Rüya Tabirleri


Gedik

ID : 1861
ruya : Gedik
aciklama : Kendi kullandığı eşyaya zarar vermek onu kırmaya, faydasını eksiltmeye, Düşman kalesinde, sarp yerlerde ya da dağda vs. gedik açmak, zararlı görüş ve zihniyetlere ağır bir darbe vurmaya, zorlukların üstesinden gelmeye delalet eder.

Gelecek

ID : 1862
ruya : Gelecek
aciklama : Olduğu gibi yorumlanır.

Gelin ve güveyi

ID : 1863
ruya : Gelin ve güveyi
aciklama : Rüyada görülen gelin, bezekli olursa dünyaca ucuzluk ve bolluga isaret eder. Hanimim görmedigi bilmedigi kendisine haniminin ismi verilmedigi ve nisbet edilmedigi halde kendisine güveyi dendigini gören kimse, ölür veya bir insani öldürür. Eger o kimse alacagi kadini görse ve tamsa veya kendisine onun ismi söylense, o kimse birisini evlendirir. Rüyada bir kadinla evlendigini gören kimse, o kadinin kiymeti, fazileti, de' geri, isminin anlami ve güzelligi nisbetinde nimet ve güce erisir.

Gelin

ID : 1864
ruya : Gelin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gelin / gelinlik

ID : 1865
ruya : Gelin / gelinlik
aciklama : Sevinç ve neşeye, gelinin eve gelmesi hane halkı için bolluğa, Genç kızın gelin görmesi dünürcü gelmesine, Delikanlının gelin görmesi arzu ettiği işin gerçeklmeşmesine; Gelinlik görmek ve onu giymek genç kız için evlenmeye, bekar erkek için sevdiği kızlaa söz kesilmesine, Orta yaşlı kadının gelinlik giymesi sevinç ve sürura, yaşlı kadının beyaz gelinlik giymesi vefat etmesine delalet eder. Güveyin tabiri de gelin gibidir. ( Ayrıca Bakınız; Gelin Süsleyen,Damat.)

Gelin sisleyen

ID : 1866
ruya : Gelin sisleyen
aciklama : Gelinlerin saç ve yüzlerini süsleyen kadının bir gen kızın yanına gelmesi onun evlenmesine, diğer kadınlar için sevinç ve mutluluğa, Bu kadını görmek örtülü bir kadına, ona yaklaştığını görmek hürmet ve itibar görmeye delalet eder.

Gelincik

ID : 1867
ruya : Gelincik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gelinlik

ID : 1868
ruya : Gelinlik
aciklama : Gelinlik giydiğini gören kişi bekar ise hemen evlenir. Gelinlik temiz ise mutlu bir evliliğe kirli ise kötü bir evliliğe yorumlanır. Gelinlik siyah ise evliliğinizde karşınıza çıkacak sorunlara işarettir.

Gem

ID : 1869
ruya : Gem
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gemi demiri

ID : 1870
ruya : Gemi demiri
aciklama : Rüyada gemi demiri, çare, vasita, selamet ve sebat ile tabir edilir. Geminin firtina sirasinda demir atarak tehlikeden selamete erdigini görmek, yukaridaki dört hususla yo-rumlanir. Bir gemi demiri satin aldigini gören, olaylar içinde ken-di çapinda söz sahibi olur ve her hususta islerini yürütür.

Gemi direği

ID : 1871
ruya : Gemi direği
aciklama : Rüyada gemi diregi görmek, bütün islerin ona bagli oldugu bir devlet adami ile yorumlanir. Geminin direginin saglam, kuvvetli ve yüksek oldugunu görmek o kisinin ödevinde saglam ve sebat edici oldugunu; egrilmis görmek, isinde egriligine; kirilmis görmek ölümüne; degistirildigini görmek ödevinden alinarak yerine baskasinin getirilecegine delalet eder. Gemi diregine çiktigini görmek, o kisi araciligi ile büyük bir hayir ve menfa-at görecegine, gemi direginden indigini görmek o kisiden zarar görecegine delildir.

Gemi halat ve zinciri

ID : 1872
ruya : Gemi halat ve zinciri
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gemi yelkeni

ID : 1873
ruya : Gemi yelkeni
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gemici

ID : 1874
ruya : Gemici
aciklama : Rüyada gemiciyi görmek islerini yürüten kimseye isaret eder dediler.

Gemi

ID : 1875
ruya : Gemi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Genç kadın

ID : 1876
ruya : Genç kadın
aciklama : Okumak için tıklayınız

Genç kızlar

ID : 1877
ruya : Genç kızlar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Genç

ID : 1878
ruya : Genç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Genelev

ID : 1879
ruya : Genelev
aciklama : Bakınız; Zina.

General

ID : 1880
ruya : General
aciklama : Rüyada general görmek hayra yorumlanır. Rüyada general şan, şeref ve itibar demektir. Üniformalı general, büyük destek, yardım olarak yorumlanır.Rüyada bir generalle beraber olmak, isinde yükselecegine isarettir. Kendisinin general oldugunu görmek pek yakinda zengin bir adamla bir ticaret yapacagina delalet eder.

Geometrik şekiller

ID : 1881
ruya : Geometrik şekiller
aciklama : Rüyada üçgen, beşgen gibi geometrik şekiller gören kişinin çok yakında başına üzücü bir olay gelecek ve bu olayın nedeni rüyayı görenin bizzat kendisi olacak demektir. Rüyada üçgen, besgen gibi geometrik sekiller gören kisinin çok yakinda basina üzücü bir olay gelecek ve bu olayin nedeni rüyayi görenin bizzat kendisi olacak demektir.

Gerdanlık

ID : 1882
ruya : Gerdanlık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gerdek

ID : 1883
ruya : Gerdek
aciklama : Rüyada gerdeğe girildiğinin görülmesi, sonu gözyaşı ile bitecek bir olayın başlangıcı demektir. Rüyada evlendiginizi ve gerdege girdiginizi gör-mek, is hayatinizin zorluklar içinde geçecegine, sermayenizin ki-sitli oldugu için yeni bir parali ortaga ihtiyaç duydugunuza, fakat ummadiginiz yerden bir destek alarak çok yakinda bütün bu sikintilari atlatacaginiza isarettir.

Gergedan

ID : 1884
ruya : Gergedan
aciklama : Büyük bir melike, hal ve hareketi kaba olan adama delalet eder.Rüyada gergedan görmek, sosyal çevrenizde son derece nüfuslu bir insan olacağınızı gösterir. Rüyada gergedan görmek, hayra yorumlan-maz. Bir yerde gergedanin hücumuna ugradigini görmek, düsmanlarindan kendisine zarar gelecegine isarettir. Ölü bir gerge-dan gören düsmanlarinin serrinden kurtulur. Gergedanin kendisinden ürkerek kaçtigini gören, düsmanlarina üstün gelir. Bir baska rivayete görede: Rüyada gergedan görmek, büyük bir devlet adamina isaret eder, Rüyada gergedan çektigini gören kimse, zorba ve büyük bir devlet adamindan haksiz olarak mal elde eder. Rüyada gergedana bindigim gören kimse, ayni ayni özelliklere sahip birisini yener.

Gergef

ID : 1885
ruya : Gergef
aciklama : Rüyada gergef görmek, basinizdan bir nikah geçecegine, yahut ani bir kararla isinizden ayrilarak yeni bir hayata aslayacaginiza delildir.

Gerinmek

ID : 1886
ruya : Gerinmek
aciklama : Tembellik ve uyuşukluğa, kibir ve gurura delalet eder.Kişinin sıkıntılarını geride bırakıp, feraha kavuşacağına işaret eder.Rüyada gerinmek, bir iste usanmaga, tenbellige isaret eder. Rüyada ölünün gerinmesi, o ölünün azabinin evlad ve geri kalanlarina ait olmasir isaret eder. Gerinmek, bazen mesakkatten sonra rahatliga isaret eder. Gerinen hasta ise ondan korkulur, saglam ise hasta olur.

Gevrek yemek

ID : 1887
ruya : Gevrek yemek
aciklama : Rüyada bir pastaneden gevrek alarak yediginizi görmek, çok çetin bir durum karsisinda çaresiz kalacaginiza, gönül isinizin karsi tarafça anlayissizlikla karsilanacagina, bu duruma da çok fazla üzüleceginize delalet eder.

Geyik

ID : 1888
ruya : Geyik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Geğirmek

ID : 1889
ruya : Geğirmek
aciklama : Gerçekle ilgisi olmayan söze yahut yoksul için zenginliğe delalet eder.Rüyada geyirmek, hakikati olmayan bir sözdür. Bazen de, fakir için zenginliktir.

Geyşa görmek

ID : 1890
ruya : Geyşa görmek
aciklama : Rüyada Japonya'da bulundugunuzu bir geysa ile arkadas oldugunuzu veya onu misafir ettiginizi görmek, mutlu bir hayata erisip sikintilarinizi üzerinizden atacaginiza, yeni arkadaslar edineceginize isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir