Rüya Tabirleri


Islah evi

ID : 2431
ruya : Islah evi
aciklama : Rüyada bir islah evinde bulundugunu gör-mek, bazi bozuk islerin düzeltilmesi gerektigine delalet eder. Rüyada bir islah evinden bir çocuk aldiginizi veya oraya bir ço-cugu ziyarete gittiginizi görmek, emrinizde size itaat etmeyen dik kafali bazi kimselerin bulunduguna veya evinizde size bas kaldi-ran bazi akrabalarinizin bulunduguna ve bu yüzden çok üzüleceginize isarettir.

Islak

ID : 2432
ruya : Islak
aciklama : Rüyada ıslak birşeye dokunmak; rüyayı görenin yakında mahkeme kapısına düşeceğine, bu işten kurtulmak için çok para ve çaba harcayacağına işarettir.

Islaklık

ID : 2433
ruya : Islaklık
aciklama : Rüyada islaklik, bol kazanca isarettir. Rüyasinda islak bir seyi tutmak; yakin bir gelecekte bir mirasa konacagina, islak olan sey bir maden ise, kazancinin artacagina, bez veya dokuma gibi bir sey ise, emlakindan eline bir hayli para veya mal veya ürün geçecegine delalet eder.

İslam alimi

ID : 2434
ruya : İslam alimi
aciklama : Bir kimsenin rüyada islam alimlerinden herhangi birini görmesi, kadri yüksek ve herkes tarafindan sevilen kimse olduguna isaret eder. Rüyada alimler görmek, ilimde ilerlemeye, hidayete, hikmet ve irfana isaret eder. Bazi kere de islam alimlerini görmek, ferahlik ve sevince, sürür ve müjdeye isaret eder.

Islanma ve ıslaklık

ID : 2435
ruya : Islanma ve ıslaklık
aciklama : Geçici bir sıkıntıdır. Ama kişi temiz su ile ıslanmış ise feraha kavuşur.

Islanmak

ID : 2436
ruya : Islanmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Islık

ID : 2437
ruya : Islık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Islık çalmak

ID : 2438
ruya : Islık çalmak
aciklama : Aylakçılığa, yabancı hayranlığı ve kötü ahlaka, ekili ve dikili alanlara zarar verecek rüzgara delalet eder.Rüyada islik çalan kimse, inançsizlarin ahlakiyle ahlaklanir. Bazen de rüyada islik çalmak, sanlik hastaligina yahut yoksullann issiz kalmasina isaret eder.

Ismarlamak

ID : 2439
ruya : Ismarlamak
aciklama : Elbise ısmarlamak yene elbise edinmeye, Bir işi yahut durumu başkasına havale etmek baş ağrısına, üzüntü ve kedere delalet eder.

Ispanak

ID : 2440
ruya : Ispanak
aciklama : Okumak için tıklayınız

İspenç tavuğu

ID : 2441
ruya : İspenç tavuğu
aciklama : Rüyanizda ispenç tavugu görmek, kurdugu düzenle bol ve bereketli kazançlar elde edecegine isaret-tir.

İspinoz kuşu

ID : 2442
ruya : İspinoz kuşu
aciklama : Rüyada bir ispinoz kusu görmeniz, yapa-caginiz islerde kararsiz oldugunuz için düsünmekte oldugunuza ve bir türlü ne yapmak istediginize karar veremediginizden dolayi durumunuzun gittikçe kötülestigine isarettir.

İşportacı

ID : 2443
ruya : İşportacı
aciklama : Rüyada bir isportacidan bazi seyler aldiginizi görmek, bulundugunuz isten ayrilip baska bir ise gireceginize veya memur iseniz baska bir yere tayininizin çikacagina; eger siz isportacilik yapiyorsaniz, bulundugunuz iste daha fazla ücretli bir yere atanacaginiza; esnaf veya tüccar iseniz kazancinizin artaca-gina delalet eder.

İsra suresi

ID : 2444
ruya : İsra suresi
aciklama : Okumak için tıklayınız

İşret etmek (alkol içmek)

ID : 2445
ruya : İşret etmek (alkol içmek)
aciklama : Rüyanizda evde veya bir meyhanede içki içtiginizi görmeniz, çok kötü ve sikintili geçecek günlerin yakinda olduguna ve kazancinizda eksilme olacagina yorumlanir.

Issız yer

ID : 2446
ruya : Issız yer
aciklama : Rüyada issiz bir yer görmek üzüntü, keder ve sikintiya isarettir.

Issızlık / ıssız yer

ID : 2447
ruya : Issızlık / ıssız yer
aciklama : İnsansız yerler dünyanın sonuna, Issız yerler üzüntü, keder ve yalnızlığa, geçim sıkıntısına delalet eder.

Istakoz

ID : 2448
ruya : Istakoz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Istampa

ID : 2449
ruya : Istampa
aciklama : Rüyada bir istampaya mühür basarak bir seyi mühürlediginizi görmek, sizin hareketlerinizi veya yaptiginiz mallari taklit eden kimselerin bulunduguna isarettir.

İstavrit balığı

ID : 2450
ruya : İstavrit balığı
aciklama : Rüyada istavrit baligi aldiginizi ve yediginizi görmek, rizkinizin azalacagina; bir haber alarak biraz üzüleceginize ve deniz yolu ile hiç beklemediginiz ve de sevmedigi-niz bir uzak akrabanizin gelecegine isarettir.

İşten çıkarılmak

ID : 2451
ruya : İşten çıkarılmak
aciklama : Rüyada birisini isinden çikarmak, bosanma karan veya meslekten diger bir mesleke geçmektir. Bir kimse rüyada vazifeden alindigini ve yerine yasli birisinin tayin edildigini görse, o kimsenin isleri yolunda gider. Kendi yerine genç bir kimsenin tayin edildigini görse, o kimseye bulundugu düsmanlari tarafindan bir kötülük tezgahlanir. ITIKAF

İşten çıkarma

ID : 2452
ruya : İşten çıkarma
aciklama : Okumak için tıklayınız

İstida (dilekçe)

ID : 2453
ruya : İstida (dilekçe)
aciklama : Rüyada bir isiniz için resmi bir maka-ma bir istida verdiginizi görmek, devlet dairesinde çoktan beri bekleyen bir dileginizin bugünlerde yerine getirilecegine ve size olumlu cevap verilecegine delalet eder.

Istıfa etmek

ID : 2454
ruya : Istıfa etmek
aciklama : Rüyada bulundugunuz bir isten istifa ederek ayrildiginizi görmek, sansinizin açilacagina; islerinizde büyük mikyasta bir düzelme görülecegine, rakipleriniz arasinda gözle görülür derecede üstünlük saglayacaginiza; eger halktan bi-ri iseniz, bulundugunuz yerde saygin bir kimse olarak taninacaginiza; ev kadini iseniz, arkadaslariniz arasinda sevilip sayilacaginiza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bir isten istifa etmek, islerin düzelmesine ve basanya ulasmaya isaret eder. Bazen istifa yapilan bir hatadan dönülmeye, hak ve hakikati görmeye isaret eder.

İstifra

ID : 2455
ruya : İstifra
aciklama : Okumak için tıklayınız

İstiğfar etmek (Allahtan af dilemek)

ID : 2456
ruya : İstiğfar etmek (Allahtan af dilemek)
aciklama : Okumak için tıklayınız

İstihkam

ID : 2457
ruya : İstihkam
aciklama : Rüyanizda bir istihkamda bulundugunuzu görmek veya istihkama siginmak,isiniz hakkinda bankadan veya baska bir müesseseden aldiginiz garantinin bosa çikacagina, sonunda bu iste zarariniz olacagina, eger dikkatli olmazsaniz, bu davranisinizin sizi iflasa kadar götürecegine isarettir.

İstilam

ID : 2458
ruya : İstilam
aciklama : Hacerü'lEsved'e el sürmek, tevbe etmege isarettir. Bazen kendi çocugunu veya hanimim ya da bir dostunu öpmesine, bazen de rütbe sahibi olan kimselere hürmet etmeye isaret eder.

İstişare (danışmak)

ID : 2459
ruya : İstişare (danışmak)
aciklama : Rüyada istisare emanettir. Bazi tabircilere göre, bir kimse ile istisare ettigini gören, ona bir ema-net verir. Kendisiyle birinin istisare ettigini görmek, o kimsenin kendisine emanet verecegine, bir topluluk veya bir dernegin bir-birleriyle müsavere ettiklerini görmek, halkin birbirleriyle anlastiklarina; hiç kimse ile istisare etmeyip kendi bildigi gibi hareket ettigini görmek, kimseye itimat ve emniyet edememege ve süpheci bir kimse olduguna delalet eder.

Istıksa hastası

ID : 2460
ruya : Istıksa hastası
aciklama : Rüyasinda istiska hastaligina tutuldugunu gören etrafindan hakaret görür.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir