Rüya Tabirleri


Sürgünlük

ID : 5401
ruya : Sürgünlük
aciklama : Rüyada görülen sürgünlük, hapse isarettir. Bundan dolayi rüyada bir sehirden sürüldügünü gören kimse, hapsedilir. Rüyada Cennetten sürüldügünü gören kimse, fakir olur. Alim bir kimseyi sürdügünü ve ona siddet gösterdigini veya ona bagirip çagirdigini gören kimse, korkunç bir seye düsmesine ve hilekar bir düsmanin onun mülkünü istila etmesine isarettir. Görünüsü mütedeyyin ve salih olan bir kimsenin rüyada sürülmesi, o kimsenin ibadet ehlinden kaçmasina ileri gelenler tarafindan kabul edilmesine ve onlara teveccüh göstermesine isarettir.

Sürme çubuğu

ID : 5402
ruya : Sürme çubuğu
aciklama : Rüyada sürme çubugunu görmek, bir çocuk, köle veya elçidir. Bazan deve adimiyla bin adim uzakligindaki bir yolculuga delalet eder ki, bu mesafe ayakla on ikibin adimdan ibarettir. Bazi tabirciler de sürme çubugu görmek, muhasebeciye delalet eder, dediler.

Sürme kabı

ID : 5403
ruya : Sürme kabı
aciklama : Rüyada sürme kabi görmek, halkin islerinde din ve mallarini islaha çalisan bir kadina delalet eder. Çünkü göz dinin dayanagidir. Sürme kabi ise, gözü islah için konulmustur. Rüyada sürme çekilen aleti sürme çekmek için, sürme kabina biraktigini gören kimse bekarsa evlenir, fakirse mal kazanir, cahilse ilim ögrenir. Ancak sürme kabinin sürmesi, kül veya köpük yahut süt ya da insan pisligi olursa, bu takdirde o kimse kazancindan haram mal veya bidat olan bir seyi ister. Bazan da sürme kabi, sirlari ve zayi olacak mallari korumaya delalet eder.

Sürtük

ID : 5404
ruya : Sürtük
aciklama : Rüyada sürtük tabir edilen bir kadinla karsilasmak, evliligin tehlikede olduguna delalet eder. Asifte bir kimse ile dostluk kurdugunu gören kimse, esiyle aralarinda oldukça önemli anlasmazliklar yüzünden ayrilmak tehlikesinde kalir. Bu yüzden çok dikkatli davranmasi gerekmektedir.

Sürünülecek yağ

ID : 5405
ruya : Sürünülecek yağ
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sus eşyası

ID : 5406
ruya : Sus eşyası
aciklama : Her hangi bir süs esyasi taktigini görmek veya tasimak, eger oymali ve gümüs degilse, nimete; bayagi maddeden ise, az menfaate; altin yaldizli ise hayir görmege delalet eder. Altindan yapilmis ve nakislarla süslenmis bir esya görmek, ticarete ve kazanca, veya iyi bir ise girmege isarettir. Basta veya gögüste tasinmasi adet olan her çesit süs esyasi, rüyayi gören kadin ise, veya bunu bir kadinin üzerinde görmüs ise, güzel bir hayata ve kocasinin kendisine olan sadakatine; rüyayi gören erkek ise veya bunu bir erkek üzerinde görmüs ise, bir rivayete göre menfaate diger bir rivayete göre de, keder ve sikintiya isarettir.

Süs köpeği

ID : 5407
ruya : Süs köpeği
aciklama : Süs köpegi beslemek, esiyle arasinin iyi olmadigina isarettir. Rüyasinda bir süs köpegini kucaginda tasidigini görmek, esine hiyanet ettigine delalet eder. Muzir köpek, rüya sahibi için zarar verecek düsman; oynamak ve eglenmek için beslenen süs köpegi, tat almakla, sevgi ve sevinçle yorumlanir. Rüyasinda bir köpek satin aldigini veya kendisine hediye edildigini görmek, nafaka hususunda akrabasindan bazilari ile aralarinda geçimsizlik ve ayrilik olup, sonradan hepsinin geçecegine delalet eder.

Susam

ID : 5408
ruya : Susam
aciklama : Okumak için tıklayınız

Süsen çiçeği

ID : 5409
ruya : Süsen çiçeği
aciklama : Rüyada süsen çiçegini görmek kötü ve hosa gitmeyen seylere delalet eder. Çünkü içerisinde kötülük anlamina gelen "Sü kelimesi vardir. Süsen çiçegi kötü bir yol açmaya delalet eder. Bazi tabirciler bir kimse rüyada süsen çiçegini görse veya onu birisine verse o kimsenin kötü bir yol takip etmesine ve bir bidat icad etmesine delalet eder, dediler.

Susmak

ID : 5410
ruya : Susmak
aciklama : Kişi rüyasında konuşma isteği duymasına karşın susuyorsa bir konuda şaşıracak ve çaresiz kalacak demektir.

Susuzluk

ID : 5411
ruya : Susuzluk
aciklama : Okumak için tıklayınız

Süt emmek

ID : 5412
ruya : Süt emmek
aciklama : Okumak için tıklayınız

Süt sağan

ID : 5413
ruya : Süt sağan
aciklama : Rüyada süt sagan kimseyi görmek, rizik, menfaat, yumusak söz ve güzel siyasete isarettir. Sigir sagicini görmek, isçileri para ile tutan kimsedir, Süt sagan, salih bir kimsedir.

Süt ve bal kabı

ID : 5414
ruya : Süt ve bal kabı
aciklama : Rüyada içine süt veya bal konan kabi görmek, alim veya çok zengin bir kimseye isarettir. Eger kap topraktan olur ve içinde süt bulunursa, rizka isarettir. Kap tunç ve bakirdan olursa, noksanlasacak ve zarara ugrayacak mala isarettir. Çünkü tunç ve bakir sütü bozar. Bir kimsenin rüyada sütü toprak çömlek içinde görmesi, hayra; bakir kap içinde görmesi, zarara isarettir.

Suterazisi

ID : 5415
ruya : Suterazisi
aciklama : pahalılıktan sonra ucuzluğa, ilahi rahmet ve yağmura delalet eder.

Sutlu tatlılar

ID : 5416
ruya : Sutlu tatlılar
aciklama : Muhallebi, sütlaç, kaymak, tavuk gögsü keskül ve benzeri gibi sütlü tatlilari yemek hayir ve menfaat, helal mal, saglik ve selametle tabir olunur.

Sütnine

ID : 5417
ruya : Sütnine
aciklama : Rüyada sütnine görmek, çok güzel bir çocugunuz olacagina, kendinizi sütnine olarak görmek, hayir isteyerek sevaba gireceginize delalet eder.

Sütten kesme

ID : 5418
ruya : Sütten kesme
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sütün

ID : 5419
ruya : Sütün
aciklama : Rüyada, hangi sekilde olursa olsun, bir sütun görmek, bu yil mutlaka bir tatil köyüne gidip dinleneceginize; çok süslü ve oymali bir sütun görmek ise, oldukça büyük bir eve sahip olacaginiza delalet eder.

Suya dalmak

ID : 5420
ruya : Suya dalmak
aciklama : Rüyada suya dalmak, casusa, menfaata ve riziklara isarettir.

Suya düşmek

ID : 5421
ruya : Suya düşmek
aciklama : Rüyada derin bir suya düstügünü ve tam dibine kavusamadigini gören kimse, pek fazla dünyalik elde ederek zengin olur. Çünkü dünya derin bir denizdir. Bazi tabirciler de, o kimse büyük bir zatin islerinde bulunur, dediler. Rüyada suya düstügünü gören kimse, sevinç ve nimete erisir.

Suya kanmak

ID : 5422
ruya : Suya kanmak
aciklama : Bir kimsenin rüyada, susuzken suya kanmasi, çetinlikten kolayliga, ihtiyaçlarim gidermeye, fakirlikten zenginlige, tövbe istigfar etmeye, hastanin iyilesmesine, ilim ve amelden kaçirdigi seylere kavusmasina ve dinin salahina isarettir. Bir kimsenin rüyada kendisini suya kanmis olarak görmesi, dininin saGlamligina ve dogruluguna isarettir.

Suyolu

ID : 5423
ruya : Suyolu
aciklama : Okumak için tıklayınız

Suyunu çıkarmak

ID : 5424
ruya : Suyunu çıkarmak
aciklama : Bakınız; Sıkmak.

Sübhanellah demek

ID : 5425
ruya : Sübhanellah demek
aciklama : Üzüntü, keder ve borçtan kurtulmaya, ummadığı yerden rızıklanmaya delalet eder.

Süleyman (a.s.)

ID : 5426
ruya : Süleyman (a.s.)
aciklama : Okumak için tıklayınız

Sülük

ID : 5427
ruya : Sülük
aciklama : Çoluk çocuğa, alçak ve adi düşmana, Bir yerinden sülük çıktığını görmek hanımının çocuk düşürmesine delalet eder.Bir kimsenin sizden yararlanmak için sürekli peşinizde olduğunu bildirir. Bir kimsenin sizden yararlanmak için sürekli peşinizde olduğunu bildirir. Tembel, hak yiyen, başkalarının sırtından geçinmeye çalışan, can yakıcı biridir.

Sülün

ID : 5428
ruya : Sülün
aciklama : Çok güzel ve iyi huylu birisine aşık olacağınıza işarettir. Çok güzel ve iyi huylu birisine aşık olacağınıza işarettir.

Sümbül

ID : 5429
ruya : Sümbül
aciklama : Rüyada sümbül görmek, servet ve saygın bir kişi olacağının işaret demektir. Rüyada sümbül görmek, servet ve saygın bir kişi olacağının işaret demektir. Temiz aşk, güzel duygular, ahenk, mutluluktur.Rüyada sümbül çiçegi görmek, zenginliginin artmasi ve itibarinin çogalmasi ile yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada sümbül görmek, bolluk, refah, mal veya zenginlige isarettir.

Sümük

ID : 5430
ruya : Sümük
aciklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir