Rüya Tabirleri


Çadırcı

ID : 1021
ruya : Çadırcı
aciklama : Bekar için evlenmeye, diğer insanlar için yolculuğa delalet eder.Rüyada çadirciyi görmek, hareket ve yolculuga. Bazen de kabiriere isarettir. Çadirciyi görmek bekar olan kimsenin evlenmesidir.

Çağırmak

ID : 1022
ruya : Çağırmak
aciklama : Bakınız; Çağrı.

Çağlayan

ID : 1023
ruya : Çağlayan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çağrı

ID : 1024
ruya : Çağrı
aciklama : Bir çağrıcının insanları hayra çağırdığını yahut onları bir şeyden uyardığını görmek hakka uymaya, yola çıkmaya, Makam sahibi birisi tarafından çağrıldığını görmek bir vazife verilmesine, Ayak takımının çağrısına icabet ettiğini görmek zillet ve sıkıntıyya, Gökten bir nida duymak uyarıya, Yerden bir sesle çağrılmak orada meydana gelecek önemli bir olaya, Uzaktan ve meçhul bir ses tarafından çağrılarak buna icabet ettiğini görmek haktan yüz çevirmeye, icabet etmez ise tehlikeli ve günah olan şeylerden ırak durmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bağırmak.)

Çakal

ID : 1025
ruya : Çakal
aciklama : Sinsi, hilekar, kötü niyetli, güvenilmemesi gereken tanıdıktır.

Çakıl

ID : 1026
ruya : Çakıl
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çakmak

ID : 1027
ruya : Çakmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çalgı / çalgı aletleri

ID : 1028
ruya : Çalgı / çalgı aletleri
aciklama : Çalgı ve çalgıcı eğlence düşkünü, kıt akıllı birine, Klasik müzik aletleri sevince karışan hüzne; Piyano ve onun sesi, yalan ve geçersiz söze ve böyle sözler sarf eden insana, Akordeon, armonika, latarna vb. gibi çalgılar düşük tabakadan insana ve onlar seviyesinde bulunan kimseye, Tüm çalgı aletleri, salih kimseler için sevinç ve muhabbete, ince duygulara ve ruh güzelliğine, diğerleri için bayağı ve sefil alışkanlıklara ve bu tıynette insanlara delalet eder.( Ayrıca Bakınız; Çengi.)

Çalgı aleti

ID : 1029
ruya : Çalgı aleti
aciklama : Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak:üzün süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya kavuşacaksınız. Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak:üzün süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya kavuşacaksınız.

Çalı

ID : 1030
ruya : Çalı
aciklama : Onları toplamak kolay rızka, dalı çocuğa, dikenli olanı küçük üzüntülere delalet eder.İnsanın işine karışan, her hareketini, sözünü eleştiren kötü niyetli kişi olarak yorumlanır.Rüyada çali görmek, kolay elde edilen rizka isarettir. Rüyada çali gören kimsenin, güzel çocugu olur. Onları toplamak kolay rızka, dalı çocuğa, dikenli olanı küçük üzüntülere delalet eder

Çalıkuşu

ID : 1031
ruya : Çalıkuşu
aciklama : Topraktan elde edilecek rızka, Sebebe sarılmakla beraber güzel bir tevekküle delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Kuş.)

Çalılık

ID : 1032
ruya : Çalılık
aciklama : Az bir gayretle aşılacak engellere, Çalılıkta gezinmek zorlukları aşmaya, uzaktan seyretmek sevince delalet eder.

Çalışma

ID : 1033
ruya : Çalışma
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çalışmak

ID : 1034
ruya : Çalışmak
aciklama : Her türlü meşru gayret ve çalışma hayırlı kazanca delalet eder.

Çalmak

ID : 1035
ruya : Çalmak
aciklama : Rüyasında birşeyler çalan kimse, hiç ummadığı an kısmet alır, para sıkıntısından kurtulur. Çalınan şey ile de yorumlanır.

Çam

ID : 1036
ruya : Çam
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çam ağacı

ID : 1037
ruya : Çam ağacı
aciklama : Bütün işlerinizde başarılı olacaksınız.Çam agaci görmek, uzun ömre ve hasmete delalet eder. Bir çam agaci fidani dikmek, hayirli ve iyi ise baslamak, çam fidani koparmak kötü is yapmak seklinde tefsir olunur. Çam dali, ugurdur. Çam agacina çikip oturmak ikbal ve saadet demektir. Bir baska rivayete görede: Rüyada çam agaci görmek, çok söhretli, yüce, asil veya mal ve hayri az yahut cimri bir adama isarettir. Rüyada çam agacindan bir kapi yaptigini gören kimse, zalim, ahlak ve tabiati kötü bir kimseyi kendisine kapici yapar. Eger rüyayi gören tacir ise hirsiz ve zalim bir kimseyi bekçi tutar.

Çamaşır

ID : 1038
ruya : Çamaşır
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çamaşır makinesi

ID : 1039
ruya : Çamaşır makinesi
aciklama : İzüntü, keder, mihnet ve sıkıntıyı ortadan kaldıran kimseye, İnsanlara öğüt veren vaiz ve mürşidlere delalet eder.

Çamaşır suyu

ID : 1040
ruya : Çamaşır suyu
aciklama : Bakınız; Beyazlatıcı.

Çamaşır yıkamak

ID : 1041
ruya : Çamaşır yıkamak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çam fıstığı

ID : 1042
ruya : Çam fıstığı
aciklama : Bakınız; Çam.Ufak, fakat sevinç verecek kısmettir. Bu tam zamanında gelecek para olarak da yorumlanır.Rüyada çam fistigi görmek hayirdir. Çam fistigini agacindan topladigini veya yedigini görenin eline cömert bir adam tarafindan verilecek mal ve para geçer.

Çamsakızı

ID : 1043
ruya : Çamsakızı
aciklama : Eline çamsakızı yapışan kimse, uzakta kaln ve unuttuğu bir dosttan haber alır.

Çamur

ID : 1044
ruya : Çamur
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çan

ID : 1045
ruya : Çan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çanak

ID : 1046
ruya : Çanak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çanak ve çömlek

ID : 1047
ruya : Çanak ve çömlek
aciklama : Zenginlik ve servete yorulur. Çanak yalamak ölümün yaklaştığına işarettir. Zenginlik ve servete yorulur. Çanak yalamak ölümün yaklaştığına işarettir. Rüyada çanak ve çömlek yapani görmek, kaplarla ugrasan hizmetçilere ve dindar kadinlara isarettir. Çanak, çömlek yapicisini görmek, soy, mal ve güzellikle iftihar etmeye isarettir.

Çanta

ID : 1048
ruya : Çanta
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çantacı

ID : 1049
ruya : Çantacı
aciklama : Valiz, çanta. bavul vs. yapan kimseyi görmek dokumacıya, terziye, inşaat ustasına, mühendise yahut defin işleriyle uğraşan kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çanta.)

Çapa

ID : 1050
ruya : Çapa
aciklama : Bakınız; Kazma.Bir yeri çapaladığını gören kişi, sorunlarını çok kısa sürede halleder.Çapa görmek nafile islere yorumlanir. Elinde çapa île dolastigini görmek yapacagi isi kestiremeyip bosuna zaman harcadigina; çapa ile bir yeri kazdigini görmek, para kazanmak için bir yeni is düsündügünüze; odanizda bir çapanin durdugunu görmek kararsizliginiza isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir