Rüya Tabirleri


Enginar

ID : 1591
ruya : Enginar
aciklama : Sevindirici haberdir. Rüyada enginar görmek, pismis ise, helal rizk ile tabir olunur. Pismemis enginar görmek hayirli degildir. Ba-zi yorumculara göre, enginar görmek gizli mala, kötü insanlara delalet eder. Bir enginar alip yedigini gören hasis bir adamla alis veris yapar. Bir baska rivayete görede: Rüyada enginar (ister çig ister pismis olsun) yemede hayir yoktur. Rüyayi görene kötü bir haber olusacagina isarettir.

Enişte

ID : 1592
ruya : Enişte
aciklama : Bu rüya, akrabalarınızın sizi kendi çıkarları için kullandıklarının işaretidir.Enistesi olmayan bir kimsenin rüyada eniste görmesi, düsmanina karsi üstünlügüne, her türlü sikintidan kurtulmaya delalet eder. Bir baska rivayete görede: Enistesi olmayan bir kisi rüyada enistesi oldugunu görse, düsmana galip ve korkudan emin olur. Rüyada eniste görmek sihhat, huzur ve güvenç de isarettir.

Enkaz

ID : 1593
ruya : Enkaz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ense

ID : 1594
ruya : Ense
aciklama : Okumak için tıklayınız

Entari

ID : 1595
ruya : Entari
aciklama : Bakınız; Gömlek.

Entrika çevirmek

ID : 1596
ruya : Entrika çevirmek
aciklama : Rüyada etrafinizdaki kimsele-rin sizin aleyhinizde olarak ve islerinizi bozacak sekilde entrika-lar çevirdiklerini görmek, islerinizi yoluna koymak için dolam-baçli yollari seçtiginize, size gösterilen inanca güvenmek istemediginize ve daima süphe ile karsiladiginiza delalet eder.

Entrika

ID : 1597
ruya : Entrika
aciklama : Günlük yaşatla ilgili sıkıntı, engel, tatsızlık, anlaşmazlıktır. Sıkıntıdır.

Erguvan

ID : 1598
ruya : Erguvan
aciklama : İffetli ve terbiyeli bir kadına delalet eder. Yerden bu çiçeği aldığını gören kimse zengin, görgülü ve akrabası çok olan bir kadın alır.

Erik ağacı

ID : 1599
ruya : Erik ağacı
aciklama : Rüyada erik agaci görmek meyvesi beyaz ve sari ise hastalik ile, bir rivayete göre sakat bir adam ile, eger meyvesi siyah ise ünlü bir doktorla tabir olunur. Erigin, bardak erigi, kaysi erigi, Ürdün erigi, türbe erigi, can erigi, çakal erigi gibi bir çok çesitleri oldugundan, bunlarin yorumunda ilk önce renk, sonra lezzet dikkate alinir. Tatli olanlari faydali ve hayirli, eksi olanlari da aksi olan adamlara delalet eder.

Erik

ID : 1600
ruya : Erik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Erimek

ID : 1601
ruya : Erimek
aciklama : Koşulların değişeceğine işaret eder. Kısmet kaçırılabilir.

Erkek

ID : 1602
ruya : Erkek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Erkek cinsiyet organı (penis)

ID : 1603
ruya : Erkek cinsiyet organı (penis)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Erkek çocuk

ID : 1604
ruya : Erkek çocuk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Erkek kardeş

ID : 1605
ruya : Erkek kardeş
aciklama : Rüyada erkek kardeş görmek çok sevinçli bir haber alacağınıza işarettir. Rüyada erkek kardeş müjde almak demektir. Rüyada erkek kardeşinizi veya ağabeyinizi görmeniz, yakın bir akrabanız veya arkadaşınızla çok büyük bir kavga edeceğinizin işaretidir.Rüyada erkek kardesini, görmek malda ortakliga isarettir.

Eroin

ID : 1606
ruya : Eroin
aciklama : Rüyada bir insanın eroin kullandığını görmesi, o rüyayı görenin son günlerde büyük bir hayal alemi içinde olduğuna işarettir. Rüyada eroin kullanıldığının görülmesi rüya sahibinin hayaller içinde olduğunu, ayaklarının yere basmadığını işaret eder. Sıkıntı ve hatta felaket haberidir.Rüyada bir kisinin eroin kullanarak komaya girdigini görmek, bekledigi bir isin gecikecegine, eroin saticisi görmek, basarisizligindan dolayi duydugu büyük bir hayal kirikligina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada uyusturucu kullanmak, rüya sahibinin dengesiz bir hayat sürmesine isarettir. Rüyada eroin sattigini görmek ise, rüya sahibinin sihhatinin bozulacagina isarettir.

Erzak

ID : 1607
ruya : Erzak
aciklama : Bol erzak görmek; bu bolluğun sonunda sıkıntı ve darlık çekileceğini, sonra da bolluğa kavuşulacağını haber verir. Evde bolluk olacağını gösterir. Maddi güvendir.Rüyada erzak görmek bolluga ve berekete isaret-tir. Rüyada erzak yüklü bir araç görmek bolluga, o araçtan erzak-larin eve tasindigini görmek o ev balkinin mutluluk içinde yasayacaklarina, erzaklarin evden çikarilarak baska bir yere tasindigini görmek, sikintiya, çarsidan bazi erzak satin alip eve getirdigini görmek, fakirlere yardim edilmesi gerektigine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada erzak görmek bolluk ve berekete isarettir.

Esans

ID : 1608
ruya : Esans
aciklama : Okumak için tıklayınız

Esaret / esir

ID : 1609
ruya : Esaret / esir
aciklama : Esir görmek hastalıktan ve içinde bulunduğu zorluklardan kurtulmaya; Tutsak olduğunu görmek zorluk ve musibete, Bir kimseyi esir almak onun sırlarına vakıf olmaya, düşmanları topluca esir almak onların durumları hakkında bilgi edinmeye ve bu bilgiler ışıığında onların dünyalıklarından istifade etmeye, Müslümanların esarete düşmesi onların madden ve manen zayıflamış, acze düşmüş olmalarına delalet eder.

Eşek palanı

ID : 1610
ruya : Eşek palanı
aciklama : Rüyada görülen esek palani, asil olmayan bir kadina isarettir ki, kocasi yaninda o kadinin kiymeti olmaz ve onu hizmetçi mesabesinde görür. Erkegin, rüyasinda esek palanina bindigini görmesi, uzun müddet zulmettigi ve bu sayede de rahatça ve müreffeh yasadigi zulmünden tevbe etmesine isarettir.

Esenlik

ID : 1611
ruya : Esenlik
aciklama : Bakınız; Huzur.

Eshab-ı kiram

ID : 1612
ruya : Eshab-ı kiram
aciklama : Eshabdan her hangi birisini rüyada görmek, hayra delalet eder. Bazi yorumcular söyle diyorlar: Görü-len kisinin adina bakilir ve manasina göre rüya yorumlanir. Mese-la Saad ve Sait adlarindaki bir sahabeyi rüyasinda gören mesut (mutlu) olur. Bir rivayete göre Eshab-i Kiramdan birini rüyada görmek, Islam dininde kuvvete, kavlinde sadik olmaya, basariya ve Allah'in (C.C) lütfuna mazhar olmaya delalet eder.

Esir

ID : 1613
ruya : Esir
aciklama : Okumak için tıklayınız

Esirgemek

ID : 1614
ruya : Esirgemek
aciklama : Bakınız; Bağışlamak.

Eski

ID : 1615
ruya : Eski
aciklama : Rüyada eski bir sey veya yeninin eskidigini görmek hayir degildir.

Eski elbise

ID : 1616
ruya : Eski elbise
aciklama : Rüyada eski elbiseleri satin almak iyi degildir. Eski elbiselerin saticisi, orta halli, içi disina uymayan bir kimsedir. Eski elbiseleri almak, fakirlige, satmak fakirligin gitmesine isarettir.

Eskimek

ID : 1617
ruya : Eskimek
aciklama : Rüyada her hangi bir esyanizin eskidigini, kullanilmayacak bir hale geldigini görmek, müjdeli bir haber alacaginiza, bir eskiciden eski bir sey almak, size begeneceginiz ve se-veceginiz bir hediyenin verilecegine delalet eder.

Eski / eskici

ID : 1618
ruya : Eski / eskici
aciklama : Eski eşya alamet ve nişana, vefa ve sadakate; Eski eşyaları toplamak geçmiş anıları hatırlamaya, onları bir dolaba koymak anılarını derleyip yazmaya; eski dostların bir araya gelmelerine, Eskici, hile ve düşmanlığı belirgin olan kimseye delalet eder.

Eskici

ID : 1619
ruya : Eskici
aciklama : Rüyada eskici görmek, bir tanıdık tarafından geniş ölçüde aldatılacağına işaret sayılır. Rüyada eskici görmek, yakını tarafından dolandırılacağını anlatır. Aile ile ilgili sorundur. Rüyada eskiciye eski elbise veya benzeri bir sey sattiginizi görmek, yeni seyler alarak evinizi düzenleyeceginize isarettir. Bazilarina göre, rüyada eskici görmek veya eskiciye bir sey satmak, bir tanidigi tarafindan kendisine hile yapilarak elinden çok miktarda parasi ve malinin alinacagina isarettir.

Esnaf

ID : 1620
ruya : Esnaf
aciklama : Rüyada bir esnafla tanisip konustugunu gören, bazi islerinin aksadigini görerek üzülür. Esnaf görmek, düzenin bozulacagina isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir