Rüya Tabirleri


İplik yapmak

ID : 2401
ruya : İplik yapmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

İplikçi

ID : 2402
ruya : İplikçi
aciklama : Rüyada iplikçiyi görmek, isleri saglamlastirmaya ve salih amele baslamaya isaret eder. tplikçiyi görmek, sarki söylemekle mesgul olmaya ve kadinlara itaat etmeye isaret eder.

Irgat

ID : 2403
ruya : Irgat
aciklama : Okumak için tıklayınız

Irk

ID : 2404
ruya : Irk
aciklama : Rüyada baska irktan bir kimse ile konustugunu gö-ren, çok geçmeden deniz asiri bir seyahate çikacak demektir.

Irmak

ID : 2405
ruya : Irmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Irmak taşı

ID : 2406
ruya : Irmak taşı
aciklama : Rüyada çay ve irmak tasim görmek, rüya sahibinin mesguliyet ve bahtsizligina isarettir.

İrmik

ID : 2407
ruya : İrmik
aciklama : Ölüm.haberi.alınacağına.yorumlanır. Çalışılarak kazanılan para, helal kısmettir.Rüyada irmik aldiginizi veya irmik helvasi yedigi-nizi görmek, tatli dilli ve konuskan bir kimse ile tanisacaginiza ve onunla dostlugunuzu ilerleteceginize yorumlanir.

İrmik helvası

ID : 2408
ruya : İrmik helvası
aciklama : Bakınız; Tatlılar.Rüyasında irmik helvası yaptığını gören kimse, bolluklu bir devreye girer. Yiyen kimse zengin olur. Bolluk ve zenginlik olarak yorumlanır.Rüyada görülen irmik helvasi., oyun ve nese ile mala, tehlike ve zarardan kurtulmaya, bazen teessüf ve pismanliga, Bazen de rahatlik ve sevince isaret eder.

Irz düşmanı

ID : 2409
ruya : Irz düşmanı
aciklama : İnsanlar için hile ve düzen kuran, alçak yaratılışlı hain kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Zina.)

Irz ve namus

ID : 2410
ruya : Irz ve namus
aciklama : Rüyada irz konusunda, bir toplumda konferans veya bir konusma yaptiginizi görmek veya yapanlari dinlemek, size kötü niyet besleyen kimselerin olduguna, ilk firsat-la bir saldiriya ugramaniz ihtimali bulundugu için, ihtiyatli bulunmaniz gerektigine isarettir.

Irza geçmek

ID : 2411
ruya : Irza geçmek
aciklama : Rüyada bir baskasinin irzina geçtigini gören, yakinda bir kötülükle karsilasacak demektir. Bir baska rivayete görede: Rüyada irza geçmek, büyük bir musibet ile karsilasmaya isaret eder.

İş (meslek)

ID : 2412
ruya : İş (meslek)
aciklama : Okumak için tıklayınız

İş düşünmek

ID : 2413
ruya : İş düşünmek
aciklama : Rüyada is düsünmek, mertebesi yüksek bir insana isarettir.

İşemek

ID : 2414
ruya : İşemek
aciklama : Bakınız; Abdest Bozmak, Tuvalet, Necaset, Sidik.Rüyanizda altiniza isediginizi görmek, gelecekte iyi bir hayata kavusacaginiza ve kazancinizin artacagina, bir tu-valette hiç ara vermeden isediginizi ve sidiginizin her tarata tastigini görmek rizkinizin çok bol olacagina ve hiç bir sekilde para dar-ligi çekmeyeceginize isarettir.

İshal

ID : 2415
ruya : İshal
aciklama : Malı, zamanı ve diğer imkanları çokça israf etmeye delalet eder.İnanılmayacak kadar bol para, servet, zenginliktir.Bir kimsenin rüyasinda kendisini ishal olmus görmesi, fazla cömertligine, kabiz olmus görmesi ise hasisligine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kendisini ishal olmus görmesi, malini çokça israf edecegine ve kabiz görmesi ise cimrilige isaret eder.

Işık

ID : 2416
ruya : Işık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Işıldak

ID : 2417
ruya : Işıldak
aciklama : Bir vapur veya bir savas sahasinda kullanilan isildak görmek, gelecekte sizi çok iyi günlerin bekledigine, ümitlerinizin birer ,birer hakikat olacaklarina, projelerinizin tahakkuk edecegine isarettir.

İşinin noksan ve eksik kalması

ID : 2418
ruya : İşinin noksan ve eksik kalması
aciklama : Bir kimsenin rüyada isinin noksan kalmasi, issiz kalmasina isaret eder. Memur olan kimseler hakkinda bu rüya islerinin bitmemesine ve ümid ettikleri seylerden Umitlerinin kesilmesine isaret eder. Rüyada isin tamamlanmasi hayata isaret eder. Hayirli bir is yaptigini gören kimse, çocugu olmasini ister ve bu çocuk da olur. Bu rüya zengin ve kudretli kimseler hakkinda hayra delildir.

Isınmak

ID : 2419
ruya : Isınmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Isırgan

ID : 2420
ruya : Isırgan
aciklama : Güzel bir rüyadır. Rüyasında ısırgan görmek bahtın açık olacağına ve bol para kazanılacağına yorumlanır.

Isırgan otu

ID : 2421
ruya : Isırgan otu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Isırmak

ID : 2422
ruya : Isırmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Isıtmak

ID : 2423
ruya : Isıtmak
aciklama : Rüyada bir yemegi veya bir suyu isittiginizi gör-mek, yapacaginiz ticari bir is için araya koydugunuz kimselerin size yardimdan çok zarari dokunduguna ve getirilip götürülen sözlere fazla önem vermeyip isi kendinizin ele almanizin faydali olacagina delildir.

Iskalamak

ID : 2424
ruya : Iskalamak
aciklama : Ok, mermi, gülle vb. şeylerle tespit edilen hedefi vuramamak telaşa, işleri aceleye getirmeye ve işin önünü, sonunu hesap edememeye delalet eder.

İskambil oynamak

ID : 2425
ruya : İskambil oynamak
aciklama : Rüyada iskambil oyunu oynadigini görmek, bir tanidiginiz vasitasi ile hileli ve kanunsuz islere tes-vik edileceginizi gösterir. Böyle bir tesvike kapilmamaniz menfaa-tiniz icabidir.

Iskarmoz

ID : 2426
ruya : Iskarmoz
aciklama : Rüyada iskarmoz görmek, askta olumlu sonuçlara ulasmak için yapilacak tesebbüslerin habercisi olarak yorumlanir.

Iskat

ID : 2427
ruya : Iskat
aciklama : Okumak için tıklayınız

İşkence edilmek

ID : 2428
ruya : İşkence edilmek
aciklama : Rüyada birisine iskence edildigini görmek, kisa sürecek bir hastaliga yorumlanir. Eger iskence size yapiliyorsa ve hasta iseniz iyileseceginize, bir borcunuzdan dolayi, veremedim, diye üzülüyorsaniz, borcunuzu ödeyerek üzüntü-den kurtulacaginiza delalet eder.

Iskonto

ID : 2429
ruya : Iskonto
aciklama : Rüyada iskonto yaptirmaniz, beklemediginiz bir kimseden önemli bir yardim görerek çok para kazanacaginiza, bu para ile iyi bir yatirim yaparak sermayenizi artiracaginiza delalet eder.

Islah etmek

ID : 2430
ruya : Islah etmek
aciklama : Tohum, hayvan vs. ıslahı fıtratın gereklerine uymaya, Bir şeyi adet olanın aksine ve zorla ıslah etmek zulmetmeye, yaratılış ve insan fıtratını zorlamaya ve bunun sonucu gelecek tehlikelere, Ehil ve iyi niyetli ilim ehlinin bizzat yaptığı yahut yapılmasıını uygun gördüğü ıslahatı gerçekleştirmek ya da buna niyet etmek hayırlı işlerde yardım görmeye, Din gibi değişmez ve değiştirilemez değerlerde ıslahat bozgunculuğa, bid'at işlemeye bunun sonucu toplumun uğrayacağı maddi ve manevi zararlara delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Düzelmek/ Düzeltmek.)

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir