Rüya Tabirleri


Dünya

ID : 1471
ruya : Dünya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Dürbün

ID : 1472
ruya : Dürbün
aciklama : Bakınız; Teleskop.Rüyada dürbün kullanırsanız, pek yararınıza olmayan arkadaşlıklar kuracağınız düşünülür. Uzaklarla ilgili güzel haberlerdir.Rüyada bir dürbünle bir yeri seyrettiginizi gör-mek, yapacaginiz yeni bir is hususunda bazi incelemeler yapmak-ta oldugunuza delildir.

Dürmek

ID : 1473
ruya : Dürmek
aciklama : Öfkeyi gizlemeye, bağışlamaya, rızkın bitmesine ve ecele delalet eder.Rüyada bir seyi dürmek, affa, öfkelerini yutanlara, yiyeceginin tüken mesine ve ecele isarettir.

Düşman / düşmanlık

ID : 1474
ruya : Düşman / düşmanlık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Düşmek

ID : 1475
ruya : Düşmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Düşük yapmak

ID : 1476
ruya : Düşük yapmak
aciklama : Rüyada düşük yapmak, mutluluğun ve başarının işaretidir.Mutluluğun ve başarının işaretidir.Mutluluğun ve başarının işaretidir.

Düşüncesizlik

ID : 1477
ruya : Düşüncesizlik
aciklama : His ve önsezileriyle hareket ederek yanlış kararlar vermeye, sağduyu ve istişareye gerekli önemi vermemeye delalet eder.

Düve

ID : 1478
ruya : Düve
aciklama : Bakınız; Sığır.

Düzelmek / düzeltmek

ID : 1479
ruya : Düzelmek / düzeltmek
aciklama : Her çeşit lazım ve gerekli olan düzeltme hayırdır. Yeryüzü şekillerini (dağ, tepe vs.) gereksiz yere düzeltmek, yapılan iyi işleri bozmaya, Bir dağ yahut tepeyi kendi eliyle düzeltmek, yaptığı eseri kendi eliyle yok etmeye, hayırla anılacak anıdı unutturracak yanlış bir işi veya tasarrufa kalkışmaya, Kendiliğinden engebeli arazinin düzeldiğini görmek zor olan şeyin kolaylaşmasına delalet eder. İş yahut vaziyetin düzelmesi ayniyle vaki olacak sevindirici gelişmelere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; IslahEtmek.)

Düzmek

ID : 1480
ruya : Düzmek
aciklama : Tesbih dizmek zikre ve istiğfara; inci ve yakut gibi değerli şeyleri dizmlek ilme ve mal biriktirmeye, Allah'tan korkmaya ve aile muhabbetine, Adi boncukları yahut değersiz şeyleri ipe dizmek faydasız ilme, istifadesi az olan mala delalet eder.

Düztaban

ID : 1481
ruya : Düztaban
aciklama : Rüyasında düztaban olan kimse, kendi hatası yüzünden hayatı altüst olur.

Ebe

ID : 1482
ruya : Ebe
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ebegümeci

ID : 1483
ruya : Ebegümeci
aciklama : Bu bitkiyi görmek yahut yemek hastalıklardan kurtulmaya delalet eder.Rüyada ebegümeci gören, eger hasta ise iyilesir, saglikli ise hayir ve menfaat görür: Ebegümecini pisirip yedigini gören, mide hastaligi çekmez. Hasta ise iyilesir. Bir rivayete göre eline biraz para geçer. Bir baska rivayete görede: Rüyada ebegümeci gören, eger hasta ise iyilesir, saglikli ise hayi ve menfaat görür. Ebegümecini pisirip yedigini gören, mide hastaligi çekmez.

Ebemkuşağı (gök kuşağı)

ID : 1484
ruya : Ebemkuşağı (gök kuşağı)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ebubekir (r.a.)

ID : 1485
ruya : Ebubekir (r.a.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ebucehil karpuzu

ID : 1486
ruya : Ebucehil karpuzu
aciklama : İzüntü ve kedere; korkak, çığırtan ve kötü huylu kimseye delalet eder.Rüyada bu karpuzu görmek, üzüntü ve kedere isarettir.

Ecel

ID : 1487
ruya : Ecel
aciklama : Kişinin ömrü uzun olacak ve yaşamı anlam kazanacaktır.

Ecnebi

ID : 1488
ruya : Ecnebi
aciklama : Bakınız; Yabancı.Rüyada baska milletten, yabanci bir dille konu-san kimseler görmek, bir kaç sekilde yorumlanir: Yolculuk, vazife, para, hediye ve esya. Bir yabanciya yol gösterdigini ve onunla isaretle anlastigini gören, uzun bir yolculuga çikar. Bir yabanci ile birlikte bir dük-kandan alis veris ettigini gören, bir yakinindan hediye alir. Bir ya-bancinin gümrük isleriyle ilgilendigini gören, bir memuriyete ata-nir veya bir ise girer. Bir baska rivayete görede: Rüyada baska bir milletten olan bir kimseyi görmek yolculuga isarettir. Bazen de bu rüya onun dine kolayca bir para geçmesine isarettir.

Ecüş

ID : 1489
ruya : Ecüş
aciklama : Çarpık azalı birini yahut eğri büğrü bir şeyi görmek fitne ve kaosa, insanları sıkıntıya sokacak görüş, düşünce davranışlara delalet eder.

Eczacı

ID : 1490
ruya : Eczacı
aciklama : Eczacı kitapçıya, ilim öğreten kimseye delalet eder.Rüyada eczaciyi görmek, kitap siniflandirmasiyla mesgul alim bir kimse ye isarettir.

Eczane

ID : 1491
ruya : Eczane
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eda

ID : 1492
ruya : Eda
aciklama : Bakınız; Cilve.

Edep

ID : 1493
ruya : Edep
aciklama : Edep ve terbiyeyi güzel bir insan suretinde görmek din ve iman güzelliğine, Hal ve hareketinde edep sınırlarını gözeten birini görmek haddini bilmeye, ilim ve irfan sahibi olmaya, Edepsizce davranın birini görmek, hayasızlığı ve yüzsüzlüğü gerektirecek ddurum ve davranışlara; Edep ve terbiye ile meşgul olan kimseyi görmek halkın ileri gelenlerine, şeyhe, hocaya, öğretmene, belediye memuruna, anne ve babaya, gardiyana; Tanınmayan terbiyeci Hak Teala'ya, Kendisinin terbiyeci olduğunu görmek haline uygun bir göreve delalet eder.

Edebi eser

ID : 1494
ruya : Edebi eser
aciklama : Söz ve ifadede ölçüyü kaçırmamaya, hayatı ve hayata anlam katan değerleri incelikli olarak yaşamaya ve yaşatmaya delalet eder.

Edebiyat

ID : 1495
ruya : Edebiyat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Edebiyatçı

ID : 1496
ruya : Edebiyatçı
aciklama : Din ve dünya işlerini terbiye ve estetik değerleriyle yerine getiren kimseye, Pejmurde kılıklı ve abus çehreli edebiyatçı edepsizliği meslek edinmiş kimseye delalet eder.

Edepsiz

ID : 1497
ruya : Edepsiz
aciklama : Haddi aşan, hak hukuk tanımayan kimseye delalet eder.

Ederken şöyle bir yol izlemelidir

ID : 1498
ruya : Ederken şöyle bir yol izlemelidir
aciklama : Mesela bir atın eşek olduğunu görmek makam ve mevki kaybına, solucanın kuş olup uçtuğunu görmek meşakkatten kurtulmaya... delalet eder, gibi.

Efe

ID : 1499
ruya : Efe
aciklama : Mahalli kıyafetlerini giymiş efe yiğitlik ve cömertliğe, Efelik taslayan birini görmek cahil bir kimseye delalet eder.Dürüst, kişilik sahibi, güçlü birini temsil eder. Kişinin huzur ve güvene kavuşacağına işarettir.Rüyada efe, kahramanliga isarettir. Rüyanizda efe olup daga çiktiginizi görmek, bir alacaginizi tahsil edeceginize, bir efe ile dost oldugunuzu görmek, birisine kefil olacaginiza, evinize bir efenin misafir olarak geldigini görmek, bir kisinin sizden borç para isteyecegine, efelerle birlikte zeybek veya baska bir oyun oynadiginizi görmek, bir sirket kurarak ticaret yapacaginiza isaret-tir.

Eflatun

ID : 1500
ruya : Eflatun
aciklama : Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsızlık habercisi sayılır. Rüyada eflatun renk görmek iyeye yorulmaz, genellikle bir hastalık ve sıkıntı.demektir. Rüyada eflatun rengin görülmesi pek hayra yorulmaz, genellikle bir rahatsizlik habercisi sayilir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir