Temel Fıkraları
Genellikle Temel, Dursun ve Fadime arasında geçen güldüren ve düşündüren fıkralar


IDFıkra
271Maske Temel bir gün ameliyat olacakmış. Doktorlar maskeyi takınca Temel: - Boşuna maske takmayın, hepinizi tanıyorum demiş. :))
272Okumak için tıklayınız
273Mavisi? Temel bir gün oyuncakçıya girmiş. Ve oyuncakçıdan pembe panter istemiş.Oyuncakçı Temel'e pembe panter verince Temel bunun mavisi yok mi demiş.
274Okumak için tıklayınız
275Memleket Havası Arabasıyla Almanya'ya giden Dursun, arkadaşı Temel'i lastiğinin havasını indirirken yakalar: - Ne yapaysun uşağum? Temel oldukça duygusal bir modda cevap verir: - Biraz memleket havasi koklayalum dedik da!
276Merdivenden İttin mi? Hakim Temel'e sorar : - Temel, davacıyı merdivenden ittin mi ? Temel : - Sadece bir basamak ittim, diğerlerinden kendisi düştü :)
277Merdivende Oturdum Temel ile Dursun sohbet ediyorlardı. Dursun konuşmasının sonunda şöyle der: -Düşünebiliyi misin Temel dün bir saat boyunca asansörde kilitlu kaldum. Temel hemen heyecanla atılır: -O da bişey mi ula, geçen markette elektrukler kesilunce yürüyen merdivenda üç saat poyunca oturmak zorinda kaldum da.
278Merdivenle Alışveriş Temel elinde merdivenle çarşıya gidiyormuş. Bunu gören Dursun - Hayırdır uşağum nereye gidiyisun merdivenle? der. Temel de alışverişe gittiğini söyler. Dursun şaşırır. - Neden merdivenle gideysun? - Fiyatlar çok yüksek olayi ondan da.
279Mikrofon Sizin Sunucu,Temel'i sahneye davet eder: -Buyurun beyefendi mikrofon sizin, der. Temel: -Şurda bir yere koy da giderken alurum oni.
280Mor Gözlü Canavar İngiliz Alman Fransız ve Temel bir uçakta gidiyorlarmış. Uçağın biraz ilerisinden bir ses gelmiş. Önce İngiliz merak etmiş bakmaya gitmiş. Sonra uçakta şöyle bir ses duyulmuş. "Ben mor gözlü canavarım!" Bunu duyan İngiliz korkmuş atlamış. Sonra Alman bakmış oda aynı sesi duyunca korkmuş atlamış. Fransız da aynı şekilde korkar atlar. Sonra Temel bakar bu ses susmayacak ben de gideyim der. "Ben mor gözlü bir canavarım!" sesini duyunca Temel sinirlenir ve şöyle der: -Ula ha oraya gelursem diğer gözüni de ben morarturum ha. Sus ula otur oturduğun yerde!
281Motor Tamir Edebilen Bir gün Temel uçak seyahatine çıkar. Hostes anons yapar: - Pilot yaralandı aranızda uçak kullanmayın bilen var mı? Temel atılarak: - Ben biliyurum, der. Temel pilot kabinine bindikten sonra kurcalamaya başlar. iki motoru da bozar ve ardından anons eder: - Ula yolcular aranızda motor tamir etmeyi bilen var midur?
282Motosiklet Temel birgün İstanbul'a gider çok çalışır kazanır memleketine dönerken bir motorsiklet alır ve memlekete motorsikletle gider. Köyüne gelir akşam kahvede Dursun'a; "Hadi cel bir tur atalum" der. Dursun'da "Peki" der ve bunlar gezmeye başlarlar. Biraz gittikten sonra Temel Dursun'a der ki. "Haçen bak Dursun karşidan yanyana iki motorsiklet geliyi ben onlarun ikisinun arasindan geçeceğum". Ertesi gün gazetelerdeki haber şöyledir. "Aşırı süratli motosiklet bir tıra çarptı, 2 kişi ağır yaralı".
283Mucit Temel Temel 1 sene çalışmış bir alet yapmış. Alet bir karış sopa ucundada bir jilet ve bir peynir. Bunu Ankara'ya götürmüş tescilletmek için. Demişler bu ne Temel anlatmış fare kapanı. Fare sopanın üstünden gelecek peyniri yerken boynu kesilecek demiş. Herkes demişki kesmenin olabilmesi için hareket lazım demişler ve Temel gitmis. 1 sene sonra gelmiş ayni alet ucunda peynir yok bu nasil çalışır demişler. Fare gelecek peyniri göremeyecek nerden benim peynirim deyip kafasını sallarken boynu kesilecek demiş :)
284Müdür Temel Temel sinemanın birine müdür olmuş. Bir gün seyircinin biri gelip: "Sigara içebilir miyim?" demiş. Temel de: "Hayır" demiş. Bu cevabı alan seyirci sinirlenerek: "Ama onlar içiyor!" deyince Temel: "Onlar sormadı ki" demiş.
285Müebbet Zamanın en büyük mafya babası idamlık bir suçtan yargılanıyordu. Jürinin içindede bizim Temel vardı. Babanın adamları Temel'in yanına gelip "Temel ne yap et bu cezayı müebbete çevir" der. Ve jüri toplandıktan sonra hakim kararını müebbet olarak açıklar. Babanın adamları Temel'in yanına gelip bunu nasıl yaptığını sorar.Temel'de; "Sormayın uşaklar jüri beraat diye tutturdu müebbete çevirene kadar anam ağladı" der.
286Müthiş Koro Temel, gece vakti mezarlıktan geçmek zorundadır, ama çok korkar. Arkadaşları "Korkma yahu" derler. "Mezarlıktan geçerken şarkı söylersin; hiçbir şey olmaz." Temel çaresiz bu öneriyi kabul edip mezarlığa girer. Zifiri bir karanlık, Temel korku içinde ve başlar bir türkü söylemeye: - Ay akşamdan ışıktır! Ve hemen ardından müthiş bir koro: - Yaaaylalar, yaylalar!..
287Nasihat Temel günün birinde çok saygın bir insan oluyor ve dost meclislerinde sürekli nasihatlar veriyor. Verdiği nasihatlar da harfiyen uygulanıyor. Bir gün yine nasihat verirken şunları söylüyor. - İnsanlar baluklar cibidur. Ağuzlarunu açmasalar paşlaru pelaya cirmez. :)
288Nasıl Hecelenir Temelle Dursun gece bekçisiymiş. Tam konservatuarın önünden geçerken ölü bir adamın yerde yattığını görmüşler. Temel telsizi açmış durumu polise bildirecekken "Dursun konservatuar nasıl hecelenir?"der. Dursunda "inan bilmiyorum." der. Temel "O zaman bu ölüyü eczanenin önüne çekelim."
289Neden Erkek? Dursun: -Kavgadan sonra neden kadın değilde adam ceketini alıp çıkar? Temel: -Çünkü kadınlar üzerine ne alıp çıkacağına iki saat kara veremez de ondan.
290Neden Öldü? Temel'e papağanın neden öldü diye sormuşlar. -Evlendim de ondan, demiş Temel. -Seni kıskandığı için mi? -Yok canım ne kıskanması. Fadime konuşmaya başlayınca papağana fırsat kalmadı kahrından öldü. :)
291Ne Dokundu? Adamın biri akciğer rahatsızlığı nedeniyle sürekli öksürüyormuş sonunda dünyaca ünlü bi doktor olan Temel'e gitmeye karar vermiş. Temel hasta daha rahatsızlığını anlatmadan günde en fazla 5 sigara içeceksin daha fazlası yasak demiş ve 1 ay sonrasına kontrol için gün vermiş. Aradan bir ay geçince hasta çok daha kötü bir halde gelmiş hastaneye. Temel: -Sigarayı az içmek mi dokundu? -Hayır hiç sigara içmezken günde 5 sigara içmek dokundu...
292Nefes Temel'e sormuşlar: En çok hangi nefesleri seversin? Temel cevap vermiş: -Sigaramun ilk nefesiyle, kaynanamun son nefesini....
293Nefes Almak Temel bahçede gezinirken havuzun yanındaki fıskiyeye seyretmekte olan Dursun'u görünce yanına gitti. Dursun sordu: - Bu havuza noliyi ula böyle? - Görmiyi misun nefes alayi.
294Nefes Tutma Temel bir gün arkadaşlarıyla denize gitmiş. Denizin altından en uzağa kim gider diye iddaya girmişler. Herkes dalmış sıra Temel'e gelmiş. Temel daldığı gibi çıkmış. Herkes şaşırmış. Sormuşlar: -Temel napaysun uşağum sen? -Ula nefes almayi unutmuşum da!
295Ne Olacaksın? Öğretmen öğrencilerine soruyordu: - Fatma büyüyünce ne olacaksın? - Hemşire olacağım öğretmenim - Sen ne olacaksın bakalım Mehmet? - Subay olacağım öğretmenim. - Sen Hasan? - Öğretmen olacağım. Sıra Temel'e geldi; - Temel sen büyüyünce ne olacaksın? - Emekli olacoğum öğretmenum.
296Nerde Bunun Freni? Temel otobüs sürüyormuş ve yolcu almıs. İstanbul'dan Trabzon'a gidecek ve hızlı gider. Yaşlı teyze der ki: -Oğlum yavaş git öldüreceksin bizi. Temel -Sen Fordu bilir misin? -Hayır. -O zaman sus. Yine hizli gider ve bir adam sorar : -Niye hızlı gidiyorsun ölümüne mi susadın? -Hayır, ama sen Fordu bilir misin? -Evet -O zaman söyle bunun freni nerde daa ?
297Neresidir? Temel Fadime'nin ölümünden sonra kendini içkiye vurmuş. Arkadaşları, düzelmesi için rica minnet camiye götürmüşler. Hoca başlamış anlatmaya: -Bir yer vardır ki orada, zengin fakir ayrımı yoktur. Dertli giren neşeli olur. Oraya giren herkesin gönlü ferahtır. Bilin bakalım, burası neresidir? Temel hemen cevaplamış: -Neresi olacak, meyhanedur.
298Nişancı Temel ile Dursun bir gün atış talimi yapıyorlarmış. Temel karşıdaki şişeleri tüfeği ile vururken Dursun dayanamamış ve sormuş: -Ula Temel atış yaparken niye bi gözünü kapatiysun? Temel de cevabı yapıştırmış: -Ula Dursun ne safsun iki gözümüzü birden kapatirsak şişeleri nasil görecez daa.
299Niye Soraysun? Adamın biri Temel'e sormuş : - Siz Karadenizliler olarak, niye her soruya soruyla karşılık veriyorsunuz? Temel cevap vermiş: - Niye soraysun?
300Normal Doğum Küçük Temel annesine sorar: -Anne ben nasi doğmişum anladir misun? -Sen bir güldün uşağum, gül yapraklarinun içunden. -Ya babam? -O da lahana yapraklarundan. -Peki dedem? -Onu da leylekler getirmuş uşağum. Bunları duyan Temel defterine şunları yazmış. -İnce araştırmalaruma göre uç kuşaktur normal yolla dünyaya gelen yokmuş da..

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir