Rüya Tabirleri


Demirci

ID : 1291
ruya : Demirci
aciklama : Okumak için tıklayınız

Demiryolu

ID : 1292
ruya : Demiryolu
aciklama : İyi, rahat ve kazançlı iştir.

Denemek

ID : 1293
ruya : Denemek
aciklama : Yanılgı ve hataya düşmemeye, tedbirli olmüyü delalet eder.

Denetçi

ID : 1294
ruya : Denetçi
aciklama : Casusluk yapmaya, insanların ırz ve namusu hakkında söz söylemeye ve haram yemeyi meslek edinen kimseye delalet eder.

Denge

ID : 1295
ruya : Denge
aciklama : Rüyasında dengesini kaybeden insanın hayatı birden altüst olur.

Deniz feneri

ID : 1296
ruya : Deniz feneri
aciklama : Rüyada deniz feneri görmek yolculuga yorumlanir. Rüyasinda bir deniz fenerinde çalistigini görmek, uzaktan gelecek olan bir yolcusunu bekledigine; bir deniz fenerini uzaktan görerek ona dogru bir deniz vasitasi ile yaklasti-gini görmek, bir yolculuga çikacagina; bir deniz fenerinin birden bire söndügünü görmek bir akrabasinin veya ev halkindan birinin aniden bir yolculuga çikmasi gerektigine, fakat çikamadigina delalet eder.

Denizde savaşmak

ID : 1297
ruya : Denizde savaşmak
aciklama : Rüyada denizde savasmak fakirlige, korkakliga, tehlikeli islerde bulunmaya, iki düsman arasinda kalmaya, tazminat altinda bulunmaya veya denizden rizik talep etmeye isarettir.

Deniz

ID : 1298
ruya : Deniz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Denizkızı

ID : 1299
ruya : Denizkızı
aciklama : Aşk hayatınızda birtakım hayal kırıklıklarına uğrayacaksınız.Rüyada deniz kizi görmek, hayalinizin tahakkuk etmeyecegine, bu yüzden fazla hayal kurarak sonunda hayal sükutuna düsmemeniz için biraz hakikati görmenize yorumlanir. Yarisi balik, yarisi insan olan deniz kizi efsanesi ancak bir hayalden ibaret oldugu için, rüyasi da ayni sekilde insanda hayal kirikligi ifade eder. Bu bakimdan rüyada deniz kizi daima hayirsizlikla yorumlanir.Aşk hayatında birtakım hayal kırıklığı yaşayacak.Aşk hayatında birtakım hayal kırıklığı yaşayacak.

Denizaltı

ID : 1300
ruya : Denizaltı
aciklama : Rüyada denizaltı görmek çok kolay elde edilen ve edilecek başarıların işaretidir. Hiç beklenmedik durumlar, olaylar, esrarangiz gelişmeler olarak yorumlanır.Denizalti, bir çikmazla yorumlanir. Bu bakimdan rüyada denizalti görmek, islerinizin bir çikmaza girecegine ve size bir hayli zarara mal olacagina isarettir. Denizalti ayni zamanda sizi köstekleyen bazi rakiplerinizin bulunduguna, bu bakimdan bu günlerde isinizin basinda bulunmaniz gerektigine de yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Denizalti görmek, bazi islerinizin çikmaza girecegine veya bir tehlike atlatacagina isarettir.

Denizanası

ID : 1301
ruya : Denizanası
aciklama : Kısmetle ilgili ufak, tefek pürüz ve engellerdir. Ölmüş denizanası hemen geçecek sorundur.

Denizatı

ID : 1302
ruya : Denizatı
aciklama : Talihtir.

Denizci

ID : 1303
ruya : Denizci
aciklama : Seyahate çıkacaksınız. Bu seyahatlerin iş hayatınıza da faydası olacak. Fakat, rüya sahibi bir kadın ise bu rüya,sevgilisinden ayrılacağı anlamına gelir.

Denk

ID : 1304
ruya : Denk
aciklama : Yük dengi eşit ağırlıkta olursa korku ve ümit kefelerinin eşitliğine, kulluğu ve dünya işlerini dengeli yürütmeye, Yol eşyası ve yük dengi yolculuğa delalet eder.

Depo

ID : 1305
ruya : Depo
aciklama : Rüyada depoya girdigini gören kimse zengin olur. Deponun bos olmasi sermayesiz ise baslamaya isarettir.

Deprem

ID : 1306
ruya : Deprem
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dere

ID : 1307
ruya : Dere
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dereotu

ID : 1308
ruya : Dereotu
aciklama : Kişinin üzüntüden kurtulacağına işarettir. Yemyeşil bir dereotu ise bolluktur.Rüyada görülen dere otu, istikbalde görülecek bir durumdur.

Dere, vadi

ID : 1309
ruya : Dere, vadi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dergi

ID : 1310
ruya : Dergi
aciklama : Günlük olayların dışına çıkarak, hadiseleri derinlemesine incelemeye, ilim ve sanata değer vermeye delalet eder.Uzaktan birtakım haberler alacaksınız.Dergi okumak, dostlarla ilgili gerçeklerin öğrenileceği anlamına gelir.Günlük olayların dışına çıkarak, hadiseleri derinlemesine incelemeye, ilim ve sanata değer vermeye delalet eder.

Derisini yüzmek

ID : 1311
ruya : Derisini yüzmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Deri

ID : 1312
ruya : Deri
aciklama : Okumak için tıklayınız

Derici

ID : 1313
ruya : Derici
aciklama : Mal ve miras taksimine yahut bu işlerde insanlara yardım eden kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Debbağ, Tabakhane.)

Dernek

ID : 1314
ruya : Dernek
aciklama : Rüyasında bir derneğe giren kişi, başkalarına uyarak başarıya ulaşacak demektir.

Ders

ID : 1315
ruya : Ders
aciklama : Kişinin beklediği yardımı pek kolay alamayacağı anlamına gelir. Ama ders veren kişi üstün bir kişi ise kişi sıkıntı ve kuruntularından kurtulacak demektir.Rüyada ders vermek baskalarina faydali omaya ders dinlemek ise bir isi basaracagina isarettir.

Dershane (sınıf)

ID : 1316
ruya : Dershane (sınıf)
aciklama : Rüyada dershane görmek, ferahlik ve sevince, keder ve sikintidan kurtulmaya isarettir. Rüyada bir dershanede bulundugunuzu görmek, dünya ve ahiretinizin mükemmel olduguna ve üzüntülerinizin yok olacagina isarettir. Dershanede ders çalistigini gören, ferahliga ve sevince ulasir. Keder ve sikintidan kurtulur.

Dert

ID : 1317
ruya : Dert
aciklama : Her türlü gam ve keder sevinç ve sürura, Dertli olduğunu görmek, hak ve gerçek doğrular uğruma kafa yormaya, insan olma erdemini kendi şahsında yaşatmaya delalet eder.Rüyada dertlenmek, sevince işaret eder.

Dervaze

ID : 1318
ruya : Dervaze
aciklama : Büyük kapı kadri yüce insana, ihtiyaçların görüldüğü, dertlerin deva bulduğu üstün himmet ocaklarına, Büyük kale ve şehir kapısı hayır, iyilik ve üstün vasıflı kadın ve erkeğe delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sur.)

Derviş

ID : 1319
ruya : Derviş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Destan okuyucu

ID : 1320
ruya : Destan okuyucu
aciklama : Bakınız; Kıssacı.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir