Rüya Tabirleri


Kavut

ID : 2911
ruya : Kavut
aciklama : Kavrulmuş buğday, arpa, nohut vb. unu görmek perhiz yapmaya, takvaya, yolculuğa, kaybolmuş şeyi bulmaya. din güzelliğine delalet eder.

Kaya

ID : 2912
ruya : Kaya
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kaya taş çakıl

ID : 2913
ruya : Kaya taş çakıl
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kayak

ID : 2914
ruya : Kayak
aciklama : Kişi rüyasında kayak görürse işlerini çok kolay halleder.Rüyada kayak görmek, saglikla yorumlanir. Rüyasinda bir dag evinde kayak yaptigini görmek, ömür boyu saglikli yasayacagina; kayak yaparken dengesini kaybederek düstügünü ve kendisinin bir kadin tarafindan yardim edilerek yerinden kaldirildigini görmek, isinde yükselmesi için kendisine büyük bir kisi tarafindan veya bir kadin tarafindan yardim edilecegine delalet eder.

Kayakçı

ID : 2915
ruya : Kayakçı
aciklama : Yaz günü rüyada kayakçi görmek, refah ve sevince; kisin görmek, üzüntü ve kedere isarettir.

Kayalık

ID : 2916
ruya : Kayalık
aciklama : Rüyada kayalıklar görmek, tehlike işaretidir. Malınızı mülkünüzü yangında kaybedebilirsiniz.

Kayan yıldız

ID : 2917
ruya : Kayan yıldız
aciklama : Rüyada yıldızın birdenbire kayması, rüyayı görenin üstüne gelmesi, herkes için hayallerin gerçekleşmesi demektir. ayan yıldız suya veya denize düşmesi tam tersi anlamındadır. Rüyada yıldızın birdenbire kayması, rüyayı görenin üstüne gelmesi, herkes için hayallerin gerçekleşmesi demektir. ayan yıldız suya veya denize düşmesi tam tersi anlamındadır.

Kaybetmek

ID : 2918
ruya : Kaybetmek
aciklama : Bakınız; Kaybolmak, Telef Etmek, Yitik.Rüyada bir şeyi kaybettiğini görmek , geçmişte yaşadığınız günleri özlediğinizi belirtir. Rüyada bir şeyi kaybettiğini görmek , geçmişte yaşadığınız günleri özlediğinizi belirtir. Kaybedilen şey kötü ise rüya iyi, kaybedilen şey iyi ise zarardır.Kiymetli bir esyanizi ve aile ferdinden herhangi birini kaybettiginizi görmek, geleceginiz hakkindaki endiselerinizin yerinde olmadigina delalet eder.

Kaybolmak

ID : 2919
ruya : Kaybolmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kayık

ID : 2920
ruya : Kayık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kayık küreği

ID : 2921
ruya : Kayık küreği
aciklama : Rüyada küçük kayik küregini görmek, korku ve tehlikeden selamete kavusmaya ve güç islerde durumuna uygun dost ve arkadasa isarettir.

Kayınbirader

ID : 2922
ruya : Kayınbirader
aciklama : Rüyada kayın biraderini görmek bir yakınızla aranızın açılacağına yorumlanır. Rüyada kayın biraderini görmek bir yakınızla aranızın açılacağına yorumlanır. Bu rüya, akrabalarınız tarafından kullanıldığınız ve sömürüldüğünüz anlamına gelir. Rüyada kayın biraderini görmek; bir mirasa konacağınıza, başarılı olacağınıza, tartışmalara işarettir.

Kayınpeder

ID : 2923
ruya : Kayınpeder
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kayınvalide

ID : 2924
ruya : Kayınvalide
aciklama : Kayınvalide, güzel bir haberle büyük miktarda para kazanmaya Rüyada kaynananizi görmek, size yardim edecek ve faydasi dokunacak dost ve arkadaslarinizi ihmal ederek size faydasi olmayan bir takim kisilerle çene çaldiginiza ve bu kimselerle manasiz samimiyetler kurdugunuza bu yüzden de islerinizin aksadigina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kaynana görmek, fakir ise zenginlige, zengin ise sikintiya düsmeye isarettir.

Kayınvalide

ID : 2925
ruya : Kayınvalide
aciklama : Kayınvalide, güzel bir haberle büyük miktarda para kazanmaya Kayınvalide, güzel bir haberle büyük miktarda para kazanmaya Kavgalı olduğunuz bir yakınınızla sonunda barışacaksınız.

Kayıp

ID : 2926
ruya : Kayıp
aciklama : Rüyada bir yerde bir yitik bulup kaldirmak, görenin kazanacagi nefis ve tabiatina uygun seylere veya mübarek bir çocuga yahut beklemeksizin meydana çikacak bir mirasa isarettir.

Kayıp kimse / şey

ID : 2927
ruya : Kayıp kimse / şey
aciklama : Bakınız; Kaybolmak, Yitik.

Kayısı

ID : 2928
ruya : Kayısı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kayısı ağacı

ID : 2929
ruya : Kayısı ağacı
aciklama : Rüyada, kayisi agaci görmek, parasi çok, bir rivayete göre, halka yaran olmayan, karaktersiz ve hasta tabiatli bir erkekle kiyaslanir.

Kayış

ID : 2930
ruya : Kayış
aciklama : Kayış ve tasma görmek sözünde durmaya, ahdini yerine getirmeye, yardım ve iyiliğe, rızık ve yolculuğa yahut çocuğa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kemer.)Rüyada kayış gören kişi acı verecek ve üzüntüye sebep olacak haber alacak demektir. Rüyada kayış gören kişi acı verecek ve üzüntüye sebep olacak haber alacak demektir. Rüyada kayis görmek, yardimla yorumlanir. Rüyada kayis görmek, rizk veya çocuga ya da hizmetçiye delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kayis ve tasma görmek, yardima. söz ve sartini yerine getirmeye çalismaya isarettir. Rüyada görülen kayis. rizka yahut çocuga, isarettir. Kayis görmek, bazen de yolculuk yapmaya isarettir.

Kaymak

ID : 2931
ruya : Kaymak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kaymakam

ID : 2932
ruya : Kaymakam
aciklama : Bakınız; Yönetici.Rüyada, kaymakam görmek, isinizde yükseleceginize; tüccar iseniz karinizi artiracak vasitalara basvuracaginiza memur iseniz mevkiinizin yükselmesi için amirlerinize müracaat edeceginize, bir ise girmek için basvuracaginiza delalet eder.

Kaynak

ID : 2933
ruya : Kaynak
aciklama : Bakınız; Menba, Kaynakçı,Pınar.Bir su kaynağı gören insan, uzun ve sağlıklı yaşam sürer demektir. Bir su kaynağı gören insan, uzun ve sağlıklı yaşam sürer demektir. Rüyada bir kaynaktan su içmek, sagliginizin çok düzenli olarak devam ettigine, islerinizin yolunda olduguna ve kazancinizin daimi sekilde artacagina yorumlanir.

Kaynakçı

ID : 2934
ruya : Kaynakçı
aciklama : Hastalıktan iyileşmeye, durumun iyileşmesine, aksaklıkların giderilerek işin yoluna girmesine delalet eder.

Kaynamak

ID : 2935
ruya : Kaynamak
aciklama : Rüyada birşeylerin kaynaması, henüz yeni gelişen iştir.

Kaynana

ID : 2936
ruya : Kaynana
aciklama : Rüyada kaynananizi görmek, size yardim edecek ve faydasi dokunacak dost ve arkadaslarinizi ihmal ederek size faydasi olmayan bir takim kisilerle çene çaldiginiza ve bu kimselerle manasiz samimiyetler kurdugunuza bu yüzden de islerinizin aksadigina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada kaynana görmek, fakir ise zenginlige, zengin ise sikintiya düsmeye isarettir.Rüyada kaynanayı görmek; kaynana çirkin ve huysuz ise kazanca, güzel ve iyi ise zarara işarettir.

Kaynata

ID : 2937
ruya : Kaynata
aciklama : Rüyada kaynatasini gören kimse, ihtiyaçli ise ummadigi yerden nzki gelir. Yitigi varsa bulur. Hasta ise iyilesir.

Kaz

ID : 2938
ruya : Kaz
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kaza

ID : 2939
ruya : Kaza
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kaza ve kader

ID : 2940
ruya : Kaza ve kader
aciklama : Kaza ve kader hükmünün kişinin kendine ve yalına uygulandığını yahut 'Bu Allah'ın hükmüdür, kaza ve kaderdir' dendiğini görmek korkudan sonra sevinve, bol rızık ve ecre delalet eder.Rüyada bir insanin kaza ve kaderin kendisinde veya malinda cari oldugunu görse, o kimse fazla bir ücret ve çok bir sevaba erisir. "Allah(C.C.) kulu için ancak hayirli olani buyurur" hadisi serifinin isaret ettigine göre o kimse korktugu bir seye gayret eder ve bunda akibeti iyi olur.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir