Rüya Tabirleri


Hallaç yayı

ID : 2071
ruya : Hallaç yayı
aciklama : Rüyada hallaç yayini görmek, kötü davaranan bir kadina isaret eder. Hallaç yayinin kirisi yaygaraci bir adamdir. Hallacin yayini görmek, münafiklikta asin davranan sahsa isarettir.

Hallaç

ID : 2072
ruya : Hallaç
aciklama : Pamuk yahut yünü bir alet yardımıyla atarak kabartan kimseyi görmek, çetrefil ve dağınık işleri toparlayan, insanlara faydası olan, faydalı olanla faydasız olanı birbirinden ayıran kimseye delalet eder.Rüyada hallaç görmek, kuvvetli ve surati asik ve herkesin isini gören bir kisi olarak tabir edilir. Hallaç yayi ayrilik ile, tokmagi kahramanlikla yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada hallaci görmek, gözü açik bir kimseye yahut nesli çok olan birisine isaret eder. Bir kimse rüyada pamuk veya yün attigini görse, o kimse bir düsmanlik ve münazaaya düser. Hallaçligi güzel beceremedigim görse, düsmani onu yener

Halter

ID : 2073
ruya : Halter
aciklama : Rüyanizda bir idman kulübünde halter çektiginizi görmek, kisa bir hastaliktan sonra doktorunuzun size istirahat etmenizi tavsiye edecegine bir müddet evinizde kalip dinlenmek zorunda bulunacaginiza delalet eder.

Ham meyve

ID : 2074
ruya : Ham meyve
aciklama : Kişinin hatalı tutumu yüzünden pişman olacağına işarettir.

Hamak

ID : 2075
ruya : Hamak
aciklama : Gelip, geçici iş olarak yorumlanır.Rüyanizda bahçenize veya kirda bir agaca bir hamak kurarak orada uzandiginizi veya bir gemi hamaginda isti-rahat ettiginizi görmek, çok yakin zamanda bir deniz yolculuguna çikacaginiza isarettir.

Hamal

ID : 2076
ruya : Hamal
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hamam

ID : 2077
ruya : Hamam
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hamam böceği

ID : 2078
ruya : Hamam böceği
aciklama : Hamam Böceklerini görmek, zayif düsman ile tabir edilir.

Hamam külhanı

ID : 2079
ruya : Hamam külhanı
aciklama : Rüyada hamam külhani zalim, gad-dar bir devlet adami ile tabir olunur. Külhanin yaninda oturdugunu gören, bir takim kötü kisilerle arkadaslik eder. Onlarla birlikte kötülük isler. Külhandan ates aldigini görenin eline haram mal geçer. Külhana bir sey attigini gören para cezasi verir.

Hamamböceği

ID : 2080
ruya : Hamamböceği
aciklama : İnsana buğzettiği halde ona bir zarar vermeye güç yetiremeyen zayıf düşmana, sataşmasını sözden öteye geçiremenyen kimseye delalet eder.Haram para, hilekarlık demektir.

Hamamcı

ID : 2081
ruya : Hamamcı
aciklama : Rüyada hamamci görmek, borcu ödemeye, üzüntü ve sikintinin gitmesine, islerin yapilmasina ve temizlige isaret eder. Bazen de hamamciyi görmek, sikinti ve darliga veya hastaliga isaret eder. Hamamcinin üzerinde beyaz elbisenin olmasi halkin üzüntü ve kederim gideren bir kimse olduguna isaret eder.

Hamt etmek

ID : 2082
ruya : Hamt etmek
aciklama : Fakir için zenginliğe, çocuk bekleyen kimse için oğul evladına, takva ehli için tastamam hidayete, ziyade hayra ve dinin nuruna delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Şükretmek.)Kişinin sıkıntılarından, dertlerinden kurtulacağına işaret eder.Rüyada hamd etmek, ziyade hayra isaret eder. Kendisini Allahu Tealaya hamd ediyor görse, o kimse dininde nur ve htdayete isarettir. Bazdan demistir ki, rüyada Allaha hamd edenin oglu olur. Rüyada Allaha hamd etmek, fakir için zenginliktir. Allaha hamd ettigini gören, nimete ve iki alim ogula isarettir.

Hamile

ID : 2083
ruya : Hamile
aciklama : Rüyada hamile bir kimse ile karsilasmak, is yerinizde veya aile içinde sizi bazi süprizlerin bekledigine, kendinizin hamile oldugunu görmek, beklediginiz önemli bir isin hakikat olacagina veya müjdeli bir haber alacaginiza isarettir.

Hamilelik

ID : 2084
ruya : Hamilelik
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hamsı balığı

ID : 2085
ruya : Hamsı balığı
aciklama : Rüyada hamsi görmek önemli bir hayra ermeye, sevinmeye isarettir. Çok hamsi gören kimsenin eline çok mal geçer. Hamsi baliklarim yedigini gören o maldan istifade eder.

Hamsı yemek

ID : 2086
ruya : Hamsı yemek
aciklama : Rüyada bir balikçidan çok miktarda hamsi alarak yemek yaptirdiginizi ve yediginizi görmek, çok para kazanacaginiza, elinize uzak bir akrabadan bir miras geçecegine, veya devlet tahvillerinden büyük miktarda alacaginiza delalet eder.

Hamsi

ID : 2087
ruya : Hamsi
aciklama : Bolluk, bereket, zenginliktir.

Hamur

ID : 2088
ruya : Hamur
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hamur ısı

ID : 2089
ruya : Hamur ısı
aciklama : Rüyada hamur isi yaptigini gören bekar ise iyi bir esle evlenecegine. bekar degilse mal elde edecegine isaret eder.

Hamur işi

ID : 2090
ruya : Hamur işi
aciklama : Rüyada hamur işi, kişinin yaptıklarının karşılığını alacağına ve sevineceğine işarettir.

Hamurcu

ID : 2091
ruya : Hamurcu
aciklama : Rüyada hamurcuyu görmek, rizk'a ve halkin islerine özen göstermeye veya insanlarin sevgisini kazanmaya ve onlara eli ve diliyle güzel muamele yapan devlet baskanligina isaret eder.

Hamza (r.a.)

ID : 2092
ruya : Hamza (r.a.)
aciklama : Rüyada Hz.Hamzayi görmek bir dostun sehid olarak ölüm haberini almaya isaret eder. Bazi tabirciler, sefaat dileginin kabul edilecegine, maddi ve manevi yükselmeye isaret eder, demislerdir.

Han

ID : 2093
ruya : Han
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hancı

ID : 2094
ruya : Hancı
aciklama : Yeni bir iştir. Hancı temiz, pak ve temiz yüzlü ise iş ve amiri iyi olur.

Hançer

ID : 2095
ruya : Hançer
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hanımeli

ID : 2096
ruya : Hanımeli
aciklama : Herkesin kıskanacağı, haset edeceği kadar büyük mutluluk.

Hanımlar

ID : 2097
ruya : Hanımlar
aciklama : Rüyanizda bir çok hanimlarin arasinda bulundugunuzu görmek, kendinizi çok yalniz hissettiginize, ev halkinin sizinle yakindan ilgilenmedikleri için çok yalnizlik çektiginize, bu bakimdan kendinize yeni bir teselli kaynagi aramak zorunda kaldiginiza delalet eder.

Hap

ID : 2098
ruya : Hap
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hapislik

ID : 2099
ruya : Hapislik
aciklama : Rüyada hapis olmak, zillet, üzüntü ve kederdir. Bundan dolayi tanidh gi bir valinin kendisini hapsettigini görse, üzüntüye düser. Bir kimse kendisinin, kireçle yapilmis bir odaya hapsedildigini görse, ölür ve oda kabir olur. Hapishane olarak kullanilmayan baska bir odada ayaklari bagli ve odanin kapisi da üzerine kapanmis olarak gören kimseye bir hayir isabet eder. Eger o yerde kendisine azap edildigini görse, hayir ve akibet cihetiyle daha iyidir. Bazilari da, hapis olmak zillet ve hakarettir, dediler. Kadinin rüyada, sultanin kendisini hapsettigini görmesi, büyük bir adamla evlenmesine isaret eder.

Hapis

ID : 2100
ruya : Hapis
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir