Rüya Tabirleri


Alarm

ID : 181
ruya : Alarm
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alay (askeri)

ID : 182
ruya : Alay (askeri)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alay

ID : 183
ruya : Alay
aciklama : Biriyle alay etmek bir işte onu aldatmaya, birisi tarafından alaya alınmak bir muamelede aldatılmaya delalet eder.Rüyasında birisiyle alay eden kimse, geleceği göremeyerek bir hata yapar ve güç duruma düşer.Rüyada alay edilmek yapilan muamelede aldanmaya isaret eder. Bundan dolayi rüyada kendisiyle alay edildigini gören kimse aldanir.

Albastı

ID : 184
ruya : Albastı
aciklama : Bakınız; Loğusa Humması.

Albay

ID : 185
ruya : Albay
aciklama : Her rütbedeki asker Müslümanlar için yardıma, düşman için intikam almaya , Bir şehre mahiyetinde askerlerle bir komutan girse, oraya yağmur yağar.

Albüm

ID : 186
ruya : Albüm
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alçak gönüllülük

ID : 187
ruya : Alçak gönüllülük
aciklama : Mütevazı olduğunu görmek kadir ve kıymet sahibi olmaya, zafere erişmeye delalet eder.

Alçı

ID : 188
ruya : Alçı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Aldanmak

ID : 189
ruya : Aldanmak
aciklama : Bir kimse rüyada, birisinin kendisini aldattigini görse, Allahu Teala ona yardim eder.Aldatan kahredilir ve aldatilan zafere erer.Bir baska rivayete görede; Rüyasinda bir kimsenin kendisini aldattigini gören, islerinde daima uyanik olmalidir

Aldatmak / aldatılmak

ID : 190
ruya : Aldatmak / aldatılmak
aciklama : Birini aldatmak hak yolu terk etmeye; Biri tarafından aldatılmak Allah'ın yardımı ile muvaffakiyete delalet eder.Baska bir kimseyi kendisinin aldattigini gören, tüccarsa zarar eder, memur veya isçi ise maasi kesilir, hasta ise hastaligi artar.

Alem

ID : 191
ruya : Alem
aciklama : Minare ve bayrak direklerinin tepesindeki hilal,lale vb. şekildeki tepeciği görmek devlet başkanı ile tabir edilir. Bakırdan alem zulüm ve haksızlığa uğramaya, Altın veya gümüşten alem halkın başkanına hayırhah olmasına, Ağaçtan alem devlet başkanının ssöz ve fiillerinde sebatsız, gaddar ve yalancı olmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Minare )Rüyasında bir cami alemi gören kimsenin büyük bir mutluluk yaşayacağına ve iç huzura kavuşacağına işarettir.

Alem yapmak

ID : 192
ruya : Alem yapmak
aciklama : Tatsız bir olay yaşanacağı ve bunun söylentiye ve dedikoduya sebep olacağına işarettir.

Alemdar

ID : 193
ruya : Alemdar
aciklama : Bayrak veya sancak tutmak bir işe önderlik etmeye, Bayrak taşımak şerefli göreve getirilmeye, Sancak taşımak Allah'ın izni ve nusreti ile kazanılacak zafere delalet eder.

Alet

ID : 194
ruya : Alet
aciklama : Kişinin elde edeceği mal ve rızıktır. ( Daha geniş tabir için iş ve sanatta kullanılan ilgili alet maddesine bakınız. Mesela, Keser'i keser maddesinde, Makas'ı makas maddesinde okuyunuz.)

Alev

ID : 195
ruya : Alev
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alfabe

ID : 196
ruya : Alfabe
aciklama : Bakınız; Elifba.

Ali ebi talib (hz ali) (r.a)

ID : 197
ruya : Ali ebi talib (hz ali) (r.a)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ali İmran suresi

ID : 198
ruya : Ali İmran suresi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alıç

ID : 199
ruya : Alıç
aciklama : Tatlı yaban eriği ihtisas sahibi, konusunda uzman bir doktorla tabir edilir.

Alık

ID : 200
ruya : Alık
aciklama : Bir şeyde ya da işte geçici olarak şaşkın ve başarısızlık zorluktan sonra kolaylığa, Kendini alık görmek birinin gadrine uğramaya, Alık bir kimse görmek birinin iyi niyetinden yaralanmaya kalkmaya delalet eder.

Alim

ID : 201
ruya : Alim
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alım satım

ID : 202
ruya : Alım satım
aciklama : Bakınız; Alışveriş.

Alın

ID : 203
ruya : Alın
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alıngan / alınganlık

ID : 204
ruya : Alıngan / alınganlık
aciklama : Bakınız; Gücenmek.Rüyada her sözden, her hareketten alinan bir kimse ile karsilasmak veya böyle bir kimse ile dost oldugunu görmek, içinde bulundugu ortam içinde hareketlerinin ve davranislarinin yanlis anlasildigina ve arkadaslari ile bir türlü anlasamadigina isarettir. Bu sebeple gerek aile içinde ve gerekse is hayatinda daha anlayisli ve mantikli davranmasi gerekmektedir.

Alıntı

ID : 205
ruya : Alıntı
aciklama : Bakınız; İktibas.

Alışmak / alışkanlık

ID : 206
ruya : Alışmak / alışkanlık
aciklama : Bir şeye alışmak, kişinin kendi tercih ve durumunu öne çıkarmasına, farklı düşünce ve yaklaşımlara itibar etmemeye, Bir ortama alışmak insanlarla iyi geçime ve bulunduğu yerde uzun süre kalmaya; Kendinde bir şeyin alışkanlık halini aldığını görmek gaflette faydasız işlere delalet eder.

Alışveriş

ID : 207
ruya : Alışveriş
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alışveriş merkezi

ID : 208
ruya : Alışveriş merkezi
aciklama : Alış-veriş merkezi gören kimse içe kapanmaktan vazgeçip dışa döner, yeni şeyler öğrenerek bunlardan yararlanır.

Alkış

ID : 209
ruya : Alkış
aciklama : Okumak için tıklayınız

Alkol

ID : 210
ruya : Alkol
aciklama : Bakınız; İçki İçmek.Rüyada alko veya tuvalet ispirtosu sağlığın daha iyi olacağına işarettir.Rüyada alkol ve alkollü içecekler görmek, keder ve üzüntüye, hayir umulan islerden hayir gelmesine, huzursuz ve sikintili bir ömür sürmeye isaret eder.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir