Rüya Tabirleri


Çiş (sidik)

ID : 961
ruya : Çiş (sidik)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çiş damlaları

ID : 962
ruya : Çiş damlaları
aciklama : Rüyada görülen sidik damlalari borçlu kimsenin aldigi malinin takside baglanmasina delalet eder.

Çiş etmek

ID : 963
ruya : Çiş etmek
aciklama : Rüyada yataginiza çis ettiginizi görmek, rahatliga, ferahliga ve sevinçli günlerin yakin olduguna delalet eder. Bir baska kimsenin çis ettigini görmek, sizin islerinizin yolunda gitmesi için yakinlarinizin veya ailenizin yardimci olduklarina isarettir.

Çisenti

ID : 964
ruya : Çisenti
aciklama : Yağmurun çiseleyerek yağması üzüntü ve kederden kurtulmaya, bereketli ve düzenli yağmur yağışlarına delalet eder.Rüyada görülen çisenti ve serpinti, yagmurlara, bazen durumlarin düzelmesine, üzüntü, keder ve sikintinin gitmesine isarettir.

Cıvata

ID : 965
ruya : Cıvata
aciklama : Rüyanizda bir motor üzerinde civatalar görmek, aile iliskilerinizin artacagina, evli iseniz çocuklarinizin çogalacagina, bekar iseniz yeni iliskiler pesinde kosacaginiza, biraz havai bir tabiata sahip oldugunuza delalet eder.

Çivilemek

ID : 966
ruya : Çivilemek
aciklama : Rüyada çivi ile çivilendigini görenin hayrette kalmasina ve halinin perisan olmasina, yahut da onun için kötü bir söz söylemesine isarettir.

Cıvıltı

ID : 967
ruya : Cıvıltı
aciklama : Rüyada kus civiltisi mutlulukla tabir olunur. Rüyada kus civiltisi isitmek, sevdiklerine kavusmakla yorumlanir.

Çivit

ID : 968
ruya : Çivit
aciklama : Rüyada çivit görmek ve çivitle boyanmak, gam ve kedere, çivit yemek hastalik ve afete yorumlanir.

Cızbız yemek

ID : 969
ruya : Cızbız yemek
aciklama : Rüyada cizbiz yemek, cizbiz yapmak, is durumunuzun çok gevsek, hatta tembellik derecesinde gittigine, hareketlerinizde agirlik basladigina, bezgin ve usanmis bir hali-niz oldugu için sermayenizin yavas, yavas azalmakta olduguna delalet eder.

Çizmek

ID : 970
ruya : Çizmek
aciklama : Rüyada ustura ile kulaklarini çizdigini veya çizdirdigini görmek, üç sekilde yorumlanir: Zaaf, mal, ferah. Vücudundan bir yeri ustura ile çizdirip bundan kan çikmadigini gör-mek, istemedigi bir emrin olacagina delalet eder. Bazi yorumculara göre: Ustura ile çizmek, bir kimse ile bir sarta girdigine delalet eder. Eger çizilen yerden kan akmazsa sart yerine gelmez. Bu rüya çocuklar için terbiye etmek, büyükler için ise malinin elinden çikmasina yorumlanir.

Cibinlik

ID : 971
ruya : Cibinlik
aciklama : Üzüntü ve kedere yahut cins" münasebet yapmaya delalet eder.Kişinin umduğu şeylerle karşılaşacağı rahat bir yolculuk olarak yorumlanır.Rüyada cibinlik görmek sir saklamakla tabir edilir. Rüyasinda bir yatakta yattigini ve bir cibinlikle örtündügünü görmek, evindeki bazi islerin kendisinden saklandigina; bu karyolada baska birinin yattigini ve üzerinde ayni cibinligin bulundugunu görmek eger yataktaki tanidik biri ise, o kisinin kendi-sinden bir sir sakladigina, tanimadigi biri ise, süphelendigi bir se-yin aslini ögrenecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada cibinlik görmek, cinsi münasebet yapmaya isarettir. Bazen de cibinlik üzüntü ve kedere delildir.

Cips

ID : 972
ruya : Cips
aciklama : Bakınız; Jips.

Cihat

ID : 973
ruya : Cihat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cila

ID : 974
ruya : Cila
aciklama : Bir şeye cila sürmek ehli için devlet kademelerinde görev almaya; değil ise, devletten veya onun vasıtasıyla mal ve dünyalığa kavuşmaya; Fasık ve günah işlemekten çekinmeyen birinin bir şeyi çilaladığını görmesi dalkavukluğa veya yalan ve iftiraya; Cilaccı görmek devlet devlet başkanı yahut başbakana delalet eder.Bir şeye cila sürmek ehli için devlet kademelerinde görev almaya; değil ise, devletten veya onun vasıtasıyla mal ve dünyalığa kavuşmaya; Fasık ve günah işlemekten çekinmeyen birinin bir şeyi çilaladığını görmesi dalkavukluğa veya yalan ve iftiraya; Cilaccı görmek devlet devlet başkanı yahut başbakana delalet eder.

Cilt

ID : 975
ruya : Cilt
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ciltçi

ID : 976
ruya : Ciltçi
aciklama : Mücellit görmek ölü yıkayıcısına yahut kefenleyicisine; Bazen terziye, sırları keşfetmeye yahut dostluğu muhafazaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kitap.)

Cilve

ID : 977
ruya : Cilve
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cima

ID : 978
ruya : Cima
aciklama : Bakınız; Cins" Münasebet.

Cimrilik

ID : 979
ruya : Cimrilik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cin

ID : 980
ruya : Cin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cinayet

ID : 981
ruya : Cinayet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cinsel ilişki

ID : 982
ruya : Cinsel ilişki
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cinsel organ

ID : 983
ruya : Cinsel organ
aciklama : Yakında elinize büyük miktarda para geçecek.Yakında elinize büyük miktarda para geçeceğine işarettir.

Cinsellik

ID : 984
ruya : Cinsellik
aciklama : Bu tür rüyalar iyi sayılmaz. Dedikodu, rezalet, tatsızlık, sorun, dert olarak alınabilir. Cinsel organları görmek ise sıkıntı anlamına gelir.

Cinsi münasebet

ID : 985
ruya : Cinsi münasebet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Cüret

ID : 986
ruya : Cüret
aciklama : Cüret göstermek hayır yahut şerre koşmaya; gayret ve himmette kusur işlemeye, hareketlilğin sona ermesine delalet eder.Rüyada cüret göstermek, hayra veya serre kosmaya, bazen de anlayista kusur yapmaya, isarettir.

Cirit

ID : 987
ruya : Cirit
aciklama : Cirit değneği ahmak bir çocuğa yahut münafık bir kimseye, Bu değnekle oynamak ya da topa vurmak düşük ve ahlaksız kimselerle bulunmaya ve onlarla kavga etmeye delalet eder.Hayatınız başarılarla dolu olacak bu sayede mutluluğunuz artacağı anlamındadır. Rüyada cirit oynandigini veya kendinizin cirit oynadiginizi görmek, islerinizde rakiplerinizle aranizda siki bir mü-cadele, çekisme geçecegine ve ciridi kazananin bu mücadelede ba-sarili çikacagina delalet eder.

Cıva

ID : 988
ruya : Cıva
aciklama : Okumak için tıklayınız

Civciv

ID : 989
ruya : Civciv
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çobandeğneği

ID : 990
ruya : Çobandeğneği
aciklama : Rüyada çoban degnegi görmek, kötülemeye ve bir seyi basa kakmaya isarettir. Eger degnek kamçi ve ona benzer baston ve sair seyler olursa, o zaman birisini zelil ve perisan etmeye, yükselmeye, mala, hayir ve kötülüge yardimci olmaya isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir