Rüya Tabirleri


Ev ve belli bazı yerlere girmek

ID : 1651
ruya : Ev ve belli bazı yerlere girmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ev yapmak

ID : 1652
ruya : Ev yapmak
aciklama : İnsanın rüyada ev yapması, vaktinin hoş geçmesine, toprakla uğraşmaya, eline mal geçeceğine; evini camdan yapılmış görmek, düşman tuzağına uğrayacağına işaret eder. Rüyada ev yapmak, vaktin hoş geçmesine yorulur, Toprakla meşgul olmaya mal elde edileceğine işarettir. Camdan yapılmış ev görmek, hasımlarınızın tuzağına düşmek anlamındadır. Insanin rüyada ev yapmasi, vaktinin hos geçmesine, toprakla ugrasmaya, eline mal geçecegine; evini camdan yapilmis görmek, düsman tuzagina ugrayacagina isaret eder.

Ev yıkmak

ID : 1653
ruya : Ev yıkmak
aciklama : Rüyanizda eski bir evi yikmakta oldugunuzu görmek, yeni bir eve sahip olmakla yorumlanir. Bazi yorumcu-lar ise bu rüyayi para sikintisi olarak tabir ederler. Ibni Sirine göre; rüyasinda ev yiktigini görmek, bulundu-gu yerden, mahalle veya memleketten baska bir yere göç ederek orada yeni bir ev yaptiracagina veya satin alacagina delalet eder.

Evden taşınmak

ID : 1654
ruya : Evden taşınmak
aciklama : Rüyada evinizden tasindiginizi görmek, islerinizin bozulacagina isarettir.

Evin yıkılması, ev yıkmak

ID : 1655
ruya : Evin yıkılması, ev yıkmak
aciklama : Rüyada evin yikildigini görmek de, ev sahibi nin ölümüne isarettir. Rüyada bir ev veya tarihi bir eseri yiktigini gören kimseye, üzüntü, keder ve ser isabet eder. Bir kimse rüyada kendi Uzerine evinin tamaminin veya bir kisminin yikildigini görse, o evde bir insanin ölecegine veya rüya sahibine büyük bir musibet veya çirkin bir hadisenin erisecegine isarettir. Rüyada evinin tavaninin yikildigini gören kadinin kocasi, ölür.

Evlat

ID : 1656
ruya : Evlat
aciklama : Kız çocuğunu görmek; işlerinin iyi gideceğine, annenin kız çocuğunu görmesi; darlığa düşecekleri şeklinde yorumlanır. Servete ve paraya işarettir. Kız evlat görmek; işlerinin iyi gideceğine, Rüyada kendi evlatlarinizdan birini veya bir kaçini görmek, zenginlik ve bolluk isaretidir. Evladinizin hastalandi-gini veya öldügünü görmek, onlarin uzun yillar ve mutluluk içinde yasayacaklarina ve sizin için hayirli birer kimse olacaklarina isa-rettir. Rüyada evladinizin sizin ellerinizi öperek duanizi aldiklarini görmek, onlara güzel bir gelecek hazirlamis oldugunuza delil-dir.

Evlatlık

ID : 1657
ruya : Evlatlık
aciklama : Rüyada evlatlik görmek, haniminin hasta olacagina isarettir.

Evlatlık çocuk

ID : 1658
ruya : Evlatlık çocuk
aciklama : Kendinizin veya etrafınızda bir kişinin evlatlık çocuk aldığını görmeniz, hayatınızda birtakım hoşlukların gerçekleşeceği anlamına gelir.

Evlenmek

ID : 1659
ruya : Evlenmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Evliya

ID : 1660
ruya : Evliya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Evmek ve evdirmek

ID : 1661
ruya : Evmek ve evdirmek
aciklama : Bir kimse rüyada evdigini görmesi fiil ve hareketlerindeki tembelligi ile tabir edilir. Eger hasta ise ölmesine alamettir. Bazen evmek rüyasi, güzel amelleri islemede rüya sahibinin acele etemesi ve bu amelleri yapmak için azim ve süratine isarettir, eger acele ettigi sey hayirli bir isle neticeleniyorsa acele ettigi sey ser bir isle sona eriyorsa, ya dininden çikmasina ya da tevbe ettigi bir günahina yeniden dönecegine isarettir.

Evrak

ID : 1662
ruya : Evrak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Evren

ID : 1663
ruya : Evren
aciklama : Rüyada Kainatı topluca yahut bir bölümüyle temaşa etmek düşünce ve gözlemlerde derinlik kazanmaya, hakikate ait sırlara vakıf olmaya delalet eder.

Eyer

ID : 1664
ruya : Eyer
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eyyüb (a.s.)

ID : 1665
ruya : Eyyüb (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Eza ve cefa

ID : 1666
ruya : Eza ve cefa
aciklama : Bakınız; Eziyet.

Ezan

ID : 1667
ruya : Ezan
aciklama : Ezan sesi duymak, başarı sağlık ve mutluk anlamındadır. Ezan sesi duymak, başarı sağlık ve mutluk anlamındadır. Rüyada ezan sesi duymak başarılı, sağlıklı ve mutlu olacağınızın işaretidir.Ezan sesi duymak, başarılı sağlıklı, mutlu olacağınıza işarettir.Ezan sesi duymak, başarılı sağlıklı, mutlu olacağınıza işarettir.

Ezan okumak

ID : 1668
ruya : Ezan okumak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ezan ve kamet

ID : 1669
ruya : Ezan ve kamet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ezber

ID : 1670
ruya : Ezber
aciklama : Rüyada birşeyler ezberleyen kimse, yeni kurallarla karşılaşır ve bunlara uymak zorunda kalır. Ezberlenen şey, dua ise çok iyidir.

Ezberlemek

ID : 1671
ruya : Ezberlemek
aciklama : Kur'an, hadis, kaside, mevlid, hikmetli ve faydalı şiir ve herhangi bir metni ezberlemek hidayete, yoksulluk ve kıtlıktan sonra bolluğa, ümidini kestiği şeyin gerçekleşmesine, Süfli ve bayağı şeyleri ezberlemek faydasız ve gereksiz şeylerle zaman harcamaaya delalet eder.Rüyada tesbih ve peygamber medhiyesini, münacat ve tevhidi ezberlemek, sapikliktan hidayete, kitliktan rizka üzüntü ve sikintidan kurtulusa, izzete, yükseklige, ümitsizlikten sonra çocuga, sikintidan sonra sevinç ve ferahliga isarettir.

Ezgi

ID : 1672
ruya : Ezgi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ezgi / ezgici

ID : 1673
ruya : Ezgi / ezgici
aciklama : Makamla söylenen ve insan kulağına hoş gelen her türlü ezgi, değişik

Ezik

ID : 1674
ruya : Ezik
aciklama : Rüyada bir kaza geçirerek bir tarafinizin ezildigini görmek, kötü bir haber alip üzüleceginize isarettir. Bir de manevi eziklik vardir ki, bir kimsenin size yaptigi bir yardim yahut bir manevi iyilik karsisinda mukabele edememenin ezikligini duy-mak, büyük bir kimseden manevi ve maddi yardim görerek hayatinizin degisecegine, refah ve bolluga kavusacaginiza isarettir.

Eziyet

ID : 1675
ruya : Eziyet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ezme

ID : 1676
ruya : Ezme
aciklama : Rüyasında meyve, sebze gibi şeyleri ezen kişi, işini bir an önce sonlandırır.

Ezmek

ID : 1677
ruya : Ezmek
aciklama : Kişi birisini ezer ise hayır işler. Ezilir ise ani üzüntü yaşar ama daha sonra müjde alacaktır.Rüyada her hangi bir seyi ayagi ile veya her han-gi bir seyle ezdigini görmek, düsmanlarina üstün gelecegine isa-rettir.

Fabrika

ID : 1678
ruya : Fabrika
aciklama : Okumak için tıklayınız

Fabrikatör

ID : 1679
ruya : Fabrikatör
aciklama : Rüyada bir fabrikatör görülmesi yeni bir iş girişiminde bulunulacağına işaret eder. Rüyada bir fabrikatör görülmesi işinizde yeni girişimlerde bulunulacağına.yorulur. Rüyada fabrikatör görmek yeni mala, paraya ve yeni möblelere yorumlanir. Bu rüya kadinlar için elbise ve süs esyasina; erkekler için yeni bir ise ve paraya; yaslilar için istirahata; çocuklar için de güzel bir oyuncaga isarettir.Rüyada kendini bir fabrikanin sahibi olmus görmek, size göre olumlu olan bir is teklifi alacaginiza, fakat bu zor isin hakkindan gelebilmek için sartlari çok iyi hesap ederek ona göre anlasma yapmaniz gerekecegine isarettir.

Fağfur

ID : 1680
ruya : Fağfur
aciklama : Rüyada fagfur görmek, sizden yardim istemeye gelecek birisi ile ilgileneceginize, çok güzel sesli bir kimse ile evli-lik yapacaginiza, veya onunla arkadaslik kuracaginiza isaret-tir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir