Rüya Tabirleri


Hafız

ID : 2041
ruya : Hafız
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hafiye

ID : 2042
ruya : Hafiye
aciklama : Bakınız; CAsus, Müzevir.

Hafsa (r. Anha)

ID : 2043
ruya : Hafsa (r. Anha)
aciklama : Bakınız; Peygamberimizin Hanımları.

Hafsa (r.ha)

ID : 2044
ruya : Hafsa (r.ha)
aciklama : Peygamberimizin hanimlanndan Hz.Ömer tbni Hattabin kizi Hz.Hafza'yi görmek güzel seye isaret eder. Bekar bir kimsenin rüyada, peygamberimizin hanimlanm görmesi , saliha bir kadinla evlenmesine isaret eder. Yine bir kadinin rüyasinda Peygamberimizin hanimlanndan birisini görmesi, salih bir kocaya isaret eder.

Haham

ID : 2045
ruya : Haham
aciklama : Rüyada bir Musevi hahami görmek, ticaret islerinizin yolunda olduguna ve kar payinizin çok artacagina, yeni bir ticari konu için bir müessese ile anlasma yapacaginiza, yahut yeni bir mülk satin alarak rahat bir hayat yasayacaginiza delalet eder.

Hainlik

ID : 2046
ruya : Hainlik
aciklama : Rüyada mal sahiplerinden görülen hainlik, onlarin fakir olmalarina ve zinaya isaret eder.

Hain / hainlik

ID : 2047
ruya : Hain / hainlik
aciklama : Allah'a (c.c.) ve insanlara verdiği sözü yerine getirmemeye, şahsiyetsizliğe, Zalim bir kimseye, onun şerrinden korktuğu için verdiği sözden tehlike geçince döndüğünü görmek esenliğe çıkmaya, Kişinin eşine ve malına yaptığı hainlik aile hukukunu hiçe sayymaya ve malın zekatını vermemeye delalet eder.

Hak ve hakikat

ID : 2048
ruya : Hak ve hakikat
aciklama : Kur'an-ı Kerim'i dinleyip onu tasdik etmek, hükmünce amel işlemek ve kendine ulaşan şaşmaz doğruları benimsemek kurtuluş ve esenliğe; gerçeğe teslim olarak dünya ve ahiretini kurtarmaya, Hak ve hakikati hafife almak ve bunlardan yüz çevirmek helak sebebii olan tavır, düşünce ve davranışlara delalet eder.

Hakaret

ID : 2049
ruya : Hakaret
aciklama : Kendisine hakaret ediliyorsa güzel söz duyar, kendisi hakaret ediyorsa iyilik yapar.

Hakem

ID : 2050
ruya : Hakem
aciklama : Rüyasında hakemlik yaptığını gören kimse, duyguları yüzünden yanılabilir. Çok dikkatli olmalıdır ve hareketlerine dikkat etmelidir.

Haki renk

ID : 2051
ruya : Haki renk
aciklama : Rüyada haki renkli bir elbise giyinmis oldugunuzu görmek, askerlikle yorumlanir. Rüya sahibi eger genç ve erkekse, yakinda askere alinacagina isarettir. Rüya sahibi yasli veya kadin ise, yakinda askerden evladinin terhis olarak veya izinli eve dönecegine delalet eder. Çok yasli bir adamin haki bir el-bise giydigini görmesi onun yakinda ölecegine isarettir.

Hakir görme

ID : 2052
ruya : Hakir görme
aciklama : Nasil olursa olsun rüyada birini degersiz görmek, kötülüge ve çirkinlige isaret eder. Sayet rüyayi gören avam kimse ise, makam sahibi birinin rüyada, insanlari alay ve tahkir eden kimselerin yaptiklari isi yaptigini görse, hakaret ettigi kimsenin haline düser. Mu'min bir kisiyi tahkir ettigini gören kimsenin dininde bozukluk ve noksanlik meydana gelir ve ümit ettigi bir kimseden ümidini keser. Gelecekte de zillete düser. Tanimadigi genç birisinin kendisini tahkir ettigini görse, düsmanina galip gelir. Tahkir eden tanimadigi bir ihtiyar ise o kimse fakir olur.

Hakim

ID : 2053
ruya : Hakim
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hakirlik / horluk

ID : 2054
ruya : Hakirlik / horluk
aciklama : İnsanlar nazarında hor ve hakir görünmek Allah (c.c.) katından bir ihsanla yücelmeye ve itibar kazanmaya delalet eder.

Hakka suresi

ID : 2055
ruya : Hakka suresi
aciklama : Bu sureyi rüyasinda okuyan veya okundugunu isiten kimse, Allah (C.C) tarafindan bir çok rizk ve nimete nail olur. Dinine hizmet eder. Sevap getirecek yolda yürür. Halka daima iyilikte bulunur. Sabirli ve temkinli davranir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bu süreyi veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; yüce Allah'a yakinliga, günahlardan tövbeye, hak üzere olmaya isarettir.

Hakkak

ID : 2056
ruya : Hakkak
aciklama : Taş, mermer, tahta vb. şeyler üzerine kazımak suretiyle şekil çizen, yazı yazan kimse, ilim ve irfandan nasibi olmayan kimselere sabırla öğüt veren, onların ıslahı için uğraşan bilgine delalet eder.

Haksızlık

ID : 2057
ruya : Haksızlık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Haksızlık etmek

ID : 2058
ruya : Haksızlık etmek
aciklama : Bakınız; Gadretmek.

Hal

ID : 2059
ruya : Hal
aciklama : Rüyada sebze halmi gören insan gördügü sebze ve meyvelerle ilgili yorumlara bakilabilir.

Hala

ID : 2060
ruya : Hala
aciklama : Baba ve amcaya yahut elde edilecek dünyalığa delalet eder.Rüyada hala görmek elde edecegi nimete isaret eder.

Halat

ID : 2061
ruya : Halat
aciklama : Halat görmek selamet ve kurtulusla tabir olu-nur. Rüyasinda saglam ve tomar halinde halat görmek, vücut sagligina ve uzun bir ömre delalet eder. Halat görmek bazi yorumculara göre, uzun bir yolculuk ile de tabir edilmektedir. Bir baska rivayete görede: Halat görmek, umumiyetle Kur'an ve dinle tabir edilir. Rüyada kuvvetli bir halata sarildigini gören kimse, Kur'ani Kerime yapisir, Allah'a karsi verdigi sözünde durur. Halatli bir rüya, güzel bir rüyadir. Elindeki halatin koptugunu gören insan makam sahibi ise makamim kaybeder, dindarligi zayiflar.

Halayık

ID : 2062
ruya : Halayık
aciklama : Bakınız; Cariye.

Hale

ID : 2063
ruya : Hale
aciklama : Ay ve güneşin çevresindeki ışıklı halkayı görmek, devlet başkanı yahut başbakanın karşı karşıya geleceği çetinlik ve nusibetlere, Güneş etrafındaki ışıklı halka insanı çepeçevre saran borç ve sıkıntılara, Ayın çevresindeki ise parıltılı ve geçici mutluluuklara delalet eder.

Halhal

ID : 2064
ruya : Halhal
aciklama : Bakınız; Ayak Bileziği.

Halhal (ayak bileziği)

ID : 2065
ruya : Halhal (ayak bileziği)
aciklama : Ayaginda altindan halhal oldugunu gören, sikintiya, korkuya düser. Gümüsten halhal takmis oldugunu gören, yeni dostlar edinir. Bir rivayete göre, istemedigi bir ise girer. Baska bir rivayete göre, ceza görür. Gördügü halhalin renkli ve nakisli olmasi, hirsizliga ve bundan dolayi ceza görecegi ne isarettir. Bir kadinin ayaklarinda hangi madenden olursa olsun, halhal görmesi rüyasi kocasina ait olarak yorumlanir. Eger rüyayi gören kadin evli degilse, halk arasinda itibarli olmasi ile yorumlanir. Genellikle rüyada halhal görmek iyi degildir.

Halı

ID : 2066
ruya : Halı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Haliç

ID : 2067
ruya : Haliç
aciklama : Denizin kara içlerine uzanan kısmını görmek orta hali kimseye, Akarsuyun denize ulaştığı yeri görmek niyet ve maksadın gerçekleşmesine ve bunların semeresini görmeye delalet eder.Rüyada haliç görmek, akraba ve yardimcilarina isaret eder. Haliç, orta halli hayirli bir kimseye. Bazen de, orta yola saret eder.

Halife

ID : 2068
ruya : Halife
aciklama : Okumak için tıklayınız

Halim

ID : 2069
ruya : Halim
aciklama : Bakınız; Yumuşak Huylu.

Halka

ID : 2070
ruya : Halka
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir