Rüya Tabirleri


Dönmek

ID : 1411
ruya : Dönmek
aciklama : Rüyada basi üzerine döndügünü görmek musibettir. Bir rivayete göre, amiri veya efendisi, rüya sahibinin aleyhine döner. Bir yandan diger yana döndügünü görmek, halinin degismesidir. Arkasina döndügünü görmek, günahtan kaçindigina delalet eder. Rüyada Mevlevi dervisi gibi döndügünü gören, ibadet ile mesgul olur. Basi asagi dönerek yürüdügünü gören, ters ve zarari olan bir is yapar ve bundan fayda bekler.

Dor at

ID : 1412
ruya : Dor at
aciklama : Yelesi ve kuyrugu siyah ve diger yerleri kizil olan böyle bir ati rüyada görmek, izzet ve yücelige, bazi tabirciler zengin bir kadina delalet eder, dediler.

Doruk

ID : 1413
ruya : Doruk
aciklama : Eşsiz başarı anlamına gelir.

Döşemeci

ID : 1414
ruya : Döşemeci
aciklama : Rüyada dösemeciyi görmek, kadin islerini yapan kimseye isarettir.

Dost / dostluk

ID : 1415
ruya : Dost / dostluk
aciklama : Ahlaken mazbut, arkadaşlığı ve yardımlaşması iyi olan dost kişinin kadir ve kıymet bilirliğine; akıllı, faziletli ve işin sonunu daima hesap ederek davranmaya , Kötü ahlaklı, cimri dost inanç zayıflığına, kendi örf ve geleneği dışında bir hayat tarzı izllemeye, Dostunun kendisini ziyaret ettiğini görmek sevinmeye, Çıkar ilişkilerine dayanmayan gerçek dostluk dünya ve ahiretin tüm hayırlarına ulaşmaya delalet eder.Genelde olduğu gibi çıkar. Kişinin huzura kavuşacağına işaret eder.Bir kimsenin rüyada, bir baska kimseye dostluk ettigini görmesi, kardir ve kiymetinin yüce olmasina isarettir. Rüyada edinilen dostluk kadir ve kiymetinin yüce olmasina, aklin kuvvetli olusuna ve ondaki fazilet ve kemale ve her isin sonunu dusünmeye isarettir.

Dosya

ID : 1416
ruya : Dosya
aciklama : Dikkatli yorumlanması gerekir. Geçmişi ve geçmişte yapılanları simgeler. Dosyanın rengi, temizliği ve içindekiler de çok önemlidir.

Doymak

ID : 1417
ruya : Doymak
aciklama : Kişinin birşeyler yiyerek doyması, uzun süredir beklediği duruma geleceğine işaret eder.

Dökmek

ID : 1418
ruya : Dökmek
aciklama : Üzerine su yahut yemek dökmek sadaka vermekten kaçınıyor olmaya, nimetlere şütretmekte gevşek davranmaya delalet eder. ( Su dökücüsü için Bakınız; Su.)Rüyada yiyecek, içecek gib şeyleri dökmek tam tersi bolluk ve berekettir. Dökülen şeye göre de değişebilir.

Döndürmek

ID : 1419
ruya : Döndürmek
aciklama : Bir şeyi aslına döndürmek hayırlı iş ve teşebbüse delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çevirmek.)

Dört

ID : 1420
ruya : Dört
aciklama : Uyum, huzur ve mutluluğu temsil eder.

Dört büyük halife

ID : 1421
ruya : Dört büyük halife
aciklama : Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.

Dört büyük melek

ID : 1422
ruya : Dört büyük melek
aciklama : Bakınız; Cebrail, Azrail, Mikail, İsrafil.

Döş

ID : 1423
ruya : Döş
aciklama : Bakınız; Göğüs.

Döşek

ID : 1424
ruya : Döşek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Döşeme

ID : 1425
ruya : Döşeme
aciklama : Rüyada döşeme, alacak ve borçları gösterir.

Döşeme / döşemek

ID : 1426
ruya : Döşeme / döşemek
aciklama : Bir daireyi yahut evi kilim, halı gibi şeylerle döşemek nimete, şeref ve mertebeye, uzun ömre ve Allahü Teala'yı zikrederek büyük bir amel işlemeye, Bir yeri fayans vs. ile döşemek bir iş ve amaç için gerekli ön çalışmayı yapmaya, esas ve zaruri olandan hareket etmeye delalet eder.

Dövme

ID : 1427
ruya : Dövme
aciklama : Bakınız; Dağlamak.Rüyada dövmeniz olduğunu görmek ya da başka birinin dövmesini görmek belli bir süre için hayırlı olayların içinde bulunacağınızı ve olayların istediğiniz gibi gelişeceğini müjdeler. Rüyasında vücudunda dövme olduğunu gören kişi, uzun uğraşmalardan sonra para alır. Dövmenin rengine de çok dikkat etmek gerekir.Rüyada dövmeniz oldugunu görmek ya da baska birinin dövmesini görmek belli bir süre için hayirli olaylarin içinde bulunacaginizi ve olaylarin istediginiz gibi gelisecegini müjdeler.

Dövmek

ID : 1428
ruya : Dövmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dövmek - dövülmek

ID : 1429
ruya : Dövmek - dövülmek
aciklama : Döven kişi, birisinin bir derdine, sorununa çare bulur. Dövülenin ise geleceği parlaktır ve kişinin hayatta ilerleyeceğine işaret eder.

Dövüş

ID : 1430
ruya : Dövüş
aciklama : Rüyada dövüşmek veya dövüşenleri görmek, fiziksel rahatsızlıkların habercisidir. Rüyada dövüsmek veya dövüsenleri görmek, fiziksel rahatsizliklarin habercisidir.

Dövüşmek

ID : 1431
ruya : Dövüşmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dua

ID : 1432
ruya : Dua
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dua etmek

ID : 1433
ruya : Dua etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Duba

ID : 1434
ruya : Duba
aciklama : Denizde duba görmek, beklenmedik, ani fırsattır.

Dudak

ID : 1435
ruya : Dudak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dudaklar

ID : 1436
ruya : Dudaklar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dudu kuşu

ID : 1437
ruya : Dudu kuşu
aciklama : Dudu kusu, sözü ve sohbeti dinlenir bir ka-dinla tabir olunur. Rüyanizda bir dudu kusu satin aldiginizi veya birinin böyle bir kusu size hediye ettigini görmek, tatli dilli bir ka-dinla tanisacaginiza ve onunla dostluk kuracaginiza isarettir.

Düello

ID : 1438
ruya : Düello
aciklama : Rüyanizda birisi ile düello ettiginizi veya bir düelloda sahitlik yaptiginizi görmek, bu günlerde beklemediginiz bazi olaylarin meydana gelecegine ve sizi yakindan ilgilendiren kötü bir haber alacaginiza isarettir. Bir düelloda yaralandiginizi görmek, malinizdan bir kisminin yangin, hirsizlik veya benzeri bir afetle elinizden çikacagina delalet eder.

Düğüm çözmek

ID : 1439
ruya : Düğüm çözmek
aciklama : Rüyada dügüm çözmek, rizka ve güçlügünden korktugu bir seyin kolaylasmasina isarettir. Bazen de bu rüya, sihri iptal etmeye isarettir.

Duhan suresi

ID : 1440
ruya : Duhan suresi
aciklama : Kirmanî'ye göre; bu sureyi rüyasinda görüp okuyan veya okunurken dinleyen kisi, geceleri sabaha ka-dar dua ve ibadetle mesgul olur. Dünyadan el ve etek çekmis, kendisini ahirete vakfetmistir. Fakat rizki bol, bereketli ve çok para sahi-bidir. Düsmanina karsi da her zaman üstünlük saglar. Bir baska rivayete görede: Rüyada Duhan Suresini veya ondan bir parçayi okudugu görmek; izzet ve yücelige, kabir azabindan ve cehennem atesinden emin olmaya, kuvvetli itikada ve düsman üzerine zafere isarettir. Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; hayra ermeye, zayif ve yoksullara iyilik etmeye, merhamet sahibi bulunmaya, korkudan emin olmaya isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir