Rüya Tabirleri


Çınar

ID : 1111
ruya : Çınar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çıngırak

ID : 1112
ruya : Çıngırak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çıplaklık

ID : 1113
ruya : Çıplaklık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çıra

ID : 1114
ruya : Çıra
aciklama : Konuşma, söz, haberdir. Çıranın durumuna göre yorumlanır.Rüyada çira görmek hasrete yorumlanir. Rüyada çira yakarak etrafini aydinlattigini görmek, uzaktan bir sevdiginin gelecegine, çiranin söndügünü görmek, hastaliga, çira ile bir ates yakmaya çalistigini görmek, uzakta, gurbette bulunan birisinden bir haber alacagina isarettir. Bazilarina göre: Rüyada çira görmek aci ile yorumlanir. Rüyasinda bir atesi tutusturmak için çira yaktigini görmek, yakinlarinin birinin hastaligi veya ölümü üzerine aci çektigine delalet eder. Çira görmek hayirlidir, rüyasinda çirayi herhangi sekilde kullan-digini gören iyi bir aile reisidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada çira görmek hasrete isarettir.

Çırak

ID : 1115
ruya : Çırak
aciklama : Yardımcıya ve bir işi yaparken başvurulan sebep ve unsurlara, Çırakta görülen iyi durumlar, sebep ve yardımcıların iyiliğine, kötü durumlar ise bunların kötülüğüne delalet eder.

Çırçır

ID : 1116
ruya : Çırçır
aciklama : Bitkilerin liflerini odunsu kısımlarından yahut lifleri tohumdan ayıran çırçırı görmek, hak ile batılı birbirinden ayırmaya, faydalı mala, hayırlı evlada ve bekar için evlenmeye delalet eder.

Çıyan

ID : 1117
ruya : Çıyan
aciklama : Doğrudan doğruya düşman olarak yorumlanır.Rüyada çiyan görmek, halk arasinda ikilik çikarmaya çalisan zayif bir düsmanla tabir olunur. Rüyada bir çiyan tuttugunu veya buldugunu gören böyle bir kadinla konusur. Tabirciler çiyan görmenin hayirsiz oldugunda birlesmislerdir.

Çiçek

ID : 1118
ruya : Çiçek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çiçek bozuğu

ID : 1119
ruya : Çiçek bozuğu
aciklama : Rüyada kişinin yüzünde çiçek bozuğu görmesi doğrudan doğruya para olarak yorumlanır.

Çiçek tozu

ID : 1120
ruya : Çiçek tozu
aciklama : Çiçek tozu, yani polen henüz görünürde olmayan ve elde edilmesi zamana bağlı kısmettir.Rüyada çiçek döllenme tozu görmek, rizka ve haniminin hamile olduguna isarettir. Hastanin çiçek döllenme tozu görmesi, onun sifa bulmasina isarettir. Bazen de çiçek tozu hastanin ölümüne veya hapse yada sermayenin yagilmasina isarettir. Rüyada bir, iki veya daha fazla çiçek tozu elde ettigini gören kimse, çocuguna kavusur. Eger ondan yese, o kimse o çocugun malindan yer. Çiçek tozu rüya sahibinin elde edecegi maldir.

Çiçekçi

ID : 1121
ruya : Çiçekçi
aciklama : Çiçek ve güzel kokulu otları satan kimseyi görmek, kaza ve kadere razı olan olgun bir müslümana delalet eder.

Çift cinsiyetli

ID : 1122
ruya : Çift cinsiyetli
aciklama : İki yüzlülüğe, şüpheli şeylere ve kimlik çatallaşmasına delalet eder.

Çiftçi

ID : 1123
ruya : Çiftçi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çiftlik

ID : 1124
ruya : Çiftlik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çiğ

ID : 1125
ruya : Çiğ
aciklama : Pişmemiş yahut yarı pişmiş et yahut gıda yemek hayra, bunları sadece görmek üzüntülü bir duruma delalet eder. ( Su zerrecikleri için Bakınız; Çiy.)Rüyasında yerlerin çiğ içinde kalmış olduğunu gören insanın hayatında ve iş hayatında olumlu gelişmeler olacağını gösterir.

Çiğdem

ID : 1126
ruya : Çiğdem
aciklama : Ender bulunan nimete, temiz yaratılışlı kimseye, sevinç ve neşeye delalet eder.Birbirine anlaşan çiftin evliliğini haber verir. Birbirine anlaşan çiftin evliliğini haber verir. Saf aşkı temsil eder.Ender bulunan nimete, temiz yaratılışlı kimseye, sevinç ve neşeye delalet eder.

Çikolata

ID : 1127
ruya : Çikolata
aciklama : Ferah ve sevince; alın teriyle kazanılan mala, Çikolata yemek mala delalet eder.İnsanların güvenini kazanacaksınız demektir. Birçok insanla yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuracaksınız anlamındadır. İnsanların güvenini kazanacaksınız demektir. Birçok insanla yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuracaksınız anlamındadır. Çikolata görmek insanların güvenini elde ettiğiniz anlamına gelir. Bu rüya, birçok insanla tanışıp, yeni arkadaşlıklar kuracağınızın habercisidir.Rüyasında çikolata yiyen kimse hastalanır. Özellikle karaciğer ile ilgili bir sorundur.İnsanların güvenini elde ettiğiniz anlamındadır. Birçok insanla tanışıp yeni arkadaşlıklar kuracaksınız.

Çil

ID : 1128
ruya : Çil
aciklama : Bolluk, kısmet, para olarak yorumlanır. Yüzünün çillendiğini gören insana her türlü yerden kısmet gelir.

Çile çekmek

ID : 1129
ruya : Çile çekmek
aciklama : Hayatın ıstıplarını gerçekçi bir değerlendirmeyle karşılamaya, insanlara muhtaç olmadan yaşamaya, sabırlı ve tahammüllü olmaya delalet eder.Hayatın ıstıplarını gerçekçi bir değerlendirmeyle karşılamaya, insanlara muhtaç olmadan yaşamaya, sabırlı ve tahammüllü olmaya delalet eder.

Çilek

ID : 1130
ruya : Çilek
aciklama : Hoş ve latif yiyeceğe, güzel elbiseye ve buruklukla beraber sevince delalet eder.Rüyada çilek yemek aşkta mutlu olunacağına işarettir . Rüyada çilek yemek gönül hayatınızda mutluluklar yaşayacaksınız demektir. Mevsiminde görülürse sevinçtir. Ama çilek olgun ve güzel renkli olmalıdır. Çilek kopararak yiyen kadının çocuğu güzel olur. Bekar biri çilek koparırsa bir süre sonra kısmeti açılır.Rüyada çilek yemek askta mutlu olunacagina isarettir .Hoş ve latif yiyeceğe, güzel elbiseye ve buruklukla beraber sevince delalet eder.

Çilingir

ID : 1131
ruya : Çilingir
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çim

ID : 1132
ruya : Çim
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çimdik

ID : 1133
ruya : Çimdik
aciklama : Rüyasında biri tarafından çimdiklenen kimse hemen haber alır. Görülen şeylerle ilgili yorumlanmalıdır.Rüyada çimdik görmek uyarmaya isarettir. Rü-yada birisi tarafindan kendisine çimdik atildigini görmek, yapa-cagi bir is hakkinda uyarildigina; kendisinin baskasini çimdikledigini görmek ise bu rüyanin aksine yorumlanir. Birisi tarafindan arkasindan çimdiklendigini görmek, baska birinin karisina veya kadinsa kocasina göz konduguna isarettir. Bir kisi tarafindan yüzünün çimdiklendigini görmek malina göz koyulduguna delalet eder. îbni'i Sirin'e göre: çimdik uyari olarak tabir olunur. Rüyada birisinin size bir çimdik attigini görmek ibadetinizde ihmal ettigi-niz hususlar olduguna dair Cenabi Hakk (c.c) tarafindan bir uyari olarak yorumlanir.

Çimen

ID : 1134
ruya : Çimen
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çingene

ID : 1135
ruya : Çingene
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çini

ID : 1136
ruya : Çini
aciklama : Göz nuru ile meydana getirilen değerli esere, ince ve zarif yapılı kadınlara, İnsan gönlü alan iyi kalpli bir insana delalet eder.

Çirkef

ID : 1137
ruya : Çirkef
aciklama : Rüyada çirkef, sağlık sorunu, evle ilgili tatsızlık, huzursuzluk, kavga olarak yorumlanır.

Çirkinlik

ID : 1138
ruya : Çirkinlik
aciklama : Rüyasında çirkin olduğunu gören kimse, duygularla ilgili olarak üzülür.Rüyada çirkin bir sey görmek hayirli degil-dir. Çirkin bir yüz görmek gelecek bir tehlikenin isareti sayilir. Kendinizi çirkin görmek ise bu rüyanin aksine, sizin iyi kalpli bir kimse oldugunuza ve yumusak basli, uysal bir kisiliginiz bulunduguna delildir. Çirkin bir hayvan görmek, yakinda müjdeli bir ha-ber alip sevineceginize yorumlanir.

Çit

ID : 1139
ruya : Çit
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çitlembik

ID : 1140
ruya : Çitlembik
aciklama : Bu ağacı görmek sert ve kaba yaratılışlı kimseye, Çitlembik ağacına çıkmak hayra ermeye, Çitlembik yemek beklenmedik birinden gelecek rızka delalet eder.Rüyada bir çitlembik agacindan çitlembik toplayip yediginizi görmek, sevdiklerinize karsi beslediginiz sami-mi hislerin karsilik görecegine, sizi seven kimselerin çogalacagina ve çok sevdiginiz bir kimse ile kisa bir yolculuga çikacaginiza delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir