Rüya Tabirleri


Çivi

ID : 1141
ruya : Çivi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çiy

ID : 1142
ruya : Çiy
aciklama : Akşam ve sabah vakitlerinde cisimlerin üzerinde görülen su tomurcukları müjdeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Jale.)

Çizik

ID : 1143
ruya : Çizik
aciklama : Rüyada kişinin vücudundaki çizik, kan çıkmaması kaydı ile para olarak yorumlanır.

Çizme

ID : 1144
ruya : Çizme
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çoban

ID : 1145
ruya : Çoban
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çobanyıldızı

ID : 1146
ruya : Çobanyıldızı
aciklama : Güzel, şöhretli ve yabancı bir kadınla, Bu yıldıya uzanmak, onu seyretmek, bu özellikleri bulunan bir kadınla evlenmeye yahut gönül vermeye, Bazen bu yıldız doğru kılavuza, hakka götüren görüş ve kişiye delalet eder.Rüyada çoban yildizim görmek, güzel kadindir. Bundan dolayi rüyada çoban yildizim gören kimse, halki fitneye düsürerek kendisine yakinligi bulunmayan güzel bir kadini nikah etme arzusunda bulunur. Rüyada çoban yildizi itham edilmeye, oyuna, gülmeye ve güzel elbiselere isarettir. Bir kimsenin rüyada çoban yildizi görmesi, güzel bir kadina isarettir.

Çocuk

ID : 1147
ruya : Çocuk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çocuk bakıcısı

ID : 1148
ruya : Çocuk bakıcısı
aciklama : Bakınız; Dadı.

Çocuk bezi

ID : 1149
ruya : Çocuk bezi
aciklama : Bakınız; Bez.

Çocuklar

ID : 1150
ruya : Çocuklar
aciklama : Zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Hasta bir çocuk, kendi çocuğunuzun sağlıklı olacağı anlamına gelir. Ama başka sorunların habercisi olabilir.

Çoğalmak

ID : 1151
ruya : Çoğalmak
aciklama : Malın çoğalması dünyalığa olan aşırı tutku ve hırsa, Çocukların çoğalması dünya fitnesine, Eş ve dostun artması iyilik ve ikramla artacak olan güç ve kuvvete delalet eder. ( Artan yahut eksilen diğer şeyler için, o maddeye bakınız.)

Çoğaltmak

ID : 1152
ruya : Çoğaltmak
aciklama : Teksir, fotokopi vb. gibi makina yahut başka bir şekilde bir şeyi çoğaltmak toprağa bir şey ekmeye, tohum saçmaya, mahsülü birbirinden ayırmaya, farklı unsurlar ihtiva eden şeyleri ayrı ayrı toplamaya, nikah ve evlada, Çoğaltmak bazen söz ve meram anlatmmakta güçlük çekmeye, Bu gibi işlerde kullanılan şeyler nikah memuruna, doğum yaptıran ebeye ve tahıl satan kimseye delalet eder.

Çolak

ID : 1153
ruya : Çolak
aciklama : İki elin yahut sadece sağ elin çolak olması büyük bir günah işlemeye yahut masum ve aciz bir kimseye zulmetmeye, Sol elin çolaklığı kız yahut erkek kardeşin vefatına, Sağ elin çolak olduğunu görmek bazen alışverişteki durgunluğa ve geçimde yaşanacak sıkııntıya delalet eder.Rüyada çolak olduğunu görmek işlerin güçleşeceğine işaret eder.Rüyada çolak görmek, çalistiginiz iste düsündügünüzü bulamadiginiz için üzüntü duymakta oldugunuza, bu yüzden ümitsizliginizin artacagina ve bundan kurtulmak için temiz ve iyi kalpli dostlarinizin yardimina basvuracaginiza yorumla-nir.

Çorak

ID : 1154
ruya : Çorak
aciklama : Sıkıntı, darlık, yokluk ve para sıkıntısına işaret eder.

Çorap

ID : 1155
ruya : Çorap
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çorba

ID : 1156
ruya : Çorba
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çöğen

ID : 1157
ruya : Çöğen
aciklama : Bu otla elleri yıkamak hüzün ve kederden kurtulmaya, Vücudu bu otla yıkamak tövbe etmeye, üzüntü ve kederden kurtulmaya delalet eder.

Çökme

ID : 1158
ruya : Çökme
aciklama : Rüyasında bir yerin çöktüğünü gören kimse çok büyük bir sıkıntı alır. İyi değildir.

Çöl

ID : 1159
ruya : Çöl
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çömlek

ID : 1160
ruya : Çömlek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çömlekçi

ID : 1161
ruya : Çömlekçi
aciklama : İyilik yahut kötülük için bir araya gelen insanlara katılmaya, Mesleği çömlekçilik olan kimse vergi memuruna yahut para tahsil eden kimseye de delalet eder.Çömlekçiyi rüyasinda gören zulüm yapmayi seven insandir. Bir çömlegin kirilmis oldugunu görmek, böyle bir insandan kurtulmaya delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada çömlekçiyi görmek, rüya sahibinin rütbesine göre hayir veya ser için toplanmis bir cemiyette bulunmasina isarettir. Çömlekçiyi görmek, tahsildara da isarettir.

Çöp

ID : 1162
ruya : Çöp
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çöpçatan

ID : 1163
ruya : Çöpçatan
aciklama : Bahçıvana delalet eder. Tabir için 'Bahçıvan' maddesine bakınız.

Çöpçü

ID : 1164
ruya : Çöpçü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çöplük

ID : 1165
ruya : Çöplük
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çörek

ID : 1166
ruya : Çörek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çözmek

ID : 1167
ruya : Çözmek
aciklama : Rüyada belli bir düğümü çözmek, kişinin başkalarından emir alamayacak kadar iyi bir konuma geleceği, sorunlarını bırakıp, bağımsız duruma geleceğine işaret eder.

Çuha

ID : 1168
ruya : Çuha
aciklama : Rüyada çuha, dargınlığın giderileceği, barışı işaret eder.Rüyada çuha görmek agir hastaliga delalet eder. Rüyasinda bir çuha elbise giydigini gören agir bir hastaliga yakalanir. Çuha bir kumasi masa üzerine serdigini görmek, evine komsularindan salgin bir hastaligin bulasacagina, çuha bir kumasi perde olarak kullandigini görmek, o yerde salgin bir hastalik çikacagina isarettir.

Çukur

ID : 1169
ruya : Çukur
aciklama : Okumak için tıklayınız

Çulha

ID : 1170
ruya : Çulha
aciklama : Bakınız; Dokumacı.Dünyada sefalet ve yolculukla ömür süren bir adama delalet eder. Çulhadan bir sey dokudugunu gören, biriyle tartisir. Kendisini çulha giymis gören gurbete gider. Bir baska rivayete görede: Rüyada çulha görmek, yolculugu ve isindeki mihnet ve mesakkati çok olur ve halki gayret ve harekete tesvik eder. Bazen de çulha görmek, duvar yapan ustaya, yahut dokuyucuya ya da ekinciye isarettir. Bazen de çulhanin dokundugu seyi görmek, hastalik, üzüntü ve kederden, is ve yolculugundan ve ugrasmakta oldugu isinden ayrilir. Bazen rüyada çulha görmek, islerin kolayligina, elbiselere, yolculuga ve tereddüde isarettir. Bazen de çulha görmek hastanin ölümesine isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir