Rüya Tabirleri


Dikiş dikmek

ID : 1351
ruya : Dikiş dikmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dil

ID : 1352
ruya : Dil
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dil sürçmesi

ID : 1353
ruya : Dil sürçmesi
aciklama : Ayağının kaymasına, farkına varmadan bir hata işlemeye delalet eder.Rüyada konusurken hata etmek, hata yapmaya isarettir.

Dilbilgisi

ID : 1354
ruya : Dilbilgisi
aciklama : Bir dilin gramerini öğrendiğini görmek söz sanatlarında isim yapmaya, ibitar ve şerefe, hidayet ve mutluluğa, tövbe etmeye; Dilbilgibi bilmediği halde düzgün konuştuğunu, tecvid ( fonetik) ve telaffuzunun gayet düzgün olduğunu görmek fakirlikten sonra zeenginliğe, şiddet ve mihnetten kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya; Gramerci görmek güzel konuşmaya, söz canbazlığına yahut birine iftirada bulunmaya, Gramerci bazen tövbeye, hidayet bulmaya delalet eder.

Dilek

ID : 1355
ruya : Dilek
aciklama : Rüyasında içinden gelerek bir dilekte bulunan kişinin istediği olacak demektir. Hele de kutsal yerlerde bir dilekte bulunuyorsa çok daha iyidir. Mutluluk habercisidir.

Dilekçe

ID : 1356
ruya : Dilekçe
aciklama : İstek ve arzuların gerçekleşmesi ile sıkıntıdan kurtulmaya, ele geçecek dünyalığa delalet eder.Rüyada bir isiniz için resmi bir maka-ma bir istida verdiginizi görmek, devlet dairesinde çoktan beri bekleyen bir dileginizin bugünlerde yerine getirilecegine ve size olumlu cevap verilecegine delalet eder.

Dilenci

ID : 1357
ruya : Dilenci
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dilim

ID : 1358
ruya : Dilim
aciklama : Kısmetin parça parça alınacağına işaret eder.

Dilsiz

ID : 1359
ruya : Dilsiz
aciklama : Dilsiz olduğunu görmek salih kişiler hakkında kötü söz söylemeye, fıska ve cehalete, Dilsiklik şahitliğinin kabul görmemesine, Dilsilik, kendini bilen insanlar için hakkı söyleyip batıl olan şeylerden ırak durmaya, kurtuluş ve zafere delalet eder.Rüyada dilsiz olduğunu görmek, şanssızlığın ve uğursuzluğun işaretidir.Rüyada kendinizi dilsiz olarak görmeniz, sözleri-nizi ve düsüncelerinizi dostlarinizin takdir etmediklerine ve anlamadiklarina delalet eder.Dilsiz oldugunu veya konusmadigini görmek dinde fesada, di-linin kesilmis oldugunu görmek, az söz söyler olduguna; biri ile söz düellosu yapacagina isarettir.

Dimağ

ID : 1360
ruya : Dimağ
aciklama : Büyük beyin akıl nimetine, küçük beyin ahmaklığa; içten inanca, din güzelliğine yahut gizli amele, Beyin mala, beyinin yok olması mal kaybına delalet eder.

Din

ID : 1361
ruya : Din
aciklama : Bu tür rüyalara çok dikkat etmek gerekir. Olduğu gibi çıkar.

Dinamit

ID : 1362
ruya : Dinamit
aciklama : Hayatınızda birçok değişiklik olacak.

Dinden dönmek

ID : 1363
ruya : Dinden dönmek
aciklama : Hak din olan İslamdan dönerek başka bir batıl dine girdiğini ve onlar gibi davrandığını görmek, hayat tarzında onlara benzemeye, hakk sırt dönerek batıl ve yanlış bir yol tutmaya delalet eder. Bu tür rüyalar 'uyarı' ve 'ikaz'dır; yapılagelen hatalandan ttövbe edip hakka dönüş yapmak ve tövbe etmek gerekir.Rüyada Islam dinini terk ederek batil dinlerden birine girdigini görmek, günaha; bir rivayete göre alçaklik ve hakaret görecegine delalet eder. Kirmanî'ye göre; rüya sahibi hareketlerini, girdigini gördü-gü batil dindeki kisilerin hareketlerine uydurmak ve yaklastirmak suretiyle dinini fesada ugratir, inanci zayiflar.

Dinleme

ID : 1364
ruya : Dinleme
aciklama : Rüyada kişinin ses, müzik gibi şeyleri dinlemesi haberdir. Duyulan şey ne kadar güzel ise haber de o kadar güzel olur.

Dinlenmek

ID : 1365
ruya : Dinlenmek
aciklama : Zorluktan sonra rahata, sıkıntılı günlerden sonra mutlu evliliğe, yoksulluktan sonra zenginliğe, Dinlenmek, dünya hayatının bütün zorluklarıyla birlikte geride kalıp, ebedi mutluluk diyarına göç etmeye delalet eder.Rüyada yorgunluk ve mesakkatten sonra dinlenip rahat etmek, fakirlikten sonra zenginlige, sikinti ve siddetten sonra rahatsizliga ve saliha bir kadina isarettir. Eger rüyayi gören hasta ise ecelinin yaklastagina, dünyanin siddet ve mesakkatinden rahata kavusacagina isarettir. Bazen de rüyada dinlenmek, sikintidir.

Diploma

ID : 1366
ruya : Diploma
aciklama : Okumak için tıklayınız

Diplomat

ID : 1367
ruya : Diplomat
aciklama : Önemli olmayan bir konuda yanılgıdır.

Direk

ID : 1368
ruya : Direk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Direksiyon

ID : 1369
ruya : Direksiyon
aciklama : İlme, doğruluğuna güvenilebilecek görüş ve düşüncelere, Direksiyona geçip, arabayı güzelce sürdüğünü görmek ehli olanlar için yöneticiliğe, diğerleri için işlerin yolunda gitmesine, Direksiyonun kırılması yahut düşmesi işlerin bozulmasına delalet eder.Maceralı ama sıkıcı iştir.

Direktör

ID : 1370
ruya : Direktör
aciklama : Rüyasında direktör olduğunu gören kimsenin çok büyük amaçları vardır. Direktör kendisini nasıl bir yerde görüyorsa başarısı da o oranda değişir.

Direnme

ID : 1371
ruya : Direnme
aciklama : Kişinin dertlerinden sıyrılıp, sorunlarından ayrılacağına ve aynı zamanda düşman kazanacağına işaret eder.

Dirilme

ID : 1372
ruya : Dirilme
aciklama : Rüyada bir ölünün dirilmesi, umut kesilen bir şeyin yeniden açılması anlamına gelir.

Dirsek

ID : 1373
ruya : Dirsek
aciklama : Kadın için zinete, erkek için güce; Dirsek ağrısı üzüntüye, Açık kadın dirseği görmek dünyalığa, erkek dirseği görmek kendi kazancını yiyen namuslu bir erkeğe delalet eder.Az paraya, çok çalışmanız gerekecek. Eğer rüya sahibi bir kadınsa evleneceği anlamına gelir.Rüyada görülen dirsekte hissedilen aci ve siddet, üzüntüye ve el ile yapilan seylerin batil olduguna isaret eder.

Diş

ID : 1374
ruya : Diş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Diş fırçası

ID : 1375
ruya : Diş fırçası
aciklama : Bakınız; Misvak.

Dişçi

ID : 1376
ruya : Dişçi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Divit

ID : 1377
ruya : Divit
aciklama : Divit ve dolmakalem yücelik, devlet ve saadettir. Dilit yahut dolmakalem bulundurmak asil davranışlı olmaya, Divit kişinin hanımına, bekarın evlenmesine yahut mala, Hastanın divit yahut dolmakalem görmesi şifa arayıp bulmasına delalet eder.

Diz

ID : 1378
ruya : Diz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Diz çökme

ID : 1379
ruya : Diz çökme
aciklama : Olaylar karşısında kişinin çaresiz kalacağını gösterir. Kutsal bir yere diz çökme ise iyi sayılır.

Doğan kuşu

ID : 1380
ruya : Doğan kuşu
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir