Rüya Tabirleri


Güveyi

ID : 1981
ruya : Güveyi
aciklama : Rüyada, çalgi, tanbur ve zurna gibi oyun aletleri bulunan bir yerde güveyi görmek, o yerde bir sahsin ölecegine isaret eder. Bir kimse rüyada güveyi oldugunu, fakat gelini görmedigini, görse, o kimse ölür. Eger gelini görürse veya ismi verilse, dünyanin kendisine yönelecegine isaret eder.

Güzel kokulu bitki

ID : 1982
ruya : Güzel kokulu bitki
aciklama : Ibn-i Sirin e göre; reyhan gibi güzel kokulu bitkileri toplanmis olduklari halde görmek, kedere ve hüzne delalet eder. Bu keder eger toplanmis bitkiler az ise geç, çok ise çabuk gelir. Demet halindeki bitkilerden sari olanlari hastaliga delalet eder. Kirmizi ve sari karisik olursa zarar yoktur. Be-yaz ve yesile yakin olanlar nimete, evlada, evlenmeye ve hayra yo-rumlanir.

Güzel kokulu otlar

ID : 1983
ruya : Güzel kokulu otlar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gübre

ID : 1984
ruya : Gübre
aciklama : Okumak için tıklayınız

Güç

ID : 1985
ruya : Güç
aciklama : Bakınız; Kuvvet.Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.

Güçlü kimse

ID : 1986
ruya : Güçlü kimse
aciklama : İri yarı, cüsseli kimse görmek gurur ve kibire, cehalet ve kabalığa ve çirkin davranışlara delalet eder.Rüyada güçlü kimseyi görmek, cehalete, kibre, günah islemeye ve naz etmeye isaret eder.

Güçlük

ID : 1987
ruya : Güçlük
aciklama : Rüyasında güçlükle boğuşan kimseyi, bir iyilik beklemektedir.

Güğüm

ID : 1988
ruya : Güğüm
aciklama : Temiz güğüm, onu gören herkes için hayır ve iyiliğe delalet eder.Gügüm iyi ve hamarat bir ese yorumlanir. Gügü-mü bir irmaktan veya bir çesmeden doldurdugunu gören kimsenin eline çok para geçecek demektir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen gügüm, mütevellinin vazifeden alinmasina hastanin iyilesmemesine, yolculuk yapmak isteyenin yolculuga çikmamasina, düsmanlarin galip gelmemesine, evlenmek gibi seylerle ferahlanmaya isaret eder.

Gül

ID : 1989
ruya : Gül
aciklama : Okumak için tıklayınız

Güldürücü

ID : 1990
ruya : Güldürücü
aciklama : Bakınız; Nükteden.

Güler yüzlü

ID : 1991
ruya : Güler yüzlü
aciklama : Mütebessim, güzel çehreli insan; bütün hayırların kendisinde toplandığı kimseye, Allah (c.c.) takında değerli olmaya, kendinden iyilik ve her türlü ihsanın beklenebileceği insana, Fasığın güleryüzlü olması onun huyuzun ve ahlakının güzelleşmesine delaleet eder.

Güllaç

ID : 1992
ruya : Güllaç
aciklama : Bakınız; Tatlılar.Rüyada güllaç görmek çok iyidir. Rüyada güllaç yediginizi veya tatlicidan güllaç aldiginizi görmek, ev halki için se-vinilecek bir hareket yaptiginiza dost ve akrabalari agirlamak için hazirlik içinde bulundugunuza, evli iseniz yeni bir çocugunuzun dünyaya gelecegine, bekar iseniz evlenmek üzere hazirlik yaptiginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada güllaç görmek, mesakkat ve zorlukla elde edilecek mala tabir edilir. Bazen güllaç, hapislikten kurtulmaya ve hastaliklardan sifa bulmaya isaret eder. Hamile kadinin güllaç görmesi, sikintidan sonra rahatlik ve ferahliga isaret eder. Bazen de güllaç nakit mala isaret eder. Rüyada güllaç satmada hayir yoktur.

Gülmek

ID : 1993
ruya : Gülmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Gülmek / gülümsemek

ID : 1994
ruya : Gülmek / gülümsemek
aciklama : Kahkaha atmaksızın gülümsemek sevinmeye, bolluğa, erkek çocuğuna, Yersiz ve zamansız gülmek hafifliğe, üzülmeye, Ölünün güldüğünü görmek, ahiretteki durumunun iyi olduğuna, Arsızca ve kahkaha ile gülmek ağlamaya, pişmanlığa ve ağırbaşlı olmamaya delalet eder. ( 'Gülümsemek' için Bakınız; Tebessüm.)

Gülsuyu / gülyağı

ID : 1995
ruya : Gülsuyu / gülyağı
aciklama : Kolonya ve gülsuyu misarife, eş ve çocuklara, Gülyağı zikaya, ferasete, hafıza berraklığına, alçakgönüllü ve yumuşak huyluluğa ve insanlarla iyi geçinmeye delalet eder.

Gümbürtü

ID : 1996
ruya : Gümbürtü
aciklama : Her türlü rahatsız edici yükses üzüntü ve kedere delalet eder.

Gümrük / gümrükçü

ID : 1997
ruya : Gümrük / gümrükçü
aciklama : Gümrük görmek, Allah Teala'nın koyduğu sınırlara delalet eder. Gümrükçü için Bakınız; Denetçi.

Gümüş

ID : 1998
ruya : Gümüş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Günah

ID : 1999
ruya : Günah
aciklama : Günah işlemek borca girmeye, Küçük günah işlemek kötü ve şerli kimselere yaklaşmaya, Günahını itiraf etmek şeref ve yüceliğe, günahtan dönmek kar ve kazanca delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Suç.)Bunların anlamı yoktur.Rüyada günahi ikrar etmek izzet ve sereftir.

Gündüz

ID : 2000
ruya : Gündüz
aciklama : Yitiğin bulunmasına, kayıp kimsenin evine dönmesine, eş ve çocuklara,delillerin açığa çıkmasına, gizi şeylerin aşikar olmasına, Gecenin bitip gündüzün başladığını görmek elem ve kederin, korku ve sıkıntının geride kalmasına; sevinç ve mutluluğa delalet eeder.Rüyada gündüz olduğunugörmek onun her türlü kaygı ve tasadan kurtuluşuna; güzel bir eşe, sevimli bir evlada işarettir. Aydınlıksa iyidir. Rüyada gündüzün insan üzerine dogmasi, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya isaret eder. Rüyada gündüz görmek, güzel elbiseleri yenilemeye, güzel evlada, delillerin vuzuha kavusmasina, gizli seylerin açiklanmasina, hapiste bulunanlann kurtulmasina ve kayip kimsenin gelmesine isaret eder. Aynca "GECE" maddesine de hakiniz.

Güneş

ID : 2001
ruya : Güneş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Günlük

ID : 2002
ruya : Günlük
aciklama : Bakınız; Hatıra Defteri.

Güreş

ID : 2003
ruya : Güreş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Güreşmek

ID : 2004
ruya : Güreşmek
aciklama : Kendi zekası ve gayretiyle kişinin yükseleceğine işarettir.

Gürgen

ID : 2005
ruya : Gürgen
aciklama : Kişinin yakınındaki güvendiği, iyi niyetli kişi ve dostu temsil eder. Kişinin destek göreceğine işarettir.

Gürültü

ID : 2006
ruya : Gürültü
aciklama : Okumak için tıklayınız

Güve

ID : 2007
ruya : Güve
aciklama : Okumak için tıklayınız

Güven duymak

ID : 2008
ruya : Güven duymak
aciklama : Kişinin korktuğu şeylerden kurtulacağı anlamına gelir.

Güvercin

ID : 2009
ruya : Güvercin
aciklama : Okumak için tıklayınız

Güverte

ID : 2010
ruya : Güverte
aciklama : Yabancı yerden alınacak ilginç ve güzel haberdir.Rüyada güverte gören bekarsa evlenir. Evli ise çocugu olur. Güverte dindar güzel bir kadina isaret eder. Güverteyi uzaktan görse, yükseklik sevinç ve ululuga isaret eder. Rüyada güverteye çiktigini gören kimse korkuda ise korkusu gider, hasta ise, iyilesir, bunlardan hiç biri kendinde yoksa seref ve sevince erer.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir