Rüya Tabirleri


Kapı gıcırtısı

ID : 2791
ruya : Kapı gıcırtısı
aciklama : Rüyasinda kapsini açip kaparken gicirdadigini görmek, o ev içinde esiyle yapacagi agiz kavgasina isarettir.

Kapı halkası

ID : 2792
ruya : Kapı halkası
aciklama : Rüyada kapi halkasi gören, o ev içinde oturan insanlarin halleri ile yorumlanir. Demirden halka ahlak saglamligina. tunçtan veya pirinçten halka, refaha ve sagliga delildir. Kapi halkalarini sökerek kopardigini görmek, o ev halkindan komsularinin hosnut olmadiklarina, kopan bir halkayi yerine takmak, bu rüyanin aksi ile tabir olunur. Rüyada kapi halkasi görmek, Ibn-i Sirin'e göre kari ve koca arasindaki bagliliga, iki ortak arasindaki ticari bagliligin, namus dairesinde ve dogrulukla devam edip etmedigine. komsular arasindaki münasebete isarettir.

Kapı kapamak ve açmak

ID : 2793
ruya : Kapı kapamak ve açmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kapı kilidi

ID : 2794
ruya : Kapı kilidi
aciklama : İşlerin yoluna gireceğine yorumlanır. İşlerin yoluna gireceğine yorumlanır.

Kapı mandalı

ID : 2795
ruya : Kapı mandalı
aciklama : Rüyada kapi mandali görmek, yola çikmaktan izdirap duyan kötü hizmetçiye isarettir. Agaçtan olan mandal, hile ile yapilan fetih ve zafere isarettir. Bir kimse rüyada kapisini sürgü île kilitlenmis oldugunu görse, o kimsenin dünya islerini korumaya muktedir olmamasina isarettir. Bir kimse rüyada kapisinin kapanmasini istedigi halde kapatamamasi, c kimsenin aciz kaldigi bir seyden imtina etmesine isarettir. Kapi arkasina vurulan sürgü, bazen çocuga veya kötürüm zevceye yahuT agir yürüyen hayvana isarettir. Bazen sürgü korkudan emin olmaya, düsmandan korunmaya ve gömülü mala veya kabirde bulunan ölüye bazen de, sihre, sirlan gizlemeye ve yolculuktan geri kalmaya isarettir.

Kapıcı

ID : 2796
ruya : Kapıcı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kaplan

ID : 2797
ruya : Kaplan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kaplıca

ID : 2798
ruya : Kaplıca
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kaplumbağa

ID : 2799
ruya : Kaplumbağa
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kapsül

ID : 2800
ruya : Kapsül
aciklama : Rüyada kapsül görmek, yakinda elinize az miktarda mal veya para geçecek demektir.

Kaptan

ID : 2801
ruya : Kaptan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kapuska

ID : 2802
ruya : Kapuska
aciklama : Rüyanizda kapuska yemegi pisirdiginizi veya yediginizi görmeniz yaptiginiz islerin dogru olmadigina, bu sebeple zarara ugrayacaginiza ve size bu is için ihtarda bulunan dostlarinizin sözlerine kulak vermeniz gerektigine isarettir.

Kaput

ID : 2803
ruya : Kaput
aciklama : Rüyada kislik bir kaput giydiginizi görmek, çok büyük bir yerden bir yardim göreceginize, sizi himayesi altina alacak bir büyük kimsenin bulunduguna ve sonunda bir ev sahibi olacaginiza yorumlanir. Bazilarina göre; rüyada kaput görmek, sirla tabir olunur. Rüyada üzerinde bir kaput bulunan bir kisi ile karsilastigini görmek, kendisinden önemli bir sirrin saklandigina, üzerindeki kaputu çikarip bir yere birakmak bu sirri meydana çikarilacagina isarettir.

Kar

ID : 2804
ruya : Kar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kar küremek

ID : 2805
ruya : Kar küremek
aciklama : Rüyada kar temizleyen birisini görmek hayir ve serle tabir olunur. Rüyada, yazin bir insanin yagan kar ile küredigini görmek, o yere bir musibet gelecegine isarettir. Mevsim kis ise, bu rüya bolluk ve berekete yorumlanir.

Kara

ID : 2806
ruya : Kara
aciklama : Rüyada her şeyin kara olduğunun görülmesi zor ve üzüntü verecek bir döneme girişileceği, işlerin bozulacağına yorumlanır. Rüyada her şeyin kara olduğunun görülmesi zor ve üzüntü verecek bir döneme girişileceği, işlerin bozulacağına yorumlanır.

Kara / kara parçası

ID : 2807
ruya : Kara / kara parçası
aciklama : Bakınız; Yer / Yeryüzü.

Karabiber

ID : 2808
ruya : Karabiber
aciklama : Okumak için tıklayınız

Karaborsa

ID : 2809
ruya : Karaborsa
aciklama : Rüyada karaborsacilik yaptigini görmek zenginlige isarettir.

Karaciğer

ID : 2810
ruya : Karaciğer
aciklama : Okumak için tıklayınız

Karadeniz

ID : 2811
ruya : Karadeniz
aciklama : Karadeniz ile ilgili bir şey görmek, zor durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır. Karadeniz ile ilgili bir şey görmek, zor durumla karşı karşıya kalınacağına yorumlanır.

Karadut

ID : 2812
ruya : Karadut
aciklama : Kişinin mutlu olamayacağı bir maceraya gireceğine işaret eder. Aşkta hayal kırıklığı olarak da yorumlanır.

Karafatma

ID : 2813
ruya : Karafatma
aciklama : Hileli para, vurdumduymaz, sıkıcı ahbaptır.

Karagöz

ID : 2814
ruya : Karagöz
aciklama : Rüyada karagöz görmek hayirli ve müjdeli bir habere delildir.

Karakol

ID : 2815
ruya : Karakol
aciklama : Karakol görmek, hiç ummadığı birisinin iftirasına uğrayacak demektir. Karakol görmek, hiç ummadığı birisinin iftirasına uğrayacak demektir. Rüyada karakol görmek beklenmedik bir kisinin iftirasina ugrayarak dile düsecegine sonradan hakikatin anlasilarak huzura kavusacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada karakol görmek, üzüntü, keder ve siddete isarettir. Bazi tabirciler karakol görmek, itham edilmeye, büyük adamlara yaklasmaya, borca, hastalik ve azminde meydana gelen kusur ve tenbelhge isarettir. demislerdir.Rüyada karakol görmek; endişelenmeye işarettir.

Karamela

ID : 2816
ruya : Karamela
aciklama : Rüyada karamela görmek, tatla tabir edilir. Rüyada birisinin ikram ettigi bir karamelayi alarak yemek bir büyük devlet adamindan menfaat görecegine, baska birisine karamela ikram ettigini görmek, kazandirmak düsüncesi ile bir isi bir baskasina havale ettigine; bir kutu karamela alarak eve götürdügünü görmek, ailesi ile birlikte iyi bir geziye çikilacagina isarettir.

Karanfil

ID : 2817
ruya : Karanfil
aciklama : Okumak için tıklayınız

Karanlık

ID : 2818
ruya : Karanlık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Karargah

ID : 2819
ruya : Karargah
aciklama : Rüyada karargah görmek toplumla tabir olunur. Rüyada bir askeri karargahta bulundugunu görmek, eger askerse, büyük bir sansa sahip olduguna, degilse bir is için bir sirketle anlasip çalisacagina, bir kampta çadir içinde bulundugunu görmek is hususunda sikintisi olduguna, çadirdan çiktigini görmek, bu sikintidan kurtulacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada askeri bir karargah görmek, zafer, sevinç, kurtulus ve müjdeye isarettir.

Karasevda

ID : 2820
ruya : Karasevda
aciklama : Kendisini karasevdaya tutulmuş görmek, boş yere kendini üzdüğünü bunun gereksiz olduğunu belirtir. Kendisini karasevdaya tutulmuş görmek, boş yere kendini üzdüğünü bunun gereksiz olduğunu belirtir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir