Genel Kurmay Başkanları
Türk Silahlı Kuvvetleri Genel Kurmay Başkanları


Mustafa İsmet İNÖNÜ

ID : 1
Adı : Mustafa İsmet İNÖNÜ
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 3 Mayıs 1920 - 10 Kasım 1921
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Fevzi ÇAKMAK

ID : 2
Adı : Fevzi ÇAKMAK
Rütbesi : Mareşal
Görev Zamanı : 03 Nisan 1921 - 31 Ağustos 1922 (Orgeneral) 31 Ağustos 1922 - 12 Ocak 1944 (Mareşal)
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

M.Kazım ORBAY

ID : 3
Adı : M.Kazım ORBAY
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 12 Ocak 1944 - 30 Temmuz 1946
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Salih OMURTAK

ID : 4
Adı : Salih OMURTAK
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 1 Ağustos 1946 - 8 Haziran 1949
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

A. Nafiz GÜRMAN

ID : 5
Adı : A. Nafiz GÜRMAN
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 10 Haziran 1949 - 6 Haziran 1950
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

M. Nuri YAMUT

ID : 6
Adı : M. Nuri YAMUT
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 5 Haziran 1950 - 10 Nisan 1954
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

A. Nurettin BARANSEL

ID : 7
Adı : A. Nurettin BARANSEL
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 28 Mayıs 1954 - 25 Ağustos 1955
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

İ. Hakkı TUNABOYLU

ID : 8
Adı : İ. Hakkı TUNABOYLU
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 25 Ağustos 1955 - 10 Ekim 1957
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

İ. Feyzi MENGÜÇ

ID : 9
Adı : İ. Feyzi MENGÜÇ
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 11 Ekim 1957 - 22 Ağustos 1958
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

M. Rüştü ERDELHUN

ID : 10
Adı : M. Rüştü ERDELHUN
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 23 Ağustos 1958 - 27 Mayıs 1960
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Ragıp GÜMÜŞPALA

ID : 11
Adı : Ragıp GÜMÜŞPALA
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 3 Haziran 1960 - 4 Ağustos 1960
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Cevdet SUNAY

ID : 12
Adı : Cevdet SUNAY
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 4 Ağustos 1960 - 16 Mart 1966
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

A. Cemal TURAL

ID : 13
Adı : A. Cemal TURAL
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 16 Mart 1966 - 16 Mart 1969
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Memduh TAĞMAÇ

ID : 14
Adı : Memduh TAĞMAÇ
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 16 Mart 1969 - 29 Ağustos 1972
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Ö. Faruk GÜRLER

ID : 15
Adı : Ö. Faruk GÜRLER
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 29 Ağustos 1972 - 6 Mart 1973
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Semih SANCAR

ID : 16
Adı : Semih SANCAR
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 6 Mart 1973 - 7 Mart 1978
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

A. Kenan EVREN

ID : 17
Adı : A. Kenan EVREN
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 7 Mart 1978 - 1 Temmuz 1983
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Nurettin ERSİN

ID : 18
Adı : Nurettin ERSİN
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 1 Temmuz 1983 - 6 Aralık 1983
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

M.Necdet ÜRUĞ

ID : 19
Adı : M.Necdet ÜRUĞ
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 6 Aralık 1983 - 2 Temmuz 1987
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Necip TORUMTAY

ID : 20
Adı : Necip TORUMTAY
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 24 Temmuz 1987 - 3 Aralık 1990
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Doğan GÜREŞ

ID : 21
Adı : Doğan GÜREŞ
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 6 Aralık 1990 - 30 Ağustos 1994
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

İ.Hakkı KARADAYI

ID : 22
Adı : İ.Hakkı KARADAYI
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 30 Ağustos 1994 - 30 Ağustos 1998
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Hüseyin KIVRIKOĞLU

ID : 23
Adı : Hüseyin KIVRIKOĞLU
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 30 Ağustos 1998 - 28 Ağustos 2002
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Hilmi ÖZKÖK

ID : 24
Adı : Hilmi ÖZKÖK
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 28 Ağustos 2002 - 28 Ağustos 2006
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Yaşar BÜYÜKANIT

ID : 25
Adı : Yaşar BÜYÜKANIT
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 28 Ağustos 2006 - 28 Ağustos 2008
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

İlker BAŞBUĞ

ID : 26
Adı : İlker BAŞBUĞ
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 28 Ağustos 2008 - 27 Ağustos 2010
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Işık KOŞANER

ID : 27
Adı : Işık KOŞANER
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 27 Ağustos 2010 - 29 Temmuz 2011
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Necdet ÖZEL

ID : 28
Adı : Necdet ÖZEL
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 29 Temmuz 2011 - 04 Ağustos 2011 (Vekâlet) 04 Ağustos 2011 - 18 Ağustos 2015
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

Hulusi AKAR

ID : 29
Adı : Hulusi AKAR
Rütbesi : Orgeneral
Görev Zamanı : 18 Ağustos 2015-...
Fotografı :
Açıklama : Okumak için tıklayınız

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir