Rüya Tabirleri


Hasan (r.a.)

ID : 2131
ruya : Hasan (r.a.)
aciklama : Efendimizin torunu Hasan (r.a.)'ı görmek, kadir ve kıymet bilir kimselerden hayra ve rahata nailiyete, çok kadın ve evlada, Onun iltifatına nail olmak mal ve nimete, hürmet ve tazime, yoksulları ve kimsesizleri gözetmeye delalet eder.

Hasat

ID : 2132
ruya : Hasat
aciklama : Kişinin emeğinin karşılığında çok hayırlı bolluk ve berekete kavuşacaktır.Mevsiminde hasat toplamak hayirla yorumlanir. Mevsiminin disinda yesil ekinleri biçip hasat ettigini görmek, inançsiz bir toplumun askerlerinin baslarina gelecek bir felaket ve onlann topluca ölümleriyle tabir edilir. Bir baska rivayete görede: Rüyada hasat görmek iyidir. Rüyasinda hasat görmek bir çocugu olacagina delalet eder. Eger mevsiminde ise, bu çocugunun erkek, degilse, kiz olacagi, Ibni Sirin tarafindan beyan buyurulmustur. Bir tarlada hasat yapmayi, yani ekin biçmeyi görmek evlatlarindan hayir görecegine, biçilen basaklari demet yapip bir yere istif ettiginizi görmek, çocuklarinizin gelecegi için bazi tesebbüslerde bulundugunuza delalet eder.

Haset

ID : 2133
ruya : Haset
aciklama : Rüyasında birisine haset ettiğini gören kimse, arka arkaya olaylarla karşılaşacak ve bunların sonunda olgunlaşacak demektir.

Haşhaş çiçeği

ID : 2134
ruya : Haşhaş çiçeği
aciklama : Rüyada hashas çiçegi görmek helal bir sekilde elde edilen mala yorumlanir. Bir rivayete göre de hashas görmek, sevinç ve rahatlikla mal edinmektir.

Hasır

ID : 2135
ruya : Hasır
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hasır sepet

ID : 2136
ruya : Hasır sepet
aciklama : Bakınız; Zembil.

Hasırcı

ID : 2137
ruya : Hasırcı
aciklama : Rüyada hasirci, örgücüye isaret eder. Hasirciyi görmek, mermer tasi döseyene, nikah kiyan kimseye, ressam ve mühendise tabir edilir.

Hasis biri

ID : 2138
ruya : Hasis biri
aciklama : Rüyada çok hasis bir kimse ile karsilasmak ve onunla konusmak islerinizin bozulacagina, sermayenizin tehli-ke geçirecegine, alacaklarinizi bir müddet zorlukla tahsil edecegi-nize delalet eder.

Hasr suresi

ID : 2139
ruya : Hasr suresi
aciklama : Ibni Sirin'in yorumuna göre ; Hasr suresini rüyasinda okuyan veya dinleyen kimse, ilim adamlari ile daima birlikte olur. Kötü insanlarin saldirisina ugrar, onlardan eziyet görür. Yolculuk eder. Düsmanlarina üstün gelir. Cenabi Hak (C.C) bu rüya sahibini sevaba eristirir ve ahiretini hayirli kilar. Bir baska rivayete görede: Rüyada Hasr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmek; rüya sahibinin kiyamet gününde takva sahibi kimselerle hasrolmasina isarettir.

Hasret

ID : 2140
ruya : Hasret
aciklama : Rüyada hasret gidermek, yeni ahbaplar edinilecegine ve yeni çevrdere isaret eder.

Hasta

ID : 2141
ruya : Hasta
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hasta / hastalık

ID : 2142
ruya : Hasta / hastalık
aciklama : Hastanın hasta olduğunu görmesi sıhhate kavuşmasına, Sağlıklı birinin hasta olması sıhhate, Ateşli hastalıklar idareden gelecek üzücü durumlara, Sıkıntıda olan kimsenin hasta olması bu sıkıntıdan kurtulmasına, Hastalık nifaka, inanç zayıflığına ve evhamaa, Salgın hastalık kıtlığa, geçim sıkıntısına ve pahalılığa, Vücudunun bir bölgesinde su birikmesi hakaret ve süfliliğe, Hastalık bazen sıhhatle birlikte dinen zayıflığa, sağlıklı olduğu halde bunun şükrünü eda etmemeye, ibadetleri aksatmaya delalet eder.

Hasta bakıcı

ID : 2143
ruya : Hasta bakıcı
aciklama : Rüyada hasta bakici görmek yardimla yorumlanir. Bir hastanede size yardim eden bir hastabakici görmek, islerinizde size yardim eden bir kisinin size olan sadakatine isarettir. Bir baska rivayete görede: Hastabakiciyi rüyada gören bir insan, ümit etmedigi birisinden iyilik görmesine isaret eder. Kendisinin hastabakici oldugunu görmesi ise, daha önce yardim ettigi insanlardan yardim görmeye isaret eder.

Hastabakıcı

ID : 2144
ruya : Hastabakıcı
aciklama : Bakınız; Hemşire.

Hastalık

ID : 2145
ruya : Hastalık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hastane

ID : 2146
ruya : Hastane
aciklama : Okumak için tıklayınız

Haşereler

ID : 2147
ruya : Haşereler
aciklama : Hastalık ve sıkıntılı bir durumu yansıtır. Bu durumdan kurtulmanız başarı getirecektir. Eğer kurtulmayı başaramazsanız bir hastalık haberi alabilirsiniz. Hastalik ve sikintili bir durumu yansitir. Bu durumdan kurtulmaniz basari getirecektir. Eger kurtulmayi basaramazsaniz bir hastalik haberi alabilirsiniz.

Haşhaş

ID : 2148
ruya : Haşhaş
aciklama : Uyuşukluğa, miskinlik ve tenbelliğe, işleri ağırdan almaya ve gaflete, Haşhaş yemek bazen kolaylıkla elde edilecek mala delalet eder.Hashas, mübarek mal ve hayirli menfaatle yorumlanir. Hashasta çikan afyonu görmek ise büyük sikintidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen hashas, kolaylikla elde edilen maldir. Hashasi yedigini gören kimseye kolaylikla elde edilecek mali saglar.

Haşlamak

ID : 2149
ruya : Haşlamak
aciklama : Haşlanan şeye göre anlamı değişir. Kişi rüyada kendi haşlanıp, acı duymuş ise çok iyidir. Büyük bir sevinç yapar.

Hatice (r.a.)

ID : 2150
ruya : Hatice (r.a.)
aciklama : Rüyada mü'minlerin annesi Hz.Hatice (R.A.)'yi gören kimse saadet ve salih zürriyete isarettir.

Hatım indirmek

ID : 2151
ruya : Hatım indirmek
aciklama : Rüyada kendinizi hatim indirmis olarak görmek, günahlarinizdan siyrildiginiza, bir kere daha tövbe ve istigfar etmeniz gerekecegine, ibadete devam ederek sünnetleri de kaçirmamaniza yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada hatim okudugunu gören kimsenin dini inançlari saglamlasir. Kur'ani okumayi, bilmiyorsa Kur'an ögrenmeye isaret eder. Bazi tabircile rüyada hatim okudugunu gören bir insanin, kötü aliskanliklanndan kurtulacagini söylerler.

Hatıra

ID : 2152
ruya : Hatıra
aciklama : Hatıra anlatmak ya da dinlemek, eski bir dostla karşılaşmaya delalet eder.

Hatıra defteri

ID : 2153
ruya : Hatıra defteri
aciklama : Geçmişle yaşanan zamanın muhasebesini yapmaya, sağlam hafızaya ve geçmişte payılan şeyler için istiğfar getirmeye delalet eder.

Hatırlamak

ID : 2154
ruya : Hatırlamak
aciklama : Bakınız; Zikretmek.

Hatice (r. Anha)

ID : 2155
ruya : Hatice (r. Anha)
aciklama : Peygamberimizin (s.a.v.) ilk eşi Hazret-i Hatice (r. anha)'yi gören kimse yüksek mutluluğa ve hayırlı zürriyete nail olur.

Hatip

ID : 2156
ruya : Hatip
aciklama : Okumak için tıklayınız

Hava

ID : 2157
ruya : Hava
aciklama : Okumak için tıklayınız

Havaalanı

ID : 2158
ruya : Havaalanı
aciklama : Rüyada bir uçak alaninda uçak beklediginizi görmek, uzak bir yerden bir yolcunuzun gelecegine veya bir haber alacaginiza isarettir. Bir yorumcuya göre alan yürekle de tabir edilir. Bir alanin bos olmasi kedersiz ve sikintisiz bir insan oldugunuza; alanin uçaklarla dolu olmasi, bu rüyanin aksi ile yorumlanir.

Havai fişek

ID : 2159
ruya : Havai fişek
aciklama : Sağlıklı ve mutlu bir yaşamınız olacak. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam süreceksiniz.

Havale

ID : 2160
ruya : Havale
aciklama : Para havalesi bir yerden gelecek nakit paraya, Bir işi birine havala etmek fayda ve menfaate, Gerekli her türlü sebebe sarıldıktan sonra işin sonunu Allah'a havale ettiğini görmek ilahi yardım ve ihsana delalet eder. Havale Kağıdı için Bakınız; Poliçe.)

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir