Temel Fıkraları
Genellikle Temel, Dursun ve Fadime arasında geçen güldüren ve düşündüren fıkralar


IDFıkra
391Temel Hacker Olursa SAYIN MESAJI ALAN KİŞİ, Şu anda bir Laz Virüsü almış bulunuyorsunuz. Biz, Trabzon-Türkiye'de henüz yeterli teknolojik imkanlara sahip olmadığımızdan, bu bir manuel virüstür. Lütfen, kendi hard diskinizdeki bütün dosyaları kendiniz silerek yok ediniz ve bu mail bildiğiniz herkese gönderiniz. Bize yardımcı olduğunuzdan dolayı çok teşekkür ederiz. Hacker Temel
392Temel Hıyar Temel bir gün ismini değiştirmek için mahkemeye başvurmuş... Hakim sormuş: - Adın ne? Bizim ki cevap vermiş: - Temel Hıyar, efendim... Hakim: - İsim değişikliği istemekte haklısın evladım. Peki yerine ne istiyorsun? Temel: - Dursun Hıyar. :)
393Okumak için tıklayınız
394Temel'in Aldatma Anlayışı Temel'le Dursun kahvede otururken Dursun Temel'e: -Ben 10 da kız arkadaşımla buluşacam, demiş. Temel: -Fadimeyle mi buluşacaksın yine demiş? -Yok Zeynep'le buluşacam. -Zeynep de kim? -Öteki kız arkadaşım. Temel sinirlenmiş: -Sen nasıl kız arkadaşını aldatırsın insan kız arkadaşını aldatır mı benim 10 tane kız arkadaşım var hiç birini de aldatmadım!
395Temel'in Altınları Temel bir gün altınlarını toprağa gömmüş ve üzerine; Burda Temelun altunlaru yoktir diye yazmış. Aradan zaman geçmiş ve o yazıyı Dursun görmüş ve orada altın olduğunu anlamış. Altınları almış sonra oraya şöyle bir mesaj bırakmış. "Altunları Dursin almamuştur."
396Temel`in Aşk Şiiri Temel bir kıza aşık olur, aşkından da şu şiiri yazar: Sabahları yemek yiyemiyrum; çünkü seni düşuniyrum, Öğlenleri yemek yiyemiyrum; çünkü seni düşuniyrum, Akşamları yemek yiyemiyrum; çünkü seni düşuniyrum, Geceleri uyuyamıyrum; Çünkü açum da!..
397Temel`in Atı Veliefendi hipodrumuna giden Temel atlar start alır almaz favorisi olan atı elinde dürbinle takip ederek bir yandan da -Ulanım benum, yabak nasıl da yel gibi gidey diyerek atını teşci eder. Gerçekten de Temel'in atı en öndedir. Etraftakiler gıpta ile Temel'e bakarlar, Temel dört köşedir. Fakat bir süre sonra atlar teker teker Temel'in atına yetişip geçmeye başlarlar. Derken Temel'in atı en sonuncu duruma düşer. Temel etrafın alaylı bakışlarına aldırış etmeden tezahürata devam eder. -Uy aslanım benum ya bak nasıl da hepsini önine katti getiriy.
398Temel'in Bilmece Anlayışı Temel Amerika da bir restoranta giriyor. Şefle muhabbet falan, derken şef buna bir bilmece soruyor: - Babamın oğlu olan ama benim kardeşim olmayan kimdir? Temel bilemiyor, Şef: -Benim diyor. Temel Trabzon’a dönüyor, hemen kahveye gidip Dursun'u buluyor: -Ula Dursun, söyle pakayim babamın oğlu olan ama penum kardeşim olmayan kişi kimidur ?” Dursun: -Pilmem Temel cevabı söylüyor: - Amerika daki şef.
399Temel'in Binası Temel Fransız ve İngiliz 6 yıl hapse girerler. 6 yıl hapisi yer ve çıkarlar. Çıktıklarında nerede kalacaklarını aralarında tartışırken Fransız atılır: -Benim 6 bin katlı binam var isterseniz oraya gidelim. İngiliz: -Benimde 850 bin katlı binam var isterseniz oraya gidelim. Temel: -Haçan uşaklar kavga edeysunuz ama benum bir binam var hapse girmeden önce aşağı tükürdüm hala yere düşmedi :)
400Temel'in Evliliği Temel Meksika'ya gitmiş, bir bakmış kilisede parayı bastıran evleniyor. Para toplamış. Dayanmış kiliseye, -Ben evlenmek isteyrum. -Karın nerede? -Karıyu ben bultuktan sonra niye ha bu kadar para bastirayum?
401Temel'in Fil Oyunu Temel, annesinin sakladığı pastayı bulamadı ve annesine şöyle dedi: -Anacuğum, senunle fil oyuni oynayalum. -Ben pilmeyrum ula oni. -Çok basit anacuğum, ben fil olacağum, sen de file pasta veren iyi kalpli kadun.
402Okumak için tıklayınız
403Temel'in İdamı Temeli bir gün idam sehpasına götürmüşler. Cellatlar adama sorar: -Temel bir isteğin var mı? Temel : -Yok. Bir daha sorar ve yine aynı cevabı verir. Cellatlar boynuna ipi geçirip sandalyeye tekmeyi vurunca Temel işaret eder ve çırpınır. Cellatlar bir isteği var derler ve Temel'i kaldırırlar. Temel biraz soluklanınca: Ne yapaysinuz ula az kalsun boğuliyidum.
404Temel'in İneği Temel'in ineği hastalanmış. Komşusu Cemal'e gitmiş. - Ula ineğun hastalanduğunda ne vermiştun? - Tuz ruhi - Eyi Temel ertesi gün koşa koşa geri dönmüş. - Ula ineğum öldi. - O zaman benumçi de olmişti.
405Temel´in Kaynanası Temel bir gün kahveye girmiş. Üstü başı yırtıkmış. "Ne oldu" diye sormuslar. Temel: "Kaynanamı gomduk."diye cevap vermiş. Kahvedekiler: "İyi de bu halin ne?" Temel: "Biraz direndi de."
406Temel`in Keçisi Temel günlerden bir gün keçisinin boynuna tasma takıp yanında gezdiriyormuş. Yolda Dursun ona rastlamış ve: - Ula Temel ne yapaysun? demiş. Temel: - Köpeğimi gezdireyrum demiş. Dursun: – Ula Temel iyi de bunun boynuzları var demiş. Temel: – Ula Dursun, ben onun özel hayatuna karışmayrum...
407Temel'in Köpeği Temel ve köpeği karabaş trene binerler.Aynı kompartımandaki birisi Temele: -Köpeğinize dikkat edin lütfen,şu anda koca bir pirenin vücudumda dolaştığını hissediyorum der.Temel gayet sakin: -Karabaşum,bu adama yaklaşma,piresu varmuş sana ta geçebilir
408Temel'in Köpeği Konuşursa Temel köpeğini “Bu köpek konuşuyor” diye Yetenek yarışmasına sokmuş. Birlikte jürinin karşısına çıkmışlar, salon meraktan sessizliğe bürününce Temel köpeğine ilk soruyu sormuş; -“Alfabemizin 21. Harfini söyle bakalım.” Köpek; “RRR” demiş önüne bakarak. Keyifle hemen ikinci soruyu yöneltmiş Temel; “VAH’ın tersi nasıl okunur sence?” Köpek; “Hav” demiş “ "Pekii Yunanistan’ın plaka imi?” Köpekten bu kez; “GRRR” sesi çıkmış. Jüri, “Yeter” demiş “Yeter.. Bizi delirtme bu son derece saçma!” Ve apar topar göndermişler bizim ikiliyi. Dışarı çıktıklarında Köpek Temel’e bakmış; - “Yahu patron” demiş, “Cevap GR olacaktı, bir iki tane R fazladan gitti kusura bakma karıştırdık işte!”
409Okumak için tıklayınız
410Temel'in Sorusu Temel bir gün öğretmen olmuş ve iki öğrencisine şu soruyu sormuş: - Ayşe Aliye bir miktar para verir sonra bu parayı alan ali sanayide çalışarak ikiye katlar sonra ayşede temizlikçi olarak 793 tl para toplar parasına ikiye katlayan ali ve ayşe bir emlakçı dükkanı açarlar 3 tane ev satarlar tabi kendilerini geliştirmek için kredi çekerler ve iflas ederler. Yine işçi olurlar. Ve Temelin öğrencilerine sorusu şudur: - Ayşe en başta Ali'ye ne kadar para verdi? :)
411Temel'in Tetris Anlayışı Temel, bir binanın önünde durmuş, arkadasları da çatıya çıkmış. Temel aşağıdan arkadaşlarına, -Ula sen iki kolunu yana aç aşağı öyle atla demiş. Birincisi atlamış gümm. Ikinciye: Sen sadece sağ kolunu yana aç, öyle atla, demiş. İkinci de atlamış gümmm. Üçüncüye: Sen iki kolunu yanına yapıştır öyle atla, demis. O da gümmm. Yoldan geçen bir adamın dikkatini çekmiş sormuş: -Kardeşim siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına demiş. Temel cevap vermiş: -Görmiyi misun Tetris oynayruz.
412Temel'in Vasiyeti Yolculuktan dönen İdris kahvede oturanlara sordu: -Yahu pizum Temel nasil öldi? -Kalpten cittu, dediler. -Vasiyetu filan var miydu? -Var idu."Beni denize gömün" demiş idu. -Cömdünüz mü? -Cömdük amma, mezarinu kazarken çok kayup verduk...
413Temelin Zeki Köpeği Temel'in bir köpeği varmış bu köpeği öyle bir eğitmiş ki yapacağı her birşeyi yapıyor. Temel Dursun'la sohbet ederken Temel köpeğine 2 milyon verir derki git bana sigara al der. Köpeği kısa süre sonra elinde 1 tane sigarayla gelir. Bu olay Dursun'un ilgisini çeker. Bir gün Dursun kahve de otururken Temel'in köpeğini görmüş ona 2 sigara alsın diye 4 milyon verip bakkala yollamış. Beklemiş beklemiş köpekten haber yok sonunda Temel'i bulup demiş ki. - Ula Temel senin o köpeğin hırsızdır 4 milyon verdim 2 sigara alsın diye köpek bana hiç bişey getirmedi. Temel'de kahkaha atarak: - Ula Dursun ona 4 milyon verince haçan sinemaya gidiyor.
414Temel Kız İsterse Temel için kız istemeye giderler. Temel'in babası kızı istedikten sonra kızın babası alışılagelmiş soruları sıralar: - Oğlunuzun içkisi, sigarası, kumarı var mıdır? Temel'in babası cevap verir: - Hepsi vardur, pi tek kari eksiktur. Oni de sizden alip gideceguz daaa!
415Okumak için tıklayınız
416Temel Makinist Olursa Temel bir gün tren kullanırken treni devirmiş, 400 kişi ölmüş. Amiri sormuş "Oğlum nasıl oldu ?", demiş. Temel "Tren rayına bir adam çıktı, onun yüzünden oldu.",demiş. Amiri "Oğlum ezseydin o adamı da 400 kişi ölmeseydi ,"demiş. Temel de "Ben de öyle düşündüm , adam raydan çıkınca onu ezmeye çalisurken tren devruldi ", demis.
417Temel Rusça Öğreniyor Temel ile Fadime rusça dil kursuna yazılmışlar, Bunu öğrenen meraklılar sormuşlar: -"Ula Temel, niçun inciluzce kursina deyilde rusca kursuna gidiysun da!" -"Bir rus bebek evlat edindukda, uşak konuşmaya başlayinca nasil anlaşacağuz da!"
418Temel Van Damme'a Karşı Temel bir gün uçakla Amerika'ya gitmiş. Çok yorgun olduğu için otele yerleşmiş ve uyumaya koyulmuş fakat tam uyuyacakmış ki yandaki daireden müthiş bir gürültü ve müzik sesleri gelmeye başlamış. Temel dayanamamış ve duvarı yumruklayıp: -"Ula kimsun? Uyumaya çalişiruz, ne pu cürültü" diye bağırmış. Yan daireden tek ses. -"Jean Cluade Van Damme." demiş. Temel yine bağırmış. -"Baa bak ula!, haçan oraya celursem tördünüzün da bacaklarini kirarum!"
419Temel ve Ayakkabısı Temel bir gün kendine ayakkabı almak için ayakkabıcıya gitmiş. Kendine bir çift ayakkabı almış. Ayakkabıcı ilk bir hafta ayaklarınızı sıkar demiş. Temel de eve gelmiş bir hafta ayakkabıları giymemiş.
420Temel ve Baklava Öğretmen Temel'e sorar: - Söyle bakalım Temel senin beş tane baklavan var üçünü bana verdin kaç baklavan kaldı? Temel hiç istifini bozmadan 5 der. - Üçünü bana verdin Temel nasıl oluyor bu iş? - Size vereceğumi kim söyledi ki.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir