Rüya Tabirleri


Esnemek

ID : 1621
ruya : Esnemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eşraf

ID : 1622
ruya : Eşraf
aciklama : Rüyanizda memleketin ileri gelenlerinden, esraf dan birisi ile tanismak, onunla dost olmak, hatirinizin tanidiklariniz tarafindan sayilacagina, bir is veya yardim teklifi ile karsilasarak, halk içinde sevilen bir kimse olacaginiza isarettir.

Esrar

ID : 1623
ruya : Esrar
aciklama : Rüyada bir kisinin esrar kullanarak komaya girdigini görmek, bekledigi bir isin gecikecegine, esrar saticisi görmek, basarisizligindan dolayi duydugu büyük bir hayal kirikligina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada uyusturucu kullanmak, rüya sahibinin dengesiz bir hayat sürmesine isarettir. Rüyada esrar sattigini görmek ise, rüya sahibinin sihhatinin bozulacagina isarettir.

Ester (katır)

ID : 1624
ruya : Ester (katır)
aciklama : Rüyada ester görmek, maddi ve manevi bütün enerjinizi kullandiginiza, bir çok sorumlulugunuzun da genisledigine, çalisma hayatinizin basarili geçmesi için biraz gayret harcamaniz gerekecegine, hayatinizda bundan sonra önemli bazi degisiklik olacagina isarettir.

Eşya nakletmek

ID : 1625
ruya : Eşya nakletmek
aciklama : Rüyada esyalari bir yerden daha iyi bir yere nakletmek, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye isarettir. Evvelki bulundugu yerden daha asagi yere nakletmek, iyi seyden nehyetmeye ve kötü seyleri yapmak için de emretmeye isarettir. Yahut iyi bir seyi kötü bir seyle veya kötü bir seyi iyi bir seyle degistirmeye isarettir.

Eşya taşımak

ID : 1626
ruya : Eşya taşımak
aciklama : Kişinin kendi sorumluluklarını bilerek, başarılı olacağına işaret eder.Rüyada bir yerden baska bir yere esya tasidiginizi veya evinizi baska bir yere naklettiginizi görmek fe-rahliktir. Esya tasimak ayni zamanda davranislarinizla da yorumlanir. Bu takdirde esyasini bir yerden bir yere tasiyan hare-ketlerini de düzeltmelidir.

Eşyanın değişmesi

ID : 1627
ruya : Eşyanın değişmesi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eşarp

ID : 1628
ruya : Eşarp
aciklama : Genelde evlilik ve evde kısmettir.

Eşek

ID : 1629
ruya : Eşek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eşek arısı

ID : 1630
ruya : Eşek arısı
aciklama : Bakınız; Arı.Rüyada eşek arısı görmek, bir yolculuğa çıkılacağına işarettir. Rüyada eşek arısı görmek, bir seyahate çıkılacağına işaret eder. Esek arisi kuvvet ve himmet sahibi bir er-kek olarak tabir olunur. Kirmani'ye göre; kendisini esek arisinin soktugunu gören, ahlaksiz bir kadin yüzünden kedere ve sikintiya düser. Havada birçok esek arilarinin uçtugunu görmek, o yere ya-banci askerlerin gelecegine delalet eder. Üzerine saldiran esek anlarini kovdugunu gören, düsmanindan emin olur. Esek anlarini tutmak, öldürmek, onlardan sakinmak hayir ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada esek ansi görmek, kötü nefse ve ahlaksiz kimselere isarettir.

Eşelemek

ID : 1631
ruya : Eşelemek
aciklama : Rüyasında bir yeri eşelediğini gören kimse, ummadığı birinden yardım görür.

Eşik

ID : 1632
ruya : Eşik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eşkıya

ID : 1633
ruya : Eşkıya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eşya

ID : 1634
ruya : Eşya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eşya nakli

ID : 1635
ruya : Eşya nakli
aciklama : Rüyada eşya nakledildiğinin görülmesi, rüyayı görenin davranışlarını makul ölçülere indirmesi gerektiğine işarettir. Rüyada eşya nakli görmek hareket ve davranışlarının insanları rahatsız ettiği anlamındadır ve hal ve hareketlere dikkat etmesi gerektiğini bildirir.

Et

ID : 1636
ruya : Et
aciklama : Okumak için tıklayınız

Et dilimleri

ID : 1637
ruya : Et dilimleri
aciklama : Rüyada görülen et dilimleri, açik ve zararli bir seye isarettir. Bazen de zahmetsiz meydana gelen bir seye, pesin rizka, sehvetin harekete gelmesine ve insanin gizlemek istedigi bir seyin açiga çikmasina isarettir.

Et kütüğü

ID : 1638
ruya : Et kütüğü
aciklama : Rüyada kütük görmek, insanlari birbirine kiskirtip ugrastirmayi, düsmanlik ve münakasa gibi seylerin arasina sokulmayi arzu eden münafik bir kimseye isarettir.

Et parçalayıcı

ID : 1639
ruya : Et parçalayıcı
aciklama : Rüyada et parçalayiciyi görmek, serre, düsmanliga, harbe, toplu seyleri dagitmaga, helali haram de karistirmaga, faize ve ihtiyaçlari gidermege isarettir.

Et yemeği

ID : 1640
ruya : Et yemeği
aciklama : Rüyada et ile pismis yemegi görmek, fakir için zenginlige, etsiz pismis yemegi görmek, ihtiyaç veya ibadete isarettir. Kansik seylerle pismis yemegi görmek, hastaliktir. Rüyada güzel bir yemek pisirdigini gören kimse, o yemek miktannca söhrete erisir ve fakirlikten sonra zengin olur. Eger kendisi için baska birisinin pisirdigini görse, o adamin o kimse hakkinda hile yapmasindan korkulur. Bazen de o kimse maksat ve arzusuna kavusmak için yardim görür. Et veya pirinç ile pisirilmis süt ve bunlardan baska seyler ferahlik, sevinç akid, ilim ve faydali riziklara isarettir.

Et yemek

ID : 1641
ruya : Et yemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Etek

ID : 1642
ruya : Etek
aciklama : Kısa bir yol olarak yorumlanır. Etek güzel ise yol o kadar kısmetlidir.Rüyada etek gören erkek, hayirli bir izdivaca ko-nar. Kisa etek izdivacin aceleye gelecegine, uzun etek izdivacin uzun müddet sallantida kalacagina delil sayilir. Etek burusuk gö-rülürse bu izdivaçta bir bulaniklik var demektir. Burusuk etek gö-renler iyice tahkik etmeden evlenmemelidir. Ön veya arka tarafindan yirtik görülen etekler izdivaçta ferahligi müjdeler.

Eter

ID : 1643
ruya : Eter
aciklama : Rüyada eter kokladigini görmek, bir yakini tarafindan aldatilacagina isarettir. Eter koklatilarak ayildigini gör-mek, bir büyük üzüntüden kurtulacagina delalet eder.

Etiket

ID : 1644
ruya : Etiket
aciklama : Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe fazlasıyla düşkün bir kişi olduğuna işaret eder. Rüyada etiket görmek, rüyayı görenin gösterişe çok önem verdiğini bildirir. Etiketin rengi ile ilgili yorum yapılır. Genelde yapılması gereken işleri haber verir.Rüyada etiket görmek, rüya sahibinin gösterise çok merakli bir kimse olduguna isarettir. Rüyada bir yere bir eti-ket yapistirdigini görmek o kisinin hareketlerinde fazlaca yapma-cik davrandigina delalet eder. Rüyada bir defterinize veya bavul ve sandik gibi esyalarinizin üzerine etiket yapistirdiginizi görmek, isim ve söhret yolunda gay-ret harcadiginiza, hatta bu düsünce ile uzak bir yolculugu bile gö-ze aldiginiza delalet eder.

Etüt yapmak

ID : 1645
ruya : Etüt yapmak
aciklama : Rüyanizda her hangi bir konu üzerinde etüt yapmak veya yaptirmak, ögrenmek istediginiz bir mesele üzerinde bilgi sahibi olmak arzusu duydugunuza, bu arada aldigi-niz bir haberin aslini incelemek istediginize isarettir.

Euzü-besmele

ID : 1646
ruya : Euzü-besmele
aciklama : Bakınız; Besmele.

Ev

ID : 1647
ruya : Ev
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ev bahçesi

ID : 1648
ruya : Ev bahçesi
aciklama : Rüyada ev bahçesi, insanin muhafaza edilmesine ve namuskarligina, mal ve evlattan süpheyi defetmeye isarettir. Bazen bu rüya, cimrilige ve kendisinde ilim yahut yardimdan muhtaç olunan seyi isteyene vermesine isarettir. Bazen de bu rüya, oruç ve gece namazi gibi herkesin muttali olamiyacagi gizli ibadet edenlere isarettir.

Ev reisi

ID : 1649
ruya : Ev reisi
aciklama : Rüyada ev reisini görmek, hafiz ve alim bir kimseye isarettir.

Ev taşımak

ID : 1650
ruya : Ev taşımak
aciklama : Bir evden başka bir eve taşındığını görmek yolculuk yapmaya delalet eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir