Rüya Tabirleri


İp / iplik

ID : 2551
ruya : İp / iplik
aciklama : Okumak için tıklayınız

İp eğirmek

ID : 2552
ruya : İp eğirmek
aciklama : Bakınız; İp / İplik.

İpek

ID : 2553
ruya : İpek
aciklama : Okumak için tıklayınız

İpekböceği

ID : 2554
ruya : İpekböceği
aciklama : Bakınız; İpek.Hayırlı iş, ödül, kazançtır. Çok iyidir.

İpnotizma

ID : 2555
ruya : İpnotizma
aciklama : Rüyasında ipnotize olan kişi, iradesini kullanamadığı için zarar görür.

İpotek

ID : 2556
ruya : İpotek
aciklama : Bakınız; Rehin.

İrin

ID : 2557
ruya : İrin
aciklama : Okumak için tıklayınız

İs

ID : 2558
ruya : İs
aciklama : Maddi ve manevi sıkıntıdır. İyi sayılmaz.

İsa (a.s.)

ID : 2559
ruya : İsa (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

İspat etmek

ID : 2560
ruya : İspat etmek
aciklama : Tanıklık yaparak bir şeyin doğruluğunu isbat ettiğini görmek, sağlam bir delil ve hüccet bulmaya delalet eder.Ispat, rüyada düsmanlikla yorumlanir. Rüyada bir mahkemede oldugunu ve bir davasi görülürken bir durumu ispat ettigini görmek düsmanlarina üstün gelecegine; bir kimsenin rüyasinda bir hususta sahitlik ederek o isi ispat etmesi, düsmanlarinin kendisine pusu kurduklarina, fakat hiçbir zararlarinin dokunmayacagina delalet eder.Bir kimse bir hususta sahitlik yaptigini ve bir seyi isbat ettifiini görse, o kimse bir sey hakkinda delil elde eder. Bir kimse bir hususta sahitlik ve bir seyi isbat edecek görse, bir insanla arasinda çikacak husumete o insanin kendi aleyhine delil toplamasina isaret eder.

İshak (a.s.)

ID : 2561
ruya : İshak (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

İsim

ID : 2562
ruya : İsim
aciklama : Okumak için tıklayınız

İskambil

ID : 2563
ruya : İskambil
aciklama : Bakınız; Oyun Kağıdı.İskambil kağıdı oynayan bir kimsenin işlerinde hile vardır. Para için oynamak, maddi dertlere yorumlanır.Rüyada para kazanmak için değil de eğlence amacıyla iskambil oynuyorsanız muradınıza ereceksiniz demektir. Sinsi, hilekar ahbap, karanlık iş ve kötülüktür.

İskambil kağıdı

ID : 2564
ruya : İskambil kağıdı
aciklama : Eğlence amacıyla iskambil oynuyorsanız, hayallerinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Para için oynamak, maddi sıkıntıya gireceğinizin işaretidir.Rüyada para kazanmak için değil de eğlence amacıyla iskambil oynuyorsanız, hayallerinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Para için oynamak, maddi sıkıntıya işarettir.Rüyada para kazanmak için değil de eğlence amacıyla iskambil oynuyorsanız, hayallerinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Para için oynamak, maddi sıkıntıya işarettir.

İskarpin

ID : 2565
ruya : İskarpin
aciklama : Yeni iskarpin görmek, bolluk ve bereket haberidir. Eski iskarpin, bir dostun ihanetini işaret eder. Patlak iskarpin, sonucunda başarı sağlanacağını anlatır. Siyah iskarpin, bir düğün olacağının işaretidir.

İskele

ID : 2566
ruya : İskele
aciklama : Okumak için tıklayınız

İskelet

ID : 2567
ruya : İskelet
aciklama : Bakınız; Kemik.İskelet görmek, her genç için, gizli bir tehlikeye; yaşlı insanlar için, bir tuzağa yorumlanır. Uzun yıllardan beri sona ermeyen bir işi açıklar. Bu ailevi bir sorun da olabilir.Rüyada iskelet görmek, dirilige isarettir. Rüya-sinda bir iskelet ile karsilastigini gören, uzun zamandir haber ala-madigi, hatta öldügüne hükmettigi bir kimsesini yeniden bulur. Yahut hiç aklinda yokken birden bire evlenmeye karar vererek iyi bir evlilik yapar. Eger evli ise, karisinin veya kocasinin uzak akrabalarindan birinden büyük bir mirasa konarak birden bire zengin-ler arasina girer.

İskemle

ID : 2568
ruya : İskemle
aciklama : Rüyada iskemle gören kişi eğer erkekse, o kişinin işlerinizin güzel gideceğine ve tatile çıkmaya işarettir. Eğer aynı rüyayı bir kadın görürse yakında evleneceğine yorumlanır. Boş bir tahta iskemle, sevilen birisinin geleceğini işaret eder. İskemle devrilirse insanın hayatından birisinin çıkacağına işarettir.Rüyada tahta bir iskemle üzerinde oturdugunuzu görmek, is hayatinizda oldukça önemli bir teklifle karsilasacaginiza ve bugünkü mevkiinizden daha yüksek bir yere atanacaginiza isarettir. Kendinizin bir iskemlesi oldugunu görmek, çocuklarinizdan veya en yakin akrabalarinizdan birinin yüksek bir mevkie geçecegine delalet eder.

İsmail (a.s.)

ID : 2569
ruya : İsmail (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

İspirto

ID : 2570
ruya : İspirto
aciklama : Uçarı olmakla birlikte kendisinden hayır ve iyilik görülen kadına delalet eder.Rüyada ispirto gören kişi boşuna vakit geçiriyor demektir. Rüyada ispirto görmek, avare bir hayat yasayan ve hiç bir zaman istikrarli bir hayati olmayan kisi ile yorumla-nir.

İspiyoncu

ID : 2571
ruya : İspiyoncu
aciklama : Bakınız; Müzevir.Rüyada ispiyoncu görmek, kötülüge, savasa ve cemaatin dagilmasina isaret eder.

İsraf

ID : 2572
ruya : İsraf
aciklama : Zamanını ve maddi imkanını sorumsuzca harcağıdığını görmek AllahTeala'nın gazabına, yoksulluğa düşmeye yahut ishal olmaya delalet eder.

İsrafil (a.s.)

ID : 2573
ruya : İsrafil (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

İstasyon

ID : 2574
ruya : İstasyon
aciklama : Rüyasında istasyon gören kimsenin planlarını bir süre daha ertelemesi gerekir; çünkü ortam uygun değil demektir. Işıklı, kalabalık istasyon işler ile ilgili yaşamda yapılacak değişiklikler, yeniliklerdir. Aydınlık istasyon, kişilerin kuruntularından kurtulup, yeni bir devreye gireceğine işaret eder.Rüyada istasyonda yolcu bekledigini görmek, basladiginiz iste bazi aksamalar olacagina, hiç bir zaman bekle-nen randimani alamayacaginiza, bu yüzden ugrayacaginiz zara-rin da oldukça hatiri sayilir bir miktara ulasacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada istasyon görmek, islerin aksamasina ve bazi düsüncelerin gerçeklesmemesine isaret eder. Bazen de istasyon görmek, yolculuktan vaz geçmeye ve yolculuga çikmamaya isaret eder.

İstemek

ID : 2575
ruya : İstemek
aciklama : Okumak için tıklayınız

İstif

ID : 2576
ruya : İstif
aciklama : Birşeyleri istifleyen kimsenin eline çok iyi bir fırsat geçecek demektir.

İstifa etmek

ID : 2577
ruya : İstifa etmek
aciklama : İşinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, iş yaşamınız için yeni girişimlerde bulunacak, fakat istediğinizi elde edemeyeceksiniz demektir. Başkalarının istifa etmesi, kötü haberler alacağınıza işarettir. Rüyada işinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, iş konusunda birtakım yeni girişimlerde bulunacağınız, fakat başarısız olacağınız anlamına gelir.İşinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, bu, iş konusunda yeni girişimlerde bulınacak, fakat başarısız olacağınız anlamına gelir. Başkalarının istifa etmesi, kötü haberler alacağınıza işarettir.İşinizden istifa ettiğinizi gördüyseniz, bu, iş konusunda yeni girişimlerde bulınacak, fakat başarısız olacağınız anlamına gelir. Başkalarının istifa etmesi, kötü haberler alacağınıza işarettir.

İstiğfar

ID : 2578
ruya : İstiğfar
aciklama : Allah'tan günahlarının bağışlanmasını istemek rızık bolluğuna, uzun ömre, belaları def etmeye, 'Estağfirullah' demek günahların affına, evlad ve mala, Cennet ve Cemalullah'a ulaşmaya, Herkes tövbe ve istiğfar getirirken sustuğunu görmek ikiyüzlülüğe, Nammaz sonu kıbleye karşı istiğfar getirmek duanın kabul olmasına, Bir kimseye 'tövbe et, istiğfar getir' denmesi, onun günah işlemesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tövbe.)

İstihare

ID : 2579
ruya : İstihare
aciklama : Kişi rüyasında istihareye yatmış ise bu rüyaya çok dikkat etmeli ve en küçük ayrıntının üzerinde bile durmalıdır. Aynen çıkar.

İstinat etmek

ID : 2580
ruya : İstinat etmek
aciklama : Bakınız; Dayanmak.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir