Rüya Tabirleri


İlyas (a.s.)

ID : 2521
ruya : İlyas (a.s.)
aciklama : İsteklerin gerçekleşmesine, sevinçli haber ve gelişmelere, hasta kimsenin iyilişmesine delalet eder.

İmam

ID : 2522
ruya : İmam
aciklama : Okumak için tıklayınız

İman ve inkar

ID : 2523
ruya : İman ve inkar
aciklama : Bir kafirin iman ettiğini görmesi hidayet bulup müslüman olmasına, Esasen müslüman olduğu halde iman ettiğini görmek, imanın hakikatine ulaşmaya vu şuurlu olarak İslamı yaşamaya; Her türlü erdem ve yüceliği inkar etmek zulme, Bir batılı, dinen hükümsüz oolan şeyi ve tağutu inkar etmek hakkı tutup kaldırmaya, batılı ve münkeri reddetmeye, Hak olan şeyi ve İslam dininin mukaddes saydığı şeyleri inkar ettiğini görmek küfre delalet eder.

İmparator

ID : 2524
ruya : İmparator
aciklama : Rüyasında imparator gören kişinin şansı iyi olacak, bir şans oyunundan para gelecek demektir. Aynı zamanda iyi geçmeyecek bir yolculuğa çıkılacağını.bildirir. Rüyada bir imparator görmek, uzun bir seyahate çıkacağınızın habercisidir. Fakat bu seyahatler güzel geçmeyecek; bunlardan pek karlı çıkmayacaksınız.Uzun bir seyahate çıkacağınızın habercisidir. Fakat bu seyahatler güzel geçmeyecek; bunlardan pek karlı da çıkmayacaksınız.Uzun bir seyahate çıkacağınızın habercisidir. Fakat bu seyahatler güzel geçmeyecek; bunlardan pek karlı da çıkmayacaksınız.

İmparatoriçe

ID : 2525
ruya : İmparatoriçe
aciklama : İş yaşamınızda başarılı olup yüksek bir makama yükseleceksiniz; fakat kibirli olmanız sizi başarısız kılacak demektir. Çok başarılı olup yükseleceksiniz; fakat aşırı derecede kibirli olmanız sizi başarısızlığa sürükleyecek.Çok başarılı olup yükseleceksiniz. Fakat aşırı derecede kibirli olmanız sizi başarısızlığa sürükleyecek.Çok başarılı olup yükseleceksiniz. Fakat aşırı derecede kibirli olmanız sizi başarısızlığa sürükleyecek.

İmtihan

ID : 2526
ruya : İmtihan
aciklama : İmtihan.korkusu.yeni.bir.iş.girişimi.yorumlanır. İmtihanı başarmak, bir dertten kurtulmak, imtihanda başarısızlık, umulmadık iyi bir haber, imtihan etmek umulmadık kötü bir haber demektir. Rüyada bir ise girmeniz veya okuldan diploma almaniz için bir sinava girdiginizi görmek, geçirdiginiz heyecanli günlerin tesirinden henüz kurtulamadiginiza, biraz gezip eglenmeye,basinizi dinlemeye ihtiyaciniz olduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada sinav olmak, sikinti, zahmet ve endiseye isaret eder. Tum sorularin cevaplandigi bir sinav basari ve mutluluga, bazen de imtihan sevinçli haber almaya isaret eder.

İmza

ID : 2527
ruya : İmza
aciklama : Rüyada imza atmak, iyi şeylere yorulur.Bu rüyayı gören kişi kısa süre içinde dertlerinden.kurtulacak.feraha.kavuşacak.demektir. Elde edilmesi güç bir başarı olarak yorumlanır. Rüyada her hangi bir belgeye imza atmak, islerin neticelenecegine isaret eder.

İnat etmek

ID : 2528
ruya : İnat etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

İnanç

ID : 2529
ruya : İnanç
aciklama : Dikkat etmek gerekir, olduğu gibi çıkabilir.

İnançsız

ID : 2530
ruya : İnançsız
aciklama : Bakınız; Kafir.

İnanmak

ID : 2531
ruya : İnanmak
aciklama : Bakınız; İman ve İnkar.Rüyasinda herhangi bir seyin dogruluguna ve-ya yalan olduguna inandigini görmek, ibadetinde makbul sayilan bir yolda olduguna isarettir.

İnat

ID : 2532
ruya : İnat
aciklama : Rüyada inat veya inatçılıkla ilgili bir şey görmek, o rüyayı görenin işlerinde başarılı.olacağına.yorumlanır. Rüyada inat eden kişiyi tehlikeli bir durum beklemektedir. Dikkatli olunması gerekir.

İnci

ID : 2533
ruya : İnci
aciklama : Okumak için tıklayınız

İncil

ID : 2534
ruya : İncil
aciklama : Okumak için tıklayınız

İncir

ID : 2535
ruya : İncir
aciklama : Okumak için tıklayınız

İncir ağacı

ID : 2536
ruya : İncir ağacı
aciklama : Okumak için tıklayınız

İnek

ID : 2537
ruya : İnek
aciklama : Okumak için tıklayınız

İnfilak

ID : 2538
ruya : İnfilak
aciklama : Rüyada çok şiddetli bir patlama, yaşamınızda çok ciddi bir değişiklik olacağına.yorulur. Rüyada bir yerde aniden bir patlama oldugunu görmek, beklenmeyen bir haberin isitilecegine; eger patlamada can kaybi olmus ise, alacaginiz haberle caninizin çok sikilacagina ve belki de büyük maddi zararlara ugrayacaginiza yorumlanir.

İnkar etmek

ID : 2539
ruya : İnkar etmek
aciklama : Bakınız; İman ve İnkar.Hak olan bir seyi inkar ettigini gören kimse, inançsiz biri olur. Batil bir seyi inkar ettigini gören ise insanlara iyilik ve kötülügün ne oldugunu bildirir ve ögretir.

İnme

ID : 2540
ruya : İnme
aciklama : Bakınız; Felç / Felçli.

İnmek

ID : 2541
ruya : İnmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

İnnalillahi ve inna ileyhi raciun demek

ID : 2542
ruya : İnnalillahi ve inna ileyhi raciun demek
aciklama : 'Biz Allah içiniz, dönüşümüz O'nadır' anlamına gelen bu ayeti okumak yahut söylemek keder ve üzüntüye delalet eder.

İnsan

ID : 2543
ruya : İnsan
aciklama : Okumak için tıklayınız

İnsan azası

ID : 2544
ruya : İnsan azası
aciklama : Bakınız; Organ.

İnsan derisi

ID : 2545
ruya : İnsan derisi
aciklama : Bakınız; Cilt.

İnsan topluluğu

ID : 2546
ruya : İnsan topluluğu
aciklama : Ödenmesi gereken kamuya ait borca, zarar ve ziyana, Meydanlara toplanan bilinçsiz kalabalıklar döküntü insanlara, İnsanları toplu halde ağlar görmek onları sevindirecek bir gelişmeye, Toplu halde gülmeleri - ahmaklık ve isyanlarından dolayı- onları üzeceek haber ve gelişmelere delalet eder.

İnşaat

ID : 2547
ruya : İnşaat
aciklama : Henüz tamamlanmamış inşaat olgunlaşmamamış fikir ve tasarılara, gerçekleşmesi zaman isteyen teşebbüslere, İnşaat yaptığını görmek müteahhit ve inşaat işçileri için kazanca, diğerleri için arzu ve isteklerin bir gün gerçekleşmesine delalet eder.Bir bos arazide yapilmis tek bir bina görmek, ev sahibi olacagina; bina yaptigini görmek, yeni bir ise baslayacagina bir binanin yikildigini görmek, dînî vazifelerini yerine getirmedigine; yeni bir binaya tasinip yerlestigini görmek, yeni bir ev sahibi olacagina isarettir. Rüyada yeni yapilmis binalar görmek, mesleginizi degistireceginize isarettir. Yikik ve yikilmaya yüz tutmus evler görmek ise huzur veya geçimsizlikle yorumlanir.

İntihar etmek

ID : 2548
ruya : İntihar etmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

İntikam

ID : 2549
ruya : İntikam
aciklama : Bakınız; Öc Almak.Rüyada intikam aldığınızı gördüyseniz, bazı arkadaşlıklarınızın bozulacağı ve düşmanlarınızın varolduğu anlamına gelir.Rüyasında intikam aldığını gören kişi, kendi yanılgısı ve zayıflığı yüzünden zarara uğrar.Rüyada ihtikan oldugunu görmek, son derece sikintiya, bir halden bir hale düsmege, bir rivayete göre de geçim darligina isarettir. Cafer Sadika göre: rüyada ihtikan olup bundan istirap ve ke-der duymayi görmek iyi degildir. Rüyada ihtikan olunup bundan bir istirap hasil oldugunu görmek, hayir ve menfaattir. Bir hasta-lik sebebiyle ihtikan olundugunu görmek, rüya sahibinin dine raci olan bir ise baslamasina delildir. Bir hastaligi olmadigi halde ihti-kan olundugunu gören, hibesinden ve vadinden döner.

İnziva

ID : 2550
ruya : İnziva
aciklama : Bakınız; Yalnızlık.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir