Rüya Tabirleri


Efsane

ID : 1501
ruya : Efsane
aciklama : Yenilik, değişikliktir.

Efsun

ID : 1502
ruya : Efsun
aciklama : Rüyada bir kimse kendisinin hasta üzerine efsun ettigini görmesi agn ve hastaliklardan kurtulmaya, üzüntü ve kederin gitmesine isarettir. Sünnetin ve Kur'an'in disinda bir seyle efsun etmesi ise yalanciliga ve riyaya isarettir. Bir kimse efsun ettigini veya kendisine efsun ettirdigini görse, batil seye isarettir. Eger yapilan efsunda "Bismillahirrahmanirrahîm", yahut Kur'an'dan bir ayet varsa bu rüya batil seylere isaret etmez. Efsun edilmis bir suyu içtigini yahut bir bardak içindeki okunmus suyu baskasina içirdigini gören kimsenin uzun ömürlü olmasina isarettir.

Efsuncu

ID : 1503
ruya : Efsuncu
aciklama : Rüyada efsun okuyan kimseyi görmek, eger okudugu efsununda Allahu Teala Hazretlirini zikrederse, halkin arasini bulan üzüntü ve kederden halki teselli eden, kalplerdeki kini teskin eden kimseye isarettir. Eger efsununda Allahu Teala Hazretlerini zikretmez ise batil söz söyleyen kimseye isarettir.

Eğe (törpü)

ID : 1504
ruya : Eğe (törpü)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eğe kemikleri

ID : 1505
ruya : Eğe kemikleri
aciklama : Rüyada ege kemikleri görmek ev halkina delalet eder. Ege kemiklerinin çogaldigini görmek, ev balki-nin çogalacagina, noksan görmek ise azalacagina isarettir. Ege kemiklerini dosdogru olmus görmek, esinin vazifelerini iyice anladigina, onlari egri görmek ev halkinin laubali olduklarina, bu ke-miklerden birini kirilmis olarak görmek, ev halkindan birinin hastalanacagina veya vefat edecegine isarettir.

Eğer ve gem

ID : 1506
ruya : Eğer ve gem
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eğiş

ID : 1507
ruya : Eğiş
aciklama : Rüyada egis görmek, fitneye isarettir.

Eğitimci

ID : 1508
ruya : Eğitimci
aciklama : Rüyada egitimciyi görmek, kendisine, bazen de belediye memuruna, mütevelliye, halkin önderine, hocaya veya anne ve babaya isarettir. Rüyada kendisinin egitimci oldugunu gören kimse, haline uygun bir makarna kavusur ve orada hayra isarettir.

Egzama

ID : 1509
ruya : Egzama
aciklama : Rüyasında egzaması olduğunu gören kimse kimse hiç ummadığı kadar büyük servet kazanır. Taşı tutsa altın olur.

Eğe kemiği

ID : 1510
ruya : Eğe kemiği
aciklama : Göğüs kafesini meydana getiren kemikler kadına, Bu kemiğin kırılması, eşine karşı haşin ve kaba davranmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kaburga.)

Eğer

ID : 1511
ruya : Eğer
aciklama : Bakınız; Eyer.

Eğilmek

ID : 1512
ruya : Eğilmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eğirmek

ID : 1513
ruya : Eğirmek
aciklama : Bakınız; İp.

Eğitim

ID : 1514
ruya : Eğitim
aciklama : Hayata yeni bir yön vermek gerektiğine işaret eder. Uyarı niteliği taşır

Eğlence

ID : 1515
ruya : Eğlence
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eğmek

ID : 1516
ruya : Eğmek
aciklama : Bir şeyi bükerek şeklini değiştirmek kötü amaçla yapılmışsa fıtratı zorlayan tavır ve davramışlara; iyi niyetle yapılırsa ahmaklığa yahut bir hayrın meydana gelmesine, Sert ve katı cisimleri bilek gücüyle eğmek güç ve çetin işlerde muvaffakiyete delalet eder.

Ehliyet

ID : 1517
ruya : Ehliyet
aciklama : Rüyasında ehliyet aldığını gören kimse doğru yolda demektir. Amacına ulaşacak ve huzur duyacak demektir.

Ehram

ID : 1518
ruya : Ehram
aciklama : Mısır ehramlarını görmek tarihi tefekkür etmeye, geçmiş milletlerin garip hikayelerine, tarih ve fen ilimleri tahsil etmeye, antika eser ve yazılara, oyun ve eğlence lerlerine, Ehram, yabancı toplulukların örf adetlerini benimsemeye, Bekar kimsenin ehrammları görmesi gayr-i müslim bir kadınla evlenmeye delalet eder.Rüyasinda ehram gören kimse yüksek bir mevkie çikacak demektir. Ehrami uzaktan gören, mevki için bir müjde bekliyor demektir. Ehramin üzerine çikmis görmek, mevkiinin yüksekligine delil sayilir. Ehram taslarinin yikildigini görmek, bulundugu yüksek mevkiin elinden gidecegine delalet eder. Küçüklü büyüklü ehramlar, hayatinin tedrici bir surette refaha erecegini gösterir.

Ejderha

ID : 1519
ruya : Ejderha
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ekin (buğday)

ID : 1520
ruya : Ekin (buğday)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ekin biçmek

ID : 1521
ruya : Ekin biçmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ekin ekmek

ID : 1522
ruya : Ekin ekmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ekinci

ID : 1523
ruya : Ekinci
aciklama : Rüyada görülen ekinci, iyi amel isleyen bir kimsedir. Eger ektigi sey, bitmis ve yesermis ise, rüyayi gören kimse kötü is sahibi ise tevbe eder. Rüyada ekinci görmek, ucuzluk ve bolluktur.

Ekin (biçmek / ekmek)

ID : 1524
ruya : Ekin (biçmek / ekmek)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eklemek

ID : 1525
ruya : Eklemek
aciklama : Bakınız; İlave Etmek.

Ekmek

ID : 1526
ruya : Ekmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ekmek kabuğu kesmek

ID : 1527
ruya : Ekmek kabuğu kesmek
aciklama : Çok güç bir meseleyi halletmek seklinde yorumlanir.

Ekmek kesmek

ID : 1528
ruya : Ekmek kesmek
aciklama : Bir isi sonuçlandirmak anlamina gelir.

Ekmek sepeti

ID : 1529
ruya : Ekmek sepeti
aciklama : Bakınız; Sepet.Rüyada görülen ekmek sepeti, müjdedir. Sepet görmek, cigerde olan bir hastaliga da isarettir. Ekmek sepeti görmek, hem korkutucu hem de müjddeyici kimseye isarettir. Eger sepetin içinde ragbet edilen iyi sey varsa, müjde haberini getirene, eger kötü sey varsa korkutucuya isarettir.

Ekmekçi

ID : 1530
ruya : Ekmekçi
aciklama : Bakınız; Fırıncı.Rüyada ekmekçi bütün halkin sevgilisi ve herkese faydasi dokunan ve hizmet eden bir kisi olarak tabir olu-nur. Bir baska rivayete görede: Rüyada ekmekçiyi görmek korkudan emin olmaya ve geçimin genisligine isarettir. Bazen ekmekçi çocuga ve ekmekçi oldugunu gören, büyük mala ve ucuzluga erisir. Ekmekçiden ekmek aldigini gören kimse bolluk içinde olur. Ekmekçi serefli ve mütevazi kimselere iyilik yapan kudretli bir amirdir. Kendisine zarar vermeyecek seyde ona iltica edenleri faydali seylere ve halki helal olan islere yöneltir. Ekmekçiden ekmek aldigini görse iyi geçinir ve üzüntüsü gider.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir