Rüya Tabirleri


Görücü

ID : 1921
ruya : Görücü
aciklama : Rüyada evinize görücü geldigini görmek, eger evde bir genç kiz varsa çok yakin bir zamanda evlenecegine, eger bekar iseniz sizin yakinda bir evlilik yapacaginiza, evli iseniz eve bir hizmetçi alacaginiza isarettir.

Göz ağrısı

ID : 1922
ruya : Göz ağrısı
aciklama : Rüyada görülen göz agnsi geçim darligi, güçlük, unutkanlik veya dince noksanliktir. iki gözünün agridigini gören kimsenin babasi hasta olur. Gözünde agri oldugu günü gören kimse haksiz iste bulunur. Ve gözündeki agnsi miktarinca dinini bozmasindan korkulur.Gözünün, kör olmaya yaklasacak bir sekilde agndigini görse, eger gözündeki j agnsi eksilmezse hakkinda kendisinde olmayan bir söz söylenir ve bunun üzerine sevaba isarettir. Rüyada gözde görülen her noksan dindeki noksanliga isaret eder. Gözünde agri oldugunu gören kimsenin evladi tarafindan meydana gelecek üzüntü ve sikintilara isaret eder.

Göz kapağı

ID : 1923
ruya : Göz kapağı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Göz kapamak

ID : 1924
ruya : Göz kapamak
aciklama : Rüyada göz yummak, "Mü'min erkeklere söyle gözlerini (harama bakmaktan) sakinsinlar ve irzlarim korusunlar." mealindeki ayet geregince Allah (C.C.)'in emir ve yasaklarim tutmaya isaret eder.

Göz kırpmak

ID : 1925
ruya : Göz kırpmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gözaltı

ID : 1926
ruya : Gözaltı
aciklama : Rüyada gözaltinda oldugunu gören hayra ula-sir. Kendi evinde bulunuyorsa daha da hayirlidir. Göz hapsinden kurtuldugunu görmek de, iyidir.Bazi tabircilere göre; göz hapsi koruyucular ve korunmakla ta-bir olunur. Rüya sahibi kendisini göz hapsinde tutanlarin hallerine ve tavirlarina bakarak bu rüyayi tabir etmelidir. Eger gözaltin-daki kimseyi gözetenler güzel yüzlü, hayir sahibi kimseler ise hay-ra, çirkin ve sert kimseler ise serre delalet eder.

Göze (kaynak)

ID : 1927
ruya : Göze (kaynak)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Göze perde inmek

ID : 1928
ruya : Göze perde inmek
aciklama : Bir kimse rüyada gözlemde beyaz perde oldugunu görse, o kimseye büyük bir üzüntü isabet eder.

Gözün zayıf görmesi

ID : 1929
ruya : Gözün zayıf görmesi
aciklama : Rüyada zayifça görmek, haramlardan göz çevirmeye isaret eder. Bazen de zayifça görmek, haniminin hamileligine isaret eder.

Gözyaşı dökmek

ID : 1930
ruya : Gözyaşı dökmek
aciklama : Rüyada aglamak sevinçle yorumla-nir. Rüyada gözlerinden bol miktarda gözyasi akittigini görmek, olmasi çok uzak bir ihtimal içinde olan bir isin çok kolay halledildigine ve bunun da hayatinda önemli bir degisiklige sebep olduguna ve adeta bir bayram sevinci yasadigina delalet eder.

Göbek

ID : 1931
ruya : Göbek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Göç

ID : 1932
ruya : Göç
aciklama : Rüyada göç etmek dinin yasak saydığı şeylerden kaçınmakla yorumlanır.

Göç etmek

ID : 1933
ruya : Göç etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Göçük

ID : 1934
ruya : Göçük
aciklama : İşlerin karışacağına işarettir.Rüyada bir gocuk satin alarak giydiginizi veya birisine bir gocuk hediye ederek ona giydirdiginizi görmek, bir kim-senin size ait mallarda gözü olduguna, her firsatta bunu ele geçir-mek istedigine isarettir.

Göğüs

ID : 1935
ruya : Göğüs
aciklama : Okumak için tıklayınız

Göğüs hastalığı

ID : 1936
ruya : Göğüs hastalığı
aciklama : Göğüs hastalığına yakalandığını görmek, günaha aşırı isteğinden dolayı bir büyüğün ceza ve ikazına maruz kalmaya ya da ilahi ihtar ve uyarılarala kendine gelmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Verem.)

Gök

ID : 1937
ruya : Gök
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gök / gökyüzü

ID : 1938
ruya : Gök / gökyüzü
aciklama : Gökten ateş düşmesi yahut yağması kıtlık ve musibete, Bal, yağ vs. yağması yağmur ve berekete, Göğe çıkmak hasta için vefata, tekrar yere inerse hastalıktan kurtulmaya, Göğe bilgi edinmek için çıkmak casusluğa, merdiven yahut başka bir şeyle bir maksat oolmaksızın çıkmak iş ve makamda yükselmeye, Allahu teala'ya yaklaştırıcı ameller işlemeye, Göğün yere düşmesi kıtlığa, Gök mala, mevkiye, ilme irfana ve yemin etmeye, Gökyüzü, bütün katları ve onlarda görülen halleriyle, gözle görülen yahut görünmeyen varlıkların yönetim kademesinde bulunanlarına, her türlü ilahi sır ve yaptırımlara delalet eder.

Gök cismi

ID : 1939
ruya : Gök cismi
aciklama : Rüyasında gök cismi gören kimsenin hayatında birden değişiklik olacak demektir.

Gök gürlemesi

ID : 1940
ruya : Gök gürlemesi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gökdelen

ID : 1941
ruya : Gökdelen
aciklama : Bakınız; Apartman.

Gökkuşağı

ID : 1942
ruya : Gökkuşağı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Göl

ID : 1943
ruya : Göl
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gölge

ID : 1944
ruya : Gölge
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gömlek

ID : 1945
ruya : Gömlek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gömmek

ID : 1946
ruya : Gömmek
aciklama : Toprağa bir şey gömmek bir şeyi gizlemeye, elde mevcut imkanları diğer insanlardan kıskanmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Defin.)Rüyada bir kiymetli seyi veya parayi topraga gömmek, beklemekte oldugunuz bir isin hakikat olmayacagina, toplayip para etsin diye beklettiginiz bazi mallardan zarar edeceginize isarettir.

Gömmek ve gömülmek

ID : 1947
ruya : Gömmek ve gömülmek
aciklama : Gömülmek, sıkıntı ve kişinin istediğini yapamamasıdır. Gömmek ise eğer kişinin gömdüğü insan düşman ise iyidir. Değil ise birisine kötülük yapacak demektir.

Gömülmek

ID : 1948
ruya : Gömülmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Görümce

ID : 1949
ruya : Görümce
aciklama : Aile arasında birtakım tartışmalar yaşayacaksınız.Rüyada görümce veya baldiz görmek, dogum münasebetiyle ailenize yeni bir ferdin katilacagina isarettir. Gö-rümce ve baldiz ayni zamanda eve girecek yeni bir neseye ve se-vince de yorumlanir.

Görünmezlik

ID : 1950
ruya : Görünmezlik
aciklama : Rüyada görünmez bir insan olduğunuzu gördüyseniz, dikkat etmediğiniz takdirde büyük bir hata işleyeceğiniz anlamına gelir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir