vazgeçmeye, çetinlikle birlikta mal ve dünyalık kazanmaya delalet eder.İnattan vazgeçmeye, çetinlikle birlikta mal ve dünyalık kazanmaya delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir