Rüya Tabirleri


Kazan

ID : 2941
ruya : Kazan
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kazanç

ID : 2942
ruya : Kazanç
aciklama : Rüyada bol miktarda gelir sağlandığının görülmesi, tersine elinizden para çıkacağına yorumlanır. Rüyada bol miktarda gelir sağlandığının görülmesi, tersine elinizden para çıkacağına yorumlanır. Rüyada islerinizde veya ticaretinizde veya herhangi bir esyayi satisinizda çok kazançli çiktiginizi görmek, geçiminizde ve hayatinizin diger sosyal yönlerinde çok bolluk ve refah içinde yasayacaginiza delalet eder.

Kazandibi

ID : 2943
ruya : Kazandibi
aciklama : Bakınız; Tatlılar.

Kazık

ID : 2944
ruya : Kazık
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kazıp çıkarmak

ID : 2945
ruya : Kazıp çıkarmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kazma

ID : 2946
ruya : Kazma
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kazmak

ID : 2947
ruya : Kazmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kebap

ID : 2948
ruya : Kebap
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kebapçı

ID : 2949
ruya : Kebapçı
aciklama : Okumak için tıklayınız

Keçeci

ID : 2950
ruya : Keçeci
aciklama : Rüyada keçeci görmek, ölümle yorumlanir. Rüyasinda bir keçecinin keçe yaptigini görmek, rüya sahibinin yakinlarindan birinin ölümüne; bir keçeyi yere serdigini görmek, isinden veya memuriyetinden ayrilmasi için aleyhinde çalisildigina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada keçeciyi görmek, sabretmege ve islerinde saglam olmaya isarettir.

Keçi kılı

ID : 2951
ruya : Keçi kılı
aciklama : Rüyada gerek keçi kili ve gerek baska hayvanlarin kili, az mal ile tabir olunur. Kirmani'ye göre, eti yenen hayvanin kili, helal mala, uzunlugu malin çokluguna, kisaligi azligina, eti yenmeyen hayvanin kili, haram mala delalet eder.

Keçe

ID : 2952
ruya : Keçe
aciklama : Sağlam prensip ve tedbirlere dayanan iş ve ortaklığa, hayat karşısında yılmayan kimseye, Keçe yapan birini görmek sabır ve sebata, rızık ve faydaya delalet eder.

Keçi

ID : 2953
ruya : Keçi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Keçiboynuzu

ID : 2954
ruya : Keçiboynuzu
aciklama : Çok zahmetle elde edilen az kazanca, zor olanı kolay olana tercih etmeye, yahut hastalanmaya yıkık duvara delalet eder.Rüyada keçiboynuzu görmek, aslında önemsiz olan bir olay nedeniyle aşırı tepki göstereceğinizin işaretidir. Rüyada keçiboynuzu görmek, aslında önemsiz olan bir olay nedeniyle aşırı tepki göstereceğinizin işaretidir. Rüyada keçi boynuzu görmek, kötü sansli, zahmetle ve zorla az kazanan biri ile kiyaslanir. Keçi boynuzu agacinin bir yerde çiktigini görmek, yerin harap olmasina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada keçi boynuzu görmek, hastanin ölümüne yahut vücudunun yipranmasina isarettir. Keçi boynuzu yikik duvara isarettir. Bazen de, keçi boynuzu zenci hizmetçiye isarettir.

Keder

ID : 2955
ruya : Keder
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kedi

ID : 2956
ruya : Kedi
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kefal

ID : 2957
ruya : Kefal
aciklama : Sağlığınızın bozulacağına işarettir. Sağlığınızın bozulacağına işarettir. Büyük kısmet, paradır.

Kefal balığı

ID : 2958
ruya : Kefal balığı
aciklama : Rüyada kefal baligi görmek, kismettir. Rüyada kefal baligi yedigini gören, büyük bir nimete nail olur. Denizden kendi eliyle kefal tuttugunu görmek, büyük bir mirasa veya bir piyangonun büyük ikramiyesini kazanacagina yorumlanir.

Kefalet

ID : 2959
ruya : Kefalet
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kefen

ID : 2960
ruya : Kefen
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kefen soyucu

ID : 2961
ruya : Kefen soyucu
aciklama : Kefen soyucu, haram mal ile tabir olunur. Rüyasinda bir mezarlikta kefen soyucu görmek, elindeki bir aletle define arayan kimseye delalet eder. Rüyada bir kefen soyucunun bir ölüyü sirtlayarak götürdügünü görmek, baskalarinin bilmemesi gereken bir sirri açiklayacagina; kefen soyucunun bir ölünün kefenini üzerinden soydugunu görmek, cemiyette dinsizligi ve ahlaksizligi ile taninan bir kisi ile dost olmaya isarettir.

Kefaret

ID : 2962
ruya : Kefaret
aciklama : Oruç tutarak, haccederek yahut şeri olarak sadaka vererek kefaret verdiğini görmek borçlarını ödemeye güç yetirmeye delalet eder.Rüyada kefaret borç ödemeye delalet eder. Rüyada kefaret verdigini görmek, oruç namaz ve benzeri dini borçlarinin biran önce eda edilmesi veya seran hangi usulde ödenmesi gerekiyorsa o usulde borcun yerine getirilmesine, Allah (cc) tarafindan bir ikazdir.

Kefil / kefalet

ID : 2963
ruya : Kefil / kefalet
aciklama : Hayırlı ve meşru işlerde birine kefil olmak, o işi üstlenmeye ya da insanlara faydalı olmaya, meşru olmayan işlerde kefil olmak borçlanmaya ve sıkıntıya düşmeye, Kefil olmak düşmana galip gelmeye, iyi bir rızıkla rızıklanmaya, küçük bir çocuğa kefil olmaak düşmana öğüt vermeye, Kefalet; gerek kefil, gerekse kefil olunan için bir işte sebat etmeye, Kefalet bazen pişmanlığa yahut borçlanmaya delalet eder.

Kefil olmak

ID : 2964
ruya : Kefil olmak
aciklama : Rüyanızda size kefil olacak birini arıyorsanız, beklenmedik sorunlarla karşı karşıya kalabilir, hatta bir kaza bile geçirebilirsiniz.Bir kimse rüyada bir adama kefil olsa. rizka ve Allah (C.C.)in düsmanlari üzerine galip gelmege isarettir. Kefalet gerek kefil için ve gerekse kefil olunan kimse için bir iste sebat göstermege isarettir. Bazi tabirciler. rüyada bir insana kefil oldugunu gören kimse, iyi bir rizikla riziklanir. Rüyada küçük bir çocuga kefil oldugunu gören kimse, bir düsmana ögüt verir.

Kehanet

ID : 2965
ruya : Kehanet
aciklama : Olduğu gibi çıkabilir. Dikkat etmek gereklidir.

Kehf suresi

ID : 2966
ruya : Kehf suresi
aciklama : Rüyada Kehf suresini okumak ve okuyandan isitmek hayra yorumlanir. Bu sureyi okuyan kimse, din yolunda iyilik ve hayir görür. Mal sahibi olur, bereketli rizklara malik olur. Bir baska rivayete görede: Rüyad Kehf suresini okudugunu görmek, uzun ömre, güzel hale, bol rizka isarettir.

Kehribar

ID : 2967
ruya : Kehribar
aciklama : Okumak için tıklayınız

Kek

ID : 2968
ruya : Kek
aciklama : Bakınız; Pasta.Ağız tadı, sevinç, bolluktur.

Kek yapmak

ID : 2969
ruya : Kek yapmak
aciklama : Rüyada kek yaptığını gören bir kadın ise istemeyerek hamile kalabilir; erkek ise fakirleşebileceği ve karşısına aksilikler çıkacağı şeklinde yorumlanabilir. Kadın için genelde kötüye yorumlanır. Kek yapan kadın, istemeden hamile kalır, fakir olur ve karşısına birçok aksilik çıkar.Kadın için genelde kötüye yorumlanır. Kek yapan kadın, istemeden hamile kalır, fakir olur ve karşısına birçok aksilik çıkar.

Kekelemek

ID : 2970
ruya : Kekelemek
aciklama : Yaşıtları arasında öne geçmeye, hasımlarına galip gelmeye, dini ve dünyevi ilimleri öğrenmeye yahut güzel ve düzgün konuşmaya delalet eder.Kişinin hatası yüzünden başarısız olacağına işaret eder.Rüyada konusurken kekeledigini görmek, güzel ve etkili konusup hatip olacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Konusurken kekeledigini gören kimse, güzel ve düzgün konusur. Yahut amir olur ve düsmanlarina galip gelir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir