Rüya Tabirleri


Orucu

ID : 4201
ruya : Orucu
aciklama : Rüyanizda örgü yapan bir kimseyi görmeniz, veya toplu olarak örgü yapilan bir imalathaneyi gezmeniz, hayirli bir is için araci olmaniza isarettir.

Oruç

ID : 4202
ruya : Oruç
aciklama : Okumak için tıklayınız

Osman (r.a.)

ID : 4203
ruya : Osman (r.a.)
aciklama : Efendimiz (s.a.v.)'in halifesi Hazret-i Osman (r.a.)'ı görmek zühd ve takvaya, hayır ve hasenata, hayaya; Onun bir kimseye iltifat etmesi dünyada sevinç ve sürura, ahirette şehadet derecesine ulaşmaya, Onu dargın ve öfkeli görmek bir zalimin zulmüne delaalet eder. (Ayrıca Bakınız; Peygamberimizin Halifeleri.)

Osur memuru

ID : 4204
ruya : Osur memuru
aciklama : Rüyada ösür memurunu görmek, hassinin islerine müdahale eden kimseye, musibet ve belalarin ve Allah (C C.) i" onlar sebebiyle kisiyi günah ve hatalanrdan temizleyen üzüntü ve kedere delalet eder.

Osurmak

ID : 4205
ruya : Osurmak
aciklama : Bakınız; Yellenmek.

Ot

ID : 4206
ruya : Ot
aciklama : Okumak için tıklayınız

Ot demeti

ID : 4207
ruya : Ot demeti
aciklama : Demet yapılmış ot görmek yemin keffareti vermeye delalet eder.

Otağ

ID : 4208
ruya : Otağ
aciklama : Okumak için tıklayınız

Otçu

ID : 4209
ruya : Otçu
aciklama : Rüyada ot biçip satan kimseyi görmek, gönül alçakligina, üzüntü, keder ve sikintilarini gidermeye delalet eder. Bazan da ot saticisini görmek, amiri hizmetinde memuru olan kimseye delalet eder.

Otel

ID : 4210
ruya : Otel
aciklama : Okumak için tıklayınız

Otel / motel

ID : 4211
ruya : Otel / motel
aciklama : Bakınız; Han.

Otelci

ID : 4212
ruya : Otelci
aciklama : Rüyada otelci görmek, verilen sözü bozmaya, hainlik yapmaya veya hasta olan insanin ölümüne isarettir. Otelci görmek, ayni zamanda zahmet çektikten sonra rahata kavusmaya, geçimsiz olan insanin ülfet ve ünsiyet içinde bulunmasina isarettir.

Otlak

ID : 4213
ruya : Otlak
aciklama : Bakınız; Mera.Rüyada otlak görmek veya bir otlakta hayvanlarin yayildiklarini görmek, bir kadinla tanisacagina ve yakin bir tarihte evlenecegine, evli ise çocuklarindan birini evlendirecegine delalet eder.

Otobüs

ID : 4214
ruya : Otobüs
aciklama : Okumak için tıklayınız

Otogar

ID : 4215
ruya : Otogar
aciklama : Rüyada otogar görmek, yolculuga isarettir.Rüyada otogar görmek; uzun ve yorucu bir yolculuğa işarettir.

Otomobil

ID : 4216
ruya : Otomobil
aciklama : Okumak için tıklayınız

Otopark

ID : 4217
ruya : Otopark
aciklama : Rüyada arabanizi bir otoparka biraktiginizi görmek, özel yasantinizin beklenmedik bir olaydan sonra birden bire lehinize olarak çok degisecegine; sizin kendinizin bir otopark islettiginizi görmek, yakin bir akrabanizin maddi yardimi ile islerinizi genisletip kazancinizi artiracaginiza ve bu suretle bolluk ve mutluluk içine gireceginize isarettir.

Otopsi

ID : 4218
ruya : Otopsi
aciklama : Otopsi ile ilgili rüyalar, kötü bir haber alınacağı şeklinde yorumlanır. Otopsi ile ilgili rüyalar, çok kuşkucu birisi olduğunuzu ya da kötü bir haber alınacağınızı işaret eder. Rüyada bir ölüye otopsi yapildigini görmek, bas vurdugu bir is hakkinda kendisine ret cevabi verilecegine; kendisinin bir ölüye otopsi yaptigini görmek, bir mesele hakkinda bilgi almak için ya bir doktora veya bir avukat veyahut bir fen adamina müracaat edecegine yorumlanir.

Oturak

ID : 4219
ruya : Oturak
aciklama : Rüyada oturak (lazimlik) görmek, çok zor bir durumda iken size yardim elini uzatan yakin bir arkadasinizi yaninizda görmek mutluluguna ereceginize isarettir.

Oturmak

ID : 4220
ruya : Oturmak
aciklama : Okumak için tıklayınız

Otuz

ID : 4221
ruya : Otuz
aciklama : Hayırlı şeylerin olacağına veya olacak şeylerin otuz günde olacağına işaret eder.

Ova

ID : 4222
ruya : Ova
aciklama : Düz ve yeşil bitki örtüsüyle kaplı bir ova görmek maddi ve manevi olarak terakkiye, zorluktan sonra kolaylığa, ferah ve sevince delalet eder.Rüyada gözünüzün alabildigine kadar uzanan bir ova görmeniz, büyük bir sevinçle karsilasip mutlu günler yasayacaginiza delalet eder.Rüyada geniş ve güzel bir ova görmek; huzura ve mutluluğa işarettir.

Övülmek

ID : 4223
ruya : Övülmek
aciklama : Bir dostu tarafindan övülmek hayirdir. Onun tarafindan bir menfaat görecegine delalet eder. Eger bir düsman tarafindan methedilirse alay edildigine isarettir. Bir rivayete göre, aralarindaki düsmanlik dostluga dönüsür. Insanin kendisini methetmesi günahtir. Taninmayan bir gencin methedildigini görmek, düsman tarafindan kötülük görmege eger öven kisi taninmis biri ise büyüklüge ulasacagina, eger taninmamis biri ise iyi kalplilige delalet eder. Orta yasli birinin methetmesi fakirliktir. Kendisinin taninmis bir adami medhettigini görmek, yukaridaki gibi yorumlanir.

Oy

ID : 4224
ruya : Oy
aciklama : Rüyada oy pusulası görmek, iki şıktan birisinin tercih edilmesi gerektiğine işarettir. Rüyada oy pusulası görmek, iki seçenek arasında kaldığınıza, birisinin tercih edilmesi gerektiğine yorumlanır. Rüyada herhangi bir seçim için bir sandir rey pusulasi attigini görmek ailesi tarafindan kendisinden istenen bir seyi yerine getirmege çalisacagina, çocuklarinin isteklerini yapmaya gayret edecegine isarettir.

Oy sandığı

ID : 4225
ruya : Oy sandığı
aciklama : Rüyada oy sandığı görmek; hayatında önemli değişikliklerin olacağına ve huzura kavuşacağına işarettir.

Oy vermek

ID : 4226
ruya : Oy vermek
aciklama : Akıl ve ilim sahipleriyle istişare yaparak ya da dost ve yakın çevresine danışarak oy kullandığını görmek hayır ve iyiliğe, Genel veya yerel seçimler için ya da başka bir maksatla oy kullandığını görmek istişare ve danışmayla olursa hayra ve yönetimde ollumlu değişikliklere; kendi sempatileri ve beklentileri doğrultusunda oy kullandığını görmek anlamsız ve boş kuruntulara, ahmaklık ve bununla gelecek hüsrana delalet eder.

Oya

ID : 4227
ruya : Oya
aciklama : Örtü, yemeni, başörtüsü ve mendil gibi şeylerin kıyılarını süslemek sevinç ve mutluluğa, Oya görmek bekar için evlenmeye, evli kimse için ev sahibi olmaya ya da yeni ev satın almaya / yeni bir eve taşınmaya delalet eder.Oya yaptığınızı görmek, işlerinizin bozulacağına ve giriştiğiniz işlerden zarar edeceğinize işaret eder. Oya yaptığınızı görmek, işlerinizin bozulacağına ve giriştiğiniz işlerden zarar edeceğinize işaret eder. Huzurlu ve düzenli hayata işaret eder. Ayrıca nişan ve evlilik olarak da yorumlanır.

Öykü

ID : 4228
ruya : Öykü
aciklama : Rüyada yasli birinden bir hikaye dinlediginizi veya kendinizin bir Öyküyü kitaptan okudugunuzu görmek, veya bir çok kimselere bir hikaye anlatmak, basinizdan büyük bir macera geçecegine; yahut bir olaydan dolayi bazi kimselerle tanisarak onlarla mahkemelik olacaginiza yorumlanir.

Oyluk

ID : 4229
ruya : Oyluk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Oyma

ID : 4230
ruya : Oyma
aciklama : Kişi rüyasında tahta vb. Şeyleri oyduğunu görürse hem kendini hem de çevresini sevindirecek bir işe başlayacak demektir.Rüyanizda oyma isi yaparak bir tahtayi oydugunuzu görmeniz, çoktan beri haber almayip merak ettiginiz bir husus hakkinda bir haber alarak üzüleceginize isarettir.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir