Rüya Tabirleri


Dul

ID : 1441
ruya : Dul
aciklama : Eşlerden birinin dul kaldığını görmesi, eşinin kendinden önce vefat edeceğine, Dul ve iffetli kadın görmek hayır ve iyiliğe, Dul bir kadının, kendisi gibi dul bir erkek görmesi tekrar evlenmesine delalet eder.Rüyada dul birisini görmek başınız belaya girdiğinde arkadaşlarınızdan destek bulamayacağınıza işaret eder. Dul kadın, evle ilgili bir sorundur. Dul erkek, malla ilgili hayırlı haberdir.Rüyada dul kaldigini gören kimsenin kismeti çogalir.

Dülger

ID : 1442
ruya : Dülger
aciklama : Bakınız; Marangoz.Rüyada dülger görmek, yakin bir arkadasinizla aranizda bazi hos olmayan olaylar geçecegine ve aranizin bu yüz-den biraz bozulacagina isarettir.

Dulluk

ID : 1443
ruya : Dulluk
aciklama : Rüyanizda dul kaldiginizi ve evinizde yalnizlik çektiginizi görmek, yakinda aileniz fertleri arasina bir kisinin da-ha katilacagina, evli iseniz bir çocugunuz olacagina veya evinize yeni bir hizmetçi alacaginiza, bekar iseniz bir kadinla anlasmak üzere bulundugunuza, belki de yakinda evlenmek üzere oldugunuza delalet eder.

Duman

ID : 1444
ruya : Duman
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dümbelek

ID : 1445
ruya : Dümbelek
aciklama : Rüyada dümbelek görmek veya çalmak, uzaktan gelecek müjdeli bir habere veya yolcunuzun dönecegine delalet eder.

Dünyanın yedi harikası

ID : 1446
ruya : Dünyanın yedi harikası
aciklama : Bir daha yapilmalarina imkan olmadigi için eski insanlarin acaib-i seb'a (yedi büyük eser) dedikleri eser-lerden birini rüyada görmek, hayal ettigi bir seyin hakikat olacagina delalet eder. Bir rivayete göre de; yakin zamanda çok sevindirici haberler alacagina isarettir.

Durak

ID : 1447
ruya : Durak
aciklama : Durakta beklemek, hayatta değişikliktir. Duraktan bir araca binmek ise sıkıntıdır.Rüyada bir otobüs veya metro duraginda bulundugunuzu görmek; bazi tesebbüslerde bulunmak üzere oldugunuza, fakat bunu yapip yapmamakta bir tereddüt geçirmekte oldugunuza delalet eder. Durakta bir vasitaya bindiginizi görmek, islerinizin ve düsüncelerinizin basari ile sonuçlanacagina isaret-tir.

Durmak

ID : 1448
ruya : Durmak
aciklama : Hareket halinde iken ya da yürürken bir yerde durmak özel işlere eğilmeye, işlerin durgunluğuna ve hastalıktan şifaya delalet eder.

Düşes

ID : 1449
ruya : Düşes
aciklama : Rüyada bir düsesle tanismak, eger bekarsaniz yüksek tabakadan zengin bir kadinla evleneceginize; evli iseniz uzak bir akrabanizdan büyük miktarda bir miras alacaginiza delalet eder.

Düşman askerine karşı yürümek

ID : 1450
ruya : Düşman askerine karşı yürümek
aciklama : Rüyada düsman askerine karsi yürümek, ilim ve mal talebinde azim ve ihlasa bazen de, hacc için hazirianmaya veya hacc mevsimine kavusmaya isaret eder. Bir kimse rüyada bizzat düsman askerine karsi yürüse, o kimse itaat ve takat getiremeyecegi bir seyde ruhu veya mali ile korku ve tehlikeye düser.

Düşmandan kaçmak

ID : 1451
ruya : Düşmandan kaçmak
aciklama : Rüyada düsmandan kaçmak rüya sahibinin bulundugu ahlakin kendisinden gitmesine isarettir.

Düşmanı kuşatmak

ID : 1452
ruya : Düşmanı kuşatmak
aciklama : Rüyada düsmani kusatmak, onlari gözetmeye ve iste sebata isarettir. Bazen de bu rüya müsrikler üzerine galip gelmeye, onlari yakalayip helak etmeye isarettir.

Duş

ID : 1453
ruya : Duş
aciklama : Temiz ve berrak ise kişinin bütün sıkıntıları gider.

Dut

ID : 1454
ruya : Dut
aciklama : Okumak için tıklayınız

Duvak

ID : 1455
ruya : Duvak
aciklama : Gelin duvağı sevince, arzu ettiği şeye kavuşmaya delalet eder.Genç kız görmüş ise aynen yorumlanır. Evli ise kısmet alır.Rüyada bir gelin duvagi görmek, çok romantik bir macera geçireceginize ve renkli bir seyahat yapmak için kafile halinde bazi turistik yerleri ziyaret edeceginize yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada duvak görmek, murada ermeye isaret eder.

Duvar

ID : 1456
ruya : Duvar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Duvar saati

ID : 1457
ruya : Duvar saati
aciklama : Rüyada duvar saati görmek, rüya sahibinin islerinin iyi gitmesine isarettir. Büyük saat görmek ise ölüm haberi almaya isarettir.

Duvarlar

ID : 1458
ruya : Duvarlar
aciklama : Rüyada duvarlar görmek ailenizden birinin uzun ve ciddi bir hastalık dönemine gireceğini söyler.

Duyurmak

ID : 1459
ruya : Duyurmak
aciklama : Gizlenmesi gereken şeyleri açığa vurmak, ilan suretiyle duyurmak gizli olarak sadaka vermeye, iyi şöhrete ve sözüne değer verilmesine delalet eder.

Düzenlenmiş yer

ID : 1460
ruya : Düzenlenmiş yer
aciklama : Rüyada bir dagi ve bir tepeyi herhangi bir düzeltici olmaksizin, kendi kendine düzlenmis olarak görmek, isim veya eserin mahvolmasina, bazen de verdigi sözü yerine getirmeye isarettir.

Düzlük

ID : 1461
ruya : Düzlük
aciklama : Rüyada düz bir yerde bulundugunuzu görmek, karli bir ise ortak olacaginiza isarettir. Düz bir arazi, bol kazanca delalet eder.

Düdük

ID : 1462
ruya : Düdük
aciklama : Bakınız; Kaval.Haberdir. Rüyada düdük, haberle yorumlanir. Rüyanizda düdük çaldiginizi veya bir düdük sesi duydugunuzu görmek, bek-lediginiz bir haberi alacaginiza ve sevineceginize isarettir.

Düet

ID : 1463
ruya : Düet
aciklama : Rüyada bir düet duymak, iyi haberler alacağınızın işaretidir. Rüyada bir düet duymak, iyi haberler alacaginizin isaretidir.

Düğme

ID : 1464
ruya : Düğme
aciklama : Okumak için tıklayınız

Düğüm

ID : 1465
ruya : Düğüm
aciklama : Rüyada düğüm ya da düğümler görmek, hayalkırıklıklarına ve iş konusundaki değişimlere işaret eder. Can sıkıntısına işaret eder. Bir düğüm attığınızı gördüyseniz, hiçbir şekilde eşinizin veya sevgilinizin sizi ezmesine izin vermediğiniz anlamına gelir.Ani bir sorundur. Çözülürse işlerin yoluna gireceğine işaret eder.

Düğümlemek

ID : 1466
ruya : Düğümlemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Düğün

ID : 1467
ruya : Düğün
aciklama : Okumak için tıklayınız

Düğünçiçeği

ID : 1468
ruya : Düğünçiçeği
aciklama : Güçlükle meydana gelen mala delalet eder.

Dükkan

ID : 1469
ruya : Dükkan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dümen

ID : 1470
ruya : Dümen
aciklama : İlme, doğruluğuna imat edilelen görüş ve düşüncelere delalet eder.Kişinin hayatına kolaylıkla yön vereceğine işaret eder. Rüyada bir motorda oldugunuzu ve dümen tuttugunuzu görmek, her iste basariya kavusacaginiza isarettir. Bir dümeni idare etmek büyük islerde de basarili olmaya alamet oldu-gu için, sizin dümende olmanizda büyük bir sansinizin bulunduguna ve hayatinizin iyi bir düzen içinde devam edecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada gemi dümenim görmek, ilme ve dogru olarak itimad edilecek bir seye isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir