Rüya Tabirleri


Defolu

ID : 1261
ruya : Defolu
aciklama : Bakınız; Özürlü.

Defter

ID : 1262
ruya : Defter
aciklama : Okumak için tıklayınız

Defterdar

ID : 1263
ruya : Defterdar
aciklama : Kötülüğü iyiyiğine galip gelen kimseye, zulümle iş görmeye, İşsiz birinin defterdar görmesi iş bulmasına delalet eder.Rüyada defterdar görmek, alacak verecek hesaplarinda daha dikkatli olmak gerektigine, para islerinin bir süre için iyi gitmedigine yorumlanir.Bu rüya evlenmemis bir kadin için zengin bir evlenme yapmasina, yasli ise para kazanacagina isarettir.

Defterdar ve muhasebeci

ID : 1264
ruya : Defterdar ve muhasebeci
aciklama : Rüyada muhasebeci ve defterdar, azab sahibi bir kimsedir. Eger muhasebeci hesap yaparken zorlanirsa o kimseden rüya sahibinine bir zarar gelir. Eger isçi ve memur olan bir kimse kendi hesabim kafi derecede verdigini görse, kadri yüksek, rizik ve geçimi genis olur. Hesabim vermekte aciz kaldigini görse, kiymeti düser, üzüntü, keder ve ziyana ugrar. Bir kimse hesaba çekildigini görse, bid'at ve kötü düsüncede bulunduguna ve amel defterlerinde yazili olanlarla azaba ugramasina isarettir.

Değerli olmak

ID : 1265
ruya : Değerli olmak
aciklama : Rüyada görülen degerlilik, asagiliktir. Bir kimse rüyada kendisinin degerli oldugunu görse, hor görülür.

Değnek ve baston

ID : 1266
ruya : Değnek ve baston
aciklama : Okumak için tıklayınız

Değer

ID : 1267
ruya : Değer
aciklama : Rüyasında bir şeye değer biçen kimse, bir yakınıyla ilgili karar vermek zorunda kalır.

Değer verilmek

ID : 1268
ruya : Değer verilmek
aciklama : Kişiye değer verilmesi itibar kaybına delalet eder.

Değirmen

ID : 1269
ruya : Değirmen
aciklama : Okumak için tıklayınız

Değirmenci

ID : 1270
ruya : Değirmenci
aciklama : Okumak için tıklayınız

Değiş tokuş

ID : 1271
ruya : Değiş tokuş
aciklama : Bakınız; Takas.Bir kimsenin rüyada elinde olan bir seyi, daha iyi birseyle trampa ettigini görmesi, o kimsenin bir zarara ugramasina, dünya ve ahiretçe ondan daha hayirli bir bedel ve mükafata nail olmasina isarettir.

Değişme

ID : 1272
ruya : Değişme
aciklama : Bir şeyde yahut bir kimsede görülen değişme olumlu ise hayra, olumsuz ise şerre delalet eder. Varlıkların kendine has durumdan başka bir duruma geçtiğini gören, bu değişimi tabir

Değnek

ID : 1273
ruya : Değnek
aciklama : Yapılan iyiliği başa kakmaya, birisini kötülemeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Baston.)Gücü temsil eder.

Dehliz

ID : 1274
ruya : Dehliz
aciklama : Bakınız; Geçit.Dehliz haram para veya malla yorumlanir. Bu yüzden rüyasinda bir dehlize girdigini görenin eline istemeyerek haram para veya mal geçer. Bu yüzden bu siralarda kazancinin kaynagini iyi arastirmasi gerekir Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen dehliz, elinde büyük islere, helal olan seylere ve sözlesme yapan görevliye isarettir. Dehliz, bekçi yahut kapiciya yahut kendisiyle cennete veya cehenneme girmeye sebeb olacak amele isarettir. Bazen de dehliz kabre isarettir. Bazen de dehliz, hasta veya kötürilm olan kimsenin yürilmesine ya da geçiminin 1yi ve yerende olmasina isarettir. Dehlizin aydinligi, genisligi ve güzelligi, güzel akibete karanlik, sik ve egri olmasi kötü akibete isarettir.

Dehşet

ID : 1275
ruya : Dehşet
aciklama : Rüyada dehset içinde kaldigini gören kimse, sevinçli bir haber almasina isarettir.

Dekorasyon

ID : 1276
ruya : Dekorasyon
aciklama : Rüyada dekorasyon yapan kişi, kendi isteği ile hayatında değişiklik yapar.

Deli olmak

ID : 1277
ruya : Deli olmak
aciklama : Rüyada deli oldugunu görmek, faiz ve ha-ram mala yorumlanir, Sara illetine tutulup aklini kaybettigini görmek, bir belaya veya büyüye ugradigina; yaninda bir deli görüp korktugunu görmek ve ondan bir zarar görmek, düsmana ve o düsmandan zarar görecegine delalet eder. Rüyasinda deli bir ka-din görmek, dünya malina; bir deliyle yüz yüze geldigini görmek, berekete; bir delinin kendisini kovaladigini görmek, dünya islerinden el çekip ahirete yönelecegine isarettir.

Delilik

ID : 1278
ruya : Delilik
aciklama : Rüyada delilik, izzet ve zenginlige ve dünyanin kendisine yönelmesine ve onu arzu eden kimse için ferahlik ve sevince isarettir. Rüyada bir kimsenin bir seyin dokunmasi ile aklinda noksanlik meydana geldigim görmesi, faiz yedigine isarettir. Bazilari da, delilik, cennete girmeye isaret eder, dediler. Delilik, rüyayi görenin deliligi nisbetince ona gelecek maldir. Çocugun deliligi, babasi için zenginliktir. Kadinin deliligi, senenin ucuzluk ve bolluguna isarettir. Delilik, aska isarettir. Delilik aci ve keder verici darbeye isarettir. Yine delilik, güzel davranisa isarettir.

Deli

ID : 1279
ruya : Deli
aciklama : Okumak için tıklayınız

Delik / delik delmek

ID : 1280
ruya : Delik / delik delmek
aciklama : Duvar vs. deliği sır araştırmaya, iş ve diğer hususlarda meydana gelen pürüzlere; Sağlam yapıları veya sert cisimleri deldiğini görmek bakire kızlara sarkıntılık yapmaya yahut ülkede gezinerek haber araştırmaya ya da ev halkının gidişatının bozulmasına, belik açmak bazen müfettişlik yapmaya, Bir evi delip eçiri girmek, o evin kadınına kötülük yapmaya; Delik açmak bazen muteber eserlerden araştırma yapmaya delalet eder.Yakında uzun bir seyahate çıkacaksınız.Yerde açılan delik, ani çıkacak güçlüktür. Duvarda açılan delik ise olumlu haberdir. Duvardaki sıra sıra delikler, kişinin evini değiştireceğini açıklar. Delikten çıkarılan bir şeyler de güçlüğü izleyen kısmettir.

Delikanlı

ID : 1281
ruya : Delikanlı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dellal

ID : 1282
ruya : Dellal
aciklama : İnsanlar için hayır dileyen, arabulucu, gayret ehli kimseye, Dellal olduğunu görmek hayırlı amel işlemeye, hidayete ve güzel övgüye delalet eder.

Demet

ID : 1283
ruya : Demet
aciklama : Taze çiçek demeti, aşkta mutluluk, kuru çiçek demeti ise düş kırıklığıdır.

Demet ot

ID : 1284
ruya : Demet ot
aciklama : Rüyada görülen bir demet ot kefareti yemine isarettir.

Demir kürek

ID : 1285
ruya : Demir kürek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Demir ocağı

ID : 1286
ruya : Demir ocağı
aciklama : Kuvvet ve siddet sahibi bir kimsenin ailesinden bir kadin olarak yorumlanir. Ocak, bakir veya tunçtan ise, kadin, mali çok, varlikli birisinin karisidir. Ocak agaçtan ise, o kadin, mali çok, zengin ve fakat dedikoducu bir kisinin karisidir. Demir ocagi çamurdan yapilmis ise, o kadin dindar bir adamin ailesindendir. Ocak kireçten yapilmis ise, çok zalim bir kimsenin ailesindendir. Ocakta atesin parliyor görülmesi, bir çocugu olacagi-na isarettir.

Demir parmaklık

ID : 1287
ruya : Demir parmaklık
aciklama : Rüyada demir parmaklik görmek çok zorlukla kazanilacak bir mutluluga isarettir.

Demirci dükkanı

ID : 1288
ruya : Demirci dükkanı
aciklama : Çoktan beri olmasini istediginiz bir isinizi gönlünüze göre sonuçlandiracaginiza yorumlanir.

Demirci örsü

ID : 1289
ruya : Demirci örsü
aciklama : Bir kisinin rüyada demirci örsü görmesi, kuvvet ve kudrete isarettir.

Demir

ID : 1290
ruya : Demir
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir