Temel Fıkraları
Genellikle Temel, Dursun ve Fadime arasında geçen güldüren ve düşündüren fıkralar


IDFıkra
421Okumak için tıklayınız
422Temel ve Mor Göz Adamın biri bir otelin onuncu katından oda istemiş. Resepsiyon görevlisi o katta boş olan bir oda olduğunu ama odada mor göz adında bir hayalet olduğunu söylemiş. Adam birşey olmaz demiş. Odasına çıkmış, banyosunu yapıp televizyon karşısına geçmiş. Birden bir ses duymuş; - Beeeenn mooooooorr göööööözzz! Adam korkudan pencereden aşağı atlamış. Bir zaman sonra Temel gelmiş. O da onuncu kattan oda istemiş. Resepsiyon görevlisi yine o odada mor göz var demiş. Temel, bana bişe olmaz demiş. Temel de yine banyosunu yapıp televizyon karşısına geçmiş. Sonra o da aynı sesi duymuş. Temel ise istifi bozmadan; - Gelirsem öteki gözünü de ben patlaturum demiş.
423Ters Adam Temel İspanya'da boğa güreşlerinde bir kural vardır: Boğa güreşçiye saldırır da, güreşçi bu saldırıyı savuşturursa, o anda bütün seyirciler ayağa fırlar ve "Oley" yani yaşa diye bağırırlar. İşte yine bir boğa güreşinde boğa hücum edip de güreşçi bu saldırıyı savuşturunca, tribündekilerin hepsi kalkıp "Oley" diye bağırıyor ancak onlar oturduktan sonra sıskacık bir adam tek başına ayağa kalkıp incecik sesle "Oley" diyordu. Bir, üç, beş hep yineledi bunu.. Bu adam Temel'den başkası değildi. Nihayet herkes "oley" dedikten sonra Temel kalkıp tek başına "ole" diye bağırınca, yanındakiler merakla sordular bu davranışının nedenini. Temel gayet sakin: "Ben, poğayi tutayrum.."
424Ters Ceket Motorsikletli turist ceketini ters giydiği için yolda giderken dikkati dağılmış ve virajı dönerken Temel’in arabası ile çarpışmış ve yuvarlanmış. Önemli bir şeyi yokmuş. Temel hemen yardımına koşmuş ama adam birden ölmüş. Çevredekiler yetişip durumu sormuş; -Ne yaptın da adam öldü birden? -Kafasi geri dönmişidu, tüzelttum öldi...
425Ters Tepki Temel'in karısı Fadime vefat eder. Cenaze evinde herkes ağlayıp feryat eder. Ama bir ara Temel'in olmadığını anlarlar. Her tarafa bakarlar ama göremezler Temel'i. En sonunda bir bakarlar ki Temel at yarışı izliyor. Son derece heyecanlı tezahürat yapıyor. Temel'i bu halde görenler çok şaşırıyor: -Temel ne bu hal Fadime öldü sen burda mutluluktan uçuyorsun at yarışı izliyorsun? -Ben üzüntüden ne yaptığımı biliyor muyum canım...
426Ters Yön Temel otoyolda ters yöne girer.. Bunu gören trafik polisi, sürücüleri uyarmak için radyodan anons yaptırır. Bu arada ters yolda ilerleyen Temel de radyo dinlemektedir.. Polis radyodan: Lütfen dikkat, ters yönde ilerleyen bir araç var! Temel bağırır, ne bir tanesi hepsi hepsi..
427Timsah Şovu Şovmenin biri yaptığı şovuyla dünyada çok büyük bir üne kavuşmuş. Şovunu bir timsahla gerçekleştiriyormuş. Sopasıyla timsahın başına vuruyormuş, timsah ağzını açıp adamın kolunu ağzına alıyormuş,adam tekrar sopayla timsahın başına vurunca tekrar ağzını açıp hiçbir zarar vermeden adamın kolunu bırakıyormuş. Şovmen bütün dünya ülkelerini gezer, sıra Türkiye'ye gelir. Büyük bir kalabalık şovu heyecanla izlemektedir. Şov biter,şovmen alkışlardan aldığı zevkle seyircilere döner kasılarak sorar: - Aranızda bunu yapabilecek biri var mı? Seyircilerin arasından bizim Temel atılır: - Ben yaparım ama söz ver,kafama hızlı vurmayacaksın.
428Titanik Celiyi Temel'le Cemal buz dağının üstünde kaybolmuşlar. Birden bir gürültü duyarlar ve Temel sevinçle: - Kurtulduk, Titanik celiy.
429Torpil Temel, acemi er olarak İzmir Deniz Komutanlığına sevk edilmiş. Birliğine varan Temel'e Bölük Komutanı sormuş: -Buraya herhalde torpille geldin. Temel : -Hayır komitanum, Trapzon'tan otopüsle geldum.
430Trafik Canavarı Temel bir gün bol miktarda haşere ilacı içer. Koma halinde hastaneye kaldırılır. -Komadan çıkınca doktor: -Zorun neydi o kadar ilacı içtin? -Temel heyecanla inleyerek; Ben şoförüm yolda bir tabela gördüm. -Icunuzdeki trafik canavarini öldürün yazayi. -Bende öyle ettum...
431Trafik Polisi Temel'i gece vakti çevirir trafik polisi ceza yazacak ya sorar; - Beyefendi ruhsat lütfen! - Puyrun Memur Bey. - Alkol?! - Yok Memur Bey. - Kemer takılımıydı?! - Evet Memur Bey. - İlk yardım çantanız?! - Tastamamdur yerunde Memur Bey. Bakmış olacağı yok memur; - Mezdeke kasetin var mı?! - Var Memur Bey. - Koy kaseti! - Tamam Memur Bey. - 3. Parçayı çal!! - Tamamdur memur bey??... - Şimdi ben oynuyorum sen Para yapıştırıyorsun!!!
432Trafik Polisi Temel Temel Almanya'da trafik polisi olmuş. Bir gün bisikletiyle trafiği aksatan bir papazı durdurur: -Dur, ceza yazacağum. -Yazamazsın. -Haçan nedenmiş o? Papaz gülerek cevap vermiş: -Ben papazım, suç işlemem, çünkü benim sağ kolumda İsa, sol kolumda Meryem var. Temel hemen atılarak: -Uy işte şimdi yandun! Pisiklete üç kişi bineysun.
433Trafik Polisi ve Temel Temel, kahveden çıkınca kapının önünde bir saatlik bir gecikme için park cezası yazan trafik polisiyle burun buruna gelmiş. “Yazma şu cezayı memur bey” demiş… Polis onu hiç umursamadan cezayı yazmaya devam edince onun bir “İşgüzar” olduğunu söylemiş… Polis Temel'e şöyle bir bakıp, “Aşınmış lastikler” için ikinci bir ceza makbuzunu yazmaya başlamış… Temel, ne kadar ceza yazarsa yazsın, ona vız geleceğini söyleyince polis ilk iki ceza makbuzunu arabanın sileceği altına sıkıştırıp üçüncü makbuza başlamış… Bu sürtüşme 20 dakika kadar sürmüş, polis ceza üzerine ceza yazmış… Temel hiç oralı olmamış… Yürümüş, karşı kaldırımda park ettiği arabasına binip, sürmüş gitmiş.
434Tren Temel ava çıkmış. 3-5 saat gezinmiş av bulamamış. Dönmeye karar vermiş. Yol üzerinde ufak bir delik görmüş deliğe tüfeği sokmuş ateş edip elini deliğe atmış. İçinden çıkan fareyi çuvala atmış. Yola devam ederken daha büyük bir delik görmüş tüfeği sokmuş ve ateş etmiş. Elini deliğe atmış içinden çıkan tavşanı çuvala atmış. Yola devam ederken daha büyük bir delik. Tüfeği dayamış yine vurmuş. Ordan da bir tilki çıkmış atmış hemen çuvala. Ertesi gün Trabzon gazetelerinde bir haber... Dün feci bir tren kazası sonucu bir vatandaşımız tren altında parçalanarak can vermiştir. Merhumun trenin altında kalmadan trene bir el ateş ettiği sanılıyor.
435Okumak için tıklayınız
436Türktür Temel ile Dursun kahvede oturup sohbet ediyorlarmış. Temel Dursun'a: -Ula Dursun sana bişi diyim mi? -De bakalum. -Birine napayisun hemşerum dediğunde, oturayirum diyisa kesin Türk'tür bak. -Nerden anliyusun ula oni? -Bunda anlaşılmayacak ne var ula, oturayirum İngilizce midur?
437Tüşüneyrum Bir gün Temel Dursun’un yanına gelerek, internetten bir bayan tanıdığını, çok güzel, zengin ve kendisini görür görmez aşık olduğunu defalarca anlatmasına rağmen Dursun’dan ilgi görmeyince: - Ula Dursun neden pir şey demeysun?- diye sorar. - Tüşüneyrum da. -Ne tüşüneysun? - Haçan sana aşuk olacak kadunun kaç gram aklinun olduğuni tüşüneyrum.
438Uçak Bozuldu Temel'in içinde olduğu uçakta bir anons sesi duyulur: -Sayın yolcular uçağın motoru bozulmuştur fakat kesinlikle telaşa gerek yoktur. Bir anons daha: -Sayın yolcular uçağın ikinci motoruda bozuldu! Temel: -Tursun desene geceyi habura geçireceğuz..
439Unutkan Temel Temel çok unutkan biriymiş. Sürekli kulağında bir kulaklık takarmış. Onu görenler kulaklıkta ne dinlediğini merak ediyorlarmış. Bir gün dolmuşta giderken şoför kulaklığı kulağından almış ve Temel birkaç saniye sonra ölmüş. Adam kulaklığı dinlediğinde bir de ne duysun: Nefes al nefes ver...
440Usta Hırsız Temel'in evine bir gün hırsız girmiş, hırsız yakalanmış ve Temel hırsızla görüşmek istemiş: - Komiserim, izin verirseniz evimizi soyan hırsızla bir noktayı görüşmek istiyorum. - Neymiş o? - Karımın yatak odasından geçtiği halde karım uyanmamış. Bunu nasıl yaptığını bana da öğretmesini rica edeceğim.
441Utanç Verici Olay Hakim, suçlu Temel'e sorar: - Yaptığın işin utanç verici olduğunu bilmiyor musun sen? Bu işi yaparken hiç utandın mı? Temel boynu bükük sessiz bir şekilde: - Utanmaz olur muyum hakim bey, çok utanduğum içun maske bile takmişidum.
442Uyarı Temel bir gün çok rahatsızlanıyor ve doktora gidiyor. Doktor muayene ediyor ve ameliyat olması gerektiğini söylüyor. Temeli ameliyathaneye alıp hazırlanıyorlar. Tam maskelerini takacakken Temel birden atılıyor: -Poşuna maske takmayun ben sizi taniyiruum.
443Uygun Çözüm Temel müdürüne gitmiş. -Evde poya var, Fadime'ye yardum etmem için bağa izin verir misinuz? -Veremem! -Sağolun bağa uygun bir çözüm bulacağunizi piliydum.
444Uzun Cevap İngilizce dersinde öğretmen Temel'e sormuş: +Where are you from? -I'm from Trabzon. +Uzun cevap ver. -Bize her yer Trabzon :)
445Vampir Temel Bir gün Temel, İngiliz ve Fransız vampirler uçaktan atlamış. İlk ingiliz atlamış ağzı burnu kan içinde geri gelmiş. Fransızla Temel sormuşlar; "Sen kimin kanını içtin"? O da; -"Şuradaki kadının kanını içtim" demiş. Sonra fransız atlamış ağzı burnu kan içinde geri gelmiş. Yine "sen kimin kanını içtin demişler". Oda; -"Şuradaki çocuğun kanını içtim" demiş. sonra temel atlamış ağzı burnu kan içinde gelmiş. onada aynı soruyu sormuşlar O da: -"Şuradaki direği görüyo musunuz" -"E görüyoruz" demişler. Temel de; -"İşte ben o direği görmedim" demiş.
446Vatan Toprağı Askerliğe yeni başlamış acemi er Temel, çavuşunun yanına giderek. "Komutanım çorbada kum vardı" der. Komutanı kaşlarını çatarak; "Ne olmuş yanı buraya yemek beğenmeye değil vatan toprağını korumaya geldiniz.Bir daha böyle şikayet istemem" der. Ama Temelin cevabı hazırdır. "Komutanım doğru yemek beğenmeye gelmedik ama vatan toprağını yemeye hiç gelmedik" der.
447Yalnızken Dursun Temel'e: -Niyazi yalnizken kendi kendine konuşiyimiş? Öyle mi ula? diye sorar. Temel: -Ne bileyim uşağum yalnizken yanunda değulum ki.
448Yanık Temel,iki kulağı da yanık vaziyette hastaneye getirilmiş.Doktor bu duruma şaşırıp sormuş: -Nasıl oldu bu? -Ütü yaparken telefon çaldı. -Peki diger kulağın nasıl yandı? -Oda ambulans çağururken.
449Yanlış İltifat Temel Fadime'ye aşık olur ama nasıl açılacağına bir türlü karar veremez. Dursun'a akıl danışır. Dursun: - Uşağum gözlerunden pahset ona, kokusunu da öv daa sen bağa güven. Temel gider Fadime'ye şöyle iltifat eder: -Fadime gözlerun çok güzel kokuyi daa...
450Yanlışlıkla mı Vurdun? Polis Temel'e sorar: -Adama yanlışlıkla mı vurdun? -Hayur sopayla.

* Görseller ve İçerik tekif hakkına sahip olabilir