Rüya Tabirleri


Kader

ID : 2671
ruya : Kader
aciklama : Bakınız; Kaza ve Kader.

Kadı

ID : 2672
ruya : Kadı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kadın

ID : 2673
ruya : Kadın
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kadın hizmetçi

ID : 2674
ruya : Kadın hizmetçi
aciklama : Kadın hizmetçi kişinin binitine, Dindar ve temiz yüzlü hizmetçi hayırlı yardımcıya, Kadın hizmetçinin tebessüm ederem kişiye doğru gelmesi sevinçli habere, onda gözlenen çirkinlik ve üzüntü isabet edecek bir kedere, Giyim kuşamına itina göstermeyen hizmeetçi herkesin duyacağı ve sır olmaktan çıkacak bir habere, Hafifmeşrep hizmetçi üzüntü ve kedere; Hizmetçinin sokak ortasında yakışıksız davranışta bulunması halk içinde çıkacak fitneye delalet eder.

Kadınbudu

ID : 2675
ruya : Kadınbudu
aciklama : Rüyasında kadınbudu köfte gören kişinin başı durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç koşullar altında kurtulacak demektir. Sizinle alakası olmayan bir şey yüzünden başınızın belaya girecek ve bu beladan çok zor sıyrılacaksınız anlamındadır.

Kadınbudu köfte

ID : 2676
ruya : Kadınbudu köfte
aciklama : Rüyasinda kadinbudu köfte gören kisinin basi durup dururken belaya girecek ve bu beladan çok güç kosullar altinda kurtulacak demektir.

Kadıngöbeği tatlısı

ID : 2677
ruya : Kadıngöbeği tatlısı
aciklama : Rüyada kadingöbegi tatlisinin yenildiginin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduguna isarettir.

Kadıngöbeği

ID : 2678
ruya : Kadıngöbeği
aciklama : Rüyada kadıngöbeği tatlısının yenildiğinin görülmesi bir dedikodunun mevcut olduğuna işarettir. Rüyasında kadın göbeği gören kimsenin dedikodusunun yapıldığına yorumlanır.

Kadının tenasül uzvu

ID : 2679
ruya : Kadının tenasül uzvu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kadınlar

ID : 2680
ruya : Kadınlar
aciklama : Rüyada kadinlailari görmek, dünyaya isarettir. Bundan dolayi bir kimse rüyada kadinlailarin kendi taratma yönelip geldigini görmesi, o kimseye dünyanin teteveccüh edip yönelmesine isarettir. Kadinlarin kendisine sirtlarini dönmüs olarak gittiklerim görmesi, o kimsenin fakirligine ve dünyanin n ondan yüz çevirmis olmasina isarettir. Bir kimsenin rüyada kendisini isteyerek kadinlar cemaatiyla oturdugunu görmesi, o kimsenin n tembelligine ve ise yaramaz bir kimse olduguna isarettir.

Kadir suresi

ID : 2681
ruya : Kadir suresi
aciklama : Ibn-i Sirin'e göre: rüyasinda Kadir suresini okudugunu veya dinledigini gören, sevap ve makam derecesini görmedikçe dünyadan göçmez. Ömrü uzun olur. Istedigi seyi el-de eder, yaptiklari isin karsiligini fazlasiyla görür. Dünyada ve ahirette kadir ve kiymeti fazladir. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada Kadr süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya kendi üzerine okundugunu görmesi, hayirli ise, halin güzellgine, çok sevaba, uzun ömre, sadik söze ve sanin yüceligine isarettir.

Kadife

ID : 2682
ruya : Kadife
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kadife çiçeği

ID : 2683
ruya : Kadife çiçeği
aciklama : Mal, mülk, topraktır. Büyük bolluğa işarettir.

Kadir gecesi

ID : 2684
ruya : Kadir gecesi
aciklama : Bakınız; Gece.Rüyada Kadir Gecesini görmek, rüyayı görenin işlerinde, uğraşlarında, isteklerinde büyük bir başarıya ulaşacağına ve onun Allah'ın sevgili bir kulu olduğuna işarettir. Rüyada Kadir Gecesini görmek, işlerinde başarılı olacağına, muradına ereceğine ve onun Allah'ın sevgili bir kulu olduğuna yorumlanır Bir kadir gecesinde kendinizi ibadet eder görmek, o gece bütün tövbe kapilarinin açik bulundugu için, halisane dualarinizin da kabul edilecegine ve günahlarinizdan arinacaginiza delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada Kadir gecesinl görmek, günahlarin affolmasina ve bütün isteklere kavusmayaya isarettir. Bu rüya rüyalarin en hayirlisidir.

Kadran

ID : 2685
ruya : Kadran
aciklama : Rüyada kadran, isle yorumlanir. Rüyanizda kadranli bir saatinizin oldugunu görmek isinizin düzenle devam ettigine; saatinizin kadraninin kirik oldugunu görmek, isinizin bozulduguna; kadranli bir saatin size hediye edildigini görmek, birlikte çalistiginiz kisilerin size sadik olduklarina delildir.

Kaf suresi

ID : 2686
ruya : Kaf suresi
aciklama : Cafer-i Sadik (ra) 'a göre; KAF suresini Rü-yasinda okuyan veya okundugunda dinleyen kimseyi Cenab-i Hakk hayir ve bereketi ile ödüllendirir. Ona bol rizk ve nimetini ihsan eder. Nebilerin ilmiyle onu sereflendirir. Bu kisi vadine sa-dik ve dinine kavidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Kaf süresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek; peygamberlerin amelleri gibi amel yapmaya, ilme, hayir kapilarinin açilmasina ve rizkin genisligine isarettir.

Kafa

ID : 2687
ruya : Kafa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kafa kafaya dövüşmek

ID : 2688
ruya : Kafa kafaya dövüşmek
aciklama : Bir kimsenin rüyada arkadasiyla kafa kafaya dögüsmesi, onlarin her birisine isabet edecek belaya veya aralarinda meydana gelecek serre isarettir. Eger baslarindan kan akarsa, onlarin aki betlerinin serle beraber borçlu sonuçlanmasina, isarettir. Bazen de kafa kafaya dögüstürmek soyla iftihar etmeye isarettir.

Kafadar

ID : 2689
ruya : Kafadar
aciklama : Rüyada tam kendi kafaniza uygun bir kimse ile tanisip onunla dost olmaniz, hayatinizda ve evinizde oldukça Önemli degisiklikler yapacaginiza delildir.

Kafes

ID : 2690
ruya : Kafes
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kafesçi

ID : 2691
ruya : Kafesçi
aciklama : Rüyada kafesçi görmek mimarla yorumlanir. Rüyasinda bir kafesçiyle konusup pazarlik ettigini görmek, bir ev yaptiracagina veya satin alacagina delalet eder.

Kafirun suresi

ID : 2692
ruya : Kafirun suresi
aciklama : Rüyasinda Kafirün suresini okuyan veya okunurken dinleyen kimse, din yolundan uzaklasir. Halk arasinda kötü ad kazanir. Sonunda dinde ve seriatta inanci artar. Kafirlerle mücadele ederek muzaffer olur ve Cenab-i Hakk tarafindan affedilir. Bir baska rivayete görede: Kafirün süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; kafir ve münafiklara karsi cihad etmeye.dinin saglam olmasina ve halis imana isarettir,

Kafir

ID : 2693
ruya : Kafir
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kafiye

ID : 2694
ruya : Kafiye
aciklama : Bakınz: Şiir.Rüyasinda siir yazmak için kafiye aradigini ve bunu bir kagida siraladigini görmek, sanatçi ise ustalasacagina sairse bir kitabi yayinlanip taninacagina, ressam ise resimlerini sergileyecegine delalet eder.

Kafkasya

ID : 2695
ruya : Kafkasya
aciklama : Rüyasinda kendisini Kafkasya'ya gitmis gören kisinin, basi durup dururken derde girebilir, bu nedenle çok dikkatli olmasi gerekir.

Kaftan

ID : 2696
ruya : Kaftan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kafur

ID : 2697
ruya : Kafur
aciklama : Salih amellere, gizli sadaka vermeye, hamile kalmaya, izzet ve şerefe, güzel övgüye delalet eder.Rüyada katur görmek ziynete delildir. Rüyasinda kafur aldigini görmek, iyi huylu kisilerle dost olacagina. bir ölü için kafur satin alip ölü evine götürdügünü görmek. Allah(cc) indinde makbul bir kul olduguna delalet eder.

Kağıtçı

ID : 2698
ruya : Kağıtçı
aciklama : Rüyada kagitçi, hile ile yorumlanir. Rüyasinda bir kagitçi ile konustugunu görmek, bir is hususunda kanunsuz bazi isler yapmayi düsündügüne delalet eder.

Kağıtçı (iskambil)

ID : 2699
ruya : Kağıtçı (iskambil)
aciklama : Rüyada kagitçiyi görmek, insanlara hile ögreten bir kimseye isarettir. Rüyada kalciyi görmek, hilekar kimselere yardim eden bir adamidir.

Kağıt

ID : 2700
ruya : Kağıt
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir