Rüya Tabirleri


Görüşmek

ID : 1951
ruya : Görüşmek
aciklama : Amir, mesai arkadaşı vs. ile görüşmek danışma ve koordinasyona, Bir dostla görüşmek sevinç ve tasayı paylaşmaya, Görüşmek, işleri sünnet olduğu üzere istişare ile yapmaya, 'Yazıcı Melekler'le görüşmek züntü ve sevinci art arda yaşamaya delalet eder.

Gösteriş

ID : 1952
ruya : Gösteriş
aciklama : Her çeşit riya ve gösterişte bulunmak, uyanıkken bir harama sebebiyet vermeye, bir hata yapılmasına yol açmaya; Gösteriş yapan, riyakar birini görmlek iyi yüzlü ve samimi olmayan kimseye delalet eder.

Göz

ID : 1953
ruya : Göz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Göz doktoru

ID : 1954
ruya : Göz doktoru
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gözlem

ID : 1955
ruya : Gözlem
aciklama : Bakınız; Yufka.

Gözlem / gözlem aleti

ID : 1956
ruya : Gözlem / gözlem aleti
aciklama : Gözlem yapmak, bir şeyin aslını anlamaya çalışmak ve unsurları yerli yerine koymaya; Gözlem aleti görmek, üst düzey devlet adamlarına yakınlığı olan kimseye delalet eder.

Gözlük

ID : 1957
ruya : Gözlük
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gözyaşı

ID : 1958
ruya : Gözyaşı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gramofon

ID : 1959
ruya : Gramofon
aciklama : Rüyada gramafon dinlemek, size yeni bir is teklin yapilacagina, gramafona bir plak koymak, alacaginiz bir haberle büyük bir mutluluk içine gireceginize isarettir.

Gramer

ID : 1960
ruya : Gramer
aciklama : Bakınız; Dilbilgisi.

Grev

ID : 1961
ruya : Grev
aciklama : Çalistiginiz yerdeki çalisanlarin grev yaptiklarini veya genel olarak yapilan bir grevden dolayi bazi islerin aksakligindan ötürü memleketin ve insanlarin zor durumda olduklarini görmek, hislerinize kapilarak bazi hareketlerinizde biraz taskin-lik yaptiginiza ve bundan ötürü etrafinizdakilere zarar ve rahat-sizlik verdiginize, bu hususta daha ilimli hareket etmenize lüzum olduguna isarettir.

Grip olmak

ID : 1962
ruya : Grip olmak
aciklama : Rüyada grip oldugunuzu veya evde bir yakininizin grip oldugunu görmek, bu günlerde bir borcunuzdan do-layi bir alacaklinin evinizin kapisini çalacagina, sizi zor bir du-rumda birakacagina delalet eder.

Gri

ID : 1963
ruya : Gri
aciklama : Kasvet, gam, kederdir. Renk güzel ise kısmettir. Görüldüğü eşya ile yorumlanır.

Güderi

ID : 1964
ruya : Güderi
aciklama : Rüyanizda güderiden yapilmis bir esya almak veya güderi bir elbise giymek, sizin yaptiginiz islerin daima kont-rol altinda bulunduguna ve ne yaptiginizi, ne yapmak istediginizi bilmek isteyen kimselerin bulunduguna ve her isinizin onlar tarafindan izlendigine delalet eder.

Gül ağacı

ID : 1965
ruya : Gül ağacı
aciklama : Rüyada gül agaci görmek serefli bir kisi veya büyük bir devlet adami ile tabir olunur. Gül agaci kestigini gör-mek gam ve kedere delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada gül agaci görmek, iyilik yapan kimselere amelsiz ilme veya bir seyi yapmaksizin söylemeye isaret eder.

Gül suyu

ID : 1966
ruya : Gül suyu
aciklama : Rüyada gül suyu görmek, helal rizka, kalp ve ilmin güzelligine, ölüme yaklasan bir hasta için yeniden hayata isaret eder. Bazen de gül suyu bekar erkek için, hanima, bekar kiz için kocaya tabir edilir.

Güler yüzlülük

ID : 1967
ruya : Güler yüzlülük
aciklama : Bu rüya alim ve salih kimseler için, Allah ve Resülünün taatine yönelmektir, isyankarlar için güler yüzlülük, gaflete, harama ve haram yiyenlere ve bid'at sahiplerine meyletmeye isaret eder. Rüyada bir insanin güler yüzlü ve sen görülmesi, o insanin ve özellikle ölünün Allah (C.C.) katinda iyi halliligine veya ölünün yüzüne karsi güler yüz gösterdigi kimsenin ölünün ruhu veya çoluk çocugu için verdigi sadakasina ve gönderdigi hayirli duasina isaret eder. Bu rüya kendisine va'dedilen bir seyin yerine geürilmesi Umidinde bulunan kimsenin, muradinin olmasina da isaret eder.

Gülle

ID : 1968
ruya : Gülle
aciklama : Rüyada bir top güllesi görmek, sakladiginiz bir sirrin hiç beklemediginiz bir anda herkes tarafindan duyulacagina, bu yüzden çok kötü bir duruma düserek utanacaginiza ve hat-ta oldukça önemli zararlara da ugrayacaginiza isarettir. Bir rivayete göre gülle görmek, beklenmeyen bir haberle de yo-rumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada gülle görmek düsmanlik ve münakasa yapmaya, bazen yolculuga çikmaya ve bir yerden diger bir yere nakletmeye isaret eder.

Gülsuyu

ID : 1969
ruya : Gülsuyu
aciklama : Rüyada gülsuyu görmek saglik, güzellik ve söhret ile yorumlanir. Bir kimse üzerine gülsuyu serptigi kimseye iyilik eder. Serptigi gülsuyunun kokusu duyulmuyorsa, iyilik etti-gi kimse bu iyiligi takdir etmez. Gülsuyu içtigini gören ev halki ve akrabasi arasinda övülür ve sevilir. Yaninda bir çok gülsuyu olup bunu bir takim kimselere dagittigini görenin o yerde adi hayir ve cömertlikle anilir.

Gülsuyu şişesi

ID : 1970
ruya : Gülsuyu şişesi
aciklama : Rüyada gülsuyu sisesi, hizmetçi veya hanimdir.

Gülyağı

ID : 1971
ruya : Gülyağı
aciklama : Rüyada gülyagi ve benzeri güzel kokulu yaglar görmek hayirli bir söhrete, kahramanliga, bir rivayete göre de hacca gitmege ve iyi kalpli biri tarafindan verilecek mal ve serefe yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Gülyagi, zekaya, dinç bir dimaga, halka yakinliga, mütevazi ve yumusak olmaya isaret eder.

Gümüş para

ID : 1972
ruya : Gümüş para
aciklama : Okumak için tıklayınız

Günah işlemek

ID : 1973
ruya : Günah işlemek
aciklama : Rüyasinda günah olan bir isi islemek, islerinin ve yasaminin bozulmasi demektir. Günah, sevabin ziddi oldugu için sevap isledigini görmek ise bu tabirin tersi ile yo-rumlanir. Ancak bu rüyayi çok dindar biri görmüs ise rüya tersiyle yorumlanir, yani islerinin ve halinin düzelecegine isarettir.

Gündelikçi

ID : 1974
ruya : Gündelikçi
aciklama : Rüyada evinizde. gündelikçi bir kadin çalistirdiginizi veya tarlada bagda veya is yerinde gündelikçi bir kimseye bir is gördürdügünüzü görmek, evinize veya is yerinize yeni bir eleman alacaginiza veya kendiniz yeni bir is yerine gide-rek çalisacaginiza veya yeni bir is hazirliginda oldugunuza delalet eder.

Güneş yağı

ID : 1975
ruya : Güneş yağı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gurbet

ID : 1976
ruya : Gurbet
aciklama : Rüyada gurbete çikmak, para ve mal elde etmeye isaret eder. Bazi tabirciler gurbet sevdikleriyle bir araya gelmektir, demislerdir. Gurbete düsmek bir sehirden diger bir sehire nakletmeye de isaret eder. Gurbete düsmek yalnizlik ile de tabir edilir.

Gürgen ağacı

ID : 1977
ruya : Gürgen ağacı
aciklama : Rüyada gürgen agacindan bazi esyalar satin aldiginizi görmek, çevrenizde size güvenenleri hayal kirikligina ugratmayacak kadar temiz ve mert bir insan oldugunuza, bu yüzden herkesin takdir ve sevgisini kazanacaginiza delalet eder.

Guruldama

ID : 1978
ruya : Guruldama
aciklama : Rüyada midesinin guruldamasi ev halki, çolukçocugu arasinda meydana gelecek münakasa ve mücadeleye ve akrabalari arasinda meydana gelecek kiskançliga isaret eder

Gusletmek

ID : 1979
ruya : Gusletmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gusül gusletmek

ID : 1980
ruya : Gusül gusletmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir